Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki u nas spokojniutko chociaż pogoda za oknem jest koszmarna 😞:P
Kamilek w brzuszku wypina się co jakiś czas także wszystko okey 🙂
byliśmy u lekarza i wszystko jest okey, ale tak dla sprawdzenia wszystkiego i w ogóle umówiłam się do innego lekarza prywatnie i będę miała film z przebiegiem całej wizyty (badan maleństwa mojego)
także 13 mam wizytę i wtedy pooglądamy mojego synusia 🙂
miłego dnia dziewczyny 🙂 ja jadę z moim ukochanym porozglądać się za meblami dla Kamilka do pokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga zazdrosze ja tez bym chciala miec jeszcze jeden pokoj dla mojego szkraba ale niestety mam narazie jeden 😞 moze w przyszlym roku albo ze strychu zrobimy ze 2 pokoje albo dostaniemy w spadku dom ( tak mialo byc chodz ostatnio slyszalam ze moj brat ma go dostac) wiec kicha. u nas pogoda tez nie zaciekawa, bylo ladnie a tu nagle sie zachmurzylo, pokropilo.. ja juz zrobilam wszystko co mialam zrobic. pranie jeszcze sie pierze 😉 i chyba sie poloze na chwilke bo strasznie mnie plecy bola 😠 tinka wiem ze czas sie przyzwyczaic do takich pobudek 😜 moj tez mnie nieraz budzi z rana \'\'niechcaco\'\' 😁 ale teraz widzi ze z dnia na dzien mi coraz ciezej to stara sie mnie nie budzic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Hej dziewczynki u nas spokojniutko chociaż pogoda za oknem jest koszmarna 😞:P
Kamilek w brzuszku wypina się co jakiś czas także wszystko okey 🙂
byliśmy u lekarza i wszystko jest okey, ale tak dla sprawdzenia wszystkiego i w ogóle umówiłam się do innego lekarza prywatnie i będę miała film z przebiegiem całej wizyty (badan maleństwa mojego)
także 13 mam wizytę i wtedy pooglądamy mojego synusia 🙂
miłego dnia dziewczyny 🙂 ja jadę z moim ukochanym porozglądać się za meblami dla Kamilka do pokoju 🙂




taki film to swietna sprawa Agniesiu 😉 Tez mam taki z bada prenatalnych + 4D. Wspaniała pamiatka 😉
i cudownie uchwycone jak maluka ssa kciuk i ziewa tak slodko 😉

za 47 dni ide do szpitala 😉 juz odliczam 😉
ide 4 dni wczescniej bo moj wspanialy lekarz woli mnie miec troszke wczesniej,zeby porobic ostatnie badania.
Zreszta wybrałam troszke dalszy szpital to tez dlatego lepiej wczesniej 😉


]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja dziś miałam króciutką wizytę... Liczyłam na usg, ale to dopiero za miesiąc, dziś miałam ktg (Mały kopał zawzięcie w czujniki i się wypinał jak mógł, chyba mu przeszkadzało, że coś go uwiera i miejsce zabiera 😉 ) Mam 9 kg do przodu, w tym 3 kg w ciągu ostatniego miesiąca... Wyniki krwi leciuchno się poprawiły, ale i tak mam brać żelazo, bo są za słabe... I tyle.

Ja śpię jak suseł, nawet jak mąż przebudzi z rana, to śpię dalej, najlepiej mi się śpi rano, zawsze miałam problemy z porannym wstawaniem, wstawałam zła, że koniec spania 🙂 Taki Nocny Marek ze mnie 😉
Jakoś uspokoiło się u mnie "wicie gniazda"... Kupiłam proszek by poprać już pokrowce od wózka i fotelika, kocyki, ręczniczki, ciuszki dla Małego zacząć prać i prasować... A jakoś mi się nie chce... Poczekam na natchnienie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To Michasia masz tak jak ja. Mi wczoraj lekarz zarzucił że dziecko jest nie dożywione. Ja już ok. 10 kg do przodu jestem więc nie jest to za mało, ale może faktycznie brakuje mu czegoś np białka - tak jak ty masz teraz diete. Ja nabiału mało jadam, jogurtów w ogóle, ale chyba zacznę 🙂

