Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
z tym miodem to mi zakazala w grudniu babka w aptece jak chcialam mu podac mleko z miodem na noc, bo przeziebiony byl bo w miodzie masa alergenow... a ostanio tu juz w pl widzialam w sklepie sloik i ze z miodem co to bylo dokladnie nie apmietam, ale na stowe dla dziecka ponizej roku.
nie wiem nie daje bo nie ma potrzeby ale jak bedzie trzeba to dam. Maxymo zasnal na dworze przetransportowalam go do lozeczka i gotuje obiad, heheh pierwszy raz w zyciu ryz gotuje w normalnym garnku, przepis porady naturalnie z netu i chyba bedzie git.

Jak pojde do tego pediatry to moze cos poleci na te powetrze tutaj bo jest ostrzejsze i moze temu maxymo i tu charczacy jest. ten lekarz leczyl kiedys mnie milo bedzie pojsc z wlasnym dzieckiem 🙂
no a wczoraj spotkalam swojego wychowawce z pedalowki 🙂tez fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co myślicie o takiej spacerówce?
http://allegro.pl/wozek-spacerowka-soul-coto-baby-super-cena-sklep-i1551422406.html
musze zacząć się rozglądać bo w maju kupujemy...

co do miodu jeszcze nie podawałam 🤨 i nic nie słyszałam o tym czy wolno czy nie wolno... 🤔
Zuzka ma 38 stopni nie jest źle zasnęła ciekawe jak długo?
🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znowu nam sie udało 🙂 wróciłyśmy z ponad godzinnego spaceru, mała tyle co zjadła zupkę i rozpadało się na całego. Och jak dobrze, że nie zwlekałam do popołudnia bo znowu siedziałybyśmy w domu.

Co do miodu to ja też bardzo ostrożnie podchdzę. Niby działa bardzo alergizująco więc wolę poczekać z jego podaniem.

Wiecie podawannie Marysi całych warzyw na obiadek było strzałem w 10 🙂 mała chwyta marchewkę i pogryza sobie. Nie powiem że się nie dławi bo się dławi ale odkaszle i wcina dalej 🙂 oby tak już zostało i przerzuciło się też na pozostałe warzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek śliwkowy fajny

my też musimy pomyśleć o spacerówce foteliku samochodowym i niani elektronicznej tylko ciekawe za co

a może ma któraś z was niańke bo nie wiem z jakiej firmy brać a musimy kupić bo coraz częściej będzie się siedzieć na dworze a jak śpi to jest problem szczególnie jak ktoś przyjdzie albo męża brat przyjedzie a grilowy okres czas zacząć i wieczorkiem chętnie by posiedział na dworku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia my mamy taka i jestesmy zadowoleni, kupilismy na ebay 🙂uzywana 🙂 idziala od urodzin maxymka 🙂
http://www.shopmania.pl/shopping~online-artykuly-dzieciece~kupowac-niania-elektroniczna-philips-sbc-sc-463~p-2899680.html
Zuziek ja bym brala ten seledynowy 🙂 A Tobie ktory sie podoba, poza tym fajowa spacerowa 🙂 ojjj jak ja sie ciesze ze nie musze kupowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Robiłam dzisiaj na obiad sałatkę z kapusty pekińskiej, marchewki i jabłka. Tak z głupa nałożyłam na miseczkę z 1/4 ziemniaka i oczom nie mogłam uwierzyć kiedy Marysia szeroko otwierała buzię po więcej 🤪 🤪 🤪 😁 ziemniaka tak nie bardzo ale sałatka jak najbardziej. Nie karmiłam ją też łyżeczką tylko palcami i też poskutkowało... ależ jestem szczęśliwa!!!!! 😎 😎 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, wiesz co my chcieliśmy sprzedać nanię, ale musimy gdzieś indziej sprawdzić jak z jej działaniem, zepsuta nie powinna być, bo nie spadła ani nic takiego, ale pewnego dnia zaczęło coś zakłócać, w naszym pokoju tak szumiało, że nie dalo się zasnąć - teraz pytanie czy w naszym pionie ktoś też ma nianię w tych samych pokojach czy jakiś sąsiad ma CB radio. Mieszkamy w 10 piętrowym bloku na 2 piętrze. Mamy nianię Aventu i musiałabym spytać męża za ile ją sprzedalibyśmy. Na dniach dałabym Tobie znać co i jak, jeżeli będzie ok, to powiesz czy jesteś zainteresowana modelem, ceną czy nie. Sprzedajemy, bo właściwie jest zbędna, chciałam ją mieć, bo zawsze mocno spałam i bałam się, że nie usłyszę małej z jej pokoiku, ale macierzyństwo spowodowało u mnie bardzo lekki sen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka kurcze a jak faktycznie coś z nią nie tak i będzie tak szumieć? bo taką szumiąca na maksa to dostaliśmy ale szału można przy niej dostać

