Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Oj Michasia widać, że gorączka dokucza :P Kuruj się na ile się da tymi domowymi sposobami, a w razie czego- do lekarza po leki!
doncia u mnie też materac się wietrzy, łóżeczko nowe to musi się wietrzyć, stoją też oparte o ścianę w pokoju 🙂 Ach już chętnie bym to złożyła i rozstawiła, ale jeszcze poczekamy...
Do kupowania \"duperelków\" przymierzam się pod koniec miesiąca, co się da to na miejscu kupię...

Ale się objadłam, teraz ciężko mi siedzieć, leżeć, brzuch uwiera w żebra :P Nie mogę sobie miejsca znaleźć...
Na szkole rodzenia trochę nudnawo... Do tego okazało się, że płaci się 80 zł od osoby, więc jak Mąż chciałby chodzić, to w sumie by to było 160 zł, teraz gdy każdy grosz się liczy, to wolałabym wydać tą kasę na Dzidziołka to chyba zrobimy tak, że będę sama chodzić i edukować Mężusia w domu :P Zwłaszcza, ze jego praca taka, że czasem będzie mógł być na zajęciach, a czasem nie, to po co płacić?... Acha no i z tego co położna mówiła, to plan porodu uwzględniają (na tyle na ile się da), ochrona krocza jest, kontakt \"skin to skin\" po porodzie jak chcemy to jest jak długo chcemy, poród wertykalny w pozycji dogodnej dla rodzącej- jak najbardziej, wolą zostawić parę samą by była w momencie tych pierwszych skurczów ze sobą, ale są do dyspozycji... No znieczulenie to tylko jak ból jest naprawdę nie do zniesienia, to wzywają anestezjologa (jak jest akurat dostępny 😉), ale ja i tak chciałam bez znieczulenia...Ewentualnie podają gaz rozweselający! Później ma być wycieczka po oddziale, także fajnie 🙂 W styczniu zobaczymy na ile to tylko słowa, a na ile rzeczywistość 😉


U szpitalu który najbardzjej mnie interesuje poród wertykaly jest jak w wielu ale tylko w pierwsej fazie, w drugiej kładą cię na fotel. Dobrze że druga jest krótka, chociaz najcięższa i najgorsza droga dla maluszka.

My z mężem chodzimy oboje do szkoły rodzenia na NFZ nie płacimy za zajęcia w ogóle, chyba że jakieś nam wypadną i nie ma innej grupy i chcielibyśmy indywidualnie się umówić to w tedy 40 zł kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do szkoly rodzenia mialam juz zadzwonic tydzien temu ale chcialam na pierwsza \'\'lekcje\'\' isc z moim ale ze on pracuje i nie zbyt sie zwolnic na pare godzin bo kasa potrzebna a urlop juz wykorzystany 🥴 ja zmuszam sie wlasnie do sniadania bo w brzuchu burczy strasznie ale apetytu zero 😠 ale mojego bombelka wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej jak sie wam zaczelo popoludnie? ja jednak w lozku nie wylezalam.. 😞 jak juz wyszlam raz to koniec.. 🙂 zimno nie jest wiec wzielam sie za okna, musialam zrobic odpoczynek bo w ciazy nie wolno zbyt dlugo rak w gorze trzymac, teraz moj maluch jak usiadlam to zaczol szalec 😆 w koncu 😁 bo ostatnio za spokojny byl i zaczynalam sie troszeczke martwic.
do pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
U nas pogoda świetna, słoneczko świeci więc może jakiś spacerek będzie, ale to się jeszcze zobaczy 🙂
Mi się dzisiaj nic nie chce mam wolne dzisiaj hehe :P Tylko pranie robię i ze zmywarki trzeba było wyciągnąć 🙂
Kamilek w brzuszku się rozpycha także wszystko okey 🙂
Michasia kuruj się bo widzę pogoda się robi 🙂
Do pózniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Ja dziś wyjątkowo zaczęłam wcześnie dzień. O 7.00 już byłam w lesie na grzybkach... ale ich jest... teraz mnie kręgosłup boli od schylania się po nie :/
A jeszcze mnie czeka przeglądanie ciuszków :P Wczoraj znajoma przyniosła mi dwa kartony. Już nie mogę się doczekać, żeby przejrzeć co tam jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arnulka jejku ja takie ciuszki to też mogłabym oglądać, przeglądać, przekładać... Czasami wyjmę sobie coś z komody, pokombinuję co z czym będzie można zakładać, poskładam i tak do następnego razu 😉
U nas pogoda piękna, zaganiam Męża do mycia okien, ja sama ogarnę w środku, a wieczorem wybywamy na disco 😉 Hehe, żarcik, tak sobie idziemy gdzieś posiedzieć ze znajomymi, póki jeszcze możemy wychodzić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj prawda pogodę mamy piękną 🙂 wybrałyśmy się z córcią i moją mamą na spacerek i tak nas nie było prawie 4 godziny 😁 przyszłyśmy zjadłyśmy zupkę pomidorową a teraz padam ze zmęczenia 😁 a mała jeszcze mnie na podwórko ciągnie 😮 🙂 ale cóż trzeba korzystać bo ponoć to ostatni tak ciepły weekend w tym roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki...

