Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam do Was pytanko... macie jakieś doświadczenie albo wiedzę w kwestii chust do noszenia naszych maluszków. Postanowiłam sobie dziś takową kupić ale jak weszłam na allegro to dowiedziałam się że jest ich kilka rodzajów (elastyczne, tkane, kółkowe itp.) pare długości, nie mówiąc już o ilości producentów :/ A ja jestem totalnie zielona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
ja dopiero wróciłam z szkoły 🙂 odbębnilam swoje i mam 2 tyg wolnego 🙂 tylko trzeba pracę kontrolne napisać 🙂 🙂jestem strasznie zmęczona kręgosłup boli i do tego te krzesełka nie wygodne...i weź tak wysiedz w miejscu 90 min. zapomniałam się pochwalić że wczoraj ręczniki kąpielowe dla synka kupiłam 🙂


kochana, wyobraz sobie, ze ja tak siedze prawie 8 godzin przez 5 dni w tygodniu 😞 Tyle, ze krzeslo mam moze bardziej miekkie, ale i tak mnie wszystko boli 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki! ja nie daawno do domu wrocilam 🙂 otwarcie boiska i placu zabaw zaliczam do udanych 🙂 🙂 ja sie najadlam a moj wypil chyba z 6 piw i musialam go ulozyc do snu bo nie mial sil dojsc do lozka 😠 a do tego jutro chyba nie wstanie bo grali w pilke nozna i zapewne bedzie mial zakwasy 😜 ale mowilam, uprzedzalam ale jak wypil to nawet mnie nie sluchal 🤨 jestem zla bo boli mnie brzuch a on nawet nie zapyta dlaczego... 😠 jeszcze jedzonko mu podaj bo on obloznie chory... kocham go z calych sil ale czasem strasznie mnie wnerwia 😞
arnulka ja nigdy nie uzywalam chust tak ze nie pomoge..
a jak tam wieczorek mija?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka - ostatnio byłam na warsztatach chustowych i tam kobieta mówiła, że najlepsze są tkane (jakoś podwójnie, czy coś w tym rodzaju, ważne aby się w poprzek ładnie naciągały), i chyba im dłuższa tym lepsza, bo większe pole manewru jest. Generalnie super sprawa, ja zobaczę jak z finansami, bo jak kupować to porządną (tanie nie są dobra, bo się wyciągają).

W czwartek robiłam test obciążenia glukozą- po godzinie wyszła mi 146, przy normie do 140. Jako, że miałam również w czwartek wizytę u lekarza, dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Poza tym mały już 1100 g waży 🙂 A ja mam jakąś infekcję, dostałam 2 rodzaje globulek i niestety antybiotyk (ze względu na wysokie CRP).

A do poradni poszłam od razu w piątek. Masakra...Byłam w szpitalu o 7.30. Okazało się, że najpierw muszę do lekarza po skierowanie na kolejny test obciążenia. Lekarz miał być od 9. Na szczęście babka przyszła już po 8 🙂 Napisała skierowanie, w zabiegowym pobranie krwi i glukoza - drugi dzień pod rząd!! - tym razem 75 na 2 h. O 10.30 drugie pobranie. O 12 były wyniki. Na szczęście wynik po 2h 118 🙂 Z wynikiem znowu do lekarza. Przed 13 weszłam. W domu byłam po 13.30. Tyle godzin w szpitalu...Moja kość ogonowa połączyła się w bólu z Waszymi 😜

Z pozytywnych rzeczy - kupiłam płaszczyk zimowy - ciążowy. Bardzo się cieszę, bo z moim rozmiarem to był problem. A jednak udało się - i to w przystępnej cenie 🙂 I poszalałam w Kappahlu na wyprzedaży - kupiłam sporo ciuszków dla małego w super niskich cenach.

