Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
peg81 - o jakim koszu na brudne pieluchy mowa?? masz jakiś link.

U mnie dzień zleciał nawet dobrze, nie pokłóciliśmy się o to gdzie wylądujemy na obiedzie (o co w zeszłą niedziele się nadąsałam bo mój chciał knysze a ja stwierdziłam że za zimni na jedzenie w aucie, i w KFC znów wylądowaliśmy na co z kolei on nie miał ochoty bo to 2 raz w tyg.).
Teraz siedze w domku i prasuje to co już wyschło. Ręka mi już odpada a to 1/5 ciuszków dopiero.
Jeszcze muszę sobie na jutro ciuszki przygotować do pracy i takie żeby były wygodne w szkole rodzenia bo będziemy mieć warsztaty z laktacji, więc sztywne biurowe ciuchy odpadają przy turlaniu się na matach z lalkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
doncia, np. tutaj:

http://allegro.pl/tommee-tippee-kosz-na-pieluchy-sangenic-6x-wklady-i2741576822.html

dla niektórych może fanaberia, ale przynajmniej nie trzeba będzie biegać 3 razy dziennie z brudnymi pieluchami zimą do pojemników na śmieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 - a co do niecierpliwosci, to u mnie sie chyba zaczyna wlaczac swiatelko alarmowe...Tzn normalnie ja zawsze wszystko na ost. chwile robie a dopiero pod koniec zaczyna sie panika i mnie mobilizacja bierze. I wprawdzie nam jeszcze troche czasu zostalo, to jak sie tak zastanowic, to wcale nie jest tak go duzo 😲 W pracy zostalo mi jakies 6 tygodni - to zleci jak nie wiem, zwlaszcza ,ze jestem na pelnym etacie. Pytalam mojego kiedy tu sie zaczyna stroic choinke, to powiedzial mi, ze w sumie na pocz. grudnia. Poczatek grudnia to za 4 tygodnie! 😲 Nie mam jeszcze wszystkich przentow pokupowanych, porzadki musze jeszcze porobic, a z tym brzucholkiem i 3,5 latkiem w domu wcale nie pojdzie mi tak szybko, wiec musze zaczac wczesniej. Do tego same swieta - wigilie ja bede szykowac. Choc co do sprzatania to chyba wlasnie zaczelo mi sie wlaczac wicie gniazdka, bo za sypialnie sie juz zabralam. Dzis mi mezus poznosil reszte ubranek dla malego ze strychu, bo chcialam sie zorientowac co ewenualnie musze dokupic. Juz zaczynam w glowie robic liste rzeczy do torby szpitalnej i dla dzidzi do domu, plus co poprac itd..., wiec chyba pomalu podswiadomie zaczynam sie szykowac na ten wielki dzien. Ciekawe tylko czy dlugo przyjdzie nam czekac no i w ogole , jak sam porod minie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Peg81 - na pieluszki jednorazowe czy wielokrotnego uzytku? Ja wiem, ze nie moge zapomniec kupic woreczkow zapachowych na pieluszki. Kiedys w tesco (musze poszukac czy jeszcze je robia, bo cos ost. ich nie widzialam) byly takie super pachnace 😜 Smrodek sie przez nie nie przedostawal hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Peg81 - a wlasnie doczytalam i linka widzialam, tzn ze do pieluszek jednorazowych 🙂 Fajna sprawa, ale jak dla mnie chyba jednak zbedny wydatek 😉 Czytalam w recenzjach, ze kaseta z woreczkami nie trwa nawet miesiac, dzidzia 6 tygodni poszly 3 kasety. W szesciopaku to ok £22/ok 110 zl, to jedna ok £3.6/18 zlotych. W przeliczeniu na rok, to dosc sporo jak na woreczki na kupki, a dziecko w pieluchach jeszcze troche posiedzi 😉 Zwlaszcza jak sie podliczy do tego jeszcze sam koszt pieluszek, chusteczek i ewentualnie mleka modyfikowanego, jak ktos nie karmi piersia. Rzecz na pewno fajna, ale mozna sie obejsc 😉 Zreszta - co komu pasuje oczywiscie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Dziś mam może troszkę lepszy humorek, tyci lepiej się czuje 🙂
Od 6 rano ogarnęłam domek i czekam teraz na hydraulika bo ma termostaty pozakładać i mógłby już przyjść bo nie mam nic na obiad a coś trzeba w końcu ugotować.
Wczoraj z mężem i córą byliśmy u kuzynki która ma tygodniowego brzdąca w domku 🙂 córa była zachwycona bobasem zresztą tak samo jak mąż hihi na rączkach ją nosił i przebrał małą 😜 dobry wujek z niego. Kocha dzieci i nie może tak samo jak ja doczekać się stycznia żebyśmy mieli już synka ze sobą.. i wcześniej obawiałam się jak córcia zareaguje na nowego członka rodziny ale teraz jestem już spokojna bo dotknęła mi brzuszka i powiedziała "dzidzi mamo kocham" słodko.
Rozczuliłam się 😜
Jejj muszę się zmobilizować i poprać ciuszki, zacząć dokupywać to co brakuje.. ale w sklepie zawsze zapominam o proszku do prania dla dzieci 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziękuję Peg 🙂 odpoczywam jak się da, choć dziś to ja byłam zmuszona zawieść Synka do przedszkola. Mój Tymoszek chętnie do przedszkola się wybierał, ładnie sam kapcie w szatni zakładał, pokazywał z dumą swoje nowe wywieszone prace, a po otworzeniu drzwi sali wczepił się we mnie i nie chciał puścić, bez płaczu na szczęście, ale obawa u Niego się pojawiła, szkoda cztery dni z rodzicami zrobiły swoje. Na szczęście była Jego ulubiona Ciocia Ania i Go przekonała aby mnie puścił i wtedy wtulił się w Nią, to było takie słodkie, a ja oczywiście się wzruszyłam, ech..

