Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magda, te wywrotki są potrzebne do rozwoju dziecka. Zresztą coraz trudniej nam będzie nadążyć za naszymi maluchami. Wydaje mi się, że Piotruś niedługo nauczy się nie wywracać - tak samo było ze Stasiem - najpierw przez jakieś 2 tygodnie łepetyna była ciągle poobijana a teraz dziś się przewrócił po raz pierwszy od bardzo dawna - głównie dlatego że wieszał się na huśtawce, bujał nią i jeszcze do tego w rękach miał opakowanie po chusteczkach.

Czy Wasze dzieci mają jeszcze ochraniacze w łóżeczkach? Staśkowi chyba zdejmiemy bo coraz częściej traktuje je jako schodki i potrafi tak się wspiąć, że poprzeczkę łóżeczka ma na wysokości pasa. Tylko czekać jak sam zacznie wyłazić z łóżeczka 😉

Anulka, całe szczęście że to tylko zwykła infekcja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej

a moje dziecko spało dziś od 10 do 13,30 w zyciu tak długo w dzień nie spała aż sie martwie czy jej przypadkiem coś nie bierze

Ann my nadal mamy ochraniacz i prędko z niego nie zrezygnujemy bo śpiąc obarca się ciągle i tłukłaby sobie główke a na szczęście nie obczaiła że można próbować na tym stanąć

za to z chodzika pchacza takiego jak ma kwasiek uporczywie wykręca srubki a są takie wielkie plastikowe czerwone i co przykręce to wykręca z powrotem a jak się fajnie denerwuje jak jej nie chce wyjść he he

u nas pogoda do dupy wieje masakryczanie sąsiadom folie z tunelu zerwało wczoraj w nocy i wszystkie sadzonki z niego zniszczone więc są pare tysiaków w plecy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja bidulka płakała i całyczas chciałabyć na rękach. Temp. poskoczyła, a jak zadzwoniłam jeszcze później do Oli pediatry to kazała czopek podać jak będzie miała 38,5, a jej waha się od 38 do 38,3, a tak kazała robić okłady, tyle że mała odgania ręczniczek od siebie. Teraz trochę humorek wrócił, więc może znowu temperatura spadła.

Madalena, jesteś bardzo dobra matką, a na pomysły, wywrotki naszych pociech nic nie poradzimy. Jak Ann napisała, ze to element rozwoju. A Olcia miała raz siniaczka na policzku z boku i to uderzyła się leżąc na brzuszku w szafkę i nie wyglądało, żeby mocno uderzyła się. Poza tym jak turlała i teraz sama siada i jak wstaje jest bardzo ostrożna.

Ann, my ochraniacz całyczas mamy, jeszcze nie wpadła na pomysł traktowania go jako schodka, zresztą jest chyba trochę za miękki. Na razie z niego nie rezygnujemy,

Oj już humorek popsuł się, daj znowu dam jej trochę piciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, zrobiłam Oli kąpiel, ale nawet jak spadła trochę temperatura, to nie za dużo obecnie jest 38,1 i tak dam czopek na noc, żeby choć trochę przespała noc.

Teraz przez tą infekcję nie chce mi już pic z butelki ani jeść łyżeczką (te kilka łyżeczek kaszki był wcześniej wyjątkiem), wogle nic nie chce poza piersią.Jak dossa się to nie chce puścić. To jak mam podać jej te elektrolity.

Oprócz kimnięcia przy piersi wogle nie chce spać, choć momentami ledwie na oczki patrzy, nie zdrzemnie się. Przy gorączce to normalnie chce się spać, wydaję mi się, że dzieciaczkom też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasne, strzykawka! Jakoś nie skojarzyłam że i dla Was to może być sposób. U Staśka strzykawka jest jedynym sposobem podania syropów. Trzeba tylko sprytnie strzelać żeby połknął a nie wypluł - u nas najlepiej sprawdza się strzelanie w okolice kącika ust. Niestety i tak trzeba stosować przemoc w rodzinie i potem jeszcze dobry kwadrans jest ciężko obrażony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek dziewczyny :*

dzisiaj moge se podziedziec bo dopiero na 16 idę do pracy 😉
na reszcie mogę sobie spokojnie wypić kawke i się nie gonić ufff.... 😎

