Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
daga ja tez mam skurcze 😞 i nogi mi dretwieja nie moge sobie miejsca znalesc.. siedzialam na lozku i musialam sie przeniesc na fotel ... i wogole brzuch mnie boli tak jakbym byla przejedzona nachylic sie nie moge bo brzuch twardy 😞 sama w domku siedzisz? gdzie masz mezulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do skurczy, to mi powiedziala polozna, ze jesli bede miala braxton hicks, czy w ogole twardnienie brzucha, ale polaczone z bolem, czy to z przodu czy krzyzy, to mam od razu dzwonic do szpitala, ze wzgledu na to, ze moj babel tak nisko siedzi i to jest dosc nisko jak na 2ga ciaze i tydzien, w ktorym jestesmy, wiec musze byc ostrozna, zeby sie nie przeforsowac. Normalnie to by mi powiedziala, ze jak bede miec skurcze to jak beda co 4-5 min przez dluzszy czas (dobrych pare godzin), to wtedy dzwonic, zreszta inaczej i bez innych typu wod, ktore odeszly czy czopu, to by mnie i tak pewnie tak od razu do szpitla (czy raczej na odzial poloznych) nie przjely. Ale teraz zaznaczyla, ze jakby sie tak zdarzylo wlasnie, ze jedno i drugie to mam od razu dzwonic i nie czekac. Zeby to jeszcze znaczylo, ze szybko urodze, jak juz bedzie pora, ale domyslam sie, ze to o niczym nie swiadczy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
nie moj tez w domu, czeka bo jakis gosc ma przyjechac samochod od nas kupic 😁 oj to wspolczuje facet jak chory albo mu cos dolega to jak male dziecko 😁 😁


albo jak glodny :P
michasia, a nie masz mnie wsrod znajomych jeszcze, bo ja tu na tych styczniowkach stosunkowo nowa jestem - nie taka weteranka jak Wy 😜 Zaraz zaakceptuje i dzieki 🙂

daguza - a Ty wysoko brzuszek nosisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
A co do skurczy, to mi powiedziala polozna, ze jesli bede miala braxton hicks, czy w ogole twardnienie brzucha, ale polaczone z bolem, czy to z przodu czy krzyzy, to mam od razu dzwonic do szpitala, ze wzgledu na to, ze moj babel tak nisko siedzi i to jest dosc nisko jak na 2ga ciaze i tydzien, w ktorym jestesmy, wiec musze byc ostrozna, zeby sie nie przeforsowac. Normalnie to by mi powiedziala, ze jak bede miec skurcze to jak beda co 4-5 min przez dluzszy czas (dobrych pare godzin), to wtedy dzwonic, zreszta inaczej i bez innych typu wod, ktore odeszly czy czopu, to by mnie i tak pewnie tak od razu do szpitla (czy raczej na odzial poloznych) nie przjely. Ale teraz zaznaczyla, ze jakby sie tak zdarzylo wlasnie, ze jedno i drugie to mam od razu dzwonic i nie czekac. Zeby to jeszcze znaczylo, ze szybko urodze, jak juz bedzie pora, ale domyslam sie, ze to o niczym nie swiadczy 🤔
no widzisz a ja jak swojemu lekarzowi powiedzialam o skurczach i ze nieraz sa bolesne i to bardzo i promieniuja do kregoslupa to stwierdzil ze to normalne, normalne jest bezbolesne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
Madziu to lepiej ,zeby Ci brzuszek nie twardnial.No i lepiej zebys nie maial tych bolesnych skurczy za wczas.
Michasiu a Ty moze lepiej zadzwon na pogotowie bo skurcze powiazane z twardnieniem sa niebezpieczne...
no wlasnie tez o tym pomyslalam ale wiesz co najpierw skocze do wanny i poleze w cieplej wodzie odpreze sie troszke i minie moze... a jak nie to mnie moj zawiezie 😞 pozniej do was zajrze laseczki
madzia nie ma za co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia - ja oprocz tych przepowiadjacych, bezbolsnych skurczy to miewam czasem (jak kurka dzis wieczorem 😠 ) bole wiazadel, a zazwyczaj te z prawej strony. I to w ksiazkach pisza, ze to nagly, ostry bol - to taki to ja mialam w ok 20 tg, a teraz to jest taki ciagly bol i on sie tam w tym boku tak tli a teraz kurde przez to przeziebienie, to jak chce zakaszlec to masakra, a jak mnie chwyci to ani rusz, tylko to trwa jakas chwile. No ale wiem, ze to wiazadla. Pewnie dalej rosne, bo jak 😉 Jak Ci to nie bedzie dawalo spokoju, to zadzwon gdzies. W koncu lepiej zadzwonic i zeby sie okazalo, ze to nic takiego, niz nie sprawdzic a noz niech to cos bedzie. Swoja droga ciekawe wlasnie co to takiego. Szkdoa, ze lekarz choc nie powiedzial, co to jest a nie tylko, ze to ok, bo chyba przeciez sam wie, co nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się dziewczyny rozpisałyście..jeszcze moment i dobijemy 500 stron.. 😁 Byłam dziś u rodziców i przysnełam troche u nich... 😁A jaki miałam porąbany sen..śniło mi się że mój Igorek Tak mnie kopał mocno aż mu nóżka z brzucha wystawała i że złapałam za tą nóżkę I mówiłam do mojego K żeby zobaczył....I krzyczał na mnie co ja robię a ja stałam tą nóżkę trzymałam żeby się nie schowała i dziwiłam... 🤨 Grudnióweczki się ruszyły, tylko patrzeć a niedługo my będziemy na porodówke śmigać.. 😁 🤪 A co do skurczy to wcześniej miałam takie bóle jak na okres (Ale wogóle nie brałam ich pod uwagę) a później się właśnie okazało że mi się szyjka skróciła. TERAZ SOBIE TAK WŁAŚNIE SKOJARZYŁAM. Bóle przeszły, a szyjka bez zmian...Ciekawe czy to od tego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
Madziu to lepiej ,zeby Ci brzuszek nie twardnial.No i lepiej zebys nie maial tych bolesnych skurczy za wczas.
Michasiu a Ty moze lepiej zadzwon na pogotowie bo skurcze powiazane z twardnieniem sa niebezpieczne...