Mnie wczoraj przegonił lekarz od USG do innej przychodni na KTG bo stwierdził że przepływy w pępowinie są słabe i może to też dlatego maluch jest mały. Pojechałam na KTG, leżałam 40 min. Położna zabrała wyniki do innego lekarza ale tamten powiedział że wszystko jest ok. tętno nie spada, a mały był aktywny jak nigdy dotąd o tej porze 🙂 Przez całe badanie kopał w detektor. Nawet położna stwierdziła że jemu wyjątkowo się to badanie nie podoba, inne maluchy tak nie wierzgały, aż przyszła mnie pogłaskać po brzuchu żeby się uspokoił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że wszystko u was ok, cieszę się
Mój synuś w brzusiu się wypina i robi mi fale na brzuszku 🙂 kochane maleństwo
Córcia cały dzień nie spała i ciągle bryka, wcale nie jest śpiąca a ja już bym z chęcią poszła spać
Ja się wczoraj zmobilizowałam i zobaczyłam jakie mam ciuszki dla małego i wcale nie jest źle, więc chyba nic nie będę dokupywać z ciuszków, najwyżej jak zabraknie to męża będe ganiać 🙂 ale proszku do tej pory nie kupiłam hehe kupię w czwartek i mam nadzieję że przez weekend to wszystko popiorę
Ok, idę może uda mi się małą ululać bo mi się już literki mylą 😮
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Ja chyba doslownie czuje jak mi brzuch rosnie. Jak przyszlo mi stac przez chwile dzis to to wszystko takie naciagniete, skora..normalnie sie musialam przechylac z boku na bok, zeby sie pozbyc nieco tego dyskomfortu 🤢 Dzis rano weszlam na wage, 12kg na plusie. Ciekawe ilu dobije. Ale zauwazylam tez, ze niedawno wlasnie i znow doslownie z dnia na dzien minely mi moje lekkie zachcianki - czyli bagietka z nutella :P I teraz z apetytem srednio, jem jak glodna jestem, ale mnie do niczego raczej nie ciagnie juz, hmm... Za to glowa mnie teraz tak boli, ze szkoda gadac a mezulek jeszcze z pracy nie wrocil 😞
Ais2 - jak dobrze, ze wszystko dobrze! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia ja wlasnie duzo jem jogurtow i serkow kazdego rodzaju 🙂 tylko w ciazy w polowie jogurtu dostawalam mega zgagi 😠 i musialam przestac jesc 😮 hehe to Twojemu malemu naprawde musialo byc nie wygodnie 😁 jak tak strasznie kopal w dekoder 😁 😁 ale mnie strasznie kregoslup boli i glowa zaczela.. ide sie polozyc 😞 do jutra 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja BH mam od 18 tc i biore tabletki. Teraz mi się BH nasiliły pomimo tabletek, ale nie za często. Lekarz też mówi że te skurcze to od uderzeń przez dziecko są, wiec jestem spokojna.

Powoli wpadam w syndrom "wicia gniazda". Zaczynam od zmiany telewizora na płaski, bo wielkie stare pudło zajmuje za dużo miejsca a w miejsce jego wejdzie nam biurko z komputerem, a nowe TV wyląduje na komodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia - u nas tez wicie gniazdka si chyba zaczelo, bo normalnie do sprzatania i organizowania zazwyczaj nie mam ochoty -w doslownym tego slowa znaczeniu 😜

Co do mleczych produktow, to u mnie na poczatku ciazy bylo spoko z tym,, bo wlasnie do bialka mnie ciagnelo - ser zolty,ser a la philadelphia , platki na sniadanie a do tego bawarka. Potem po jakims czasie mi przeszlo z serem i mialam ochoty na tzw bibzdy 😜 Jogurtow nie lubie, jest tylko pare na palcach jednej reki jakie moglabym wyliczyc - toleruje, ale ogolni e jogurty nieeee. Mleko z platkami na sniadanie tak, czasem sobie kasze manne zrobie po poludniu jako deser albo jakis budyn :P A tak poza tym bialko to z miesa, zwl kurczaka. Moglabym jesc serki homogenizowane bo te jeszcze lubie, ale u nas tylko takie male dla dzieci sprzedaja a nawet jak sie znajdzie wieksza porcja, to one nic tych polskich mi nie przypominaja 😞 A tak bym sobie chetnie zjadla jakiegos camemberta czy brie, to zas nie mozna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Ja BH mam od 18 tc i biore tabletki. Teraz mi się BH nasiliły pomimo tabletek, ale nie za często. Lekarz też mówi że te skurcze to od uderzeń przez dziecko są, wiec jestem spokojna.