Laaf tata dziwnie zareagowal tylko nie wiem czy na wyrok czy na to że bedzie miał sprawe z pracy 🤨 bo jak by do niego nie docierało że ma się wyprowadzić ogarnoł ten swój pokój i przyniósł sobie tam szafke 😮 bo przecież gdzieś musi ciuchy trzymać! tak powiedział 🤨 mama złozyła podanie żeby jej wrok wydali ma przyjśc do 2 tyg. zobaczymy jak to bedzie... na szczęście nie robi awantur ani nic! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Co to sie na tym swiecie dzieje, zeby rodzony ojciec musiął opuszczac dom, niedobrze, az przykro sie to czyta. 🤢 🤢 Kubus sie bawi aniedługo idzie spac, w nocy nie goraczkował ale podałam mu syrop przeciwbólowy na zabki i dobrze spał nawet 😉 raz sie obudził a potem az o 7. Dawałam mu deserek Z brzoskwiniami i dostał uczulenia na całym ciele, nie tak mocno ale troche jest a nie mam wapna ani nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka jak Oleńka?

Zuziaku to chyba raczej malo do niego dociera ze ma sie wyprowadzic...no ciekawe jak to bedzie bo przeciez jeszcze an odwyk musi isc...mam nadzieje ze sie uspokoil...

Angela to do apteki zasuwaj....
jejku jak piszecie o tych cyrkach przy zabkowaniu to ja sie boje jak bedzie z Dawidem on teraz jest nieznosny buntownik o wszystko walczy, pokrzykuje a i pomarudzic tez potrafi...ech az sie boje...

dzisiaj idziemy do kina na "jestem bogiem" ponoc rewelacyjny film 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj mam ciąg dalszy kryzysu i jakos nie ogarniam tego wszystkiego. wczoraj babcia zajmowała sie Piotrusiem i na koniec skwitowała co ja chce od niego jak on jest przecież grzecznym dzieckiem ,nie płacze nie marudzi 😠 tylko przy mnie taki jest.

Tak własciwie to on wszystko wymusza płaczem tylko ze nie takim jak to dzieci płaczą tylko od razu sie zanosi brakuje mu tchu i zaczyna robić sie czerwono-fioletowy trzeba go od razu brać żeby mu puściło oddech. chyba mam spóźniony baby blues 🤨
Jak jestem z nim to płacze i marudzi a jak widzi ze wychodze to tak płaczę ze muszę ukratkiem wychodzić bo go nie idzie uspokoić. 🥴

Laaf Piotrusiowi wyszło 8 zabków a nawet nie wiem kiedy wiec to zależy od dziecka moze akurat Dawidkowi fajnie bedą wychodzić ząbki. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena dmuchaj mu w bużke i nie bierz od razu na ręce ja mojej tak robiłam na początku dawałam smoczka sadzałam między najulubieńszymi zabawkami i mówiłam nie wolno płakać trzeb się pobawić mamusia musi np zjeść i odchodziłam na początku płacz był straszny ale teraz najwyżej pokwęczy troszkę i się bawi a ja mogę ogarnąć mieszkanie zjeść w miare spokojnie czy posiedzień na necie

na początku to może okrutne że zostawia się dziecko płaczące ale musi wiedzieć że płacz nie zawsze działa oczywiście jak bardzo będzie płakał to musisz go wziąć na ręce żeby się uspokoił a kiedy ochłonie sadzasz go i wychodzisz

u mnie podziałało albo do kojca ją wsadzam jak musiałam np robotnikowi śniadanie zanieść to na dywanie bałam się ją zostawić to bach do kojca a ja na dwór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi ja mieszkam w Beskidzie Żywieckim 🙂 na południu Polski w górach.

