Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Muszę Wam dziewczyny powiedzieć, że dzisiaj poczułam, że to już tuż tuż. Bardzo źle sie czuję, słabo mi, co chwila brzuch twardnieje i na nic nie mam siły. No nie wiem, a może to tylko ta pogoda 😞
W związku z powyższym zaczęłam pakować torbę i wstawiłam pranie z ubrankami małego. Mam nadzieję, że jeszcze będę miała jakiś nagły przypływ sił na wyprasowanie tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Jednak się potwierdziło i mój malutki ma stwierdzoną wadę serduszka 😞 Po urodzeniu prawdopodobnie będzie miał operacje, także wybaczcie mi, ale nie mam siły nawet pisać i w ogóle cały czas się martwię i płaczę czy będzie z nim wszystko w porządku.
Kamilek cały czas daje o sobie znać i kopie ile sił w nogach.
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais - chyba kazda z nas juz to przechodzi,bo ja tez czuje sie bardzo zle .Ale moja szyjka jeszcze zamknieta,wiec jest szansa urodzic w terminie 😉

Agniesiu- trzymaj sie kochana. Myslimy o Tobie.To na pewno nie bedzie powazna wada.Wszystko bedzie dobrze;*Tylko nie stresuj sie bardzo by synus tego nie czuł...


Przespałam dzis troszke dnia..
pojadlam i dalej leniuchuje 😉
malutka spi,czasem zasadzi solidne kopniaczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po wczorajszych chrzcinach jestem wykończona nic mi się nie chce....jednym słowem mam lenia....a i tak przyglądam łóżeczka na allegro.....ale już mnie plecy bolą....wczoraj wróciliśmy z chrzcin po 22 😁 Nie powiem, były udane... 🙂 Ale później w domu się normalnie rozpłakałam jak mniebolały plecy żebra i do tego kość ogonowa dawała dość mocno o sobie znać...;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski!
co ja widze juz 4 grudnioweczka 🤪 ojoj ja dzis polowe zakupow zrobilam jeszcze polowa i pakowanie, szykowanie i zostanie czekanie na malego!! 🙂
doncia kochana napewno wyjdziesz przed swietami nie martw sie 🙂
agniesia bedzie dobrze musi byc dobrze!!! musisz byc dobrej mysli i sie nie zamartwiac bo to ci kochana nie pomoze!!! tzrymamy wszystkie kciuki za malego i wierzymy ze bedzie zdrowiutki i piekniutki!!!

co do marudzenie to moja rodzina tez juz tego sluchac nie moze 😁 😁 a to to boli a to tamto i tak w kolko 🙂 a oni tylko oczami przewracaja ale mamy do tego prawo 🙂 🙂 w ciazy w koncu jestesmy 🙂 🙂

no i co do wizyty u lekarza, dostalam antybiotyk dopochwowy, przytylam 1 kg 😁 i musze isc prywatnie na usg 🙂 wiec w srode sie wybieram i dowiem sie czy maly sie obrocil, w poniedzialek na kontrole znow... 🙂 coraz czesciej bedziemy teraz latac do lekarza a mi coraz ciezej jest 🙂 🙂

wogole dzien mi sie udal chodz sie nalatalam troche, oblecialam lumpiki i kupilam sobie spodenko ogrodniczki 😁 😁 wygodne bo nie uciska brzucha i juz wymyslilam ze pod grubsze leginsy i moge smigac 😁 w srode jeszcze kurtke sie zaopatrze i kozaki i zime jakos przetrwam 😁 😁
moj mi zaraz zamowi komode dla malego, i staniki dla mnie do karmienia a wczoraj zamowilam torbe do wozka tak ze przyjdzie mi czekac chyba tylko na malucha 😁 😁 musze sprawdzic czego mi jeszcze brakuje 😁

