Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Musiałam Olcię przebrać znowu troszkę zwymiotowała, ma już 38,4* (jeszcze nie tragedia, ale też nie fajnie), dałam czopek Paracetamolu. Mam nadzieję, że jutro już będzie niższa. Na szczęście nie ma biegunki (odpukać) - dzisiaj po dniu przerwy zrobiła 2 nie duże zbite kupki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Nocka jakoś minęła - trochę wierciła się, trochę spała mi na rękach, ale i tak większość nocy przespała w łóżeczku - 2 razy mi wymiotowała, w nocy kupka była normalna, ale kilkanaście minut temu miała rozwolnienie aż przeciekła pieluszka. Najwyższa temperatura w nocy 38,7*, teraz spadła do 37,8*. Wcześniej była taka osowiała, ale teraz humorek wrócił i bawi się w kocju. Dzwoniłam do przychodni i kazali dzwonić za 15 minut, wtedy połączą z lekarką i mam pytać czy mnie przyjmie, bo na dziasiaj jest komplet. Szlag by ich trafił z tymi kompletami pacjentów. Nie idę przecież z jakąś pierdołą 😠

Dobra skończę jeść śniadanie i pić kawę, bo może okaże się, że zaraz będziemy musiały się szykować - mam taką nadzieję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 No Kub usiowi idzie nastepny zab i tez dowałam mu paracetamol, bo obudizł sie po 2 i nie chciał spac, po czopku po jakiejś chwili zasnął, teraz bajke ogląda, kiedys w Gda bywałam czesto, po pracowa lam na targowisku we wrzesczu. A jak bedzie tylko okazja to dam znać, na pewno bedę jechać do Gda, bo to ważna sprawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Anulka nie chce byc zlym prorokiem ale nam sie tak zaczynal rota wirus, lec do lekarza!!!!!
najpierw wymioty (kupa normalna) pozniej goraczka a na koniec rozwolnienie i ono trwalo okolo 6 dni, wymioty jedna nocka, goraczka dwa dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wkoncu znalazłam chwile bo nie wyrabiam. Pracy mam bardzo dużo. Wczoraj pracowałam od 6 do 23.30 i nie zrobiłam nawet 1/3 zamówienia na jutro tak wiec dzisiaj nie wiem o 2 w nocy skoncze. A w dodatu Piotruś wstał o 6.30 i się wogule nie wyspałam. A w dodatku jest strasznie marudny, cały czas mruczy płacze i nic mu nie pasuje. Oczywiście rączki mu pasują ale ja nie mam sił go nosić. Wogule jest ciągle śpiący.

Anulka biedna Olcia dobrze ze udało Wam się umówić na wizytę.

Ann Piotruś moze przybic piątkę Stasiowi bo teraz tez bawi sie w niejadka i nie chce wogule jesc stałych pokarmów, owoce je chętnie ale miesa i warzyw nie chce tknąć i dawanie mu obiadku jest ponad moje siły i nerwy.

Zuziek jak Ty wytrzymujesz te ciągłe wizyty gości 😉 ja bym chyba nie wydoliła 😜 no chyba ze wizyty gosci z Niemiec bo oni zawsze Zuzię opsypują fajnymi prezentami 😁

Angela Ty chyba też często chodzisz na imprezy rodzinne typu imieniny, urodziny. Ja po całym dniu zajmowania sie dzieckiem i pracą nie miałabym już sił na imprezowanie a po zatym u nas sie nie obchodzi takich uroczystosci.

Piotrus przyjął mleko Bebilon Pepti bez problemu a doktorka stwierdziła go raczej nie przyjmie a on bez problemu go pije. Nawet mu nie mieszałam tylko tak zmieniłam bez wprowadzania.

Mnie to chyba nikt nie odwiedzi bo wszyscy maja daleko i nie podrodze. 🤨 szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, u nas też się skończyło dziś w nocy czopersem, bo Stasiek pomimo wieczornej drzemki, dobrze zjedzonej kaszki z lipą, zatankowanych dwóch mleczek, budził się z rykiem co godzina a czasem nawet częściej. Po czopku przespał spokojnie od 4:30 do 6:50 a teraz daje czadu.

Dziewczyny, trzeba w tych dniach uczciwie smarować dzieci kremem z filtrem - nad Polską jest jakiś dziwny spadek poziomu ozonu w atmosferze:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80355,9395111,Wielka_dziura_ozonowa_nad_Arktyka_i____Polska.html
Będę szukać skąd można się dowiedzieć, kiedy się to znowu wyrówna do zwykłego poziomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena Kuibus tez nie chce jesc obiadków i dzisiaj mu juz nie dam przez 3 dni, w poniedziałek mu zrobie znowu. A na urodzinach bylismy do 20, wiec tylko godzinkę;] trzeba było Kubusi apolozyc spac i dac mu mleczko na noc, a maz jeszcze do pracy po 6 wstawał i sie nie wyspał przez pobudki Kubusia niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, nie sądzę żeby to miało jakiś związek, ale cholera wie tak naprawdę.

