pewnie że dam znać jak tylko będę mieć tę chustę... może jutro będzie :P
Dopiero wróciłam do domku... wtorki jak zawsze szalone. Z okazji 1,5 roku od ślubu - które stuknie nam jutro- zabrałam męża na pyszny obiadek 🙂 A potem już mniej przyjemnie... bieganie po sklepach bo mój luby nie ma płaszcza, a Wszystkich Świętych ma być zimne, masakrycznie nudne zajęcia w szkole rodzenia :/ i dalsza część zakupów... Padam na twarz 😞 Dobranocka 😉
Ja wczoraj ze szkoły rodzenia wróciłam po 22 do domu, dokładnie 22:18 😲 Oglądaliśmy filmy o porodach nie było tak źle, faktycznie jak mówiła położna porody bez znieczulenia i bezkrwawe w różnych pozycjach.
Ja wczoraj ze szkoły rodzenia wróciłam po 22 do domu, dokładnie 22:18 😲 Oglądaliśmy filmy o porodach nie było tak źle, faktycznie jak mówiła położna porody bez znieczulenia i bezkrwawe w różnych pozycjach.
Hej dziewczynki 🙂 U nas pogoda nie za fajna także siedzimy dzisiaj w domu 🙂 Dzisiaj robimy na obiadek spagetti 😁 mmmmniam 🙂 Kamilek spokojniutki od czasu do czasu wypnie się albo z jednej albo z drugiej strony 🙂
Właśnie Doncia opowiadaj jak tam czy aż tak strasznie będzie hehe 🙂
Cześć. Ja dziś znów zabiegana byłam i przez to nie pojechałam do szkoły bo się wymęczyłam. Ale koniec, od dziś już mam luz wszystko co miałam pozałatwiać to już jest odhaczone 🤪 Jutro mam mieć wizytę, lecz mam dylemat bo nie mam z kim małej zostawić i lipka troszeczkę..
bo kiedyś jak już tak miałam i poszła ze mną to była kupa krzyku u doktora, więc nie wiem co zrobić 😞
A ja lece zaraz na USG.... 😉 Wkońcu.. 🙃 Ostatnio synek mała aktywny...bardzo mało go czuję....aż się boję... 🤨
Sylwia nie przejmuj się to nie znaczy, że coś jest nie tak 🙂 Mój Kamilek też ma dni kiedy jest spokojniejszy a nieraz ma dni, że wariuje w brzuszku 🙂 po prostu tak jak czytałam dzieciaczki w naszym brzuszku mają prawo mieć spokojniejsze i bardziej aktywne dni tak jak my same 🙂 Także bez obaw 🙂
hej dziewczyny!
ale jestem padnieta... 😉 bylam dzis na targu i kupilam piekny dresik 🙂 chrzesnicy mojego M piekny rożowy. jak wyszlam z domu dzis o 6 rano wrocilam o 14 a teraz dopiero usiadlam bo szykowalam obiadek. zaraz ide pranie wstawic jeszcze i pomyje podlogi bo znow mi nabrudzili 🙃 musze sie ruszyc bo jak sie zasiedze to napewno tego nie zrobie 😁 pozniej do was zajrze.
margerita daj znac co i jak po usg bo moj maly tez ostatnio bardzo leniwy nawet szturanie nie pomaga... 😮
Chyba coś jest w tych leniwych dniach bo mój dziś też jakiś taki niemrawy 😞 Chusta mi przyszła, wygląda na bardzo solidną 🙂 próbowałam ją też wiązać i całkiem łatwe to jest 🙂 Pozdrawiam :*
no i ogarnelam domek 🙂 teraz goracy kubek herbaty i odpoczywamy 😁 co do leniwych maluszkow to moj chyba az za bardzo bo ruszy sie tylko ze 4/5 razy i to zazwyczaj wieczorem, ale tak codziennie to nie jest, nieraz pokazer klase az milo 🙂
Co do filmów, to byłam zaskoczona że faktycznie te 5 kobiet których porody oglądałyśmy (każda w innej pozycji) urodziły praktycznie bezkrwawo. Nie wiem teraz już skąd to przekonanie że przy porodzie krew się leje strumieniami w połogu to ok rozumiem i tego się boję, ale tak jak mówiła nam też położna troszkę krwi może się pojawić jak gdzieś dojdzie do naruszenia śluzówki w szyjce, czy przy pęknięciu, a jeśli poród przebiega prawidłowo to jedynie takie plamienia śluzowo-krwawe raczej nic strasznego.
