Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zdarza sie ze dokarmiam malego choc polozna ktora do nas przychodzi twierdzi ze absolutnie nie powinnam bo maly najada sie moim mlekiem

No ale w takiej sytuacji gdy karmie malego przez ok 20 30 min w trakcie maly zasnie (choc ciagnie cyca dalej) ale gdy tylko sie po chwili obudzi nadal szuka buzka cyca a po podaniu smoczka ciagnie go tak jakby caly dzien nic nie jadl.
Wiec doszlam do wniosku ze poprostu mam malo kaloryczne mleko i maly sie nim napije ale nie zaspokaja glodu, bo po podaniu modyfikowanego mleka jest spokojny i odrazu ladnie zasypia.
Takze 2 razy dziennie dostaje po 40ml mleka modyfikowanego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja nie widzę potrzeby dokarmiania. Ostatnio zrobiłam test. Nakarmiłam Agniesię - zasnęła najedzona, cycki sflaczałe. Wzięłam laktator i z tych flaków odciągnęłam jeszcze 90 ml mleczka. W międzyczasie Aga się obudziła, więc jeszcze ją do cycka dałam i jej mleczko z buzi wyciekało i się krztusiła, bo za dużo i zbyt szybko leciało 😉 więc doszłam do wniosku, że nawet jak mam flaki, to pokarm w nich jest. A Aga, skoro zasypia przy cycku, to po prostu nie chce jeść, a woli się poprzytulać. Czego jej broń Boże nie zabraniam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MI w szpitalu tez mowiono o dokarmianiu i dałam 2 razy Dawidkowi po 40 ml. Polozna przyszlai powiedziala ze nie trzeba dokarmiać. Maly jest najedzony bo jakby nie byl tonapewno dal by znac 😜

Komsi 4h po za domem, Dawidos zniosl to dzielnie teraz odsypia do wieczornego kapanka 🙂

[color=red]GRATULACJE DLA LINEN!!!!!![[/color]/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 😉
Gratulacje dla kolejnej mamy
Ja swoją malutką dokarmiam dwa razy dziennie po 60 ml, bo na moim cycu by wisiała caly dzień, a tak jak Kicia napisala po modyfikowanym Jula ładnie śpi i jest spokojna. Może moje mleczko nie jest zbyt treściwe???
Dziś wogóle moja mala miała problemy żeby zrobic kupkę. Prężyła się, mruczała- najgorsze jest to ze naprawdę cholernie uważam żeby czegokolwiek nie zjeść co by jej zaszkodziło. Dopiero ciepła pieluszka na brzuszku i troszkę herbatki hipp pomogło, ale w końcu mogło by już być dobrze. Jak mała tak się pręży, a ja wiem ze się męczy to tak mi jej szkoda ze az ryczeć mi sie chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Linen gratulacje 😉

ja też nie dokarmiam małej ani nie daje smoczka na zastępstwo ale zauważyłam że od wczoraj miała problemy z wypróżnieniem się 🤢 możliwe że coś zjadłam i to przez to ale cholera nie wiem co 🤔

Kwasiek moja mała też bardzo lubi się tylko poprzytulać 😜 zwłaszcza w nocy śpi wtedy całą noc przy mamusinym cycu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki

widze że Linen urodziła Gratulacje !!!

No to zostałam sama w dwupaku z czego moja księżniczka sobie nic nie robi i nie ma zamiaru wyłazić czyli żadnych objawów zbliżającego się porodu nie mam

a jeszcze się okazało, że moja promotorka nie przyjęła mi pracy bo koleżanki mi zdawały bo ja byłam w szpitalu i niby miało być wszystko ok a okazało się że nie podpisała tylko rzuciła tekstem czy to praca tej Pani w ciąży a jak odpowiedziały że tak to powiedziała że nie podpisze.
Kurwa zła jestem jak nie wiem co bo ani nie powiedziała czy coś mam poprawić czy o co jej chodzi a tym bardziej co ma ciąża do tego?
nie wiem co mam myśleć może nie może mieć dzieci albo stara panna jest i sie mści czy co a na e-maile nie odpisuje więc z mojej obrony w lipcu nici 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, a masz do niej nr kom? dobijaj się! niech Ci powie co masz do poprawki i tyle. jakis dziwny babsztyl 🤨

zuziaku, ja karmię głównie na siedzaco, chyba ze mamy fatalna noc i na siedzaco zasypiam - to wtedy wole sie juz polozyc i zasnac na lezaco 😉 wtedy obie sie do siebie przytulamy 😉

tatus wrocil, ide mu sprzedac córcie, a sama moze w koncu cos zjem...