No skurczy bolesnych jeszcze nie chce, twardnienie to tylko braxton hicks, wiec luz - tym sie nie martwie, ale bede ostrozna, nigdy nie wiadomo 🥴
p.s. dzieki daguza za zaproszenie - juz zaakceptowane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee - mozliwe ,ze od tego, czy wtedy Ci sie zaczela skracac, bo te pierwsze bole to one czesto sie wlasnie tak lagodnie zaczynaja, dokladnie jak na okres. Takze jak Cie znow zacznie cos pobolewac, to sprwadz u lekarza. Aczkolwiek, wielu kobietom szyjka zaczna sie skracac nawet totalnie bez ich swiadomosci i to tez jest normalne. Moze szybko urodzisz - w sensie porod nie bedzie trwal dlugo 🙂 To bys miala idealnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz jestem 🙂 powiem wam ze kapiel ulge przyniosla narazie 🤨 zobaczymy ja tez sie juz poloze bo moze jestem za duzo w pozycji siedzacej... sama juz nie wiem.. margerita mozliwe ze przez stres i ciagle myslenie o porodzie cisnienie ci sie podnosi.. a nie robi ci sie przy tym goraco? bo jak tam to masz nadcisnienie wez zglos to u lekarza jak bedziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu mam tylko spuchnięte nogi..tzn cała spuchłam..Z moczem wszystko OK.
Michasiu ja na co dzień staram się nie myśleć o tym.. 😁 Co my być to będzie- nie jedna urodziła to czemu ja miała bym nie dać rady.. 😁 Najbardziej to się boję że to się zacznie a ja to przeoczę... 🤔 I było już zgłaszane moje nadciśnienie i doktorek patrzył czy dzidzia też tak ma czy wszystko wporządku i kazał mi się oszczędzać na maxa z racji na to ciśnienie, nisko ułożoną główkę i skracającą się szykę i mam brać nospę i żelazo (Hemofer). Teraz bedę szła w środę i zobaczymy co tam w brzuszku się dzieje i jak tam szyjka siętrzyma i ile synuś przybrał na wadze... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...