Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agniesiu to akurat jest fajnie ja nie wiem jak jest u mnie wlasnie, musialabym sie popytac kogos to rodzil, mi monika pisala ze ona nawet pampersow nie brala bo w szpitalu dali wiec duzo dla malej nie brala i spokojnie jej sie zmiescilo w jednej torbie.
tinka to nie zaciekawie mialas dzis u lekarza, u nas jest bardzo podobnie zalezy jaka polozna jest bo jedna jest milutka a ta druga to nie pytaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja natomiast w pierwszej ciąży miałam 2 torby i było mi wygodnie także teraz też tak zrobię , pieluszek też biorę spory zapas , koleżanka mówiła ( rodziła 3 tyg temu) że brała 10 na każdą dobę . W szpitalu u mnie ani ciuszków ani pieluch nie dają wszystko trzeba mieć swoje 🤨
a co do pakowania torby - to myślałam , żeby zacząć ją pakować na początku grudnia 🙂 ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu 😁 już nie mogę się doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i z checia bym juz lozeczko rozlozyla i posciel ubrala i przyszykowala dla dzidzi 🙂 to jak z ubieraniem choinki 😁 😁 😁 a co do choinki to chyba bede miec maly problem bo nie wiem gdzie ja ja upcham 😁 😁 ja chyba lozeczko rozloze jak bede ubierac choinke 🙂 a ze choinke ubierac uwielbiam 😜 😁 to bedzie najlepszy dzien przed porodem 😁 😁 😁 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie szukam informacji jak wyparzyc butelki i smoczki moze jutro jak bede miec chwile to to zrobie i tez nie wiem czy nie za wczesnie.. tinka ale zes mi narobila ochote na pizze jutro jade do miasta i bd musiala sobie kupic 😆 a teraz naszla mnie ochota na sok pomaranczowy znow 🙂 ostatnio tez tak mialam to caly karton wydudlilam pol dnia 😁 😁 chyba musze sobie kupic kilka kartonow albo tych mniejszych dla dzieci 🙂 szkoda ze u nas nie ma u nas sklepu bo juz bym z niego wracala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Ja nie biorę ręcznika dla małego bo moja koleżanka mówiła, że położne w nas w szpitalu kąpią pieluchą tetrową. A co do butelek i smoczków to faktycznie trzeba wyparzać bo pełno zarazków i bakterii jest na nich 🙂
agniesia a mniej wiecej co ile sie kapie noworodka w szpitalu? co 2 dni? bo za 1 razem to myje polozna ale za drugim to my chyba? tak mi sie wydaje ale nie wiem.. a poza tym reczniczek to sie bierze do wytarcia malenstwa a nie do mycia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
agniesia20 napisał(a):
Ja nie biorę ręcznika dla małego bo moja koleżanka mówiła, że położne w nas w szpitalu kąpią pieluchą tetrową. A co do butelek i smoczków to faktycznie trzeba wyparzać bo pełno zarazków i bakterii jest na nich 🙂
agniesia a mniej wiecej co ile sie kapie noworodka w szpitalu? co 2 dni? bo za 1 razem to myje polozna ale za drugim to my chyba? tak mi sie wydaje ale nie wiem.. a poza tym reczniczek to sie bierze do wytarcia malenstwa a nie do mycia..


Sory ze sie wtraca ale nie macie racji.
Za kazdym razem kapie polozna, czy pielegniarka robia to co dziennie przed obchodem wieczornym.
Recznik dla dziecka jest zbedny. I wycieraja je pielucha tetrowa a ogolnie\" kapiel\" to bardzo duze slowo. Bardziej obmywanie raz dwa pach pach.. dlaczego?? bo maja do umycia caly oddzial noworodkow.
Jedynie co to rzeczy Wy ubieracie, i jesli chcecie to Wam daja jesli nie to ubieracie w swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie to jest juz kwestia dogada ze szpitalem jak bede jechac ze swoim po reszte rzeczy to zajade i zapytam, bo przeciez po co cos brac jak nie bedzie potrzebne 😆 i tak mysle o tym wyparzeniu butelek i smoczkow to tez jakos w grudniu zrobie bo przeciez jak to lezec bedzie to i tak przed samym podaniem wyparzyc to b 😆z sensu 🙂 jutro sie rozejrze za deska do prasowania i zaczne chyba prac ciuszki chodz najpierw komoda by sie przydala 🙂 ale chyba z powodu braku kasy chyba narazie kupie takie pudelka i beda pod lozeczkiem. wlasnie siostra mojego michala ma tak bo nie ma miejsca na komode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasia - szpital możesz zwiedzić wcześniej bez chodzenia do szkoły rodzenia, masz do tego prawo. My we Wroc mamy 4 porodówki, jedną zwiedziliśmy z położną ze SR bo ona tam akurat pracuje, a teraz niezależnie idziemy z koleżanką obadać inne.

