Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wajeczka dzięki już dużo lepiej wczoraj poleżałam i rano już były normalne i dzisiaj przez cały dzień może delikatnie podpuchły ale nie tak jak wcześniej i właśnie sobie teraz odpoczywam i słucham muzyki dla Igusi... 😉

kwasiek ja też ostatnio zauważyłam że na takich filmach jak z dzieckiem się coś dzieje to oczy mi się bardzo "pocą"... 😜
a Ty dzisiaj się wybierasz na najlepszy film 3D he he czekamy na wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂

Wy tu o lodach i czekoladzie a ja spełniam właśnie moje cało zimowe smakowe marzenie ... 🙂 mianowicie ; kończę "likwidować" pół kilo TRUSKAWEK !!!!!!!!!!!!!! Pycha , i nawet cena już w miarę przyzwoita ... mało tego , weszłam wczoraj do jarzyniaka i co widzę...? ano ogóraski małosolne ... tu cena masakra - 23zł za kg , ale nic to , kupiłam se 3 , i zeżarłam zanim doarłam do domu !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf a no teście nie wiedzą bo żyjemy z nimi w napiętej atmosferze (tzn z teściową) i to wcale nie z naszej winy tylko z powodu jej córki. Nadagała takich głupot o mnie i mojej ciązy i naszym synku że aż włosy się jeżą na głowie ( i nie odzywamy sie do siostry mego męża) a do tego teściowa żąda od nas abyśmy przyznali jej córce racje (a gada tak na mnie bo nam udało się zmajstrować dzidzie odrazu po ślubie, w nie całe 2 tyg 🙂 a oni są już 4 lata po śubie i nic.... więc z zazdrosci tak gada. A moi rodzice odstępują nam cała góre wiec 3 pokoje kuchnia i łazienka tylko do naszej dyspozycji 🙂
W ogole teściowa mnie tak drażni że szkoda gadac, każdy kto mnie spotyka to mówi że oprócz brzuszka to nic nie przytyłam idt a moja teściowa wręcz przeciwnie. Jej dzisiejszy komplement w moją strone "ale jesteś już mocno tęga"... pozostawię to bez komentarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kicia ja to piłam mleko z miodem i masłem niektórzy też dodają czosnek ale ja wole bez...

i współczuje takiej teściowej... i nie dziwie się że jej nic nie powiedzieliście...
ja na swoją nie narzekam też mieszkamy razem ale dogaduję się z nią chyba lepiej jak ze swoją mamą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, to szczęście w nieszczęściu że nic się nie stało Twojej rodzinie.

Te tiry są przeklętę - przecież chyba wczoraj mówili w tv, że przy przejściu dla pieszych tir potrącił 44-letnią kobietę i jej 19-letnią córkę, matka nieżyje, a córka jest w bardzo ciężkim stanie i walczy o życie. Kretyn przestraszył się, zwiał z miejsca wypadku, ale udało się go złapać. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, coś tam jeszcze i ucieczkę dostanie tylko 9 albo 12 lat więzienia (dokładnie już nie pamiętam) - uważam, że to za mało.

A propos hormonów i płaczu, ja obecnie też jak słysze o tragedii szczególnie dotyczącej dzieci to albo płacze albo szklą mi się oczy. Np. reklamy o przekazniu 1% zwłaszcza o hospicjach - ojj czasami szybko przęłączam kanał albo zajmuje się czymś, bo inaczej byłby ryk.

Zuziek, jakie poświęcenie 15 min. w kolejce, żeby zjeść coś słodkiego, ale ja pewnie też stałabym - nie ma to jak zachcianki 😁

Kicia, rozumiem że robicie taką niespodziankę teściom, no i dobrze - najlepiej na swoim 🙂

Wczoraj przy okazji rozmowy co kto robi na święta, mąż powiedział, że wyprowadzamy się pod koniec kwietnia i zaczęła się dyskusja, teściu zaczął przekonywać żebyśmy zostali, że zrobi się pokój dla dziecka (kiedy?), po co komuś będziemy płacić (pewnie jakbyśmy brali kredyt to też tak by było) no i zrobił ferment i mąż ma myśleniuwę - ja rozumiem to jego rodzice, z jednej strony chce się wynieść a z drugiej że może zaoszczędzić jeszcze pieniądze. Ja wszystko rozumiem, powiedziałam swoje zdanie co o tym myślę, no i uszanuje każdą jego decyzję, tylko ja już mam trochę dość i potrzebuje swobody, której jakoś już nie czuje. Liczę na to, że zdania nie zmieni, bo jeszcze nic nie podpisalsmy ani nic nie wplacalismy za wynajem. Ale jak będziemy mieli zostać to trudno ja przeboleję to, ale wara od wtrącania się w wychowanie naszego dziecko i kropka. No to trochę pożaliłam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia - koszmar jakiś ta Twoja teściowa i córcia razem wzięte !!!! Znam to niestety ... moi byli teściowie też spędzali mi sen z powiek. Do tego stopnia że nawet moja córka ich nie lubi a to przecież jej dziadkowie jakby nie patrzeć...

