Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej... Ostatni narty w tym sezonie nie należały do najbardziej udanych (mimo rewelacyjnej pogody i warunków) ponieważ już zaczęło mnie choróbsko rozkładać i zamiast jeździć piłam grzańca w knajpie :P
Chrzciny bardzo udane. Mikołaj grzeczniutki w kościólku, zresztą całe popołudnie zabawiał gości... było naprawde bardzo sympatycznie... a dziś poprawiamy i dojadamy 🙂
Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
koniecznie Aniu, bo forum na ucicha 😞

Fajnie, ze sie chrzciny udaly 🙂 My dzis widzimy sie z ksiedzem, zeby wsjo obgadac, bo termin juz zaklepalam na 19go maja.....mailem! Dzis idziemy, bo zaproponowalam, bo nie pamietam juz co i jak i co trzeba bylo dostarczyc, to co bede dalej maile slala 😜 Najwazniejszy terrmin no i loty juz maja pobukowane.
Ja sie za niedlugo musze zabrac za wyrobienie malemu paszportu i za przedluzenie parzportu dla O.,bo w wakacje do Polski chyba polecimy na miesiac dwa.

Michasia - jak Kacperek???

Acha i nie uwierzycie- u nas od 3 dni slonce 🤪, ale i tak jest chlodno. W ciagu dnia powinno sie jakos ocieplic nieco 🙂
Pozdowki ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laseczki! nie wiem czy juz wam pisalam zze w tamten wtorek bylismy u kontroli u lekarza i okazalo sie ze maly ma lewostronne zapalenie plus i oskrzeli (okazalo sie w szpitalu) no i pojechalismy 😞 dzis nas wypuscili 🤪 az mialam dosc tam siedziec ale to maly szczegol.. 😠 maly 2x dziennie inhalacje do tego 4x dziennie antyb 😠iotyk dozylnie 😞 i 3xoklepywanie 😞maly mial welflon w glowce bo nigdzie indziej nie mogli sie wkuc 😞 przy tym pielegniara zemdlala 😁 o cale szczescie nie miala malego na rekach 🙂 2 dni jej pozniej nie bylo 😉 potem mial w lewej raczce welflon i wczoraj znow juz nie dzialal i musieli mu wkuc na prawa 😞cale szczescie wszystko dobrze sie skonczylo 🙂 maly zdrow jak rybka 😘 wazy 4,770 🤪 kawal kloca 😁 od antybiotykow biedny plesniawy dostal 😞 na szczescie zeszlo 🙂 a ja nadal chora 🤢 chyba nigdy nie wyzdrowieje 😮 bylam nawet na pogotowiu bo nic lykac nie moglam bo tak gardlo bolalo 🥴 a tu lekkie przeziebienieb 😲 jaja.. 🤢 a i wybralismy magiczna DATE 17.08.2013 😁 slub i chrzciny 🙂 tak pozno bo ze slubem i trzeba wsio zorganizowac 🙂 zaraz w 🙂s nadrobie kobity 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziu my tez sie bardzo cieszymy 😁 choc maly jakis marudny jest 😞 nie wiem czy zmiana znow na niego tak dziala 😞 wogole czytam i czytam i normalnie jestem pod wrazeniem postepow waszych dzieci moj babel spi od 21 do 1 w nocy potem jak zje to o 3 znow pobudke i o 6 a od 8 juz szaleje 😁 😁 no i sie nie obrocil jeszcze.. 😉 choc dzis mu podlazylam reke jak na boczku lezal to sie wyginal 😁 nie interesowalo go zbytnio 😁
a co do drugiego dzidziusia my tez chcemy szybko i tak mysle ze w noc poslubna zaszelejemy 🤪 😁 maly bedzie miec 8 miesiecy plus 9 ciazy to by mial 17 miechow wiec taki akurat wiek 😁 😁 zobaczymy 🙂
moja kolezanka dzis urodzila blizniakow 😁 przez cc bo jedno posladkowo ulozone drugie glowkowo 🙂 synek i cora 😁mala wazy 2,514 i 54 dluga synek 2,520 i 56 🤪 po tatusiu wielkie bo on 2 metry przeszlo wysoki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu to postępowy ten Twój ksiądz 😁 😉
Michasiu , super że datę już wybraliście chrzcin i ślubu , a co do drugiego dzidziusia to szybko chcecie 🙂 trzymam kciuki żeby się udało 😉

