Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam. Ja właśnie wróciłam ze szpitala....od czwartku...masakra normalnie 🤢
Stwierdzono u mnie NIEWYDOLNOŚĆ SZYJKI MACICY. Miałam mieć zakładany pessar ale obyło się bez tego. Mam leżenie do końca ciąży bo poród może być przedwczesny...(nawet i jutro). Trochę strachu się najadłam ale nie potrzebnie. Ale leżenie leżenie i jeszcze raz leżenie..
🤢A z synkiem wszystko wpożądku.. 😁 Waży 1100g i ma położenie pośladkowe.. 😉 Rośnie moje maleństwo 🙂

Dziewczyny nie lekcewarzcie żadnych bóli. I nawet o najmniejszych drobnostkach zgłaszajcie lekarzowi..Bo u mnie się zaczeło od bólu kości pachwinowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AiS2 - wszystkiego najlepszego! zdrowia przede wszystkim i szczęśliwego doczekania na maluszka 🙂

Margaritae - leż i uważaj na siebie. Czas szybko zleci.

Ja nie mogę doczekać się wizyty u lekarza - jeszcze tydzień - ciekawe ile maleństwo przybrało na wadze. Mam wrażenie że brzuszek z dnia na dzień coraz większy..:P
W sobotę pojechaliśmy z mężem do hurtowni art. dziecięcych w celu rozejrzenia się, porównania cen itd. A wyszliśmy stamtąd z łóżeczkiem, materacem i ochraniaczem na materac, pościelą, komodą z przewijakiem 🙂 Mężu komodę już skręcił, łóżeczka mu nie pozawalam jeszcze. Troszkę się boję jeszcze, chyba nie chcę zapeszać, poza tym łóżeczko będzie stało przez 3 miesiące i zajmowało miejsce w pokoju.
Z tego co czytam, to Wy w większości już wszystko macie? I część z Was ma porozkładane mebelki?

miłego wieczoru. Ciemno już 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee - dobrze że to już 30 tc, teraz nawet jakby się coś działo to dzidziuś przeżyje, ale wiadomo lepiej donosić do 38. Widze że twój też taki nie za wielki maluszek, mój waży ok 1200, a do porodu może 3100 będzie - tak szacował lekarz na ostatnim USG. Trzymaj się i odpoczywaj

Ania-ust - ręka nadal mi drętwieje ale na szczęście tylko dłoń. Fizjoterapeuta założył mi kinesiotaping (taśmy które rozciągaja struktury i nerw nie jest uciskany). Dobrze było przez pierwszy dzień i kawałek następnego bo taśma na dłoni się jeszcze trzymała a że donie sie pocą, czy coś umyć trzeba wiec częściej są moczone to taśma się odkleiła, teraz została mi od łokcia do nadgarstka i ta część nie drętwiej, natomiast palce cały czas 😞
Wczoraj talerz mi z ręki wyleciał, myślałam że go trzymam ale jednak nie bardzo bo po prostu się wysunął i runął na podłogę w drobny mak rozbijając się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee a może spróbuj w szkole załatwić nauczanie indywidualne , żeby nie tracić czasu , a co do leżenia to dasz radę 🙂 dla maleństwa wszystko i nim się obejrzysz już będzie data porodu 🙂

Doncia ja jutro mam wizytę u gin i zobaczymy co mi powie , co prawda już jest trochę lepiej , trochę nosiłam opaskę uciskową - usztywniającą nadgarstek i starałam się w ogóle jej nie obciążać ale jestem ciekawa opinii gin.

Peg widzę , że spory asortyment nabyłaś 🙂 ja już faktycznie z pierdółek mam już prawie wszystko , zostały kosmetyki dla maleństwa , łóżeczko i wózek . Łóżeczko chciałabym kupić w tym miesiącu - tzn w listopadzie , ale rozkładać jeszcze nie będę , szkoda troszkę miejsca w pokoju i nie chce zapeszać , poczekam tak do 36tc 🙂

u Was kochane też dziś było tak zimno i mroźnie? 🤨 u mnie było okropnie , co prawda rano było już widno ale za to przed 17 już ciemno 🤢 ja chcę już do wiosny 🙂 będziemy wychodziły na spacerki z naszymi maleństwami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust też mam opaski stabilizujące ale nie za często je noszę, wczoraj udało mi się z nimi zasnąć, ale nad ranem już mi się ręka upociła pod tymi taśmami, długim rękawem i opaską więc ściągnęłam. Chyba na allegro kupię tą taśmę do kinesiotapingu i sama będę sobie rękę oklejać żeby nie ganiać po fizjoterapeutach i przepłacać 🙂 Puki co w piątek znów do neurologa idę.