a na gardło polecam płukanie roztworem wody z solą , chociaż to obrzydlistwo , niestety ... ale możesz też bezpiecznie ssać tantum verde lub cholinex , nie szkodzą maluszkowi ...
z domowych sposobów - jeszcze ciepłe mleko z miodem i łyżeczką masła , powinno trochę złagodzić dolegliwości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia, na ból gardla dobrze działa płukanie go wodą z solą, szałwią lub rumiankiem. I tak jak Sylwia napisała można wypić sobie mleko z miodem i masłem lub czosnkiem, ja też wolę z masłam. Czosnek to teraz na ten kaszel i katar kładę na kanapki 😉
Co do teściowej to też współczuję, rozumiem,że jej córka ma problemy, ale żeby słuchać to co ona nagadała i być przeciwko Wam,przecież będzie miała wnuka. Źle, że wprowadza taką napiętą atmosferę i jeszcze raz napiszę, dobrze że wyprowadzacie się do Twoich rodziców, bo nie macie gwarancji czy sytuacja zmieni się po narodzinach, a chować dziecko w chorej atmosferze to nie jest dobre. A tym mówieniem o tyciu też nie przejmuj się, moi teściowie też tak mówią, ale to nie jest jakaś złośliwość, bo ja wiem jak wyglądam i mam to gdzieś 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia pamietam jak mowilas o szwagierce i o tesciach ale myslalam ze sytuacja sie zalagodzila...ale rzeczywisci nie ma co na sile utrzymywac kontaktow z parszywymi osobami..

Natka truskawki!!! kurcze baby czy my sie zalapiemy na truskawki jeszcze w ciazy??? strasznie bym chciala bo jesli planujemy karminie to pozniej bedzie lipa... ale na te malosolne tez mi smaczka zrobilas 🙂 🙂

Anulka jak sie nie myle to ta sytuacja z tirem byla we wrocku...ale nie dam sobie reki uciac...co do ucieczki z miejsca wypadku...jesli jest to normalna osoba to ucieczke mozna tlumaczyc wylacznie ogromnym stresem. Nie zebym usprawiedliwala ale wiem ze w szoku mozna dziwne rzeczy wyrabiac, przykladem jest ja na pogrzebie caly czas sie idiotycznie usmiechalam ale nie umialam nad tym zapanowac (szok dobeal sie dopiero wtedy do mnie bo wszystkie formalnosci spadly na mnie moaj mam byla w totalnym rozpadzie).

Na garziołko syrop z cebulki (fuj 😉)

Anulka malzenstwo polega na kompromisach, masz bardzo dobre podejscie. Pamietaj jedank ze jesli bardzo Ci na tym zalezy to tez powiedz swojemu m. , a moze zrobcie to probe na 3 miesiace?

Powiem Wam ze ja ostatnio tez mam okropny stres (dzieki mojej szefowej) i przez to apetytu za bardzo nie mam i maly jakis taki nerwowy w brzuchu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję kobietki za porady 🙂 idę zaraz wypróbowac ciepłe mleko z miodem i masłem puki ból nie jest taki uciążliwy..

Ja na teściową też nie narzekałam dopóki razem z mężem nie przekonaliśmy się jaka ona jest i w ogóle teraz po naszym ślubie wyszło na jaw jak ona swoją córusie faworyzuje...
Finansowo przy weselu swojemu synowi nie pomogła ani trochę (choć obiecała że da mu 3 tys, bo tyle mu zabrakło, ale niecałe 2 tyg przed ślubem okazało się że jednak nie pomoże mu finansowo bo powiedziała że niema pieniędzy) a co się okazało po naszym ślubie że pieniędzy nie miała bo tydzień przed ślubem kupiła swojej córci nową kuchnie !! szok był totalny i zrozumieć tego nie mogę że tak postąpiła. A jak mąż spytał jej się dlaczego nie poczekała z tą kuchnią aż było by po ślubie to powiedziała że ona jedną córkę ma i jej się należy, bo oni jeszcze kredyt mają więc trzeba im pomóc.... żal mi mojego męża strasznie, ale na szczęście świetnie dogaduję się z moimi rodzicami i wiem że moi rodzice w życiu by tak nie postąpili.