zaraz musze was doczytac jeszcze bo nie wiem czy czegos waznego nie ominelam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde padam na cyce, musialam posprzatac dom bo caly dzien mnie nie bylo i od wczoraj naczynia zostaly 😠 i pranie wstawic musialam, prawdopodobnie bedziemy jechac do tesciow wiec w cos sie trzeba ubrac 🙂 i wgl sie wkurzylam bo te spodenko-ogrodniczki sa za male 😞 😞 😞 dupsko sie nie miesci 😞 😞 😞 😮 wscisnac sie wcislam ale do guzikow daleko 😁 😮 a wlasnie mialam sie pytac was laski mialyscie robiony posiew gbs? bo ja mialam na ostatniej wizycie i polozna dzis mi powiedziala ze wynik DODATNI to ja internet w ruch i jak sie naczytalam to srasznie sie boje... w srode na usg sie zapytam czy to dla malego cos groznego jest czy jakies dodatkowe badania mam zrobic czy jakis antybiotyk mi przepisze... strasznie sie boje 😞 😞 😞 i to teraz mi spokoju nie daje.. przejelam sie strasznie wiec pewnie nie zasne... do jutra 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
U nas ok, nawet się wyspałam. Śniadanko już zaliczone.
Mały się już na szalał, lubi mnie okopać i się prężyć w nocy i nad ranem, a już tak po 8 to lulu robi 🙂 nawet po śniadanku leniuchuje 🙂
Dziś biorę się troszkę za sprzątanie, zobaczę co mi z tego wyniknie 😁
Zastanawiam się czy gonić dziś do szkoły czy nie, bo jakoś mi się nie za bardzo chce 😞
Agniesia mam nadzieję że będzie wszystko ok, 3maj się.
Doncia allegro rządzi heh 😉
Michasia ja chyba nie miałam tego robionego, więc nie wiem. Tzn. zwykły posiew miałam. Oj ale motam 😁
Ja dziś mojego małego rozdarciucha czyt. córcię oduczam oglądania bajek, fochowania i darcia się bez sensu 😁 oj za bardzo ją rozpieściliśmy i są tego skutki 😁 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!!

Jak sie czujecie?

My wlasnie sobie wstalysmy niedawno,a nawet sie wyspalam dzis...tylko raz bylam siusiu w nocy 😉 o dziwo. A teraz sniadanko zjedzone.I zastanawiam sie co dzis robic.
Jakos tak slabo sie czuje ostaatnio...ale to chyba dlatego ze corz ciezej i coraz blizej porodu.
Troszke trzeba ogarnac w domku,i odpoczywac pozniej,bo nic sie nie chce.
Mam smaka na placuszki z jablkami,to pewnie upichce.

Michasiu tez mialam robiony posiew.Slyszalam,ze to musza robic,zeby dzieccko nie dostalo od nas grzybow,bakteri.A jak jest dodatni chyba to dostaniesz aantybiotyk.Bo mnie tez tak cos mowil.Mam 3 Grudnia wizyte to sie wypytam dokladniej.
No a robia to przed pojsciem do szpitala.I jak Michasiu ? Szyjka zamknieta czy masz ju akies rozwarcie?

Jak sie czujecie wogole mamuski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daguza smaka robisz tymi placuszkami z jabłkiem, ja z jednego takiego racuszka bym zjadła, ale jak by mój mężuś się dossał to by wszystkie zjadł łakomczuszek mój.
Ja mam ochotę na pyszną szarlotkę, albo placek 3szklanki na ciepło np z bitą śmietaną, tylko jest że ochotę na jedzenie mam a żeby zrobić to już nie ma komu 😜
Normalnie moje dziecko z nudów i braku tv rysuje dla mikołaja kartkę co chce dostać i powtarza pinki pie, pinki pie 🙃 Więc pewnie znów ją rozpieścimy i kupimy jej na mikołaja tą interaktywną maskotkę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie się zastanawiam nad tym materacem bo na początku mieliśmy cały kpl zamawać zz allegro a teraz zdecydowałam że wszystko oddzielnie... 😁 Normalnie 1000 odmian na minute. 😁
Strasznie mnie bolą plecy....siedzieć nie mogę, leżeć tak samo.... 😞 I coś mnie brzuszek od góry chwilami mocno boli....nie mam pojęcia co to. Jutro idziemy do doktorka i sięwszystkiego dowiemy 🙂 Może wkońcu dostanę foto mojego synka 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
witam! 😁
Znalazłam na allegro materac piankowy http://allegro.pl/materac-piankowy-do-lozeczka120x60cm-rozne-kolory-i2733315234.html w bardzo niskiej cenie i tak się zastanawiam czy będzie dobry czy lepiej wziąść piankę-grykę-kokos...
Dziewuszki doradźcie!!!