Sylwia pomysł dobry ale czy będzie się dało go wprowadzić w życie. Czy starczmy mi na to nerwów. Jak jeszcze pomyślę ze w poniedziałek mamy jechał z nim do kardiologa to aż mnie słabi jak sobie pomyśle jak bedzie wyglądała ta wizyta i czy go wogule zbada- watpie.
A Wy co ile macie kontrole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

W nocy było kilka pobudek, dokładnie nie pamiętam.

Laaf, jeżeli chodzi o samopoczucie to ok, śmieje się, nawija, rozrabia. Temperatury rano nie zmierzyłam, bo Olcia mi zwiewała chichrając się, ale policzków i ciałka nie ma już tak rozpalonego, więc wydaje mi się, że temperatura spadła. I niestety miała już 3 razy rozwolnionko w nocy, rano i jakoś niedawno - ta trzecia to już była wodnista.

Niestety strzywkawką nie dała sobie nic z napojów ani lekarstw wpuścić, łyżeczka i butla też bee, za to cycuś cacy, ale jest jeden plus rano zrobiłam małą porcję kaszki, zaczęła jeść, więc szybko dosypałam saszetkę elektrolitów i zjadła.
Jak mama przyjedzie to spróbujemy ją jakoś we dwie zagadamy i spróbuje jej dać Smectę lub coś innego do picia niż pierś.

Madalena, przeważnie małe dzieci mają w naturze byc grzeczne przy innych osobach, szczególnie, z którymi rzadziej się widzą. Zresztą jedynie do rodziców, a szczególnie mam potrafią być małymi terrorystami. Jeżeli Piotruś nie będzie robił się siny, to spróbuj nie reagować, tak jak Sylwia napisała - pogadać do dziecka, trochę popłacze zobaczy że nie ma reakcji to przestanie wymuszać płaczem. Tak mi się wydaje. Moja Ola pomarudzi, popłacze BEZ ŁEZ (to raczej płacz wymuszający) i potem jak niby nigdy nic zaczyna bawić się, śmieje się z czegoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂 🙂

my na nogach od 7:20 😉 mąż pojechał do kolegi malować mu mieszkanie - kolega pomagał nam malować, więc teraz my pomagamy jemu 🙂 tzn. mąż pomaga - ja siedzę w domu z Agą 🙂

koło 14 mają wpaść do mnie koleżanki - żona tego kolegi od malowania z 2-letnią córeczką i kolejną córeczką w brzuchu (termin ma za 1,5 miesiąca) i jej siostra - z terminem na sierpień 😉 więc będzie baby party 😁

muszę tylko coś do jedzenia zrobić - jakieś placki usmażę 🙂 no i trochę ogarnąć mieszkanie, póki Aga śpi.

A właśnie - dziś robię pierwsze podejście do samodzielnego usypiania Agi 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena my mamy kontole za pół roku

Anulka ja to robiłam w ten sposób że brałam pół strzykawki płynu i np iga się bawiła podchodziła wstrzyknęłam i odchodziłam i za pół godz znowu połowa wyleciała z buzi ale zawsze coś zostało as picie to podstawa więc ona musi pić czy jej się to podoba czy nie mi przez dzień udało się gdzieś szklanke wcisnąć z czego połoa pewnie wyleciała ale pół napewno wypiła a to już sporo więc próbuj jej dawać w momentach kiedy się najmniej może tego spodziewać np karmisz piersią wyjm cyca wstrzyknij troche i niech pompuje dalej ja tak robiłam z herbatką piła chętnie a tu bach nagle coś niedobrego ale nie było wyjścia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie od kilku dni Kubus tak kreci coraz czesciej głowy jakby pokazywał Nie, nie wiem czy sobie tak cos wymyslił czy to jakas oznaka choroby, czesciej robił tak do spania w łozeczku, moze to oznacza ze był spiacy, bo jka go polozyłam to odrazu zasnął. Madalena Kubus tez tak ma, ale jets przyzwyczajony,ze sam sie bawi, byle byłam obok. A jak wyjde to piszczy. A zasypiac, to sam zasypia, tylko go poloze na boczku i przykryje i sam spi, przychodze po 5 min sprawdzic i jest ok, spioszka sobie. Teraz włsnie tez spi, własnie go polozyłam po obiadku jak tak krecił głowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...