Ann ja już dawno dawałam małej piętke razowca i szczerze mówiąc nie zastanawiałam się czy to jakaś różnica i nic jej nie było

mi łep chyba pęknie musze jakiegoś procha łyknąć i zamieszanie wielkie bo murarz jutro przychodzi a miał przyjść po świętach a nie mamy cementu i piachu i jeszcze jakby dziś rano powiedział że przychodzi to by nie było problemu a teraz wszystko już pozamykane a na 7 mają przyjść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, łatwiej będzie, jak nie będziesz się zastanawiała "od jakiego wieku można dawać dziecku ...", tylko jak będziesz myślała o tym, że dieta rocznego (12-miesięcznego) dziecka nie różni się od lekkostrawnej diety dorosłej osoby 🙂 czyli masz 3 miesiące na wprowadzenie Staśkowi wszystkiego tego, co Ty obecnie jadasz. I gwarantuję Ci, że nawet jeżeli coś wprowadzisz miesiąc czy nawet dwa miesiące wcześniej, niż "powinno się", to nic złego się Staśkowi nie stanie, poza tym, że być może w końcu zacznie przybierać na wadze 🙂 (O ile dobrze kojarzę, chleb można dawać od 7 miesiąca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam zamiar spróbować z tym razowcem, szczególnie że mamy dobre źródło bez żadnych polepszaczy. Co prawda znalazłam w necie informację że razowiec jest ciężkostrawny i można go dać dziecku najwcześniej po pierwszych urodzinach. A Stasiek wyciąga ręce po moje kanapki z razowym chlebem jak po rzadko co innego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi mnie też się podoba seledynowy ale ze względów estetycznych bym wzięła czarno-czerwony bo mniej bedzie się brudzić 😜 teraz mam wózek szaro-seledynowy i jest masakra zwlaszcza jak Zuzka pochodzi po dworze a potem do wózka wchodzi :P

co do elektrycznej niani mam to samo dostałam od ciotki i strzeszczy na maska 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, a widziałaś to: http://allegro.pl/wozek-spacerowka-soul-coto-baby-super-cena-sklep-i1559936994.html ? 2 dni do końca aukcji 🙂 🙂 ja bym brała śliwkowy 😉
fajna jest ta folia na podnóżku 🙂 budka trochę mała - musiałabyś dokupić parasolkę, bo słońce na pewno będzie na Zuzkę świeciło. Tylne koła zupełnie niepotrzebnie są skrętne, ale jeżeli jest możliwość blokady, to ok 🙂 Dopytaj się tylko, czy jest możliwość opuszczenia oparcia do pozycji poziomej (z tym może być problem w tym modelu...)

Acha, on chyba w ogóle nie ma amortyzatorów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
J tez chyba zalicytuje, bo spacerówka by mi sie przydała 😉 a tak w ogóle u mnie troche nie teges z tesciowa, prawie bysmy sie pokłociły. Ja mieszkam półtora roku z męzem już i mamy swoja górę, ale kuchnię wspólnie jak na razie, a chodizło o to,że ja jej nie myje, czyli o podłogi bo inne sprawy to ok, obiad, naczynia i drobne porzadki, to była zła, że tylko ona i wogóle, ale ona ma obok pokój i zawsze myła te podłogi zaraz z rana w sobote zawsze jak ja u siebie u góry, gdyby tylko powiedziła,to bym bez problemu je umyła, a tak wychodze na taką co nie chce sprzątać , czy na lenia, w ogóle zawsze ma coś do mnie jakes przytyki, porównuje mnie do swojej córki, a ona tak robi atak, ja robie po swojemu i Kubus jest zdrowy i jest ok. chyba za mna nie przepada nie wiem, ale tak do mnie dziś mówiła,że przykro mi się zrobiło, ja ją rozumiem,że wszystko wspólne korytarz, ogród i kuchnia, ale niech mi powie, ja nie czuję się jeszcze tu tak swobodnie i wole żeby mi powiedziła co mam robić i mówiłam jej to , ale ona i tak nie słucha...ehhh nie wiem...doła mam przez akie duperele....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, ale może nie licytuj tej samej spacerówki, co Zuziek 😉 tak jedna drugiej będzie cenę podbijała. A Zuziek pierwsza wypatrzyła, więc powinna mieć pierwszeństwo 😉
A co do teściowej, to zawsze możesz umyć podłogę "na odczepnego" w środku tygodnia 😉 wtedy nie będzie miała prawa marudzić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia już śpi od 19.55 i uwaga...usnęła bez cyca hehe. Przy naszym obiedzie poskubała sobie znowu bułeczki, potem dałam jej pierś, o 19 zaczęliśmy szykować kąpiel, po wszystkim położyłam do łóżeczka, usiadłam na podłodze obok niego i zaczęłam czytać krótkie bajeczki, zaczęła dopiero marudkować jak zabrałam jej tubkę z kremem, powiedziałam że nie wolno otwierać ząbkami i że dalej poczytam jej bajeczki, po chwili uspokoiła się i słuchała, nagle patrzę a ona śpi. Usnęła w drugą stronę łóżeczka, więc przełożyłam ją, na chwilę przebudziła się z piszczkiem, ale dałam buziaka, pogłaskłam, ponuciłam chwilkę i zasnęła dalej. Ciekawe jaka będzie nocka i czy udało się tak ją uspić jednorazowo czy będzie to nowy sposób usypiania bez piersi. Powiem Wam, że jestem w szoku, że tak łatwo poszło. Pod wieczór bawiliśmy się z nią i poraczkowała sobie trochę po mieszkaniu.