powiem Ci , że ostatnio czytałam artykuł o materacach dla niemowlaczków, bo sama kupowałam i tam wyczytałam , żeby piankowych lepiej nie brać , bo są za miękkie. Dzieciątko po czasie może mieć , ugniecione miejsce , a tak być nie powinno. Podobno najlepiej brać twarde materace , że są zdrowsze dla naszych maleństw. Ja kupiłam kokos- pianka - kokos.
Ale to oczywiście indywidualny wybór 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja materacyk kupiłam piankowo-lateksowy, średnio twardy, ale na pewno nie miękki.

Mieliśmy dziś USG ale tylko przepływy zbadali, wielkość dopiero za tydzień bo po 2 tyg widać różnice które nie są "granicą błędu". Przeplywy nie powalające ale niby złe nie są. Mam nadzieje że mój maluszek rośnie, bo gadalam z dziewczyną która już ma stwierdzoną hipotrofie to mówiła że jej maluch stanął na 30 tc a teraz jest w 36 tc, miała już podane leki na rozwoj płuc i za tydzień bedzie miała rozwiązywany poród. Ja pewnie za tydzień się dowiem jak to z nami jest. Niby na osatnich USG przybierał na wadze, ale robione były przez rożnych lekarzy na różnym sprzęcie wiec nie wiem jak się na to zaopatrywać. Pożyjemy zobaczymy, ale musi być dobrze. Co prawda kryzys mi wczoraj wrócił ale na razie sie uspokoiłam.

Synuś dziś juz po 4 mnie obudził - kocham go za to 🙂 poźniej trochę przysnełam ale o 6 pobudka bo sprawdzają tetno a o 8 na KTG to ja musiałam budzić jego zeby się ruszał żeby zapis ładny był, bo jak nie to można leżec i 2 godz. Teraz też troche się wiercił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doncia nie jest tak źle jak to na początku się wydawało. Zresztą, już 33 tydz - jeszcze tak ze trzy i spokojnie niech się dzieje co chce. A mnie się wydaje, że wszystko będzie dobrze i jeszcze trochę pochodzisz ze swoim maluszkiem w brzuchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doncia, fajnie że masz dobre przepływy, niech rośnie twój maluszek zdrowo 🙂
Daguza, ja z wagą dowiem się ile jestem na plus w przyszły czwartek bo mam wizyte, a mojej wadze domowej nie ufam i nawet na nią nie wchodzę 😁
Jeju jestem w szoku moja mała nie upomina się dziś wcale o bajki 🤪 jupi.
Dziś wagaruję sobie, nie mam siły do szkoły iść bo zrobiłam sobie z małą dużo rundkę po dworku i udało mi się namówić córę na kupno kurteczki z misiem przy kapturze.
Ok idę smażyć naleśniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski!
co tam u was? malutki buszuje w brzuszku i to strasznie nie wiem wlasnie czy on czasem mi sie nie obraca bo jego ruchy sa strasznie bolesne 😮 alle i tak fajne 😁
daguza szyjka zamknieta rozwarcia nie ma!! 😁 😁 jeszcze nie nadszedl moj czas 😁 😁 wogole dzis mialam taka pobudke ze szok 🙃 usiadlam na lozku i myslalam ze zwymiotuje, strasznie mnie żołądek bolal chyba sie czyms zatrulam ale polezalam troche i przeszlo 🙂 wiec wybralam sie z pieskiem na spacer do lasu taka piekna pogoda a pies padniety bo szalal jakby pierwszy raz byl w lesie 😁
doncia dobrze ze ok z przyplywami 🙂
co do wagi u mnie 11 kg na plusie nie jest zle 🙂
my jutro na usg lecimy ciekawe co sie dowiem ciekawego 🙂 no i k=reszte zakupow dla siebie i malego musze zrobic 🙂 mam nadzieje ze przyjdzie jutro komoda bo chcialabym juz wszystko poukladac tam bo delikatny syf mi sie robi pelno zakupow na szafach bo juz nie ma gdzie tego klasc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...