Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja wam powiem dzis prasowalam ciuszki te ktore juz wyschły i nie moge sie doczekac az ubiore malucha w te piekne body, dresiki i ogrodniczki 😁 ale strasznie sie zaczelam bac porodu 🙂 sama nie wiem jak bym chciala rodzic czy cc czy sn 🤨 a dziewczyny ile sie dochodzi do siebie po cc? bo slyszlam ze przez pierwsze 2 dni nie mozna z bolu z lozka wstac... ciekawa jestem jak jest naprawde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
a ja wam powiem dzis prasowalam ciuszki te ktore juz wyschły i nie moge sie doczekac az ubiore malucha w te piekne body, dresiki i ogrodniczki 😁 ale strasznie sie zaczelam bac porodu 🙂 sama nie wiem jak bym chciala rodzic czy cc czy sn 🤨 a dziewczyny ile sie dochodzi do siebie po cc? bo slyszlam ze przez pierwsze 2 dni nie mozna z bolu z lozka wstac... ciekawa jestem jak jest naprawde



Slyszalam,ze bardzo slugo sie dochodzi do siebie po cc.
Ja zaczelam sie rowniez bac porodu,ale wole naturalnie bo to lepsze i dla nas i dla dzidziusi.
Dowiadywalam sie na temat znieczulen zewatrzoponowych.Sa podobno bardzo skuteczne i nie ma po nich skutkow ubocznych.A bol wiekszy jest niby po sn ale cesarka bardzo dlugo ma rany,i dlugo sie to goi;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi jak sie maly nie obroci to mnie wlasnie czeka cesarka 🤨 i nie wiem czy sie cieszyc czy nie 😆 u nas jest rodzinne moje 2 siostry mialy cesarki bo dzieci byly ulozone miednicowo 🙃 wiec i u mnie moze tez tak byc chodz nie jest to na 100 % pewne 😁 w kazdej chwili maly sie moze obrocic. a swoja droga moj maly dzis strasznie aktywny, i kopie po pecherzu co strasznie utrudnia sie skupienie na czym kolwiek 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza no wlasnie w sumie nie patrzec to po porodzie naturalnym tez sie troche cierpi mi siostra mojego opowiadala ze bala sie kichnac a juz nie mowi o wysmarkaniu nosa 🤪 🤪 ze straszny bol 😮 ze nogi do gory nie mogla podniesc zeby do samochodu wejsc bo strasznie bolalo ale kazda inaczej przechodzi porod wiec moze u nas lepeij bedzie 😁 a najlepszy to bez bolowy porod 😁 ja taki poprosze i szybki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moja malutka była głowkowo,i zmienia swoja pozycje.Wiec tez nic nie wiadomo,ale wolalabym naturalnie ze znieczuleniem rodzic.
Moa niunia tez bardzo aktywana,ciagle derza gdzie indziej.Juz chce wyjsc do mamusi i puka hehe.Ale niech tam jeszzcze troch posiedzi.
Teraz wlasnie puscilam jej kolysaneczke na dobranoc,to tancuje zamiast spac;p 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hehe ja mojemu malemu jak kolyske puszcze to pierwsze chwile wariuje ale po chwili usypia 🙂 no a najlepiej jakby ktos za mnie urodzil 😁 hehe ale juz nie moge sie doczekac jak poloza mi malego na piersi i uslysze pierwszy placz 🙂 mmm juz z moim gadalam ze napewno na poczatku ciezko bedzie ale i tak bardzo chciala bym juz byc po 😁 i tulic kacperka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj znów nie wyspana :mąż obudził mnie o 5 i już nie mogłam zasnąć , myślałam , że się wyśpię bo córcia nocowała u teściów a tu lipa 🤨

a powiedzcie mi , dowiadywałyście się jak to jest z tym znieczulenie zewnątrz oponowym, czy i jeśli tak to jaki jest jego koszt? podobno nawet kilkaset złotych 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,

Długo się nie odzywała, bo po poniedziałkowym USG zostałam przegoniona na KTG i wczoraj na kolejne KTG gdzie lekarz dyżurujący kazał mi się zgłosić do porwadzącego do kontroli, a że najbliższy wolny termin mój gin. ma dopiero na sobote to dziś znów poszłam na KTG. Mój maluszek jest malutki, niby przy USG stwierdzili słabe przepływy w pępowinie ale dopiero w sobote na kontroli poprosze zeby sprawdził jeszcze raz. KTG niby dobrze ale skurcze zaniepokoiły dyżurującego lekarza. Małemu bardzo się nie podoba badanie KTG kopał niemiłosiernie, jak nigdy wcześniej 🙂 Teraz też wierzga ale to akurat jego pora jest 🙂 Po tych przejściach wole jak kopie niż jak śpi grzecznie.