i karmi na mnie czeka 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny. Tyle czasu mnie nie było więc nie wiem co się dzieje.
U mnie nie poszło tak łatwo jak u Was 😞 to co przeszłam w szpitalu nie zapomnę chyba do końca życia 😞 ale mam nadzieję że bezie wszystko dobrze. Wkońcu po burzy wychodzi słońce.
Napiszę coś więcej jutro bo dzisiaj ledwo żyje. Najważniejsze, że wkońcu wróciliśmy do domu.
Chciałabym się tak cieszyć jak Wy ale narazie nie jestem w stanie. Czeka mnie teraz bieganina po lekarzach kardiolog, neurolog a żeby tego było mało to jeszcze przy badaniu, że mam pieprzyk bardzo zmienił kształt w ciąży i podobno wygląda podejrzanie dlatego mam go iść zbadać do dermatologa onkologa. 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

chyba tego wszystkiego nie nadrobię. Do tego mój komp się popsuł więc w ciągu dnia gdy mam czas to nie mam na czym tu zajrzeć.
Kurcze wkurza mnie to, że od poniedziałku położna do nas przychodzi i jakoś nie może dojść!! Co za kraj. Więc może Wy mi powiecie kiedy trzeba się pierwszy raz udać do pediatry?? Bo zaczynam schizować i chyba prywatnie gdzieś pójdę bo na kasę chorych to się nie doczekam.

A u Nas. Mały budzi się co 2 godziny na jedzenie albo i częściej. Cwaniak Mały ma tak delikatną pupę, że jak tylko zrobi kupę to od razu się budzi i po spaniu. Z karmieniem już lepiej ale myślę, że Mały nie dojada i chyba na noc spróbuję dać mu butlę. Zobaczymy jak wtedy będzie spał.

A teraz lecę karmić.
Gratulacje dla wszystkich Mamusiek i dzieciaczków.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do szybkiego sklikania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z tego co zdążyłam przeczytać to u Was położne mają jakieś regularne wizyty. Ja pierdziele ale mi się trafiło. Jeszcze bezczelnie się zapytali czy z dzieckiem coś się dzieje, bo jak nie to im się teraz tyle dzieci rodzi, że nie nadążają. No szlak mnie trafi !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek no właśnie nie mam i nikt nie ma w dziekanacie też nie chcą dać do niej numeru bo małpa zabroniła na e-maile nie odpisuje często twierdząc nawet że ona nic nie dostała a jechać bez umawiania nie będę bo nawet nie wiadomo gdzie jej szukać albo może nie przyjąć jak ktoś nie był umówiony tylko weź się tu człowieku umów z taką małpą a ja jeszcze na dniach mogę urodzić to mi się nie uśmiecha tłuc ponad 100 km jak się ze mną nie umówi

i wogule mi się teraz pierdzieli wszystko okazało się teraz że macierzyński mi nie przysługuje bo gdybym na świadectwie pracy miała napisane że upadłość firmy lub usunięcie stanowiska pracy na którym pracowałam to by mi przysługiwało a mnie zwolnił za wypowiedzeniem ale jak się na początku pytałam to mówili że przysługuje i między innymi dlatego nie poszłam do sądu pracy

handel też teraz spadł i to sporo męża babcia w szpitalu i do dupy to wszystko

mam tylko nadzieje że z malutką będzie wszystko ok

już wam nie marudze szczęśliwe mamuśki ale musiałam się wyżalić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙃

Gratulacje Linen 🙂

Madalena, trzymam kciuki, żeby było wszystko ok.