A teraz pójdziemy na swoje i cieszymy się ogromnie, bo teściowa zdziera z nas kasę jak tylko może za wszystko jej płacimy i po moich wyliczeniach wyszło że nawet jak pójdziemy na swoje to mniej kasy stracimy na rachunki i jedzenie niż jak u teściów mieszkamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, co do Wyspy tajemnic to my też w trakcie filmu domyśliliśmy się, te wstawki z wojny za bardzo nic nie wniosły - takie tam wspomnienia, które na bohaterze odbiły piętno, a muzykę mój mąż przyrównał do tej z japońskich horrów.
A jeszcze do mieszkania z teściami, to mój mąż bardzo dobrze wie, że ja chcę wyprowadzić się, zawsze mówimy sobie o wszystkim szczerze, dla niego moje i Olci dobro jest najważniejsze, tylko ta kasa spędza mu trochę sen z powiek, że tak wyrażę się, mi też żal kasy wydanej na wynajem, ale trzeba coś zrobić.
Fajnie, jak można z teściami dogadać się, oni tam do mnie nic nie mają (chyba-może o czymś nie wiem), ale atmosfera też jakaś taka dziwna i takie inne sprawy nam wszystkim przeszkadzają, inaczej patrzyałam na to jak pracowałam, a inaczej jak jestem w domu, teść na rencie, a teściowa na emeryturze i siedzą w domu - wychodzą do sklepu i nie mają obecnie żadnego życia towarzyskiego ani rodzinnego oprócz nas i babci (matki teścia), tylko tv, książki i inne.

Kicia, no to po świńsku zrobiła teściowa, z tą zabudową nie mozna było poczekać,ale niestety tak to jest jak któreś dziecko jest bardziej faworyzowane - bardzo przykre 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Nosicielki 😘
Ja mam bardzo fajna tesciowa, na zywo widzialam ja dwa razy w zyciu;] hehh no tak to bywa, mamy ale kontakt przez gg. SPoko jest ale fajnie tez ze nie mam jej na glowie pod nosem bo moze wtedy nie napisalabym ze "mam fajna tesciowa" 🙃

Laaf poinformuj mnie tu prosze czemu truskawek nie mozna podczas karmienia? wojejjjjj!!! Ja tak lubie truskawki... 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia a to w sumie dziwne bo matki z reguly faworyzuja synow....w tym przypadku widze jest inaczej. A może ona uwaza ze zabralas jej ukochanego synusia i w jakis sposob sie odgrywa? Ciezko zrozumiec takie postepowanie, mam nadzieje ze ja tak nie bede postepowac....
Moi tesiowie zaakceptowali mnie zupelnie mimo ze bylam panna z odzysku, jak kiedys wspominalam sa bardzo wierzacymi osobami (a szwagierka jest zakonnica), bralismy z MIrkiem tylko slub cywilny (niestety z mojego powodu), sami zasponsorowali wesele i nie chcieli zadnych pieniedzy (uwazali ze to co dostalimy w kasie ma byc dla nas). Nawet proponowali mieszkanie u siebie (maja cale pietro domu wolne + dom obok ktory wynajmuja), narazie jestesmy we Wrocku ale kto wie...
Generalnie wydaje mi sie ze jak bysmy mieli mieszkac z nimi lub obok to bardziej bym sie " obawiala " tescia ale to dlatego ze lubie we wszystko ingerowac 😉
Anulka to sa bardzo trudne decyzje ( wynajac, byc na swoim czy odlozyc juz na swoje). I w zupelnosci CIe rozumiem ale trzeba wybrac...
Kkasia, kobietko kochana jak my CI mamy napisac wszystko co juz napisalysmY?? 😁 Poczytaj sobie na spokojnie, wierz mi mniej czasu CI to zajmie 🙂 ale super ze znow do nas wrocilas 🙂
Jakos Komsi nam uciekla ale za niedlugo ma byc na l4 to pewnie bardziej o nas pomysli 😜
Duzo jest wogole dziewczyn ktore tu zagladaly i zniknely...czy my az tak przynudzamy? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ona ma jeszcze 2 synów więc watpie aby cierpiała po "stracie" jednego 🙂
Taka akcja jest z jej córeczką dlatego bo biedna Ania 4 lata temu gdy była w 4 tc to poroniła, a my tak od razu bez problemów o dzidzie się postaraliśmy i mały zdrowo rośnie, więc teściowa tak to skomentowała jakby nam sie teraz nie należało dziecko dopóki Ania nie bedzie miała