No TV już stare sprzedaliśmy i nowe płaskie nabyliśmy - jakieś nie najwyższych lotów bo nie potrzebujemy wodotrysków, tylko plaskacza żeby na komodzie się zmieścił. Teraz jeszcze przemeblowanie nas czeka aby dostać się do gniazdka za komodą trzeba porozsuwać poszczególne elementy mebli 🙂

Arnulka - co do bazy to ja kupiłam ale easy base maxi cosi bo nie posiadam isofix\'u. Moja szwagierka też miała i bardzo zadowolona z niej była. Ja swoją już mam w samochodzie od miesiąca, stwierdziliśmy że nie ma sensu jej do domu zabierać skoro i tak w aucie będzie, wiec mójcion zainstalował ją od razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
dzisiaj znów nie wyspana :mąż obudził mnie o 5 i już nie mogłam zasnąć , myślałam , że się wyśpię bo córcia nocowała u teściów a tu lipa 🤨

a powiedzcie mi , dowiadywałyście się jak to jest z tym znieczulenie zewnątrz oponowym, czy i jeśli tak to jaki jest jego koszt? podobno nawet kilkaset złotych 😮


Od zeszłego roku znieczulenie jest bezpłatne, należy nam się jak psu kość, tyle że nie każdy szpital ma anestezjologa osobnego dla każdego porodu, wiec tu już różnie bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉

zla jestem jak osa...
maz wiercil sie gorzej jak corcia w brzuszku i nie spalam pol nocy;/ pozniej wstał o 5 do pracy i pospane..;/
dzis wysle go na inne lozko,bo zwariuje jak sie nie wyspie;/

Padało od nocy,ale u nas juz minelo chyba 😉
Miejmy nadzieje ,ze pogoda jakas w miare bedzie.

Dzis wybieram sie dokupic poszewki na posciel i baldachimek dla mojego skarbka 😉

Milego dnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Nocka minęła mi całkiem ok, córci się aby coś złego przyśniło bo siedziała na śnie i krzyczała coś płacząc 😞 biedne maleństwo jakieś koszmarki się jej przyśniły 😞
Jem śniadanko, a po śniadanku przez godzinkę odliczę ok 10 ruchów i wpiszę ją w kartę, bo mi już doktorek zalecił.
Daguza, Michasia, mnie do porodu sn to chyba siłą będą ciągnąć hihi bo chce mieć cc. Pierwszą miałam cc i teraz też chce. U mnie było tak że ten pierwszy dzień był ciężki, ale już drugi całkiem ok, a później to już cacy 🙂 Każda inaczej przechodzi sn oraz cc. Niektóre właśnie po sn gorzej się ruszały niż te po cc. Różnie to bywa.
Wiem tylko że będę męczyć lekarza o nią, bo co mi innego pozostało. Boję się że przy sn blizny mogły by mi się rozejść albo że nie dam rady, po prostu boję się i tyle. Wiem, wiem.. panikara ze mnie, ale taki już mój urok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Nocka minęła mi całkiem ok, córci się aby coś złego przyśniło bo siedziała na śnie i krzyczała coś płacząc 😞 biedne maleństwo jakieś koszmarki się jej przyśniły 😞
Jem śniadanko, a po śniadanku przez godzinkę odliczę ok 10 ruchów i wpiszę ją w kartę, bo mi już doktorek zalecił.
Daguza, Michasia, mnie do porodu sn to chyba siłą będą ciągnąć hihi bo chce mieć cc. Pierwszą miałam cc i teraz też chce. U mnie było tak że ten pierwszy dzień był ciężki, ale już drugi całkiem ok, a później to już cacy 🙂 Każda inaczej przechodzi sn oraz cc. Niektóre właśnie po sn gorzej się ruszały niż te po cc. Różnie to bywa.
Wiem tylko że będę męczyć lekarza o nią, bo co mi innego pozostało. Boję się że przy sn blizny mogły by mi się rozejść albo że nie dam rady, po prostu boję się i tyle. Wiem, wiem.. panikara ze mnie, ale taki już mój urok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Hejka.
Nocka minęła mi całkiem ok, córci się aby coś złego przyśniło bo siedziała na śnie i krzyczała coś płacząc 😞 biedne maleństwo jakieś koszmarki się jej przyśniły 😞
Jem śniadanko, a po śniadanku przez godzinkę odliczę ok 10 ruchów i wpiszę ją w kartę, bo mi już doktorek zalecił.
Daguza, Michasia, mnie do porodu sn to chyba siłą będą ciągnąć hihi bo chce mieć cc. Pierwszą miałam cc i teraz też chce. U mnie było tak że ten pierwszy dzień był ciężki, ale już drugi całkiem ok, a później to już cacy 🙂 Każda inaczej przechodzi sn oraz cc. Niektóre właśnie po sn gorzej się ruszały niż te po cc. Różnie to bywa.
Wiem tylko że będę męczyć lekarza o nią, bo co mi innego pozostało. Boję się że przy sn blizny mogły by mi się rozejść albo że nie dam rady, po prostu boję się i tyle. Wiem, wiem.. panikara ze mnie, ale taki już mój urok.