Ja dziś już zimową kurtkę wyciągnęłam akurat jest na styk dobra wiec ma w czym teraz chodzić, ale nie długo już będę miał poważny problem, a ceny ... masakra nawet używane są kosmicznie drogie 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do zakupów to ja w ogóle kosmetyków nie mam. W sobotę proszek do prania i płyn do płukania Lovele muszę kupić i wyprać już ciuszki. Kosmetyki może też już jakieś kupie podstawowe chociaż: płyn do mycia, maść na odparzenia i krem przeciwko nim, krem na zimę na buzie i coś do ciałka. Oliwkę, puder odpuszczam - położna nie za bardzo poleca. No i jeszcze pieluchy jakaś mała paczka by się przydała, dużych nie kupuje bo różnie to bywa niby taniej ale jak uczulą to w kubeł pójdzie kasa i inne trzeba będzie kupić. Wiele osób poleca biedronkowe DADA czy coś takiego - podobno identyko jak PAMPERS a tańsze. Moja siostra też ich uzywała i była zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Co do zakupów to ja w ogóle kosmetyków nie mam. W sobotę proszek do prania i płyn do płukania Lovele muszę kupić i wyprać już ciuszki. Kosmetyki może też już jakieś kupie podstawowe chociaż: płyn do mycia, maść na odparzenia i krem przeciwko nim, krem na zimę na buzie i coś do ciałka. Oliwkę, puder odpuszczam - położna nie za bardzo poleca. No i jeszcze pieluchy jakaś mała paczka by się przydała, dużych nie kupuje bo różnie to bywa niby taniej ale jak uczulą to w kubeł pójdzie kasa i inne trzeba będzie kupić. Wiele osób poleca biedronkowe DADA czy coś takiego - podobno identyko jak PAMPERS a tańsze. Moja siostra też ich uzywała i była zadowolona.


co do tych dada to faktycznie moja kolezanka ktora niedawno urodzila uzywa ich i mowi ze sa najlepsze, mowila ze pampersa malemu sie zawijaly a te sa eleganckie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
Peg81 ja łóżeczko mam już dawno skręcone - mam je jeszcze po synku (drewniane) i chcę żeby się dobrze \"ułożyło\" bo stało w piwnicy. No i zapach będzie inny, zresztą z nowym też tak jest pachną farbą i nowością 🙂


Dokładnie, ja swoje łóżeczko mam jeszcze nieskręcone ale już z worków powyciągane czeka na stryszku (prywatnym) materacyk za to w sypialni sie wietrzy. W przesądy nie wierze ale żeby rozłożyć łóżeczko, musiałaby pozbyc się komputera a nie kupiłam jeszcze parawanu żeby przenieść komputer do salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
Byłam dzisiaj u lekarza - z maleńką wszystko ok ale ja mam za wysokie ciśnienie. Muszę ograniczyć pracę, zrobić kupę badań, kontrolować ciśnienie i brać leki...
Jeżeli nic się nie zmieni czeka mnie szpital... Ogólnie mam doła jak nie wiem.... ale najważniejsze, że maleńka rośnie i tyje (waży już 1150 gram)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiek83 napisał(a):
Witam dziewczynki 🙂
Byłam dzisiaj u lekarza - z maleńką wszystko ok ale ja mam za wysokie ciśnienie. Muszę ograniczyć pracę, zrobić kupę badań, kontrolować ciśnienie i brać leki...
Jeżeli nic się nie zmieni czeka mnie szpital... Ogólnie mam doła jak nie wiem.... ale najważniejsze, że maleńka rośnie i tyje (waży już 1150 gram)


Asiek to dbaj o siebie z tym ciśnieniem to nie za dobrze, ale jak się kontroluje to jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Co do zakupów to ja w ogóle kosmetyków nie mam. W sobotę proszek do prania i płyn do płukania Lovele muszę kupić i wyprać już ciuszki. Kosmetyki może też już jakieś kupie podstawowe chociaż: płyn do mycia, maść na odparzenia i krem przeciwko nim, krem na zimę na buzie i coś do ciałka. Oliwkę, puder odpuszczam - położna nie za bardzo poleca. No i jeszcze pieluchy jakaś mała paczka by się przydała, dużych nie kupuje bo różnie to bywa niby taniej ale jak uczulą to w kubeł pójdzie kasa i inne trzeba będzie kupić. Wiele osób poleca biedronkowe DADA czy coś takiego - podobno identyko jak PAMPERS a tańsze. Moja siostra też ich uzywała i była zadowolona.


Ais2 mam nadzieję, że będzie dobrze, najbardziej zależy mi na zdrowiu dzicinki

Ja mam już ciuszki poprane i poprasowane i ułożone w komodzie (aż 3 szuflady wypełniłam) Brakuje mi kosmetyków, wanienki, smoczków i pościeli do łóżeczka ale to mamy zamiar kupić w połowie listopada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 😉

ale nas snieg zaskoczyl.Dzis kupilam plaszczyk na zime szerszy,bo w nic sie nie dopinałam;/

wszystko u nas ok 😉 malutka buszuje i wcinamy slodkie hehe 😉

jak tam u was z kg? u mnie juz 15;/ ale zrzuci sie mam nadzieje 😉


Margarette kochanie dobrze ze jest ok 😉 odpoczywaj duzo;***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...