Powoli wpadam w syndrom \"wicia gniazda\". Zaczynam od zmiany telewizora na płaski, bo wielkie stare pudło zajmuje za dużo miejsca a w miejsce jego wejdzie nam biurko z komputerem, a nowe TV wyląduje na komodzie.


Donciia - no tak dobrego wytłumaczenia na kupno nowego telewizora to dawno nie słyszałam 😜 ale rozumiem i popieram. Co do wicia gniazda to już dawno u siebie to "zdiagnozowałam".
A tak wogóle śniło mi się dzisiaj, że wody mi odeszły i zaczęłam rodzić - fajnie bo to wszystko tak na spokojnie w tym śnie przebiegało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka - ale ja w Anglii miekszam i tu nie ma takich polskich homogenizowanych 😞 Kiedys w aldiku byly takie wlasnie zwykle - truskawkowy i waniliowy i smakowaly ok, tak jak polskie, to teraz ich nie ma, jakies inne przyniesli z jakims owocowym czyms na dnie, ale to nie to samo - w ogole nie ma porownania 😠 Sa takie male dla dzieci, ale to nie to samo :/ A te polskie to pamietam takie tanie wlasnie, bez zadnego kolorowego opakowania, takie zwykle, ale jaki fajjny smak. Brakuje mi czasem wlasnie tych sprawdzonych polskich smakow, jakie znalam i bylam przyzwyczajona 😞 A polskich sklepow doslownie pod reka tu nie mam, moze w centrum jakis jest, ale nie mam albo czasu, albo energii ,zeby isc i szukac 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
Madzia ja odkryłam ostatnio przepyszny serek homogenizowany z jogobelli. Jest w takich dużych okrągłych pudełkach, skład ma całkiem niezły jak na \"kolorowy\" nabiał, a ten o smaku pieczonego jabłka jest po prostu boski 🙂


A tak poza tym i swoja droga to mi smaka wlasnie zrobilas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie za serkami homo, nie przepadam bo są za słodkie te owocowe, zawsze musze mieszać z naturalnym a te nie we wszystkich sklepach są. Wole już serek wiejski z odrobiną dżemiku.

MadziaW, mam prośbę jeśli jest gdzieś w pobliżu ciebie sklep sainsbury taki z odzieżą - czy mogłabyś zobaczyć czy są jeszcze pieluszki tetrowe z kubusiem puchatkiem. Jak mieszkałam w UK 3-4 lata temu to były pakowane po kilka sztuk na dziale z odzieżą dziecięcą, jakis czas temu prosiłam szwagierkę żeby mi kupiła ale teraz odpisała że nie ma już. A ja bardzo chciałam je mieć 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka z rana.
Serki, jogurty zwykłe i pitne.. jakoś nie jestem ich fanką, ale doktorek zawsze powtarza żeby jeść, więc czasem od nie chcenia zjem zwykły lub właśnie pitny.
Ogólnie zazwyczaj robię coś z kurczaczka na obiadek, ser, mleko w lodówce musi być to chyba nie jest źle u mnie z nabiałem 🙂
Zauważyłam u siebie że mnie wszystko stresuje i boli mnie wtedy brzuszek, a to jest taki dziwny nawet beznadziejny stres - taki czasem bez powodu 🤢 dziwne, ale prawdziwe 🤔
Dziś możemy z córcią poleniuchować bo wczoraj zrobiłyśmy obiadek, posprzątane mamy i luzik.
Synuś w nocy buszował, spać mi nie dał.
Zamierzacie używać pasów poporodowych? Jak tak to jakich? Ja po porodzie córy przez cc chyba za późno zakładałam pas bo tak dopiero po miesiącu, i kupiłam jakiś taki niewygodny, bez zapięć, zawijał się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
ale pogoda... 😞 nie chce sie az wychodzic...a nerwy mam jak tylko wstalam... dobrze ze moj w pracy bo bym go chyba dzis rozniosla... biedny pies juz dzis kilka razy opieprz dostal i boi sie wyjsc ze swojego kojca 😞 😠 a w sumie nawet nie wiem z jakiego konkretnie powodu zla jestem.. ehh... 😞 😞 ide ogarnac chalupke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...