Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pierogi ulepione 🙂 Mój debiut - 70 sztuk.
No i udało się jeszcze Miśkowi dokupić 2 krabowe gadżety - pluszki do łóżeczka i pozytywka...

Ale zmęczyło mnie trochę to stanie więc teraz będę odpoczywać i leniuchować 🙂

Aj na grilla to ja też mam ochotę, ale na balkonie to tylko elektryczny a takiego jeszcze nie posiadamy. Może jak pojedziemy do moich rodziców to uda nam się wstrzelić w pogodę i będzie grill, bo jak nie teraz to po porodzie to będzie ciężko... Trzeba będzie o linię zadbać :P

DO miłego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mój mąż dzisiaj na obiad usmażył naleśniki - zjedliśmy z twarożkiem i dżemikiem.

Ja dzisiaj trochę zamulałam - raz zasnęłam po 12, niedawno też sobie drzemałam, a mój Sebek obecnie też śpi - niech odpoczywa, niby praca w biurze, a czasem zapiernicz jest i milion spraw na głowie.

Dobrze,że Angela pojechała do szpitala, do wtorku będzie pod fachową opieką, ważne, że z synkiem ok.

Ja ogólnie mam 3 koszule takie do karmienia - 2 z krótkim rękawem i 1 z długim:
http://www.allegro.pl/item999856373_muzzy_koszula_nocna_do_karmienia_rozm_m_nowosc.html

http://www.allegro.pl/item995864577_koszula_nocna_do_karmienia_rozpinana_ciazowa_xl.html (coś w tym stylu, tyle że jest szaro-różowa, z innym obrazkiem, rękawek wykończony jakby falbanką)

http://www.allegro.pl/item992463693_koszula_andrea_ciazowa_do_karmienia_dla_mamy_r_l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konieczka, gratuluje ulepienia pierożków. A jakie robiłaś - ruskie? Oklask dla Ciebie 🙂

No i mi też dziewczyny smaka narobiły tym grillem, ale po części będę miała mięsko jak z grilla. Kupiliśmy karkóweczkę, teraz leży sobie w marynacie do jutra, będę smażyć na patelni grillowej na 2 dni, do tego ziemniaczki i suróweczka lub warzwka na parze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wrocilismy znad jeziora 😉 rowerkiem wodnym poplywalismy, kielby zgrilla zjadlam 😉 w sloncu posiedzialam 😉
Dzien udany, sezon mozna powoedziec rozpoczety skoro wyskoczylismy na jezioro rowerkiem 😉
elegansio.
Laaf widok dobry tylko ze to slonce tylko rano w takie dni poczatku lata strasznie mnie to wkurza,ale w srodku lata jak daje ze wysiedziec nie idzie to sie ciesze ze u mnie na balkonie przyjemny chlodek, mlody bedzie mogl spokojnie kimac w wozku 😉
Plac zabaw tez jest 😉 wiec gra gitarra, niedlugo bede krzyczec Maaaaaaaaxxxxxxxyyyyyyyyymm obiaaaaaaaaaad 😉 A maxym z panienka pod drzewkiem, oj bede miotla ganiac!!!
Koniecznka gratulacje za pierogi i smacznosci zycze!
Zuziek lozeczko ma boski kolorek, elegansio jest 😉 A i widzisz szanowny sie do roboty wzial 😉
Laaf diable ty sie uspokoj mi z tym twrdnieniem brzucha polz sie i lez jak dziewczyny mowia, szanowny-mistrz patelni 🤪niech ci cos zrobi, no np. jajecznice 😉)))) 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki 🙂
No dzisiaj córcia już się ładnie rusza więc wczorajszy dzień uważam za leniuchowanie:P Byliśmy też dzisiaj na długim spacerku (tak ślicznej pogody nie można było zmarnować)i na zakupach bo nie mam co na siebie włożyć (spodnie powoli stają się za ciasne- przy 13 kg do przodu to zrozumiałe) i kupiłam sobie spódniczkę 😆, małej ręczniczek, szczotkę z naturalnego włosia i przybornik do pazurków. No mężuś się trochę wykosztował, ale czego to się nie robi dla swoich kobietek 🙂
Moja piżamka wygląda tak (z odpinanymi ramiączkami do karmienia) http://www.bieliznatriumph.pl/okno.php?zdj=img1/100383.jpg i zastanawiam się jeszcze nad taką jak Anulka ma na pierwszym miejscu- kopertowo zakładaną.

Mam nadzieje, że Angela trzyma się tam jakoś i oby do rego wtorku jeszcze nie urodziła!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no leze, leze a w sumie caly dzien nie lezalam a ginka mowila ze powinnam ale jakos nie chcialo mi sie 🥴
Komsi ja narazie jajecznicy nie chce bo to by pewnie pogorszylo sprawe 😁
alez mialas fajny dzionek, pozazdroscic. Mirus wlasnie do sklepiku wyskoczyl po orzeszki i ogorki malosolne - jakos mnie naszlo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedna Angela... Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Dobrze, że te leki na rozwój płucek jej dają - to tylko dwie dawki, a dziecko w razie wcześniejszego porodu będzie dużo bezpieczniejsze.

Sylwia, mogłabyś wrzucić tabelkę z danymi? Będę bardzo wdzięczna 🙂

Kurcze, coraz więcej nas w tym szpitalu ląduje :/ strach się bać. I stres już mnie zaczyna dodatkowo łapać, że to już niedługo...

Laaf, bierzesz coś poza tym fenoterolem? Bo ja brałam sam fenoterol (4 x 0,5 tabl.) i objawy uboczne miałam przez kilka pierwszych dni. Brzuch miałam mięciutki w zasadzie już po drugiej dawce.

