MadziaW - wtedy w nocy to brzuch mnie potwornie rozbolał od wzdęcia, a mnie jak wzdyma to od razu cała macica mi się napina razem z brzuchem i lekarze się przestraszyli że taki mega skurcz dostałam. Na razie skurczy ciągnących nie zaobserwowałam, lekarze stwierdzili że puki szyjka się nie skraca to jest ok, tyle że oprócz tego pojedyńczego badania w tedy w nocy nikt mi do tej pory w szpitalu nie sprawdzał czy szyjka się skraca czy nie. Wczoraj i dziś to tylko KTG miałam, w zasadzie badań jakiś nie robią. Jutro upomnę sie o USG ciekawe czy któryś lekarz się zlituje i mi zrobi 🙂
Najlepsze w szpitalu są stażystki od nich można dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieć i o problemach i o tym co się dzieje. Dziś pytałam o najmniejsze dzieciątka które się urodziły, to mówiła że ostatnio w 31 tc urodziło się dzieciatko 500 g, ale zmarło od razu, teraz też z 31 tc urodziło się 600g i walczy ale szanse są kiepskie. Kurcze jakie maluszki to mój w 32-33 bo oni inaczej licza niż my (ukończone tygodnie) waży 1400+/- a te maluszki kurcze 3 razy mniejsze praktycznie, to już dawno przestały sie rozwijać. Obie mamy miały malowodzie.
No ale też piękne porody mamy 🙂 Strasznie dużo bliźniaków, wczoraj nasza współlokatorka urodziła przez CC parke w 38 tc 3300 i 3090 🙂 Dwa olbrzymy jak na ciąże mnogą.
polozne s przyzwyczajone,no ale nie chcialabym byc najglosniejsza rodzaca 😜 mam tylko nadzieje,ze nie urodze przed terminem,bo chciałabym sie znieczulic zewnarzoponowo...
jak o tym wszystkim juz mysle to jestem przerazona.
To przedszkole rzeczywiście wygląda na miejsce, w którym dużą wagę przykłada się do podejścia pełnego szacunku i uważności wobec dzieci. Oparcie się na NVC i inspiracje pedagogiką Jespera Juula mogą sprzyjać budowaniu dobrej atmosfery. Ważne jest też to, że wspierają nie tylko dzieci, ale i rodziców poprzez warsztaty. To może być ciekawa opcja dla rodzin szukających spokojnego i świadomego podejścia do wychowania.
Zobacz sobie na przedszkole Pluszowy Miś pod Piasecznem w Staraej Iwicznej - https://www.przedszkole-pluszowymis.pl/. To miejsce, które podchodzi do dzieci z szacunkiem i uważnością – opierają się na podejściu NVC (Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga) oraz inspiracjach pedagogiką Jespera Juula. Atmosfera jest spokojna, bezpieczna, z ogromnym wsparciem także dla rodziców (prowadzą warsztaty rodzicielskie!).
Rekomendowane odpowiedzi
doncia
Najlepsze w szpitalu są stażystki od nich można dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieć i o problemach i o tym co się dzieje. Dziś pytałam o najmniejsze dzieciątka które się urodziły, to mówiła że ostatnio w 31 tc urodziło się dzieciatko 500 g, ale zmarło od razu, teraz też z 31 tc urodziło się 600g i walczy ale szanse są kiepskie. Kurcze jakie maluszki to mój w 32-33 bo oni inaczej licza niż my (ukończone tygodnie) waży 1400+/- a te maluszki kurcze 3 razy mniejsze praktycznie, to już dawno przestały sie rozwijać. Obie mamy miały malowodzie.
No ale też piękne porody mamy 🙂 Strasznie dużo bliźniaków, wczoraj nasza współlokatorka urodziła przez CC parke w 38 tc 3300 i 3090 🙂 Dwa olbrzymy jak na ciąże mnogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
daguza1234
mam tylko nadzieje,ze nie urodze przed terminem,bo chciałabym sie znieczulic zewnarzoponowo...
jak o tym wszystkim juz mysle to jestem przerazona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach