Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja juz tez sloiki porobilam, posprzatalam i przyszykowalam na obiad wszystko. teraz troszke poleniuchuje 🙂 u nas zaczelo padac a mialam jechac zobaczyc czy juz kukurydza urosla 🙂 bo u nas jeden facet posadzil 🙂 a tak juz mam ochote ze szok 🙂 🙂 zauwazylam ze dostaje zgagi bo jogurtach... 😠 dziwne troche. piszcie dziewczynki cos bo zaczyna mi sie nudzic 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
doncia napisał(a):
Witajcie mamuśki w sobotnie popołudnie

Ja już po zakupach, obiadku, wizycie u lekarza.
Pogoda dziś ponura chyba zaraz zalegne w łóżku bo zmęczenie jakieś mnie ogarnia, chciałam sobie szafkę skręcić ale coś mi nie wychodzi.

doncia i co tam u lekarza??


Mój lekarz jest niezły. Kazał mi odstawić wszystkie hormonalne leki, które dostała od innych lekarzy w związku z moimi skurczami (głównie progresteron tyle że w różnej postaci bo jeden dał mi dopochwowy, a drugi lekarz oprócz tamtego dał mi jeszcze w tabletkach, a mój stwierdził że nie potrzebnie bo ci lekarze którzy pracują w szpitalach podobno mają jakegoś kręćka na punkcie progresteronu), no to odstawiam hormony, za to dostałam nowy lek rozkurczowy, przy którym w przeciwieństwie do nospy która obniża ciśnienie, po tym moge być pobudzona i mieć wręcz drgawki. Rozmawiałam z koleżanką, która też ten lek stosowała to faktycznie miała jakby kołatania serca, ale na skurcze był niezawodny. Ja przy nospie czasami jeszcze odczuwam je. Poza tym jak zwykle jak jestem na badaniu brzuch miałam miękki, ale jak tylko wsiadłam do samochodu od razu mnie ścisneło 🙂

Szukam, znaczy się orientuję się gdzie w mojej okolicy są żłobki i jakie ceny i czy może są dofinansowane i nie jest źle ma 3 na swoim osiedlu, które maja refundację - ciekawe tylko czy w przyszłym roku też jak mojego brzdąca będę musiała oddać 🙂 Oby się dostał bo bez refundacji koszt opieki w nich to ok. 800-900 zł a z refundacją połowa, plus oczywiście wyżywienie kolejne 200-250 zł/m-c. To nawet z refundacją już 600 zł wychodzi, i miej tu człowieku wiecej dzieci, kto na to zarobi 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i z dumą donoszę, że po dzisiejszej niespodziewanej wizycie u gin (baaaardzo bolał mnie brzuch i nie czułam malucha od wczoraj) dowiedziałam się:
1. z maluszkiem wszystko ok - tyle, że jakoś dziwnie się ułożył więc mogę nie czuć ruchów - ulżyło mi 🙂
2. mój maluszek okazał się być - CHŁOPCEM 🤪 co oznacza że w styczniu na świecie pojawi się Jaś (chyba że w międzyczasie wymyślimy inne imię) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
Witam i z dumą donoszę, że po dzisiejszej niespodziewanej wizycie u gin (baaaardzo bolał mnie brzuch i nie czułam malucha od wczoraj) dowiedziałam się:
1. z maluszkiem wszystko ok - tyle, że jakoś dziwnie się ułożył więc mogę nie czuć ruchów - ulżyło mi 🙂
2. mój maluszek okazał się być - CHŁOPCEM 🤪 co oznacza że w styczniu na świecie pojawi się Jaś (chyba że w międzyczasie wymyślimy inne imię) 😉

gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
mój maluszek okazał się być - CHŁOPCEM 🤪 co oznacza że w styczniu na świecie pojawi się Jaś (chyba że w międzyczasie wymyślimy inne imię) 😉


gratulacje 🙂 widzę , że jak na razie to ujawniają się sami chłopcy w naszych brzuszkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
Witam i z dumą donoszę, że po dzisiejszej niespodziewanej wizycie u gin (baaaardzo bolał mnie brzuch i nie czułam malucha od wczoraj) dowiedziałam się:
1. z maluszkiem wszystko ok - tyle, że jakoś dziwnie się ułożył więc mogę nie czuć ruchów - ulżyło mi 🙂
2. mój maluszek okazał się być - CHŁOPCEM 🤪 co oznacza że w styczniu na świecie pojawi się Jaś (chyba że w międzyczasie wymyślimy inne imię) 😉