Wiadomo mamuśki były umęczone a tatusiowie nie mniej, dla nich to też taki wysiłek jak dla nas, tyle że my na sam koniec dostajemy szkrabika do przytulenia a im już z emocji sił brak. U nas też działać będzie adrenalina i możemy być "niepoczytalne" Położna już parokrotnie została pogryziona i pokopana przez rodzącą, a tatusiom też się obrywa 🙂 Jeden dzidziuś był owinięty pępowiną ale tętno nie spadło. Widać było po nim że jest troszkę siny i był cały wyprostowany. Położna mówiła że dziecko po porodzie powinno przyjąć pozycję "na żabę".
Generalnie film był bardzo optymistyczny, a to szczęście na twarzach wcześniej umęczonych mamuś - bezcenne 🙂
Oby nam też tak dobrze poszło jak im.
Dziś jak dobrze pójdzie mamy zbiorową wyprawe na porodówkę ( o ile nie będzie akurat porodów - mamy zadzwonić po 19 a po 20:30 spotykamy sie w szpitalu) dostaniemy tabelkę na co należy zwracać uwagę przy wyborze szpitala, dlatego położnej zależało abyśmy pierwszy szpital zwiedzały z nią, a 2 kolejne jako zadanie domowe 🙂
doncia z tego co piszesz to nie wyglada az tak zle... zobaczymy jak to bedzie naprawde ktos mi kiedys powiedzial ze kazdy porod jest inny wiec.. 😉 mam nadzieje ze pojdzie nam szybko sprawnie i bezbolowo 🙂
doncia z tego co piszesz to nie wyglada az tak zle... zobaczymy jak to bedzie naprawde ktos mi kiedys powiedzial ze kazdy porod jest inny wiec.. 😉 mam nadzieje ze pojdzie nam szybko sprawnie i bezbolowo 🙂
bezbolowo to raczej nie bedzie Michasiu,wazne by było wszystko wporzadku 🙂
To przedszkole rzeczywiście wygląda na miejsce, w którym dużą wagę przykłada się do podejścia pełnego szacunku i uważności wobec dzieci. Oparcie się na NVC i inspiracje pedagogiką Jespera Juula mogą sprzyjać budowaniu dobrej atmosfery. Ważne jest też to, że wspierają nie tylko dzieci, ale i rodziców poprzez warsztaty. To może być ciekawa opcja dla rodzin szukających spokojnego i świadomego podejścia do wychowania.
Zobacz sobie na przedszkole Pluszowy Miś pod Piasecznem w Staraej Iwicznej - https://www.przedszkole-pluszowymis.pl/. To miejsce, które podchodzi do dzieci z szacunkiem i uważnością – opierają się na podejściu NVC (Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga) oraz inspiracjach pedagogiką Jespera Juula. Atmosfera jest spokojna, bezpieczna, z ogromnym wsparciem także dla rodziców (prowadzą warsztaty rodzicielskie!).
Rekomendowane odpowiedzi
arnulka
Dopiero wróciłam do domku... wtorki jak zawsze szalone. Z okazji 1,5 roku od ślubu - które stuknie nam jutro- zabrałam męża na pyszny obiadek 🙂 A potem już mniej przyjemnie... bieganie po sklepach bo mój luby nie ma płaszcza, a Wszystkich Świętych ma być zimne, masakrycznie nudne zajęcia w szkole rodzenia :/ i dalsza część zakupów... Padam na twarz 😞 Dobranocka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
doncia
Ja wczoraj ze szkoły rodzenia wróciłam po 22 do domu, dokładnie 22:18 😲
Oglądaliśmy filmy o porodach nie było tak źle, faktycznie jak mówiła położna porody bez znieczulenia i bezkrwawe w różnych pozycjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
daguza1234
no i jak filmy? opowiadaj.Wystraszona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
agniesia20
Dzisiaj robimy na obiadek spagetti 😁 mmmmniam 🙂
Kamilek spokojniutki od czasu do czasu wypnie się albo z jednej albo z drugiej strony 🙂
Właśnie Doncia opowiadaj jak tam czy aż tak strasznie będzie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ttinka
Jutro mam mieć wizytę, lecz mam dylemat bo nie mam z kim małej zostawić i lipka troszeczkę..