A ja miałam męczący dzień - od po 8.00 rano do prawie 13.00 nie było prądu, mała cały dzień na cycach wisiała i marudziła , no wstawiali nam nowe drzwi do pokoi, kuchni, łazienki i wc przez co przypuszczam mała była dodatkowo rozdrażniona. Przez brak prądu na raty myłam rozmrażającą się lodówkę. Teraz mala śpi 🙂

Ja małą karmię tylko piersią, pediatra powiedziała, że jak zaczną się upały to strzykawką po palcu dokarmiać ją wodą - trzeba będzie kupić jakiś baniaczek. Smoka też nie daję, zresztą mała nie chciała jak w szpitalu leżała pod lampami, bo całego dnia i nocy nie mogłam jej trzymać palca w buzi, no i musiałam wtedy dodatkowo dokarmiać glukozą.

Laaf, na usg brzuszka pediatra wysłała nas na wszelki wypadek, bo małej się nie odbija, ulewa -wiem że to może być norma, ale lekarka woli się upewnić.

Dziewczyny, herbatkę hipp koperkową pijecie same czy dajecie dzieciakom?

A jutro zaczaję się do małej i na śpika obetnę pazurki, bo do tej pory lamały się i mała nosiła niedrapki, ale już przyuważyłam, że przestały i zaczynają rosnąć - ciekawe jak mi pójdzie 😉

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ;*

Anulka ja nie dawałam jeszcze małej herbatki koperkowej... ale chyba musze kupić bo na wszelki wypadek jak by małej co było...

Sylwia ludzie potrafia być podli 🤢 po to tu jestesmy żebyś mogła komuś się wygadać... a hormony na końcu ciąży szaleją jak nigdy dlatego ty jesteś rozdrażniona po najmniejszej błachostce... buziaki ode mnie i oklask na pocieszenie ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka dziewuszki matki i dziewuszki dwupaki 🙂

Sylwai a nie mozesz w tej sprawie uderzyc do kogos innego? Czy ta franca ma prawo tak Cie lekcewazyc? pRzeciez ktos nad nia stoi???

MOj maly znow pieknie spal. Kapiel o19.30 czyli od okolo 20 do 24 spal, pozniej o 3 karmionko i o 6.30 pobudka. Super 🙂
Malemu sie nie ulewa a beka tylko jak mu sie zechce 😜
Za to czkawke ma conajmniej 2 razy dziennie ale jak pytalam poloznej to powiedziala ze jak w brzuchu mial to teraz tez ma prawo 😉
Koniecznka proponuje zmaine przychdni bo jak teraz juz polozne nie maja czasu to co to bedzie pozniej....
Madalenka daj sobie trodzke czasu a i sily i checi wroca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek dzięki za informacje. Tak mi się też wydawało.

Ale wiecie co pierdziele ten system. Tatuś już nas zapisał do Lux Medu więc od 1 lipca będziemy umawiać się na godzinę i bez łaski kontrola u pediatry, ortopedy czy innych specjalistów, a to i tak koszt 800zł rocznie więc się nie będę prosić jakiegoś babsztyla w przychodni. Zresztą właśnie czekamy na położną (prywatnie), która jest również konsultantką laktacyjną (bo Antoni jest straszny nygus i słabo ciągnie cyca, ja mam przez to mało pokarmu) więc mam nadzieję, że nam poradzi.

Już jestem taka wkurzona na to wszystko, że mam w nosie publiczną służbę zdrowia.

Mały śpi na balkonie już 2 godziny 🙂 i czekamy na położną. Ma być głodny więc mam nadzieję, że wytrzymamy do jej przyjścia.

Dam Wam znać po wizycie...
Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najdłuższych przerw między karmieniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no, Młoda śpi już prawie 1,5 godziny 🤪 a ja nadprogramowo zrobiłam porządek z kosmetykami, bo miałam 3 pudła 😁 posegregowane, kilka rzeczy do sprzedaży - chcecie może jakieś nieużywane kosmetyki z Avonu? 😉 teraz lecę zjeść coś i może uda mi się naczynia umyć. Z kurczakiem, sałatką i sprzątaniem mam czas do 18-tej. Sprzątanie w sumie mogę mężowi zostawić, bo o 17 będzie w domu. Więc spoko luzik, powinnam zdążyć ze wszystkim 😉 a mąż dumny będzie ze mnie, że te kosmetyki uporządkowałam 😁 😁 sama z siebie dumna jestem! 😁 😁

