Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Właśnie też się ostatnio nad tym zastanawiałam, chyba będzie najlepiej jak będziemy miały numer jednej i każdy do niej będzie pisał tylko będzie problem jak właśnie pojedzie rodzić ta wybrana heh 🙂

A ja mam taki pomysł - niech nr telefonów mają dwie - ta która ma termin najwcześniej i ta która ma na koniec stycznia, raczej małe prawdopodobieństwo żeby zaczęły rodzić obie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
no dokladnie,a jz jestesmy praktycznie na koncowce.
A juz tak nie umiem sie doczekaccc.... 🙂

Po tym zdaniu wiedziałam że musisz być ze śląska :P Mam przyjaciółkę z Rybnika i ona właśnie używa zwrotów nie umiem ... zamiast nie mogę :P Uwielbiam to 🙂
A co do ilości ciężarnych w koło to szykuję się wyż demograficzny chyba 🙂
Żona naszego kuzyna ma termin na 29 grudnia, moja kuzynka na kwiecień, koleżanka na maj... a najlepszy jest numer z naszymi przyjaciółmi. W kwietniu byliśmy w 3 pary z przewodnikiem w Maroku... my mamy termin na styczeń, druga para na koniec lutego, trzecia na kwiecień :P Tylko z przewodnikiem nie mamy kontaktu :P:P:P
Pozdrawiam i słodkich snuffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi nr telefonu to niezły pomysł 🙂 Moge podać swój to w tabelce od razu będe uzupełniać. Teoretycznie termin mam od 27.12 ale planuję na początku stycznia urodzić, a jak to będzie to się jeszcze okaże 🙂
W związku z tym iż piszecie że strasznie wam sie już dłuży, mam pytanie czy wy pracujecie czy już odpoczywacie w domu z różnych wzgledów?? Ja pracuje na 1/1 etatu i mi czas leci błyskawicznie, nie nadążam czasami. Dopiero były wakacje a tu juz listopad, zaraz Boże Narodzenie i finisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć z rana. U mnie pada, widziałam też troszeczkę śniegu nawet za oknem ale zaraz pewnie zniknie. Synio w brzusiu strasznie leniuchuje, wole jak kopie i kopie i się wypina to mi wtedy jakoś tak przyjemniej się robi.
Doncia, ja np się uczę, zajmuję się córcią,domem i czasem mam za dużo na głowie więc też mi jako tako czas leci i czasem na zakrętach nie wyrabiam 🙂 Masz racje podaj swój nr to będziemy pisać jak coś 😉
Ja nie wiem jak ja dziś plany moje ogarnę przez tą pogodę, może dam rade i nie będzie źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak przy dziecku to na pewno czas umyka, oczy dookoła głowy i cały czas w pełnej gotowości do sprostaniu oczekiwań dziecka (zabawa, spacerki, posiłki) a do tego jeszcze w domu też trzeba coś zrobić.

U mnie też paskudnie, pada śnieg z deszczem. Na basen dziś nie ide bo łapkę mam w plastrach, czekam teraz na mezunie jak wróci od teściów bo oni wyjechali i psa w domu zostawili, i musimy codziennie jeździć na drugi koniec wroc aby psine 2xdziennie wyprowadzić i wykarmić całe gospodarstwo. No a później na zakupy pojedziemy.

Szukałam wczoraj w lumpeksach kurtki zimowej ale nic nie znalazłam, w zeszłym tyg widziałam na placu jedna fajną i tak z 10 cm luzu miała ale nie wiem jak za 2 mce będzie mój bebzol wyglądał czy się w niej dopnę, droga nie była 59 zł wiec jeśli będzie to może zaryzykuję i ją kupie.
Teraz brzucha nie mam zadużego, widać go to na pewno bo w tramwajach ustępuja mi czasami miejsca, ale jak mówie że to 7 m-c to szczególnie kobiety - matki nie wierzą bo brzuch taki mały. No ale dzidziuś też nie za duży - dla mnie cool 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!
co do nr to dobrze wymyslilyscie 🙂 2 osoby niech podadza nr jedna co ma termin pierwsza a druga co jest na koniec 🙂 no wiec doncia Twoj nr a kto nastepny?
arnulka bardzo fajna historia z Twoimi kolezankami ciekawe jak tam u przewodnika 😁 😁

