Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej styczniowe Mamy 🙂 Mam na imię Ania i termin na 03 stycznia 2013, spróbuję się do was przyłączyć, ale najpierw muszę sobie Wasze wpisy poczytać. W czwartek mamy usg połówkowe i mamy nadzieję dowiedzieć się jakiej płci jest nasza pierwsza, ruchliwa pociecha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
AniaF napisał(a):
Hej styczniowe Mamy 🙂 Mam na imię Ania i termin na 03 stycznia 2013, spróbuję się do was przyłączyć, ale najpierw muszę sobie Wasze wpisy poczytać. W czwartek mamy usg połówkowe i mamy nadzieję dowiedzieć się jakiej płci jest nasza pierwsza, ruchliwa pociecha 🙂


Witam nową mamusię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniaF napisał(a):
Hej styczniowe Mamy 🙂 Mam na imię Ania i termin na 03 stycznia 2013, spróbuję się do was przyłączyć, ale najpierw muszę sobie Wasze wpisy poczytać. W czwartek mamy usg połówkowe i mamy nadzieję dowiedzieć się jakiej płci jest nasza pierwsza, ruchliwa pociecha 🙂
witamy i zycze bezbolowego porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
moje skurcze sa coraz silniejsze... twardnienie ustapilo jak narazie. a jak ty swoje skurcze czujesz do czego bys je porownala?? bo ja juz zaczynam panikowac 🤢


Ja to odczuwałam jako mocne rozciąganie od środka, na tyle mocne że były wręcz widoczne - robiła mi sie twarda gula. A co do samej twardej macicy to czułam ucisk na całym podbrzuszu ale taki jak przy wzdęciu np.

Nie martw się. Weź nospe jak masz , zwykłą kupisz bez recepty i odpocznij. Przy leżeniu bardziej się je odczuwa bo organizm się rozluźnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
michasia24 napisał(a):
moje skurcze sa coraz silniejsze... twardnienie ustapilo jak narazie. a jak ty swoje skurcze czujesz do czego bys je porownala?? bo ja juz zaczynam panikowac 🤢


Ja to odczuwałam jako mocne rozciąganie od środka, na tyle mocne że były wręcz widoczne - robiła mi sie twarda gula. A co do samej twardej macicy to czułam ucisk na całym podbrzuszu ale taki jak przy wzdęciu np.

Nie martw się. Weź nospe jak masz , zwykłą kupisz bez recepty i odpocznij. Przy leżeniu bardziej się je odczuwa bo organizm się rozluźnia.

dzis caly dzien lezalam w lozku nawet obiad zjadlam w lozku. pod wieczor wybralismy sie na spacer. a jak przyszlam do domu to jak usiadlam i znow dostalam takiego skurczu ale doslownie calego brzucha... po 1 min minelo i do tej pory spokoj. nieraz cos czuje na dole w macicy normalnie na samym dole jakbym miala jakas gruszke albo jablko wsadzone 😲 i glupie uczucie przy dotyku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie styczniowe Mamusie i nie tylko, nie wiem czy mnie tu przyjmiecie bo wszak mam termin na poczatek lutego 2013, ale juz jestem w pelni styczniowa Mamusia, bo mam Coreczke z 24 stycznia 1994 i Synka z 23 stycznia 2010 i kto wie, moze i moja trzecia pociecha tez jednak pojawi sie jeszcze w styczniu, tak jak to zrobil Synek ktory typowany byl na polowe lutego 🙂
Nie mniej jednak witam Was serdecznie i wszystkim gratuluje brzuszkow!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniaF napisał(a):
Hej styczniowe Mamy 🙂 Mam na imię Ania i termin na 03 stycznia 2013, spróbuję się do was przyłączyć, ale najpierw muszę sobie Wasze wpisy poczytać. W czwartek mamy usg połówkowe i mamy nadzieję dowiedzieć się jakiej płci jest nasza pierwsza, ruchliwa pociecha 🙂

Witaj AniaF - czekam na wynik USG - może następny chłopiec w tym gronie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sonka napisał(a):
Witam wszystkie styczniowe Mamusie i nie tylko, nie wiem czy mnie tu przyjmiecie bo wszak mam termin na poczatek lutego 2013, ale juz jestem w pelni styczniowa Mamusia, bo mam Coreczke z 24 stycznia 1994 i Synka z 23 stycznia 2010 i kto wie, moze i moja trzecia pociecha tez jednak pojawi sie jeszcze w styczniu, tak jak to zrobil Synek ktory typowany byl na polowe lutego 🙂
Nie mniej jednak witam Was serdecznie i wszystkim gratuluje brzuszkow!!