A tak w ogóle, to od kilku dni mam poważne problemy z oddychaniem - strasznie szybko się męczę i ciągle mi duszno. Najchętniej spałabym przy otwartym oknie, ale mąż wtedy z zimna się cały telepie i mi go szkoda, więc zamykam okno po kilku chwilach.

Wy się obżeracie kiełbachami i pierogami, a moja mama dziś ku mojej wielkiej radości zrobiła ryż zapiekany z jabłkami i śmietanką z cukrem. PYCHOTA! Nawpierdzielałam się za wszystkie czasy, młode mnie z radości skopało po wszystkim, co miało w zasięgu nóżek i rączek i poszło teraz spać. A ja korzystając z chwilowego bezruchu w brzuchu lecę pod prysznic i spać 🙂 niewiele dziś leżałam, trzeba to nadrobić 🤨

Spokojnej nocy Brzucholki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂

dzisiaj spalam moze 3h , snil mi sie caly czas ten brzuch twardy, zreszta jak w nocy dotykalam to tez sie tak prezyl, doszedl obrzydliwy bol krzyza (ale to raczej ze zlej pozycji).
Kwasiek biore na zlagodzenie objawow Isoptin40, nie wiele pomaga ale ciekawe jakbym sie czula gdybym go nie brala 😉 fenoterol 3 razy po 1tabl.
Co do oddychania to juz pisalam mam problem od okolo m2tygodni, niestety norma poprostu maluchy uciskaja nam na przepone.
Zamierzam dluzej dzisiaj polezec ale czy zdolam jak ja taka 'po wsi noga' 😉

Co do Angeli, juz wczesniej pisala ze maly jest duzo wiekszy tak wiec mysle ze jak ja przytrzymaja to nie dlugo, bo to juz duzy chlopczyk 🙂 Oczywiscie najlepiej jak najdluzej ale moze sie okazac ze zostanie kwietniowa-czerwcoweczka 🙂 Buziaki ANgela 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Od rana słonecznie, więc i humorek dobry 🙂

Ostatnio mi przeszedł problem z oddychaniem, nie wiem czy to chwilowe, bo brzuch nadal na swoim miejscu i wysoko, może małe dodatkowo coś tam przyciskało - w końcu ma już mało miejsca.

Dziewczyny, pisałyście, że 2 koszule to mało - to może tak na lato dokupię sobie jeszcze ze 1-2 - z krótkim rękawkiem, chociaż bardzo podoba mi się ta Agulki na ramiączkach, więc pomyślę jaką wybrać.

U Angeli synek mógłby się jeszcze wstrzymać i posiedzieć jeszcze w brzuszkowym domku. Ogólnie miała termin na 13.06, ale jeżeli mały większy o 3 tyg., to termin wychodzi mniej więcej 23-24.05, więc pewnie sypnie się pierwsza. Angela, trzymaj się cieplutko 🙂

Ja mam coraz większe przeczucie (może mylne), że przenoszę ciążę, więc tak w porywach od 6-19.06. I do tej pory byłam taką optymistką, a teraz obawiam się, że nie poradzę sobie z porodem (pomimo zajeć wSR) - tym całym oddychaniem i parciem 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki ;*
laaf może zostanie majowo-czerwcową mamusią bo wkońcu jeszcze półtorej tygodnia zostało kwietnia 🙂
Anulka może dzidzia faktycznie uciska ci cos na przepone ja od dawna mam problemy z oddychaniem najgorzej jest przy spaniu i siedzeniu zgarbionym 😜

w Zabrzu dzisiaj naprawdę bardzo słonecznie piękniusio 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajscie 🙂 🙂 Anulka zobaczysz jak juz przujdzie ten moment porodu to bedzie taka adrenalina ze dasz spokojnie rade ja chodziłam długo z bulami ale jak przyszły bóle parte to dla mnie to było 5 min jak sie mały urodził dopiero piguła powiedziała mi ze parłam 40 min 🤔 🤔 dla mnie to był szok , ale to sie tyle dzieje w okul ciebie ze bedziesz myslala zeby tylko urodzic jak najszybciej. No Angela zrobiła nam niespodzianke z rugiej strony do jakiego ona lekarza chodziła ze nie zauwazył takiej roznicy 🥴. Ja dzis pakuje torbe do szpitala smutno troszke bo cała moja rodzinka musi sie roztac na tydz , trudno jakos to bedzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem dlaczego (może przez zmęczenie), ale wczoraj mi się pokićkało, że to nie Ty Anulka, tylko Sylwia tabelkę wkleja :| przepraszam za pomyłkę.

a tak w ogóle nie pisałam Wam - w szpitalu dziewczyna z mojej sali była w ciąży bliźniaczej. Zabrali ją do szpitala w 36 tygodniu ciąży, wzięli ją na cesarkę i urodziła zdrowiutką dwójkę ślicznych dzieciaczków. Tyle tylko, że drobniutkich (2200 i 2600). Ale w skali Apgar jedno 9 pkt, drugie 10. Więc bylebyśmy się do tego 36 tygodnia trzymały, a później już będzie cacy 🙂

PS. Za tydzień remont mieszkania rusza pełna parą! 🤪 🤪 🤪 szkoda tylko, że ja tu uziemiona siedzieć muszę i nie będę widzieć jak wygląda sytuacja na mieszkaniu. No ale trudno - mężuś będzie mógł się wykazać 😜

W Lublinie słoneczko ślicznie świeci, może pójdę sobie na jakiś króciutki spacer po południu. Póki co idę zjeść śniadanie 😁

Miłego dnia Dwupaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...