No tak,ale aturalne jest wszystko najlepsze.
Znow po cc zzostaje blizna czasem,zle sie zrasta,rozchodzi..chcialabym tego uniknac;/
Bol wkoncu i tak przeciez minie...
No ale nie ukrywam,ze jestem taka sama panikara i ak pomysle o tej porodowce to juz chce mi sie krzyczec;/ zrobie tam szał napewno...;p
Zdecyduje sie jednak na to znieczulennie zeby sobie ulzyc.


mam taki artuykul na temat cesarki,poczytajcie 🙂
http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/porod/1532-ile-mozna-miec-cesarskich-ciec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
ja tez bede prosila o kazde znieczulenie jakie tylko maja 😁 tez wole sobie ulzyc 😁
tinka biedna ta twoja córcia

a ja sie wkurzylam bo rozpalilam w piecu a tu sie pompka popsula woda nie dochodzi czy cos bynajmiej strasznie buczy 🤢 😮 dzwonilam do mojego to kazal nie rozpalac a tu zimno 😠 🤢 zaraz sie wezme za sprzatanie to sie rozgrzeje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niby co naturalne tym lepsze 🙂 każdy woli co innego to rzecz oczywista 🙂
Fakt, żal mi mojej maleńkiej jak jakieś wredne koszmarki się jej śnią, biedactwo moje <3
Ja już posprzątałam i mam spokój na razie na dziś, pewnie do wieczorka hehe
Obiadek mam już wymyślony, wystarczy upiec udka, frytki i zrobić jakąś sałatkę - szybko i smacznie
Tak się zastanawiam nad wyjściem do fryzjera bo mnie już moje sianko denerwuję, ale jak pójdę to pewnie wymyślę coś co później mojemu się nie będzie podobać hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki.. 😉
Ja 2 tyg temu byłam u fryzjera.. 😁
Co do porodu to ja wole sn ale zdaje mi się że skończę na cc...
Ja nawet nie liczę na to że do stycznia doczekam...Zdaje mi się że w grudniu urodzę bo ta szyjka się skraca wczoraj znów mnie wieczorem bóle w pachwinie złapały tak jak i wcześniej i do tego synuś się już przekręcił i główkę ma bardzo nisko....a i do tego brzuch mi się obniżył. Do tego ja też jestem wcześniakiem z 7 msc...
Nie mogę się już doczekać ale chciała bym doczekać jednak do stycznia...
Właśnie zaczynam pakować torbę do szpitala bo to nigdy nic nie wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie tez tinka korci zeby juz pojsc do fryzjera ale jak bym teraz poszla to w grudniu juz raczej nie pojde a chce przed swietami pojsc o ile do tej pory nie urodze 😁 😁 maargerita no lepiej jakbys jeszcze z miesiac albo poltora wytrzymala. zawsze by malenstwo bylo bardziej gotowe 😉 uwazaj na siebie kochana 😘 a co do torby ja tez zaczelam swoja pakowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...