Miłego wieczoru dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć z rana.
Synio w brzuszku daje ładnie o sobie znać 🙂
Hm.. ja też się zastanawiam nad tymi chustami 🙂 i także jestem zielona, była by to chyba fajna sprawa.. może się zorientuje co i jak i może się kiedyś skusze 😜
Ja chyba muszę zobaczyć jakie ciuszki mam, posegregować i poprać. Tzn już kiedyś do nich zajrzałam ale to na szybko, bo poodkładałam wszystkie dziewczęce rzeczy dla znajomej i tyle, nie patrzyłam co zostaje i w ten sposób muszę zobaczyć co mam a co nie. Hm.. wiem tyle że została mi jedna większa półka w komodzie ubranek - ale 0 - 6, więc pewnie trzeba będzie po dokupywać. Możę się za to kiedyś zabiorę, może zwerbuję do tego mężusia to będzie szybciej.
Mnie też bolą plecy, kość ogonowa, ale bardziej odczuwam co innego 😠 nie wiem w końcu jak to nazwać hm.. drętwienie, ból krocza 😮 przez to chodzę taka sztywna 🤢
Ja koło 7 wstawiłam pięknie pachnące żebereczka na zupkę, pranie już mi się kończy prać. Wszystko zaczęłam z rana, bo później nie będzie mnie w domku a mężuś i córcia muszą jeść 🙂
Ok mamuśki miłego dnia wam życzę. Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂 u Was też taka mgła?
widzę po wpisach, że wszystkie zaczynamy mieć syndrom wicia gniazda 🙂 fajne to. Myślałam,że przy trzeciej ciąży to juz nie jest tak nasilone ale się myliłam. Cały czas mam parcie na segregowanie ciuchów małego i przygotowywanie pokoju i wszystkich innych rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki i nas pogoda brzydka, mgła i pada także cały dzień w domku 🙂
Malutki cały czas się wypycha to z jednej to z drugiej strony i pod żebrami hehe 🙂
Jeszcze trzeba zrobić obiadek, ale to jeszcze mam czas bo mój G będzie dopiero po 18 🙂

Ja też muszę zrobić segregacje na rozmiary bo body na body i takie tam już zrobiłam, ale jeszcze rozmiarkami trzeba posegregować, żeby jako pierwsze używać te mniejsze 🙂

Miłego Dzionka Dziewuszki 🙂 Chociaż jak popatrzy się tylko za okno to humor się psuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry w ten pochmurny i mglisty dzień (przynajmniej u nas)...
A ja kompletnie nie mam pomysłu na obiad 😞 Najchętniej to zajadałabym czekoladę w taki dzień jak dziś 😜
arnulka ja też rozglądam się za chustami. Najłatwiej podobno wiąże się elastyczną, bo nie trzeba tak dociągać i można sobie zawiązać i dopiero później dziecko włożyć, ale ona jest tylko do określonej wagi malucha i chyba ograniczona jest ilość pozycji, w których można nosić Malucha. Najlepsza i najdłużej nosić można w chuście tkanej, najlepiej o splocie skośno-krzyżowym, to bardzo ważne dla dobrego dociągania i wiązania chusty, a także dla jej "nośności" (dzięki temu sposobowi tkania nie rozciągnie się i udźwignie większy ciężarek). Ważne też są atesty- żeby barwniki stosowane do produkcji były bezpieczne itp.
Na allegro można znaleźć dużo chust tanich, napisane że niby tkane skośno-krzyżowo, a tak naprawdę to jakaś lipa, warto poszukać forów typowo "chustowych" i tam są opinie, zresztą nawet można zauważyć jak dużo osób się później takich "chust" pozbywa za psie pieniądze.
Można kupić naprawdę dobrą używaną chustę, taka używana jest ok, bo już jest "złamana", czyli łatwiej ją zawiązać, nie jest taka sztywna. Do sprawdzonych marek należą LennyLamb (taką chustę sprawiliśmy mojej siostrze i się sprawdza do dziś, a jej córa ma 2 latka i lubi chustowe spacerki) Storchenwiege, Hoppediz, Natibaby... Wiem że są różniaste teraz, bawełna z dodatkami bambusa i innych cudów, ale to już wyższa szkoła jazdy... A co do rozmiarów, to trzeba go dobrać do swojego wzrostu (i wzrostu partnera), nie ma sensu by drobna osóbka miała chustę 5,2 m bo będzie dużo zbędnego materiału zwisało...
Na stronkach tych producentów można poczytać więcej i bardziej szczegółowo i tam też dobrać rozmiar, są pewnie jakieś tabele czy porady...
Co do kółkowych nie wiem za wiele, bo taka mnie nie interesowała 😉 Ale na różnych stronkach też można znaleźć jakieś porównania użyteczności różnych modeli by dobrać taką, która nam najbardziej będzie odpowiadać 🙂