a co do chrzcin u mnie to wyszły naprawdę miło 🙂 mszę mieliśmy na 11 i były 3 chrzty. ksiądz widać miał dobry humor i żartował sobie 🙂 i zaskoczył mnie pamiętał imię córci i kazał wołać Ją żeby zobaczyła jak Kuba jest chrzczony i wołaliśmy Ją z chóru , bo była z moją mamą u góry 😁 po powrocie do domu polaliśmy rosołek i szaleliśmy z mężem w kuchni a goście niańczyli Kubusia 😁 🙂 potem drugie danie i desery 🙂 ful jedzenia zostało , bo oczywiście ilości wyszły jak dla wojska 😁 a co do prezentów to Kubuś dostał leżaczek - bujaczek , nosidełko , ciuszki , karuzelę nad łóżeczko i pieniądze . Podsumowując imprezka się udała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu - no, mowie Ci, widac pod tym wzgledem w UK zupelnie inaczej, niz w Polsce. Chrzest Oskara tez tak zalatwilam - mailem 😜 A dzis jak u niego bylismy, to zauwazylam, ze te maile ,to on z iPada wysyla 😁 Bylismy tam doslownie 10 min, wypisalam dane w formularzu (1 strona, doslownie imiona i adres 😁) i wychodzilismy. Inna sprawa, ze ksiadz sie spieszyl, bo mial tel. ze szpitaa, do ktorego zostal nagle wezwany 😞
Super, ze sie impreza udala i jestescie zadowoleni 🙂 Fajne zdjatka, tak przy okazji! 😆

Michasia - no fakt, szybko chcecie znow zaczac 🙂 Ja i tak nie moge przez ta cc, a jak juz rok minie, to wtedy zobacze, co o tym mysle, bo moze sie okazac, ze we 4ke nam zupelnie fajnie 😜 Zobaczymmy 🙂 Ale bardzo sie ciesze, ze sie w koncu na drugie zdecydowalismy 🙂

Michasia - podoba mi sie imie Michasia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania zazdroszcze masz juz po 🙂 nam troche czasujeszcze zostalo 🙂ale zleci mo 🙂ment juuz za 6 dni maly bedzie miec 3 miesiace 🙂 kiedy to zlecialo, a co do drugiego dzidziusia to chcemy zeby duzej roznicy wiekowej nie bylo 🙂 ale zobaczymy jak to bedzie 😉 😉hehe madzia podoba ci sie moje imie? a ja wrecz go nie nawidze 😁 😁 😁 a magdalna mi sie bardzo podoba, moja siostra tak ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki

Melduję się po przerwie. U nas wszystko w porządku. Domiś zdrowy, mąż juz z przeziębienia też się wykaraskał.
Nadal utrzymuję jeszcze laktacje, co jakiś czas mam kryzys (ściągam po ok. 50 ml co 3h) ale później wraca do "normy" czyli 80-110 ml. Domiśkowi posmakowało mleko NAN Pro wiec mu nie odmawiam, na noc czasami dostaje i zawsze jak gdzieś wychodzimy bo boję się że moje bez lodówki się zepsuje. Wiec laktator w torbę i mykamy na spacerki (czytaj: zakupy, lekarz).