Koniecznka, powodzenia z tą położną 🙂 my tez do LuxMedu chodzimy. Mimo, że ja sama ze służby zdrowia jestem, to pitolę ten system i wolę zapłacić komuś, kto przynajmniej potraktuje nas poważnie i profesjonalnie, a nie na odwal się, jak to zwykle bywa... no i czekać wieki nie trzeba na wizytę 🙂 zapisaliście Antosia na abonament z zakładu pracy czy jakoś inaczej? U nas zakład pracy odpada, ale jakby można było wykupić indywidualnie jakiś pakiet, to bylibyśmy bardzo zainteresowani... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej dziewczynki 🙂

My dzisiaj na goscinnych występach u babci od samego rana , bo Zuzia miała zakończenie roku szkolnego i musieliśmy z Antkiem iść reprezentować rodzinkę , potem podjechałam jeszcze do szpitala odebrać zaległą wyprawkę ( prezent od oddziałowej z położnictwa - aż mnie szoknęło )

U mnie położna była przedwczoraj ... bardzo fajna kobitka , poświęciła nam ponad godzinę , bo Antek był tego dnia wyjątkowo nienażarty i wisiał na cycu że końca nie było widać ... Pani stwierdziła jednak że mamy czas i i jak mały sie chce najeść to nie bedziemy go poganiać , czekała więc cierpliwie żeby go sobie dokładnie pooglądać ... następna wizyta w poniedziałek 🙂

do pediatry idziemy koło wtorku , to młody będzie miał wtedy równo 3 tygodnie ...

generalnie mój mały też je i spi , wczoraj z przerwami na jedzonko przespał cały dzien , po czym obudził się przed 22 , pojadł , i do pólnocy leżał i się gapił , ale nawet nie kwęknął ... 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
się obudziło dziewczę i szaleje. A ja z robotami w polu! 😲 😲 chyba trzeba ją przy cycku ululać i wziąć się do roboty 😉 z Młodą gapiącą się na ściany i okna uporządkowałyśmy jej ciuszki - te na teraz do komody, te na później do torby. Torbę mąż gdzieś później upchnie 🙂

o, zgłodniała, jupi! 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, 20+2, przy czym na te 2 dodatkowe trzeba złożyć wniosek najpóźniej na 7 dni przed ich rozpoczęciem (muszą być bezpośrednio po tym podstawowym urlopie).
Sylwia, to rzeczywiście jakaś baba hetera, ale faktycznie chyba najpierw warto po dobroci, bo jak się wplączesz w nowego promotora, to może mieć jeszcze jakieś zupełnie nowe pomysły.
Ja prowadziłam ciążę w LuxMedzie (a właściwie w Promedisie, ale to w ramach tego samego abonamentu) i jestem zachwycona, szczególnie teraz, jak widzę ile się siedzi pod gabinetami w państwowej służbie zdrowia. My to mamy tylko na końcówce, nie wyobrażam sobie, żeby tak mieć przez całą ciążę 🤢 Przy czym z tym LuxMedem to też zależy od lekarza - zanim trafiłam do swojego, przeszłam przez kilku, którzy wcale mnie tak za bardzo profesjonalnie nie potraktowali. W szczególności, oszczędzali na badaniach, bo przecież abonament kosztuje tyle samo, niezależnie od tego, czy korzysta się często czy rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 ja dzzis byłam na zakupach i załatwic sobie drugie 1000 zł, bo jestem bezrobotna i mąż, no mąz pracuje ale nie zarejestrowany na razie ale jak się nalezy to czemu nie, teraz każdy grosz sie przyda, o chrzest idziemy dzis pytać a u was jak??? Ja tez pije tą herbatkę granulowana hippa i mały tez, ale on codziennie po trochu tak, lepiej kupki robi 😉 byłam z nim u lekarza go zwazyc i pół kg przytył w 2 tyg, ma 4100 teraz 😉




[url=http://www.suwaczki.com/][/url


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...