Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Komsi napisał(a):
Bry (...)
Wczoraj mialam te skurcze (chyba) przepowiadajace o ktorych pisalyscie. Takie rwanie w dole brzucha, albo po prawej stronie, jezuuu ja nie wiem jak ja porod wytrzymam. Bo te skurcze to takie krotkie byly a co powiezdiec jakby to mialo trwac dluuzej... zaczynam pekac... 🤨


hi, dzisiaj mam dzień ,,ciocia klocia dobra rada" jak masz skurcz i ściska Ci brzuch ta pamietaj aby oddychać brzuchem i nie ściskać się razem ze skurczem, w czasie skurczu braxtona-hixa (na pewno pisze się inaczej) dziecko jest ściskane przez macicę i ma mniej powietrza, trzeba mu troszkę pomóc i oddychać brzuchem. Oddychanie brzyuchem ma tez swój plus dla Ciebie bo nie myślisz o skurczu (także w czasie porodu) W chwili wolnej poćwicz - W czasie oddychania brzuchem podnosi Ci sie brzuch nie klatka piersiowa. Uczą tego na szkole rodzenia, POWODZENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Komsi, moja kochana czerwcoweczko 🙂
Znieczulenia w kregoslup nie powinnas sie bac. Bol glowy najczesciej wystepuje kiedy podnosisz glowe do ustapienia znieczulenie (wazne jest abys jej nie podnosila), moja kolezanka w skutku ubocznym np. miala swedzenie skory ale bardzo sobie chwalila. Minusem tego znieczulenia jest brak boli partych i niestety wyciskanie sie przedluza...
zresztą ja mysle ze jak dojdzie do rozwarcia juz po 5 cm (ponoc przelomowe i najgorsze jest 8-10cm) to bedziesz blagala o znieczulenie 😉 byle by nie bylo za pozno 😉
ja caly czas obstaje przy SN ale wiem ze jak mnie dobrze chwyci to bede blagala o cc - tak bylo jak Kamiske rodzilam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiejska Babo dzieki za rade, dobre rady zawsze w cenie 😉
Myslisz laaf, moze kurde jedak od poczatku chciec, a moze jednak cc? wrrr kurna chata. Musze sie zdecydowac...a czasu coraz mniej zostal mi.... (hehe jaka to melodia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):
Wiejska Babo a jak tam u Ciebie? Jak maluszek? Wszystko w porzadku?

(..)


a dziękuję bardzo dobrze, w czasie gdy się nie odzywałam (chyba ze 3 miesiące)
- miałam stłuczkę (nie wiem czy pisałam o tym)
- po naprawie samochodu ukradli mi go;
- przez miesiąc szukałam nowego (nowy FORD FIESTA śliczny), efekt poszukiwania nowego samochodu DLA MNIE był taki: NOWY samochód ma mój mąż, ja mam jego stary ( 😉
- miesiąc temu okazało się że istnieje ryzyko hipotrofii płodu (mała była sporo poniżej norm),
- przez miesiąc co tydzień chodziłam na USG żeby sprawdzić czy rośnie, dwa dni temu wyszło że mała nadgoniła, nie jest kolosem, nie jest nawet średniakiem ale spokojnie mieści się w normach (waży teraz 2.500 więc na prawdę bardzo przyzwoicie)
uff to tyle 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂 Jak jak zwykle ostatnia się pojawiam ale tak już jest u śpiochów 😆
Ja się boję znieczulenia i zamierzam rodzic bez niego. Bardziej od bólu porodowego boje się wkuwania w kręgosłup.

Mam do Was pytanko. Czy wam też wycieka z piersi. Ja się już z tym mecze od 25 tygodnia ciąży i wydawało mi się , że to trochę za wcześnie. I jest to niezbyt komfortowe uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, spokojnie nawet na poczatku porodu masz mozliwosc zdecydowac o znieczulenie (jesli takie oferuje Twoj szpital). Proponuje sie nie nastawiac na zadna opcje ale poprosic polozna zeby Cie ewentualnie powiedziala kiedy jest ten osatni moment mozliwosci na zastrzyk...zawsze bedziesz miala ten komfort psychiczny (ktorego ja niestety miec nie bede:unsure 🙂 ze mozesz z tej opcji skorzystac 🙂
co do CC odradzam bo to operacja i rekonwalscencja sie przedluza. Takie moje zdanie 🙂

Wiejska Babo tos pecha miala najpierw anprwilas pozniej CI ukradli, ech...
2,5kg bardzo przyzwoita waga. Noworodek w normie zaczyna sie od 2800 🙂 ale pewnie stresa mialas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia, wszystko zobaczysz podczas porodu. Sa kobiety ktorym wystarcza wylacznie swiadomosc ze moga na znieczulenie liczyc ale czesto tak boli ze nawet ten zastrzyk w kregoslup nie jest straszny. Wyciekanie siary norma, wkladeczki kochana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam ZZO, i teraz też wezmę. Dali mi ZZO przy 4 cm rozwarcia, o godzinie 9.15-20 (pamietam że było to sporo po 9, bo to był moment gdy jeden anestezjolog schodził z dyżuru a nie pojawił się nowy). Znieczulenie zaczęło działać prawie natychmiast (REWELACJA). Marysię na świecie była o 10.00 (w 3-4 parciach).Pamiętam że parę minut przed 10.00 zawołałam położną i powiedziałam że chyba chce mi się siusiu. Przyszła położna stwierdziła ze to nie ,,siusiu" tylko 10 cm rozwarcia. Ja wtedy wpadłam w panikę MATKO 10 cm rozwarcia!!!!, no i urodziłam.
czułam bóle parte, tylko zamiast skali bólu na poziomie 10 ból był na poziomie 3-4. Po wtóre byłam podłączona do KTG i położna (ale ja też) wiedziała kiedy przychodzi skurcz i mówiła kiedy mam przeć. jednym słowem ZZO Rulezzz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku poniewaz na polowkowym (najbardziej ponoc miarodajnym) i tym w 32tc wyszlo 08.06. to tak licze...tym bardziej ze mialam okresy bardzo nieregularne (nawet do 3 miesiecy). Wg om mam na 15.06. Tak mi podpowiedziala ginka 😉
Dlatego tez pisalam ze jak cos bede przesuwac na pozniejszy termin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze powiedziane, powiem i m na poczatku zeby mi powiedzialy kiedy jest ostatni moment na znieczulenie. I wtedy bedzie moze psychicznie faktycznie latwiej.
Mi z ta siara to sie uspokoilo, nic nie leci, ostatnio to ta plama wielka co myslalm ze mi wody cyckiem odeszly, bylo to ze dwa tyg temu. teraz spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja liczę od OM bo on podobno jest bardziej miarodajny. Mi z USG wychodzi na 27 maj ale wogule się nim nie kieruje. Lekarz mi powiedział, żeby nie brać go pod uwagę bo on się zmienia co chwilę. Chociaż na początku ciąży termin z USG i OM się pokrywały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdzia czest kobietki mysla ze jak maja male cycorki to problem z karmieniem, nic bardziej mylnego 😉

Dlatego dziewczynki suwaczki to taka zabaweczka co ma byc to bedzie 🙂 jak bede tydzien po tym drugim terminie to zaczne sie niepokoic 🙂 poki co niech rosna nam zdrowiutko i sie nigdzie nie spiesza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swieta racja, niech wyrosna na fajne duze kochane bobaski a potem niech sie pchaja na ten swiat, jak to moj kolega powiedzial, tylko niech sie synek za szybko nie rozczaruje jaki dziwny jest ten swiat. Bedziemy robic wsyzstko by jak najdluzej byl zadowolony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...