ale pogoda co 🤨 leje i leje, przed bramą powoli zaczynamy mieć jezioro, a nasz pies nawet na siłę nie chce garażu opuścić, bo on tak nie cierpi deszczu..

Ja też chyba będę korzystać z przetestowanego sposobu, czyli pieluszka w woreczek i jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja tez myślałam o takim koszu... nawet dałabym za niego więcej niż kosztuję gdyby nie wiązało to się z późniejszymi kosztami (wkłady) - to już mi się nie uśmiecha :/ ... ale jak kogoś stać to super sprawa 🙂 Ja znalazłam fajną alternatywę... szczelny, nie wypuszczające zapachów kosz, ale za to na zwykłe worki 🙂
Jutro idę na badania... a w piątek do lekarza - już nie mogę się doczekać. Miłego wieczorku :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! jak tam dzionek zlecial?
ja dzis u lekarza bylam, stwierdzil ze porod bedzie w polowie lub na poczatku stycznia a jak zapytalam dlaczego wg usg pokazalo termin na luty to powiedzial ze maly musi byc widocznie maly ze tak p[okazalo, wysokosc macicy mam jak na 31 tydz a usg pokazalo ze teraz byl by 27 tydz wiec jedynie takie wytlumaczenie. mam zmienic diete na wysokobialkowa cokolwiek to znaczy (musze sprawdzic w google) do tego duzo lezec zeby czasem nie skonczylo sie przedwczesnym porodem. w tym miesiacu przytylam 3,9 kg czyli od poczatku rowne 10 😮 sadzilam ze nie przekrocze 10 ale coz 😁 a i dostalam karte ruchow 🙂 po 10 ruchu mam sprawdzic godzine i zaznaczyc odpowiednia godzine. hmm co tu jeszcze... 🙂 pogoda nawet mi sie udala, ale juz nie mam kondycji tak jak przed ciaza 🙂 wlasnie zaczelam robic rogaliki 😁 ciotka mi takiej ochoty na robila ze musze zrobic 😁 ciekawe czy mi wyjda 😜 😉 zaczelam pakowac wlasnie torbe do szpitala. jutro zabieram sie za pranie ciuszkow mojej niuni 😁 nogi czuje ze mi zaczely puchnac bo powoli nie moge na nogi stawac 😠
chyba to wszystko 🙂 ale sie rozpisalam 🙂 milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej dziewczyny! jak tam dzionek zlecial?
ja dzis u lekarza bylam, stwierdzil ze porod bedzie w polowie lub na poczatku stycznia a jak zapytalam dlaczego wg usg pokazalo termin na luty to powiedzial ze maly musi byc widocznie maly ze tak p[okazalo, wysokosc macicy mam jak na 31 tydz a usg pokazalo ze teraz byl by 27 tydz wiec jedynie takie wytlumaczenie. mam zmienic diete na wysokobialkowa cokolwiek to znaczy (musze sprawdzic w google) do tego duzo lezec zeby czasem nie skonczylo sie przedwczesnym porodem. w tym miesiacu przytylam 3,9 kg czyli od poczatku rowne 10 😮 sadzilam ze nie przekrocze 10 ale coz 😁 a i dostalam karte ruchow 🙂 po 10 ruchu mam sprawdzic godzine i zaznaczyc odpowiednia godzine. hmm co tu jeszcze... 🙂 pogoda nawet mi sie udala, ale juz nie mam kondycji tak jak przed ciaza 🙂 wlasnie zaczelam robic rogaliki 😁 ciotka mi takiej ochoty na robila ze musze zrobic 😁 ciekawe czy mi wyjda 😜 😉 zaczelam pakowac wlasnie torbe do szpitala. jutro zabieram sie za pranie ciuszkow mojej niuni 😁 nogi czuje ze mi zaczely puchnac bo powoli nie moge na nogi stawac 😠
chyba to wszystko 🙂 ale sie rozpisalam 🙂 milego wieczorku