ale jestem padnieta....
juz nie umialam wytrzymac na ej uczelni,nawet podusia nie pomaga;/ strasznie boli mnie kregoslup i kosc ogonowa...
a do tego dzis ogolnie zle sie czuje ..slabo mi i wogole malutka ciagle skacze po zoladku...

teraz lece odpoczac,bo jutro znow podobny dzien;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😆
Ale nastrugalyście...a czytania ile miałam... 😁
Dziś i wczoraj miałam normalnie ciężkie dni...a kręgosłup siada już na wieczór.. 🤨
Jeszcze tylko jutro idę się trochę po edukować i znów 2 tyg wolnego.. 😁
Dziś synek tak dawał o sobie znać że aż wziełam kamerę i nagrałam jak mi brzusio falował.. 🤪A teraz tylko zgram na płytę i będzie pamiątka.. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny wieczorem!
jak tam? ja padam na pysk... 😮 zrobilam jeszcze salatke mojemu i przygotowalam na jutro wszystko na obiadek, wystarczy wstawic i potem jesc 🙂a teraz jak usiadlam czuje ze mam goraczke a na nogach to dluzej bym chyba nie wystala 🥴 moj malutki tez zaczol wlasnie wariowac.
margaritae dobry pomysl z ta pamiatka 😆 bede musiala zrobic a zaraz dodam zdjecia brzuszka od poczatku jakie zrobilam i najlepiej bedzie widac jak rosne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, 🙂 jeszcze o tel porze to nie zaglądałam tu 🙂 i dziś ją będe pierwsza 😁 pomału szykujemy się do szkoły 🙂 dziś ma być ładnie, ale to się dopiero okaże bo narazie mamy ciemno i mglisto 🙂
Wczoraj mi strasznie stwardniał brzuch gdzieś tak na 40sek i puściło. Wy też tak macie? Bo mi się to zdarzyło poraz pierwszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee - to być może już skurcze przepowiadające. Dopóki pojawiają się kilka razy dziennie, to w zasadzie dobrze - macica ćwiczy już przed porodem. Problemem będzie, jeśli będą pojawiać się kilka razy na godzinę albo skurcz złapie i nie puści (jak było u mnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też czasami tak twardnieje brzuch, choć czasem puszcza za chwilę innym razem - najczęściej podczas dłuższego spaceru twardnieje na dłużej i dopiero jak przychodzę do domku , trochę posiedze to zaczyna puszczać 🙂
a dziś jakiś taki leniwy dzionek 🙂 córcia niedługo idzie z dziadkiem na basen więc będziemy mieć tak 2 godzinki wolnego 🙂miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Kręgosłup mi na szczęście puścił bo myślałam, że zwariuje.
Za każdym razem jak podnosiłam się do pionu to miałam łzy w oczach... czegoś takiego jeszcze nie grali :P Ale ważne że już jest lepiej.
Mikołaj za to wczoraj wariował jak nigdy... może próbuje się obrócić? Oby 🙂
Pozdrawiam i miłej niedzieli do wszystkich :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Nie bylo mnie jakis czas, ale ten ostatni tydzien chodze taka padnieta, ze szkoda gdac. Zasypiam na kanapie i moglabym isc spac w tym samym czasie co moj 3-letni synus! A gdzie tam jeszcze do konca 😮 11 tygodni, to niby nie tak duzo, zwazywszy ,ze wiekszosc ciazy mamy za soba, ale czasem te 11 tyg wydaje sie jak wiecznosc 🤢
W poniedzialek mialam zastrzk z anty-D, w srode wizyte poloznej, w piatek szczepionki na grype i na koklusz..W srode mi pobierala krew, wiec w sumie 4 razy bylam kluta. W razie czego mi dadza znac jakby cos bylo nie tak z wynikow krwi, ale wcale bym sie nie zdziwila, gdyby mi zelazo nisko spadlo, bo teraz to calkiem prawdopodobne, co by tlumaczylo to moje zmeczenie. Zobaczymy.