u nas pogoda nie zaciekawa, snieg pada, pada i pada wiec ciekawa jestem kiedy zniknie.. a mnie smutek jakos przez ta pogode ogarna... 🥴 🤨

ide sie szykowac na chrzciny 😘 do pozniej babeczki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, u mnie klienci w biurze dopiero teraz zauważają że w ciąży jestem, bo tak to brzuszek miałam taki "otyły" a nie ciążowy, i ciekawa jestem czy jeszcze dużo urośnie przez te dwa miesiace bo nie wiem co z kurtką zimową zrobić, kupować czy raczej "namiotu" szukać 🙂

Ttinka ty juz maż doświadczenie - dużo brzuch rośnie w ciągu ostatnich 2 m-cy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doncia, hehe ja to mówię że każda ciąża jest inna i nie da się niczego przewidzieć - więc nie powiem ci ile może jeszcze urosnąć brzuszek. Rosnąć będzie to na pewno ale nikt nie wie ile 😜
Ja np już ledwo się mieszczę w zimową kurtkę z poprzedniej ciąży 😮 gigant ze mnie i mam nadzieję że mi co najwyżej tyci tyci urośnie, więcej nie bo serio namiotu będę musiała szukać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam zimowo 😁 Rozpadał się i u nas śnieg i powolutku robi się biało- wolę to niż jesienną szarugę i pluchę...
doncia Moja siostra jak szła do porodu, to miała w obwodzie brzuszka 100 cm, ja teraz mam ok.93 cm, ale wygląda dość zgrabnie i teraz jakoś intensywnie się nie powiększa... Nawet przyjaciółka, która mnie długo nie widziała stwierdziła, że spodziewała się większego 😉 Niby w ostatnich miesiącach najwięcej się przybiera...
Hehe, wyż demograficzny mówicie?? U mnie w rodzinie teraz we wrześniu siostra cioteczna urodziła, a w przyszłym roku ja i moje 2 siostry rodzone będziemy miały Bejbiki 😁 🙃 Ja-styczeń, młodsza siostra- kwiecień, starsza siostra- czerwiec 😎 Nieźle podgonimy statystyki 😉 Nawet gdybyśmy się umówiły to by tak fajnie nie wyszło 😁 Ale nic dziwnego, wyż z lat 80\' wchodzi w wiek rozrodczy, więc to takie jego "echo" 😉
Z tą wymianą numerów telefonów to dobry pomysł!
arnulka ja też lubię takie "perełki" językowe, przeprowadziłam się z Podlasia na Kurpie i lubię jak tu mówią np.: "Mama nie kazała" zamiast "Mama nie pozwoliła" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Z ciekawości poleciałam się wymierzyć - teraz mam 93 cm a w biodrach już 100 😲
ja z ciekawości poszłam się zmierzyć i brzuch rowna 90 🙂 a w biodrach 89 🙂 czy to możliwe?? 😮 dziwne bo tak nie wymiarowo jakoś

my już po chrzcinach, dobrze że każdy rozumiał że jestem zmęczona i nie miał Nam za złe że tak szybko się urywamy, malutka strasznie płakała nie podobało jej się jak ksiądz lał jej zimną wodą po główce 😁

jeszcze 4 dni i USG 🙂 niestety mój nie będzie mógł się urwać i chyba pojadę sama, chodz wymyśliłam że zabiorę moja mamę niech zobaczy wnuka 😁