No widzisz,czyli nie musisz sie tak martwic Michasiu 🙂 dzidzius bedzie styczniowy wiec super 😉
Twojej niuni? to zmienila sie plec??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Ja dziś dla odmiany byłam na badaniach i jakież było moje zdziwienie jak ok 19.00 zadzwoniła jakaś Pani z laboratorium i kazała mi jutro z samego rana zgłosić się do lekarza bo jakieś badanie krzepliwości krwi wyszło fatalnie 😞 pytała czy mam duszności i wogóle jak się czuję. Trochę mnie nastraszyła bo rzeczywiście od paru dni mam trudności z oddychaniem, dziś jak jechałam na te badania to się w samochodzie prowadząc do podkoszulki rozebrałam bo mi tak duszno było - ale myślałam, że to przez spory już brzuszek. Ciekawa jestem o co chodzi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Dawno was nie odwiedzałam... 🙂 A ja cięgle leżę leżę i leżę...tylko za potrzebą wstaje i czasem coś zjeść...już męczące to jest ;/ Ale czego się nie robi dla dzidzi... 🙂
Od początku ciąży przytyłam 15 kg, i już się pojkawiły tego efekty...pierwsze rozstępy na brzuszku które wypatrzył mój K..A ja z nie dowierzaniem że to już leżałam cały wieczór z lusterkiem i oglądałam brzuch dokładnie... 🙂 Mój K się normalnie ze mnie uśmiał... 😁
Wczoraj dostaliśmy zaproszenie na chrzciny i tu pojawił się w problem...w co się elegancko ubrać jak już taki duży brzusio jest...ale na allegro coś znalazłam i odrazu zamówiłam...SUKIENKĘ.. 😁 Chociaż jakaś odskocznia będzie bo ciągle tylko leżenie i leżenie...a jak jednego dnia wstene i pójdę na te chrzciny to się reczej nic nie stanie..przeciaż tańcować tam nie będe... 🙂

W środę wybieram się do lekarza..ciekawe ile synek już na wadze przybrał ijak tam się moja szyjka sprawuje...czy coś się polepszyło czy pogorszyło...czy może bez zmian.

Wczoraj mieliśmy gości 🙂 Przyjechał szwagier z żoną.. 🙂 I jak tak sobie leżałam to szwagierka mówi żebym na plecach nie leżała bo będzie mi nie dobrze i tak sobie chwile pogadałyśmy i mój K to usłyszał i teraz nawet na minute nie da mi się na plecach położyć 🙂 Już wariuje ale rozumiem że się martwi 🙂
Jeszcze bym wam pisała i pisała....ale już późno się robi 🙂.
Dobranoc dziewuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
Hej dziewczynki 🙂
Ja tez myślałam o takim koszu... nawet dałabym za niego więcej niż kosztuję gdyby nie wiązało to się z późniejszymi kosztami (wkłady) - to już mi się nie uśmiecha :/ ... ale jak kogoś stać to super sprawa 🙂 Ja znalazłam fajną alternatywę... szczelny, nie wypuszczające zapachów kosz, ale za to na zwykłe worki 🙂
Jutro idę na badania... a w piątek do lekarza - już nie mogę się doczekać. Miłego wieczorku :*