Witaj Sonka - miło, że poza mną jest tu jeszcze jedna mama czekająca na trzecie dziecko 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki widze ze ja dzis pierwsza na forum 😉 wlasnie sie szykuje do lekarza, pijac kawke pomyslalam ze zajrze do was. wiec milego dzionka wam zycze jak wroce to napisze co tam u mnie, najbardziej mnie ciekawi moja waga 🤨 3majcie kciuki zeby bylo wszystko ok 😜 milego dnia wam zycze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki.
Jak tam po weekendzie? Mnie coś troszkę pobolewa brzuszek, więc dziś zapowiada się leniuchowanie. Wczoraj dużo spacerowaliśmy, może się za bardzo wymęczyłam, nie wiem.
Dziś jest jakaś taka pogoda beznadziejna że nawet na dwór nie chce się wychodzić.
Już dwóch chłopców szykuje się u nas na forum, ciekawa jestem kim okażę się moje maleństwo, już nie mogę doczekać się usg.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziweczyny:*
Jak samopoczucie?
Ttinka week mialam pelen obrzarstwa , tesciowa napiekla ciast , babcia tez przywiozla i moja szwagierka rownierz i nie moglam sie oprzec 🙂 musialam kazdego sprbowac 🙂
stwierdzilam ze czy jem slodkie czy nie i tak duzo tyje wiec mam to juz gdzies 🙂
nie wiem od czego to zalezne ale od wczoraj mam na wadze 1,5kg wiecej przed wczoraj bylo o te 1,5kg mniej
przestaje sie juz tym przejowac 🙂

A widzie ze na forum coraz wiecej przyszlych mam ślicznych chłopców 🙂Gratuluje wszystkim momuśką i szczerze zazdroszcze bo ja bede dopiero wiedziec plec na nastepnej wizycie we wrzesniu 🙂
pozdrawiam serdecznie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe mamy buszujące na forum.
Ja w czwartek idę na usg i zobaczymy czy dołączę do grona oczekujących na chłopaka czy tez może w brzuszku będzie mała księżniczka - już nie mogę się doczekać

Dzisiaj jestem strasznie zmęczona - miałam dość intensywny weekend i ledwie się dzisiaj zwlekłam z łóżka, a wczoraj pobolewał mnie brzuch więc długo nie mogłam zasnąć...

Życzę wszystkim dobrego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniaF napisał(a):
Ja mam wielką nadzieję na dziewczynkę 🙂 , ale w czwartek się okaże, czy nie trzeba się będzie emocjonalnie przestawić na chłopca 😉