GRATULACJE!!!!
To obie będziemy miały w styczniu synków 🙂
Mamy już na forum Jasia i Dominika 🙂, chyba że kogoś pominęłam to sorrki 🙂 muszę to do naszej tabelki wpisać bo potem zapomnę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Katarzyn napisał(a):
kurczę strasznie drogi ten żłobek...u nas prywatny z wyżywieniem kosztuje 550zł w dużym mieście !

woow to malutko 550 zł z wyżywieniem, w jakim to mieście jeśli można wiedzieć??

Szczecin...oczywiście są droższe tu napisałam o jednym z tańszych. ale teoretycznie jeśli tam nie będzie miejsca to kolejne ceny z wyżywieniem 700 zł, a później już coraz wyżej wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dzieczynki
ja dopiero wstalam 🙂
a juz obiadek mam gotowy 🙂 nie robie rosolku bo nikt go nie je, tylko drugie danie 🙃 robiliscie juz te dania z woreczka?? w piekarniku? jak nie to POLECAM 😁 sa przepyszne, jak sie dzis czujecie? to narazie chlopcy gora 😜 jasiek ma tak moj tata na imie 🙃 mi sie podoba kubus, kacperek, davidek (ale tak ma mojej siostry synek na imie) i bartuś, ale mojemu zadno z nich sie nie podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Ais2 napisał(a):
Witam i z dumą donoszę, że po dzisiejszej niespodziewanej wizycie u gin (baaaardzo bolał mnie brzuch i nie czułam malucha od wczoraj) dowiedziałam się:
1. z maluszkiem wszystko ok - tyle, że jakoś dziwnie się ułożył więc mogę nie czuć ruchów - ulżyło mi 🙂
2. mój maluszek okazał się być - CHŁOPCEM 🤪 co oznacza że w styczniu na świecie pojawi się Jaś (chyba że w międzyczasie wymyślimy inne imię) 😉


GRATULACJE!!!!
To obie będziemy miały w styczniu synków 🙂
Mamy już na forum Jasia i Dominika 🙂, chyba że kogoś pominęłam to sorrki 🙂 muszę to do naszej tabelki wpisać bo potem zapomnę 🙂


ja również 🙂 31 lipca synuś się ujawnił 🙂 co do imienia to chyba Aleksander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To już trzech chłopców mamy, fajnie - a podobno kryzys jest 🙂 Chłopcy rodzą sie jak jest dobrobyt, a dziewczynki w kryzysie, wiec chyba nie ma co narzekać kryzys zażegnamy 🙂

Ja jestem z Wrocławia i tu żłobki prywatne do 1000 zł + wyżywienie, ale moja koleżanka mieszka w mniejszej miejscowości pod Wrocławiem i u niej żłobek kosztuje 850 + jedzonko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hehe gratuluje synkow 🙂 ciekawe co u mnie bedzie, jutro wizyta u lekarza a dzis caly czas mam skurcze i twardnieje mi przy tym dol brzucha. jutro mu o tym powiem bo bardzo mnie to niepokoi 😞


Witam w klubie, ja na początku brałam no-spe forte 2-3xdziennie, teraz dostaje jakiś lek rozkurczowy typowo ciążowy. Macica nie jest twarda ale przy tym leku mam lekkie kołatania serca, ręce mi się trochę trzęsą, ale to podobno normalne. Ja z tym przeżyje grunt żeby dzidziusiowi było dobrze, bo skurcze i "stawianie się" macicy może być niebezpieczne. Położna mi tłumaczyła że organizm chce usunąć ciało obce - przyjemnie prawda 🙂 Nie owija w bawełne ale lepsza szczera prawda niż piękne kłamstwo że wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...