Niom, a do tego zapachowe woreczki i zapachowe wkladki do kosza i ta-da! 🙂 Ja sie musze umowic na wizyte u poloznej na nast. tydzien - tzn nie musze, bo to niby glownie dla mam, kore sa w ciazy pierwszy raz, ale chce. Niech mi brzuchol zmierzy, niech serduszko dziubdziaka poslucha...Zreszta musze jej zadac pare pytan, wiec akurat. Ale ten czas leci, co???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia - no to dobrze, ze sie wyjasnilo, ale i tak jakos dziwnie, ze takie rozbieznosci, no bo np to ,ze dzidzia moze byc wieksza wcale nie znaczy od razu, ze sie wczesniej urodzi albo odwrotnie, ale nie wiem, bo lekarzem nie jestem 😜 Najwazniejsze, zeby zdowy byl, co nie? Bedzie dobrze 🙂

Ais2 - no to koniecznie daj znac o co to chodzi, bo az sama jestem ciekawa a ja kciuki trzymam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wiecie co? Wlasnie w tej chwili mam wrazenie, ze wiem w jakiej pozycji jest maly! Po lewej stronie na wysokosci pepka i powyzej pepka czuje zdecydowane ruchy, a z prawej powyzej pepka czuje cos twardszego, co czasem jak dotkne, powoduje, ze to po lewej sie rusza 😜 wiec chyba teraz jest gowa w dol, zreszta dzis mial czkawki ze 3 razy i wszystkie je czulam w dole i chyba wlasnie po prawej stronie, co by pasowalo, ze jest glowka w dol z pleckami z prawej strony. A teraz w ogole to po tej lewej stronie doslownie widze jak jakies kosteczki tam wypycha - ale jak! 😲 Kopie jak nie wiem 🙂 Ale to takie fajne uczucie 🙃 Moj kochany... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Synuś chyba poszedł spać bo całą noc wojował w brzusiu 🙂
Wizytę mam na ten czwartek i ciekawa jestem co tam, poza tym ciekawe na kiedy zaproponuje mi usg.
Mam do doktorka parę pytań i wątpliwości i w ogóle to ja ostatnio jakiegoś stresa łapie 😮
Bolą mnie pachwiny, blizna po cesarce też się odzywa.. nie wiem może to normalne, a ja przesadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!

U nas całkiem dobrze.Własnie wrocilysmy z pobierannia krwi.
a tak mi sie wstawac nie chialo....

Dokucza mi ciagle dretwienie lewej nogi.Musze powiedziec o tym lekarzowi na wizycie,bo mam w czwartek.

ja juz od poczatku ciazy przytyłam 15kg,ale zobaczymy ile juz dodatkowo od ostatniej wizyty.

malutka aktywna.Ale daje pospac w nocy 😉
Teraz podkopuje mamusie i sie wypina 😉

Milego dznionka laseczki!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w ten piękny listopadowy dzionek 🙂
Maleństwo nie daje mi zasypiać 🙂 tak szaleje wieczorem ok 23 że głowa boli 🙂 z każdej strony mnie wypycha i tak samo rano 🙂 mężu wstaje o 5 i też niechcący mnie budzi , dzidzia słyszy że tata wstaje to Synuś też 🙂 tak kopie że czasem aż zaboli z taką siłą kopnie 🙂
już w tą niedziele mamy chrzciny i kupiłam leżaczek - bujaczek do 18 kg. Wydaje mi się że przydatna rzecz z resztą sama bym taki chciała dostać 😁 a dziś jeszcze do kościoła po zaświadczenie , że mogę być chrzestna 🙂 to na razie tyle
miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Ja już po nagłej wizycie u lekarza. Okazało sie, że fatalny wynik to d- dimery - odpowiedzialne za zakrzepicę i coś tam jeszcze (norma 500 u mnie 1500) ale Pani Gin uspokoiła, że u ciężarnych tak może być 🙂 Badanie do powtórzenia za 2 tyg. Muszę przyznać, że kamień z serca mi spadł.

No i na pocieszenie - właśnie kurier przywiózł koszulkę do karmienią którą sowbie zamówiłam - efekt - jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...