Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do ciśnienia jeszcze, powiedzieli mi (i u mnie to się sprawdza), że może skoczyć od zdenerwowania (jak się denerwujesz, czy na tym usg będzie wszystko ok), pośpiechu (jak gonisz na badanie, bo jesteś spóźniona), a nawet od badania ginekologicznego (i żeby pilnować mierzenia raczej przed niż po) itd. I że pojedynczym za wysokim pomiarem nie należy się za bardzo przejmować.
Wydaje mi się więc, że po takim jednorazowym wyskoku nie ma się co denerwować, tylko sprawdzić w krótkim czasie jeszcze raz. Podpytaj znajomych, zadziwiająco dużo ludzi ma w domu ciśnieniomierz, może u kogoś mogłabyś to sobie sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Halo czerwcóweczki 🙂

Powiedzcie mi kochane, jestem lipcóweczką, mam termin 6-10 lipiec, ale mój Franio to duży chłopiec i podczas ostatniego usg znalazłam w opisie date porodu (wg usg) 26 - 30.06.2010 🙂 🙂 Mały poślizg w czasie 😉 Ale jakie są realne szanse, że moge skończyć na porodówce tak wcześnie?? Czy powinnam brać pod uwagę to usg? Pozdrawiam 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co??

Tak od jakichś 2 tygodni ten mój Antoni tak wariuje w brzuszku, że czasem żałuję że nie można mieć w domu własnego osobistego usg, na którym mogłabym go podglądać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaś tak mi się teraz przypomniało apropos wagi.

Mój tato twierdzi, że z kobietami to już tak jest, że jedna w ciąży wymiotuje a inna nie, jedna przytyje 8kg a inna 38kg. Tak po prostu już jest i nie stara się tego rozumieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Uwielbiam jak słoneczko wita mnie za oknem od samego rana 🙂

Rozkaz na dzisiaj: mamy dobre humory 🙂

Konieczka, i Twój tata ma rację, bo każdy organizm kobiety jest inny i inaczej reaguje w ciąży.

Lusiu, na podstawie wielkości maluszka, która wynika z usg, lekarz może stwierdzić, że rozwiązanie może nastąpić szybciej, ale nie wiem jak takie wyliczenie wychodzi w praktyce. U nas Angela i lipcowa Ann mają też prawdopodobieństwo szybszych porodów - aż o 3 tyg. właśnie na podstawie usg. Zapraszam na nasz wątek, bo może faktycznie zostaniesz lipcowo-czerwcową mamusią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

U nas też słoneczko przebija się przez chmurki więc mam nadzieje na piękny dzień i może nawet uda mi się wybrać na jakieś zakupy 🙂

Dziewczyny mam pytanie może i błache, ale sama nie wiem- wózek trzeba czymś wyścielić przed ułożeniem w nim dziecka. Są jakieś specjalne wkłady pościelowe albo cosik takiego typowo do wózka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc lasencje moje 🙂

Agulka ja z 1 dzieckiem w wózku mialam taka poduszke do wózeczka i na niej kładłam małego teraz tez kupiłam taka poduszeczke i mam zamiar ja włozyc ale zobacze czy niebedzie za goraco i czy małej niebedzie sie od tej poduchy głowka pocic bo jak bedzie to wyjme i bedzie bezzz 🙂

ajjj ja juz niemoge sie doczekac tej mojej dzidzi ide zrobic wózkiem runde po domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, bardzo dobre pytanie 🙂 a wiesz, że o tym nawet nie myślałam...ale może warto coś podłożyć, bo nigdy nic nie wiadomo np. pomimo założnonej pieluszki coś tam przecieknie. Muszę się popytać koleżanek i w rodzinie czy jakoś zabezpieczały wóżek. No i dziewczyny może coś na ten temat powiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki!!! 😎

Jak to fajnie kiedy człowiek się budzi i wita go słoneczko za oknem, aż żyć się chce.

Dzisiaj ciąg dalszy prania. Już przygotowałam ubranka dla małego do szpitala. Wczoraj kupiliśmy buteleczkę do wody, szczoteczkę do włosków, mydełko i chusteczki nawilżające.

Miłego dzionka wam życzę. Do napisania.

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, no ja pewnie w sobotę zrobię sobie rundkę wózkiem po sklepie, żeby mężusiowi zademonstrować 😁
Kolor już prawie wybrany, więc moi rodzice będą niebawem zamawiać, jeżeli nie będzie takiego koloru albo zapłacą za niego - w sklepie Mama i ja może wózek czekać w magazynie i potem z rachunkiem odbiera się go, jeżeli nie ma się tymczasowo miejsca, żeby go do mieszkania wstawić.