A mnie mężus już do łóżka pod kołderke wpakował i mam absolutny zakaz wychodzenia, wiec leże i nudze się jak mops 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej że tacy ludzie się rodzą... 😞 przykre to Kicia że takich masz teściów
ja ze swoimi nie mam problemu widze ich raz na tydzień w niedziele na obiedzie... narazie nie wtrącają się w nasze życie... a mieszkając z moimi rodzicami też nie odczuwam żeby oni się też wtrącali to prędzej ja latam zawsze o rady do nich :P szczerze przyznam że taki cycuś mamusi jestem... :P

a co do jedzenia w czasie karmienia... to generalnie na początku raczej gotowane bez soli i wogole nie przyprawione powinno się jeść i żadnych owoców cytrusowych i pestkowych... (tak słyszałam) podobno dlatego że dziecko może dostawac kolek i alergi jak laaf wspomniała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

więc tak. Małe waży półtora kg, rozwija się prawidłowo. Żadnych problemów lekarz nie wychwycił. Ułożenie poprzeczne miednicowe, dupsko wciśnięte w moją miednicę, więc... "w takim ułożeniu nie ma szans na określenie płci"... 🙂 🙂 🙂 niespodziankę młode szykuje i tyle.

Nie wiem czy da się zdjęcia jakieś wrzucić - będę później próbować 🙂 buźkę było fajnie widać, choć lekarz mówił, że jak na usg 3d to za późno przyszliśmy, że najlepiej tak koło 25 tygodnia ciąży, bo wtedy najlepiej widać. Więc jak się któraś z Was wybiera na usg 3d w najbliższym czasie, to niech sprawę przemyśli. Ja w sumie zadowolona jestem, bo dziecko z profilu wypisz-wymaluj - tatuś 😉 nie zauważyłam ani jednej cechy po mnie 🤔 może to i lepiej? 😉

no i lekarz wydał się trochę zaniepokojony tym, że macica mi się bardzo stawia i skurcze mam (podczas badania miałam). Tak więc jutro nie ma bata i idę do mojej ginki. Jak nie drzwiami, to oknem.

Tyle wieści z placu boju 🙂 idę coś zjeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja juz jadłam sobie truskawki w Niemczech, ale to nie to samo co bedzie latem na polach he he, u mnie ok z teściami i nie narzekam 😉 a do mamy na świeta jedziemy a jutro na zakupy bo wpt chcemy juz na święta robic jedzonko żeby wsobote miec luz, a ja w sobote chce isc ze święconka 😉 mnie coś gardło boli i ciezko przełykac i coś boli z lewej strony piersi jak oddycham, nie wiem czemu, ale to nie grypa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tajemnicze Stworzonko sobie chodujesz Kwasiek 🙂 mały uparciuszek 🙂 🙂 🙂 ... ale najważniejsze że zdrowe 🙂

A wracając jeszcze do Teściowej ... ja swojej nowej teściowej nie znam ... mieszka na drugim końcu Polski , a że wiekowa już jest , to się do przyjechania nie kwapi ... hi hi hi ... i dobrze , bo podobno to straszna czarownica 🙂 😮 ... Parę razy przez telefon ją słyszałam , i dziękuję , to mi wystarczy ... niech se siedzi w Bydgoszczy a my mamy spokój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ja dalej nie moge sie zalogować na tym durnym brzuszku 😠 Wczoraj próbowałam godzine i dałam sobie spokój. Jutro juz wyjezdzam na świeta do teściów więc życze Wam Wesołych Świąt i smacznego jajka 😉 W dyngusa ma padać więc i tak będzie mokry 😜
Pogoda paskudna...Pada, zimno i wietrznie 🤢
Miłego wieczorku mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajjjj Kwasiek czyzbys byla jedyna czerwcoweczka z niewiadoma w brzuszku? 😁 To CI malenstwo psikusy robi 😉 Wazne ze wszystko ok, 1,5kg to waga akuratna i to najwazniejsze, byleby te skurcze przeszly...
Angela teraz z tym naszym oddychaniem to przechlapane, niestety...
Natka, tesciówki nie poznalas niezle, ale w sumie jak znasz ja z opowiesci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...