Acha a jeśli decydujecie się na nosidła, to broń Boże nie takie, w których nosi się dziecko "przodem do świata", pleckami do mamy!! Wtedy kręgosłup jest nienaturalnie wygięty i to bardzo niezdrowe!! Niedobre są tez takie nosidła-wisiadła, na których dziecku zwisają nogi. Najlepsze są te nosidła tzw. ergonomiczne, w których dziecko ma odpowiednie podparcie, a nóżki układają się w "żabkę" na brzuszku/pleckach mamy.
To tyle mego przydługiego wywodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczerze mówiąc to też myślałam o Natibaby 😎 Ewentualnie o LennyLamb, tkanej wiązanej 🙂
Na tej aukcji co wstawiłaś jest akurat ten rozmiar 520 cm (L), tu jest tabela z rozmiarami z ich stronki by sobie dobrze dobrać 🙂 http://www.natibaby.pl/webpage/rozmiary-chust.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej jak tam wieczorek? ja czekam za moim M. za godzinke wroci z pracy. ja zaraz mykam sie wykapac i bede leniuchowac, dzis polatalam rowniez po sklepach i kupilam przescieradlo na materac do lozeczka. moje malenstwo dzis kopie po pecherzu za czym idzie czestsze latanie do kibelka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka A to rzeczywiście, jak Mąż też ma nosić, to pewnie lepiej by była dłuższa 🙂 Ciekawe czy Dzidzia pójdzie w męża ze wzrostem 🙂

Dzisiejszy dzień to jakaś masakra!! Ta pogoda chyba na mnie tak wpływa, bo mam jakiegoś nerwa, ciśnienie takie, że bez kija nie podchodź... Czekam na Męża by może trochę poprawił humorek, ale boję się, że jeszcze ja mu popsuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Dzień dobry w ten pochmurny i mglisty dzień (przynajmniej u nas)...
A ja kompletnie nie mam pomysłu na obiad 😞 Najchętniej to zajadałabym czekoladę w taki dzień jak dziś 😜
arnulka ja też rozglądam się za chustami. Najłatwiej podobno wiąże się elastyczną, bo nie trzeba tak dociągać i można sobie zawiązać i dopiero później dziecko włożyć, ale ona jest tylko do określonej wagi malucha i chyba ograniczona jest ilość pozycji, w których można nosić Malucha. Najlepsza i najdłużej nosić można w chuście tkanej, najlepiej o splocie skośno-krzyżowym, to bardzo ważne dla dobrego dociągania i wiązania chusty, a także dla jej \"nośności\" (dzięki temu sposobowi tkania nie rozciągnie się i udźwignie większy ciężarek). Ważne też są atesty- żeby barwniki stosowane do produkcji były bezpieczne itp.
Na allegro można znaleźć dużo chust tanich, napisane że niby tkane skośno-krzyżowo, a tak naprawdę to jakaś lipa, warto poszukać forów typowo \"chustowych\" i tam są opinie, zresztą nawet można zauważyć jak dużo osób się później takich \"chust\" pozbywa za psie pieniądze.
Można kupić naprawdę dobrą używaną chustę, taka używana jest ok, bo już jest \"złamana\", czyli łatwiej ją zawiązać, nie jest taka sztywna. Do sprawdzonych marek należą LennyLamb (taką chustę sprawiliśmy mojej siostrze i się sprawdza do dziś, a jej córa ma 2 latka i lubi chustowe spacerki) Storchenwiege, Hoppediz, Natibaby... Wiem że są różniaste teraz, bawełna z dodatkami bambusa i innych cudów, ale to już wyższa szkoła jazdy... A co do rozmiarów, to trzeba go dobrać do swojego wzrostu (i wzrostu partnera), nie ma sensu by drobna osóbka miała chustę 5,2 m bo będzie dużo zbędnego materiału zwisało...
Na stronkach tych producentów można poczytać więcej i bardziej szczegółowo i tam też dobrać rozmiar, są pewnie jakieś tabele czy porady...
Co do kółkowych nie wiem za wiele, bo taka mnie nie interesowała 😉 Ale na różnych stronkach też można znaleźć jakieś porównania użyteczności różnych modeli by dobrać taką, która nam najbardziej będzie odpowiadać 🙂

Acha a jeśli decydujecie się na nosidła, to broń Boże nie takie, w których nosi się dziecko \"przodem do świata\", pleckami do mamy!! Wtedy kręgosłup jest nienaturalnie wygięty i to bardzo niezdrowe!! Niedobre są tez takie nosidła-wisiadła, na których dziecku zwisają nogi. Najlepsze są te nosidła tzw. ergonomiczne, w których dziecko ma odpowiednie podparcie, a nóżki układają się w \"żabkę\" na brzuszku/pleckach mamy.
To tyle mego przydługiego wywodu 😉


Jak byłam na warsztatach z chustowania to dziewczyny też polecały właśnie LennyLamb (we wroc cena ok. 180 zł), ale widać jakość 🙂 Elastycznych nie polecały bo się nie utrzymaja tak sztywno maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 Ja jakoś nie jestem przekonana do noszenia malucha w chuście, ale w wersji na plecach bo bała bym się, że maluch wypadnie nie daj boże, ale to tylko moje przekonania 🙂 Każdy myśli inaczej 🙂 A z drugiej strony taka chusta jest bardzo wygodna, ma się wolne ręce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...