ok do jutra bo muszę oddać komputer bo mój coś chce sprawdzić 🙂 a ja mam zamiar zamówić gąbkę do wanienki z allegro 🙂 do jutra babeczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny u nas pogoda szaleńczo biała hehe nie da się normalnie chodzić. Niedawno wróciłam ze szkoły także jestem wykończona, jeszcze jutro i spokój na dwa tygodnie 🙂
Byłam u mojej koleżanki która urodziła niedawno synka, mówię wam jaki on maaalusi heh 🙂 Pózniej byłam u babci i specjalnie dla mnie zrobiła pierogi ruskie mówię wam pyyycha hehe 🙂
Kupiłam mojemu Kamilkowi dwie pary pół śpioszków takich ślicznych i pełno par skarpeteczek także jestem zadowolona z zakupów 🙂 W poniedziałek zaczynam prać już ciuszki dla małego i prasować, żeby już w razie czego były gotowe 🙂
Dzisiaj się nachodziłam i do tego ten śnieg utrudniał chodzenie i zaczął mnie boleć prawy bok między brzuchem a udem tak jakby mięśnie może dlatego, że dzisiaj się troszku namęczyłam, ale teraz odpoczywam i chyba przestaje boleć, ale za to zaczynają boleć plecki jak to już w wieczornym zwyczaju hehe 🙂
Kamilek buszuje po brzuszku od czasu do czasu i się wypina 🙂

No toMichasiaraczej nie ubrałaś balerinek bo pogoda nie pozwoliła heh 🙂

Doncia śliczne zdjęcie synusia 🙂 i dobry pomysł z tym numerem 🙂 Tylko kiedy go uzyskamy heh? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, zabraliśmy z mężusiem córę pierwszy raz do kina i się mała strasznie cieszyła.. chociaż ze 3,4 razy w ciągu 1,5h bajki lataliśmy z nią na zmianę siusiu 🤢 chyba się pupa jej przeziębiła 😞
Synio w ciągu dalszym leniuchuje 🙂
Ja na usg jednak dopiero 08.11 będę się umawiać 😞 to będzie moje 3usg.
Córa właśnie poszła spać, mężuś padł z godzinkę temu bo go główka strasznie zaczęła boleć, ja też się już chyba zbieram do łóżeczka. Dobranoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe no aga nie ubralam balerinek 😁 😁 musialam kozaki bo u nas bialo jak w grudniu 😁 😁 😁 ale ja wole snieg niz ciape 😁 😁 co do skarpetek i rajtuzek to ja juz mam tyle ze glowa mala 😁 chyba na kazdy dzien inna pare 😆 i ani jednej nie kupowalam wszystkie dostalam 😆 dowiedzialam ze od kuzynki ze dla malego do szpitala bede potrzebowac tylko pampersy,kosmetyki i reczniczek i nic wiecej bo reszcze daja a i ciuszki na wyjscie 😆 wiec mniej wiecej wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
Mężuś dostał nadprogramowe pieniążki i dziś się dopiero przyznał :P
Więc allegro i zamówiłam... :P .... trochę kosmetyków dla młodego, czapeczkę, śliniaczki i koszulkę ze szlafrokiem dla mnie 😁
Lubie takie niespodzianki 🙂


Też takie niespodzianki lubie, szkoda że jest ich tak niewiele 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 U mnie za oknem zrobiło się biało, w końcu. Lepszy jest śnieg, niż ciapa.
Ja już śniadanko zrobiłam "naleśniczki z dżemem" i już ich praktycznie nie ma 😜 lubię rozpieszczać córcie i mężusia, heh bo nie każdy lubi wcześniej wstać i przy patelni stać.
Każdy dziś wyspany? Zegarki przestawione?
Ok odedzwę się później pa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tinka widzę humorek dopisuje 😆 super 😆
witam z rana!! 😉
ja nie wyspana bo wstalam o 6 i juz zasnąć nie mogłam 🤨 🤨
doncia dzięki za nr zaraz go zapisze 🙂
arnulka no niespodzianka nie zła, ja też taką poproszę 😜 😁
dziewczyny mam pytanie macie tak że w nocy jak leżycie na plecach to boli Was podbrzusze? bo ja dziś tak zauważyłam musiałam sie przełożyć na bok i nogi ugiąć w kolanach bo z bólu bym nie wytrzymała... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...