Tak z ciekawości: skąd się wie że to jest rota wirus a nie grypa żołądkowa? Są jakieś badania czy to się po objawach wyrokuje?

Mam jeszcze pytanie: czy któraś z Was może wie jak zrobić samodzielnie płyn do baniek mydlanych? Ze względu na te alergie wolałabym nie korzystać z chińskich płynów które są w pojemniczkach, ale za nic nie udaje mi się uzyskać płynu z którego by się robiły bańki. Próbowałam z mydłem w różnych stężeniach, szamponem i nic. Może brałam złe mydło (w płynie)?

Magda, Ty mieszkasz za to w rejonie wakacyjnym 🙂 Pewnie prędzej czy później któraś z nas się zapuści w te strony i wtedy chętnie się spotka 🙂 Co do strajku obiadkowego to ja bym też zrobiła tak żeby nie zmuszać tylko przeczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann rotawirus to wlasnie dziecieca grypa zoladkowa ale jest tak grozna dlatego ze malemu dziecku nie wytlumaczysz ze musi duzo pic a dorosly sam to wie. Byc moze w rota wirusie sa jeszcze jakies dodatkowe wirusy ale wiem ze to praktycznie to samo (tak mowila mi lekarka)

zmykam juz bo dzisiaj autobusem/tramwajem do robotki lece, buziole, trzymam kciuki za Olinke 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, spróbuj z płynem do mycia naczyń 😉 ja daaawno temu robiłam bańki na Ludwiku 😉 mydło w płynie jest zwykle za słabe.
A co do tej dziury ozonowej, to szczerze mówiąc ja się tym w ogóle nie przejmuję 🙂 nawet nie mam kremu z filtrem 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann napisał(a):

Magda, Ty mieszkasz za to w rejonie wakacyjnym 🙂 Pewnie prędzej czy później któraś z nas się zapuści w te strony i wtedy chętnie się spotka 🙂


no, gorzej z wizytą w Lublinie 😁 😁 rejon średnio wakacyjny 😉 😉 więc Magda - nie masz tak źle 😉 kiedyś Cię odwiedzimy, jeszcze będziesz nas dosyć miała 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tego ozonu to nie znalazłam nigdzie sensownej informacji. Być może za kilka dni zadzwonię do infolinii IMiWG, skoro w tym artykule powołują się na informacje z ich stacji w Legionowie. Na ich stronach nic nie ma o tym więc chyba nie ma co panikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ja mam tyle roboty ostatnio ze nie wyrabiam wszystko naraz. Jak tylko mogę to wpadam ale czasem nawet nie mam kiedy za przeproszeniem do kibelka zajść. 😜

Lecę gotowac obiad a potem może tesciowa przyjdzie do Piotrusia zebym poszła robic ale coś nie bardzo chce się jej i sie boi ale innej obcji nie widzę. Idę do niej zadzwonić może się zgodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarka stwierdzila u Olci infekcję wirusową układu pokarmowego podłapała prawdopodobnie dlatego, że wychodzą jej zęby.
Zalecania pani dr - dopajać wodą, herbatką, ew. Orsalitem często, ale mniej ilości, tak samo z jedzenie, jeżeli będzie chciala jeść to podawać mniejszą porcję niż normalnie podaję + pierś. 2 x 0,5 torebki, Enterol (elektrolity) 2x1, Vomitus Heel 20 kropli po każdych wymiotach, doraźnie Efferalgan 150 mg 1 czopek. Laaf, na początku pediatra chciała dać syropek, ale potem stwierdziła, że więcej było wymiotów, a luźne wypróżnienie tylko 1, więc jednak kazała kupić czopki.
Przy najbliższej zmianie pieluszki znowu sprawdzę temperaturę.

Olinka zjadła kilka łyżeczek kaszki, popiła trochę z cycusia i teraz leży w leżaczku sobie ciuchutko i ogląda Mini Mini.

Babci męża powiedziałam, że prawdopodobnie od niej zaraziła się, co mogłobyć możliwe - może zmieni to jej olewackie podejście do wszystkiego i dotrze do niej, że nie przesadzamy w tym co mówimy.

A mnie coś żołądek zaczyna boleć i trochę mdli mnie, oby to było z nerwów, a nie jakaś jelitówka.

Ann, u mnie tak jak u Kwasiek, najlepsze bańki wychodziły z dodatkiem Ludwika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się ze okazało się że Olci nic poważnego nie dolega. 🙂 🙂 ważne ze to nie rota wirus czy inne świństwo. Życzę aby szybko Olcia wróciła do zdrowia. 😘
Ja mam dziś mega doła, nie radze sobie z niczym nie wspominając ze nie nadanrzam za moim łobuzem a każda jego wywrotka uświadamia mnie w przekonaniu ze chyba kiepska ze mnie matka. Nerwowo dzisiaj nie wytrzymuje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...