Ja też mam ogromną nadzieję na dziewczynkę - oby w czwartek maleństwo pięknie się ustawiło i pokazało się z jak najlepszej strony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej , mi weekend minął tak sobie , wczoraj źle się czułam i co chwilę brzuch mnie pobolewał 😞
a dziś od rana moje dziecko szaleje od 7 rano z przerwami co jakiś czas wymiotuje 🥴
mówi , że boli Ją brzuszek i źle się czuje . Najgorsze , że Ona prawie samą wodą wymiotuje , bo nie ma czym , napije się herbaty, albo dałam Jej cole i znów wodą 😞 masakra już jakieś 10 razy za nami
oby się poprawiło
uciekam papa miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz po wizycie u lekarza.. powiedzial ze dziecko jest bardzo male az prawie niewyczuwalne jest bardzo nisko dlatego mialam taki twardy brzuch na dole. mam caly czas lezec jesc duzo twarogu i miesa, brac magnez 2 razy dziennie. to chyba tyle. a i przytylam pol kg polozna mowi ze waga w miare wazne ze sie wogole cos tam rusza. wiec dola zalapalam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh nie umiem lezec w jednym miejscu chodze z pokoju na dwor a jak tam sie robi za goraco to znow do pokoju nudzi mi sie jak cholera 🤢 chcialam dzis isc do ogrodka ale tak wyszlo ze nie moge, mam ochote na kawe ale jak gin mi kazal brac magnez to sie zastanawiam czy moge przeciez kawa wyplukuje z organizmu caly magnez.. 🤨 wiec chyba bede musiala przerzucic sie na soczki 🤔 a jeszcze nie dodalam moj gin kazal powiedziec ze jak bede na usg to mam powiedziec ze dziecko jest bardzo male i ze maja zwrocic uwage na wzrost moga wystapic niby jakies wady... hmm a ja sie tak zastanawiam czy oni czegos nie pomieszali bo moze byc tak ze sa zle obliczone tyg ciazy i dlatego dzidzia jest mala i malo wyczuwalna... 😮 dzis polozna obliczala mi tyg i jestem w 19 tyg ciazy i 5 dniu czyli w srode zacznie sie 20 a jak sie przy ostatniej wizycie pytalam innej poloznej to mowila ze nowy tydz zaczyna sie w poniedzialek... 🤔 i badz tu madry 😮 a na koniec wyjdzie tak ze sie trzasli o 2 tyg i bedzie dopiero wesolo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
ehh nie umiem lezec w jednym miejscu chodze z pokoju na dwor a jak tam sie robi za goraco to znow do pokoju nudzi mi sie jak cholera 🤢 chcialam dzis isc do ogrodka ale tak wyszlo ze nie moge, mam ochote na kawe ale jak gin mi kazal brac magnez to sie zastanawiam czy moge przeciez kawa wyplukuje z organizmu caly magnez.. 🤨 wiec chyba bede musiala przerzucic sie na soczki 🤔 a jeszcze nie dodalam moj gin kazal powiedziec ze jak bede na usg to mam powiedziec ze dziecko jest bardzo male i ze maja zwrocic uwage na wzrost moga wystapic niby jakies wady... hmm a ja sie tak zastanawiam czy oni czegos nie pomieszali bo moze byc tak ze sa zle obliczone tyg ciazy i dlatego dzidzia jest mala i malo wyczuwalna... 😮 dzis polozna obliczala mi tyg i jestem w 19 tyg ciazy i 5 dniu czyli w srode zacznie sie 20 a jak sie przy ostatniej wizycie pytalam innej poloznej to mowila ze nowy tydz zaczyna sie w poniedzialek... 🤔 i badz tu madry 😮 a na koniec wyjdzie tak ze sie trzasli o 2 tyg i bedzie dopiero wesolo 🙂

Michasia nic się nie matrw tymi ich wyliczeniami - to tylko kolejne szacunki i statystyki. Ważne żeby maluch był adrowy, a na urośnięcie jeszcze ma czas. Przecież dzieci rosną w różnym tempie i nie jest to jakiś nowy naukowy fakt tylko stara prawda. Głowa do góry - leż i czytaj księżki albo oglądaj głupawe programy w TV 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasia bądź jak najlepszej myśli i wysyłaj pozytywne wibracje do brzucha, najważniejsze że maluch się rusza. Kawa rzeczywiście wroga magnezowi, chociaż bez przesady, jedna to raczej nie wypłucze, gorsze jest to że zwęża naczynia krwionośne, a to dla dziecka nie najlepsze, potrzeba mu teraz optymalnych warunków. Jestem za czytaniem czegoś pozytywnego (najlepiej zdala od internetu) albo jakąs komedią romantyczną. Maluch na pewno nadrobi. A kiedy masz usg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AniaF napisał(a):
Michasia bądź jak najlepszej myśli i wysyłaj pozytywne wibracje do brzucha, najważniejsze że maluch się rusza. Kawa rzeczywiście wroga magnezowi, chociaż bez przesady, jedna to raczej nie wypłucze, gorsze jest to że zwęża naczynia krwionośne, a to dla dziecka nie najlepsze, potrzeba mu teraz optymalnych warunków. Jestem za czytaniem czegoś pozytywnego (najlepiej zdala od internetu) albo jakąs komedią romantyczną. Maluch na pewno nadrobi. A kiedy masz usg?
usg mam 3 wrzesnia dopiero wiec jeszcze sobie poczekam... staram sie nie dolowac tymi wszystkimi wiadomosciami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...