Sylwia, jeżeli okaże się, że w innym miejscu też trzeszczy to nawet nie będę proponować. Może spróbuję u rodziców sprawdzić - oni mieszkają na 4 i ostatnim piętrze. Jeżeli jednak obawiasz się, że pomimo wszystko będzie trzeszczeć to spoko. Jakby było z nią ok to byśmy sprzedali za 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
Sylwia, wiesz co my chcieliśmy sprzedać nanię, ale musimy gdzieś indziej sprawdzić jak z jej działaniem, zepsuta nie powinna być, bo nie spadła ani nic takiego, ale pewnego dnia zaczęło coś zakłócać, w naszym pokoju tak szumiało, że nie dalo się zasnąć - teraz pytanie czy w naszym pionie ktoś też ma nianię w tych samych pokojach czy jakiś sąsiad ma CB radio. Mieszkamy w 10 piętrowym bloku na 2 piętrze. Mamy nianię Aventu i musiałabym spytać męża za ile ją sprzedalibyśmy. Na dniach dałabym Tobie znać co i jak, jeżeli będzie ok, to powiesz czy jesteś zainteresowana modelem, ceną czy nie. Sprzedajemy, bo właściwie jest zbędna, chciałam ją mieć, bo zawsze mocno spałam i bałam się, że nie usłyszę małej z jej pokoiku, ale macierzyństwo spowodowało u mnie bardzo lekki sen.


Nasza niania szumi i nie trybi w wawie, a u mnie w domu w de i w pl dziala bez zarzutu 🙂wiec pewnie u Was chodzi o to samo, ktos musi miec albo cb radzjko,toz to teraz baardzo modne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my też mamy drobny kroczek: Stasiek zasnął bez cyca, ale nie sam. Tzn. dziś był w ogóle jakiś błąd w planie dnia, wyraźnie poprzedni posiłek był za wcześnie, bo przy kąpieli już ryczał z głodu tak że nawet nie dało się go posadzić do kaszki tylko musiałam od razu przystawić do cyca. Na szczęście się sam odkleił bo coś go zainteresowało, zjadł trochę kaszki (niedużo) i znowu do cyca, ale przy odkładaniu obudził się. Potem go już nie przystawiałam z powrotem jak to robię normalnie tylko mimo protestów ponosiłam i pośpiewałam kołysanki. Odkładałam chyba ze 3 razy ale w końcu zasnął. Zobaczymy na ile 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, to widocznie tak już nianie mają, ale przez pierwsze 3 m-ce było ok i nagle z dnia na dzień zaczęło mega trzeszczeć, może faktycznie to przez CB Radio, jakiś sąsiad kupił sobie i zaczęło zakłócać.

Ann, super to masz też postęp u Stasia, a z dnia na dzień powinno być coraz lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, Ann - wg schematów, które podałyście (Ann - na stronie, którą podawałaś Zuziakowi, Angela - na tej stronie, którą poleciłaś na FB ) chleb można podawać od 10 czy nawet 11 miesiąca życia. Ale te schematy zakładają, że dopiero po 10 miesiącu można w ogóle gluten podawać, podczas gdy najnowsze zalecenia mówią o 5 miesiącu. Więc wszystkie produkty zbożowe (również chleb) spokojnie mogą iść kilka miesięcy wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...