Dziewczyny, czy wy próbujecie jakoś zwizualizować sobie swoją kruszynkę i jak to będzie jak już pojawi się na świecie? Ja ostatnio często tak sobie rozmyślam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj pisałam do Angeli chyba ok. 8/9 i czekała na obchód więc lepiej rzeczywiście poczekać.

Heh my też się zastanawiamy jak nasz szkrabek będzie wyglądał 😉 Kiedyś czytałam, że dziewczynka dziedziczy dużo cech z mamy mężczyzny (oby nie 😉)... ja licze na to że będzie bardziej podobna do mnie ale z cechami tatusia 🙂

Wczoraj mój mąż buntował naszą córcie... jeszcze jej na świecie nie ma:P ciekawe czy coś jej zostanie z nauk taty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂

Agulka cos w tym jest (dziedziczeniem po mamie taty). Moja Kamila jest do niej podobna (przede wszystkim oczy) ale charakter na cale szczescie to mieszanka wybuchowa moja i bylego 😉 Bo jakby miala miec po niej charakter to mialabym przesrane 😉

Co do wozka...Kamiska urodzila sie w grudniu tak wiec ja mialam spiworek ale w lecie mysle ze wystarczy jakis kocyk lub zwykla pieluszka terowa lub flanelowa, maluch od spodu tez sie grzeje wiec nie ma co przesadzac 😉
Witamy kolejna lipcoweczke byc moze czerwcoweczke 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc Babeczki , witaj Lusia 🙂

od razu melduję posłusznie że moja Zuza jest podobna do mnie i do mojej siostry jak byłyśmy dziećmi... charakter też ma bardziej po mojej rodzinie , wiec teoria "teściowa" nie ma w praktyce zastosowania ... 🙂 ufff ,i całe szczęscie bo moja była teściowa -tu cytat z mojej siostry- "ma wyraz twarzy jak wędzona makrela" ... 😉 😉 i takiż sam z resztą charakter ... nuuuuuuudnnnnaaaaaa !!!!!

Wózeczek zamierzam wyścielić cienkim kocykiem , lub pieluszką ... chociaż może nie będzie trzeba , bo ma frotową wyściółkę ... z tym że czarną , i może pieluszka się jednak przy dużym upale przyda 🙂

miłego dzionka , Kochane moje 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale faktycznie coś w tym jest- ja jestem mieszanką rodziców, ale podobno figurę mam po mamie taty i jakieś tam elementy podobieństwa są do niej. Wogle rodzina mówi że jestem bardzo podobna do taty, a znajomi i osoby spoza rodziny, że jestem czysta mama - widocznie patrzą spod różnych kątów 😉

A najlepsze jest jedno zdjęcie mojej siostry, ma takie zrobione w przedszkolu z misiem na tle jakiejś kolorowej ściany, jak przysłoni się jedną część jej twarzy to tak jakbym ja tam siedziała, a jak przykryje się drugą stronę to już jest Ewcia. Ciekawe zjawisko odkryte przez nas przypadkiem. A powiem Wam, że moja siostra jest moim przeciweństwem troszkę wyższa i chuda, no i ma jeszcze grubsze włosy, czego zawsze jej zazdrościłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

Jeśli chodzi o wózek, to koleżanka mówiła, że ona wyścielała ręcznikiem (rodziła w lipcu) więcsobie pomyślałam, że odpowiednia będzie też pieluszka, jak pisały już dziewczyny 🙂
Są też specjalne kołderki i poszwy do wózka, ale o specjalnych prześcieradłach nie słyszałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 wczorajsza chandra mi przeszła, najwidoczniej w moim przypadku najlepszym panaceum jest... słońce 🙃 zaplanowałam sobie na dziś spacerek - do drogerii 🙂 i podobno koło mnie otworzyli jakiś sklep z ciuszkami dla niemowląt, więc i tam wpadnę, jak mi sił wystarczy 🙂

Co do wózków, to ja na pewno będę podkładać pieluchę flanelową, a pod pieluchę taki nieprzemakalny podkład, w razie gdyby dziecku się ulało. Ale jeszcze wózka wybranego nie mamy - jak będzie twardy, to podłożę jakiś kocyk, a na kocyk flanelkę.

Moje małe będzie szalenie podobne do mojego męża - usta ma po nim, nosek też, paluszki nawet. Charakterek pewnie wybełtany 🙂 póki co bulwersa łapie jak tatuś, a wierci się jak mamusia 🙃

Idę zjeść śniadanie, bo wstałam niedawno i zdążyłam sobie tylko kakao zrobić (już pewnie wystygło).

Słonecznego dnia, dziewczyny! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...