Przez tę cholerną zimę nawet do parku nie można wyjść. Mieszkam w pięknej dzielnicy z każdej strony mam park w jednym nawet staw jest tyle że nie ma kiedy tam pójść z dzieckiem odpocząć, dotlenić się, cały czas siedzimy w domu a wychodzimy tylko na zakupy, do lekarza i w niedzielę dziadków odwiedzić, a Domiśjuż 4 mce skończył, za miesiąc kończy mi się macierzyński i muszę myśleć co dalej.

Domiś fajnie przybiera na wadze, ostatnio 27.03 ważył 4740 czyli w 4 miesiace przybrał 3240 g.
Dalej rehabilitujemy się. Mały podnosi już główkę jak leży na brzuszku, bawi się zabawkami jak damy mu do rączki. Rehabilitantki i neurolog widzą juz postępy ale musimy jeszcze popracować nad nim.

Widze Michasiu że chrzciny będziemy miały w podobnym terminie bo my w 2 niedziele sierpnia będziemy chrzcić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam..
U nas dalej zima 😠 😠
Wczoraj byliśmy z synkiem na rehabilitacji..i jest OK 🙂
Teraz mamy
08.04 - USG główki
11.04 - szczepienie
15.04 - lekarz
17.04 - rehabilitacja
18.04 - lekarz neonatolog
Trochę się tego nazbierało na sam kwiecień ....a do tego taka pogoda... 😠
Malutki zdrowiutki 😁 A ciężki, że aż ciężko go podnieść..napewno będzie miał jużz 6,5 kg 😁 Albo i więcej 🙂
Mamy dalej problemy z kupką...raz na pare dni...a do tegojest gdzie nie gdzie twarda- zielonkawa....a gdzie nie gdzie żółta luźna...będziemy szli na szczepienie to zajdziemy odrazy do naszego pediatry...
A okresu dalej brak... 🥴
Jeszcze nigdy nie czekałam tak na okres jak teraz.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Margaritka - a co to za rehabilitacja? Tzn w zwiazku z czym?
AA i jaj tam ciemiaczko Igorka??

Kurcze u Ciebie po cc lepiej, zeby dzidzi jeszcze nie bylo 🥴

Daga - co sie nie odzywasz???? ! 😜


Fehabilitacje mamy bo Igorek za bardzo mięśnie napina, i z prawej str mamy za bardzo główkę spłaszczoną. Ale ćwiczymy i widać jużdużą poprawę. Neurologicznie (z mięśniami jest już wpożądku) tylko jeszcze główka została ...
A co do ciemiączka to dopiero 08.04 się dowiemy po USG...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa ok, bo wlasnie nie wiedzialam czemu. Daj znac jak z tym ciemiaczkie, tez sie zastanawiam ,czy moj nie ma malego, ale moze po cc ono inaczej wyglada niz po naturalnym?

A wiecie jak moj dzis spal? Od 20-20:30 jadl, zasnal i obudzil sie dzis o 8:50 🙂 Juz druga noc z rzedu tak fajnie spi 🙂 Ciekwe na jak dlugo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Aaa ok, bo wlasnie nie wiedzialam czemu. Daj znac jak z tym ciemiaczkie, tez sie zastanawiam ,czy moj nie ma malego, ale moze po cc ono inaczej wyglada niz po naturalnym?

A wiecie jak moj dzis spal? Od 20-20:30 jadl, zasnal i obudzil sie dzis o 8:50 🙂 Juz druga noc z rzedu tak fajnie spi 🙂 Ciekwe na jak dlugo 😉


🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
JA TEŻ TAK CHCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Aaa ok, bo wlasnie nie wiedzialam czemu. Daj znac jak z tym ciemiaczkie, tez sie zastanawiam ,czy moj nie ma malego, ale moze po cc ono inaczej wyglada niz po naturalnym?