Oprocz tego rano zazwyczaj budze sie zesztywniala - tzn moja miednica i biodra 😞 Czuje moe glupie spojenie lonowe w nocy jak sie przewracam z boku na bok (doslownie tak samo jak mnie bolalo po porodzie 🤢). Do tego malego czuje czasem doslownie nad ta koscia lonowa, tak jakby jej dotykal - wiec musi siedziec nisko. Pytanie tylko co siedzi nisko - glowa czy drugi koniec 🤨 Zobacze jak to dale jz ta miednica pojdzie, jak bedzie gorzej to powiem, zeby mi dala skierowanie do tego fizjoterapeuty, zeby zobaczyc czy mi nie da jakies czegos, zeby bylo lzej - zwlaszcza, ze planuje pracowac przez tych kolejnych 8 tygodni 😞 A najgorszze jest to, ze doczytalam, ze jak sie ma SPD (jesli bym to miala, bo moze nie mam), to trzeba byc ostrozniejszym i zwrocic szczegolna uwage na ulozenie nog (?) w czasie porodu naturlanego. A ze ja jestem hipochadrykiem, wiec od razu mam wizje a) bardziej bolesnego porodu i b) rozwalonej miednicy 😮 Zeby tylko dzidzia sie dobrze ulozyla, przodem do mojego kregoslupa.. 😞 Tylko moje lozysko, ktore jest z przodu wcale nie ulatwia zgadniecia w jakiej pozycji jest dziecko, przynajmniej w obecnej chwili - no i dupa 😮

A Wy jak sie czujecie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak poza tym, to tez juz posciagalismy jakies ubranka ze strychu do przejrzenia (po synusiu), zeby zaczac pomalu pranie, prasowanie i takie takm; zobaczyc, czy czegos nie brakuje, nie dokupic.. Generalne porzadki tez juz zaczete, zwlaszcza ze jeszcze swieta po drodze. Moja mama do nas przyjezdza pod koniec grudnia -dla niej prezenty mam juz w sumie zalatwone, ale dla taty nic, dla mezusia nic, dla synusia - pare pomyslow, choc tym sie nie przejmuje za bardzo, bo maz bedzie sie mogl tym zajac. Tez zaczelam sobie przypominac rzeczy,o korych nie mozna zapomniec typu butle do szpitala, mleczko w razie czego, nie zapomniec kupic wielkich podpaskek 🤢 itd itp... I jak zaczelam sobie tak przypominac, to doszlam do wniosku, ze, pracujac, chyba sobie - przepraszam za wyrazenie - z palcem do tylka nie trafie 😮 🤢 A tak mi do tego brakuje energii,... 🤔 😞 Teraz juz mi sie znow spac zaczyna chciec 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dopiero wróciłam z szkoły 🙂 odbębnilam swoje i mam 2 tyg wolnego 🙂 tylko trzeba pracę kontrolne napisać 🙂 🙂jestem strasznie zmęczona kręgosłup boli i do tego te krzesełka nie wygodne...i weź tak wysiedz w miejscu 90 min. zapomniałam się pochwalić że wczoraj ręczniki kąpielowe dla synka kupiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...