Najlepiej przed porodem dowiedzieć się w szpitalu co masz przynieść, bo np w tym co byłam wczoraj dzieci muszą być ubrane w ciuszki szpitalne, nie można mieć swoich - ewentualnie na noc jak dziecko obrobi się dokładnie a nie mamy siły iść do magazynku pobrać czyste. Tak wiec widzisz w tym przypadku ciuszki dziecięce są zbędne zupełnie. Dla dziecka trzeba mieć małą paczkę pieluszek, chusteczki nawilżające i maść w tubce (nie w słoiczku) a w innym szpitalu pewnie inne standardy mają wiec lepiej zawczasu obadać sprawę 🙂 W tym szpitalu wypisują po 3 dobach, a w innym Wrocławskim na 2 dobe już do domku mykasz wiec widzisz tu też co innego.

Poza tym jak masz jedną walizkę to tylko jedną musisz targać jak salowe sprzątają, bo raczej nikt ci przy tym nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
no ja to sie najpierw dowiedziec musze od kogos 🙂 a bedziecie brac reczniczek dla malego? ja mam nowy i slyszalam ze dobrze by bylo go wyparzyc, nie wiem czy dobrze slyszalam butelki i smoczki tez dobrze wyparzyc.

to wszystko właśnie zależy od szpitala w którym będziesz rodzić u mnie trzeba mieć wszystko , ręcznik przed pierwszym użyciem normalnie wyprałam , a co do butelek to owszem przelałam gorącą wodą ale tylko na początku , potem nie ma co przesadzać , bo dziecko " chowane sterylnie" szybciej łapie jakieś infekcje a nawet alergikiem może zostać 🤨 także wszystko z umiarem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania8888 napisał(a):
michasia24 napisał(a):
agniesia20 napisał(a):
Ja nie biorę ręcznika dla małego bo moja koleżanka mówiła, że położne w nas w szpitalu kąpią pieluchą tetrową. A co do butelek i smoczków to faktycznie trzeba wyparzać bo pełno zarazków i bakterii jest na nich 🙂
agniesia a mniej wiecej co ile sie kapie noworodka w szpitalu? co 2 dni? bo za 1 razem to myje polozna ale za drugim to my chyba? tak mi sie wydaje ale nie wiem.. a poza tym reczniczek to sie bierze do wytarcia malenstwa a nie do mycia..


Sory ze sie wtraca ale nie macie racji.
Za kazdym razem kapie polozna, czy pielegniarka robia to co dziennie przed obchodem wieczornym.
Recznik dla dziecka jest zbedny. I wycieraja je pielucha tetrowa a ogolnie\\\\\\\\\" kapiel\\\\\\\\\" to bardzo duze slowo. Bardziej obmywanie raz dwa pach pach.. dlaczego?? bo maja do umycia caly oddzial noworodkow.
Jedynie co to rzeczy Wy ubieracie, i jesli chcecie to Wam daja jesli nie to ubieracie w swoje.

Zgadzam się z Anią, z doświadczenia wiem, że żadne ręczniki ani akcesoria dla malucha do szpitala nie są potrzebne. a kąpiel tak jak Aniu napisałaś - to raczej szybkie płukanie i osuszenie w pieluszce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 - co do kąpieli to też są różne praktyki. Tam gdzie byłam wczoraj dzieci myte są raz dziennie przez położne, a w innym szpitalu tylko po porodzie z tych mazi dziecko jest umyte, a później pokazują co masz ty robić

Maluszek dziś wyjątkowo szaleje, nie jakoś mocno, ale cały czas go czuję i na górze i na dole 🙂

AAA byłam u neurologa z tym nadgarstkiem. Mam zespół cieśni nadgarstka, dostałam skierowanie do fizjoterapeuty i teraz mam łapkę po łokieć plastrami magicznymi oklejoną. z basenu w sobotę nici, bo godzinne moczenie ręki zbyt dobrze na plaster nie wpłynie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć z rana.
Jak ja pamiętam to przy mojej niuni w szpitalu było tak że oni ubierali w szpitalne ciuszki, jedynie na wyjście mąż przywiózł wszystko.
Przy wyjściu można zostawić jakiś komplet ubranek, albo np rożek w szpitalu dla innych maluchów 🙂
Potrzebne rzeczy jakie musiałam zabrać to pampersy, parę pieluszek, chusteczki, ręczniczek no i jak kto woli smoczek uspokajający można było wziąć. Tylko teraz to ja chyba nie będę przyzwyczajać małego do smoczka, zresztą to wszystko wyjdzie w praniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...