A wiecie jak moj dzis spal? Od 20-20:30 jadl, zasnal i obudzil sie dzis o 8:50 🙂 Juz druga noc z rzedu tak fajnie spi 🙂 Ciekwe na jak dlugo 😉


U mnie też malutki dobrze śpi.. 🙂 Czasem się zdaża że jeszcze zię obudzi w nocy ok. 3-4 nad ranem..ale nie narzekam 😁 A co do ciemiączka to po urodzeniu miał 1,5cm x 1,5 cm. a teraz zeszło na 1cm x 1cm

Coś chyba się rusza z okresem... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritae - kacper też miał splaszczona główkę bo nie pilnowałam go i układał ją wciąż na lewej stronie. Byliśmy u rehabilitanta, pokazał ćwiczenia i już jest dużo lepiej 🙂
a u mnie też okresu brak... Zaczynam się denerwować, mam nadzieję , że Kacper póki co pozostanie jedynakiem bo to by była ciężka ciąża to raz, a dwa, chce odchować i poświęcić cały czas synkowi dopóki do szkoły nie pójdzie. Nawet nie chce o tym myśleć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do mleka to podawałam bebilon, wszystko byłoby super gdyby nie mega kolki ale to z kolei przez laktoze. Kumpela podaje zwykle najtańsze bebiko i mały nie miał kolek ani żadnych problemów. Myślę, że trzeba jakieś poprostu wypróbować i zobaczyć czy dziecku pasuje. Wszystkie mają to co dziecku jest potrzebne, tylko później różnie z brzuszkiem właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i zaraz jedziemy z synkiem na pierwsze szczepienie. Aż się boję co będzie po 😞 w dodatku chyba nie przestawil się z czasem i zasypia mi dopiero ok 21.30 po wielkim marudzeniu, i tak go babcie przez święta rozpuscily że najlepiej to cały czas na rękach by był... Ale nie ze mną te numery 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mojego smyka przyzwyczajam spowrotem do spania w łóżeczku 😁 Bo tylko w nocy mi tam śpi a w dzień o dziwo nie chce.. 😮
Ja mojego karmię NAN PRO 1 i wszystko jest dobrze tylko martwiąmnie te kupki..
Agucha U mnie Igorek dla odmiany brał główkę na prawą stronę. Teraz mam go kłaść na lewym boczku żeby to się wszystko wyrównało...
A co do ciąży to mamy to samo podejście... 🙂 Ja dopiero planuje jak Igorek pójdzie do przedszkola 🙂
Najpierw chcę się całkowicie synkiem zająć żeby niczego nie przegapić 🙂 A póżniej postaramy się o rodzeństwo 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do ciemiaczka to u nas bylo ostatnio 2na 2 cokolwiek to oznacza 😁 ale na usg lekarz powiedzial ze bardzo slicznie. co do ukladania glowki moj maly tez wlasnie tylko na jedna strone chce ale jak go usypiam to raz na jeden boczek go klade a raz na drugi 🙂 hmm co do okresu ja tez nie mam... 😮 a najlepsze ze nie karmie juz wogole piersia i nie mam nawet mleka 😮 chyba sie przejde do gin 🙂 az strach sie bac bo chcemy w sumie odsc szybko drugie ale nie az tak 😁 🤪 wlasnie jak narazie chcem sie skupic na moim bablu tym bardziej ze przez ten szpital zrobil sie bardzo nerwowy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wlasnie co do kupek to moj maly mial bardzo duze zatwardzenie po mleku z nan wlasnie i wtedy przeszlismy na bebilon i po nim robil 1-2 dziennie ale znow byly kolki i w szpitalu przepisali nam humane z mtc i narazie na tej jedziemy. ale juz mowilam mojemu zeby na bebilon wrocic bo tamto jest na recepte ale ze maly nie ma skazy bialkowej to jest 100 % platne. i pozatym mozna je podawac gora 3 miesiace bo to jest mleko na bazie tluszczy i podaje sie je wczsniaka ktore slabo przybieraja na wadze a moj przybiera bardzo ladnie. my we wtorek do lekarza lecimy mielismy na 9 miec szczepienie ale pewnie nam je przesuna bo z tego co slyszalam to 2 tyg przed szczepieniem musi byc zdrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...