bo kiedyś jak już tak miałam i poszła ze mną to była kupa krzyku u doktora, więc nie wiem co zrobić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Margaritaee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
agniesia20
Sylwia nie przejmuj się to nie znaczy, że coś jest nie tak 🙂
Mój Kamilek też ma dni kiedy jest spokojniejszy a nieraz ma dni, że wariuje w brzuszku 🙂 po prostu tak jak czytałam dzieciaczki w naszym brzuszku mają prawo mieć spokojniejsze i bardziej aktywne dni tak jak my same 🙂 Także bez obaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
michasia24
ale jestem padnieta... 😉 bylam dzis na targu i kupilam piekny dresik 🙂 chrzesnicy mojego M piekny rożowy. jak wyszlam z domu dzis o 6 rano wrocilam o 14 a teraz dopiero usiadlam bo szykowalam obiadek. zaraz ide pranie wstawic jeszcze i pomyje podlogi bo znow mi nabrudzili 🙃 musze sie ruszyc bo jak sie zasiedze to napewno tego nie zrobie 😁 pozniej do was zajrze.
margerita daj znac co i jak po usg bo moj maly tez ostatnio bardzo leniwy nawet szturanie nie pomaga... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
daguza1234
malutka aktywna,ale spokojniejsza bo poszalala w nocy.
Nie ma czym sie martwic,moze dzidziusie spia albo maja bardziej leniwe dni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
arnulka
Chusta mi przyszła, wygląda na bardzo solidną 🙂 próbowałam ją też wiązać i całkiem łatwe to jest 🙂
Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
michasia24
teraz goracy kubek herbaty i odpoczywamy 😁
co do leniwych maluszkow to moj chyba az za bardzo bo ruszy sie tylko ze 4/5 razy i to zazwyczaj wieczorem, ale tak codziennie to nie jest, nieraz pokazer klase az milo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
doncia
Co do filmów, to byłam zaskoczona że faktycznie te 5 kobiet których porody oglądałyśmy (każda w innej pozycji) urodziły praktycznie bezkrwawo. Nie wiem teraz już skąd to przekonanie że przy porodzie krew się leje strumieniami w połogu to ok rozumiem i tego się boję, ale tak jak mówiła nam też położna troszkę krwi może się pojawić jak gdzieś dojdzie do naruszenia śluzówki w szyjce, czy przy pęknięciu, a jeśli poród przebiega prawidłowo to jedynie takie plamienia śluzowo-krwawe raczej nic strasznego.
Wiadomo mamuśki były umęczone a tatusiowie nie mniej, dla nich to też taki wysiłek jak dla nas, tyle że my na sam koniec dostajemy szkrabika do przytulenia a im już z emocji sił brak. U nas też działać będzie adrenalina i możemy być "niepoczytalne" Położna już parokrotnie została pogryziona i pokopana przez rodzącą, a tatusiom też się obrywa 🙂
Jeden dzidziuś był owinięty pępowiną ale tętno nie spadło. Widać było po nim że jest troszkę siny i był cały wyprostowany. Położna mówiła że dziecko po porodzie powinno przyjąć pozycję "na żabę".
Generalnie film był bardzo optymistyczny, a to szczęście na twarzach wcześniej umęczonych mamuś - bezcenne 🙂
Oby nam też tak dobrze poszło jak im.
Dziś jak dobrze pójdzie mamy zbiorową wyprawe na porodówkę ( o ile nie będzie akurat porodów - mamy zadzwonić po 19 a po 20:30 spotykamy sie w szpitalu) dostaniemy tabelkę na co należy zwracać uwagę przy wyborze szpitala, dlatego położnej zależało abyśmy pierwszy szpital zwiedzały z nią, a 2 kolejne jako zadanie domowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
michasia24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
daguza1234
bezbolowo to raczej nie bedzie Michasiu,wazne by było wszystko wporzadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
daguza1234
zajrze w takim razie jutro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
daguza1234
Kochana daj znac jak tam po Usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach