Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej,

jej my też musimy sie dowiedzieć o chrzest. No ale z tym nie będzie tak łatwo jak u Was. Nie dość, że nei mamy ślubu to ja jestem po rozwodzie, a ślub miałam kościelny. Pewnie czeka nas niezła przeprawa.

Ważyłam Małego. Dzisiaj kończy 8 tygodnii i waży 6800. 😁 A jest tylko na piersi więc nieźle ten nasz Głodomorek przybiera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam fajne opowiadanko 😉




Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:

- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?

- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie.
On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.

- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?

- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia.
I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.

- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?

- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.

- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?

- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.

- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?

- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.

- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.

- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.

W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:

- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.

- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał:
"MAMUSIU".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koniecznka83 napisał(a):
hej,

jej my też musimy sie dowiedzieć o chrzest. No ale z tym nie będzie tak łatwo jak u Was. Nie dość, że nei mamy ślubu to ja jestem po rozwodzie, a ślub miałam kościelny. Pewnie czeka nas niezła przeprawa.


Koniecznka jestes prawie w identycznej sytuacji z tym tyklo wyjatkiem ze my z Mirkiem mamy slub ale wylacznie cywilny co dla kosciola nie znaczy nic. Komsi tez jest po rozwodzie ale ona ma tez uniewaznienie to juz jakas szansa na koscielny jest (jesli komus zalezy).
Jak poslzismy rozmawiac z ksiedzem to tez spodziewalam sie schodow ale tylko spytal czy chodzimy do kosciola my na to ze nie a on zebysmy zaczeli ze wzgledu an Dawidka itp...ale chrzest spokojnie zrobi. Byl bardzo sympatyczny.

A knajpy u nas sa duzo drozsze bo obiad z przystawkami 120 zl/osoba a ja jeszcze bede musiala pokoje w hotelu zalatwiac dla rodziny z wawki bo w domu ich nie pomieszcze.

A i chcialam zeby chrzestna byla Mirka siostra ale zakonnica nie moze byc 😞 tak wiec chyba bedzie Miska 🙂 Słyszeliscie o przypadku zeby siostra byla matka chrzestna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laaf a w ktorym kościele chrzcicie Dawidka?? Bo jak nie uda nam się tu na krzykach czy klecinie to uderzymy do Waszego 🙂 Jak na kolędzie był ksiądz to niezbyt przychylnie patrzył na nasz związek. Jak szybko wszedł tak szybko chciał wyjść. A był to wikariusz więc po proboszczu czego można się spodziewać?? No chyba, że mnie zadziwi. Zresztą łatwo osądzać innych a to tylko my w klatce go przyjeliśmy!!

My imprezkę planujemy w domu. Jak się urządzaliśmy specjalnie kupowaliśmy stół który się rozkłada na 3 metry więc się wszyscy pomieszczą. Szczególnie, że będą tylko nasi rodzice, babcie, chrzestni i rodzeństwo. Z nami 14 osób. No chyba, że w restauracji wyjdzie finansowo podobnie. Mama zrobiłaby mi mięsko i jakąś galantynę więc mi zostałyby tylko sałatki, ciacho się kupi i już. No zobaczymy...

No Mały rośnie. Dobrze, że nie jest nauczony do noszenia na rączkach, bo kto za niedługo miałby siłę go nosić!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie bedzie brat cioteczny maxymola, eryk - mojej siostry syek. a juz jest u swojej przyrodniej siostry jej coreczki, mlody ma 15 lat a juz trzymal jedna teraz bedzie mial drugiego 😉 no a kamiska bedzie idealna nigdy sie nie obrazi itd na chrzesniaka bo to w koncu jej mlodszy kochany braciszek 😉

w bytowie tesciowa mi opowiadala komus tam mnie chce ochrzcic dziecka bo slubu koscielnego nie maja, pieprzyl ze przepisy jakies weszly, bzdury tam. trza DOBRZE zagadac, albo stac co niedziele w pierwszej lawce i sie usmiechac wiec do dziela konieczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laaf hehe grunt to dobry PR.

Komsi to ja jednak wolę to pierwsze bo w pierwszej ławce jakoś siebie nie widzę :P

Moim znajomym ksiądz na wsi też nie chciał ochrzić dziecka bo byli tylko po cywilnym, więc w jeden dzień mieli kościelony i chrzciny Małego. No masakra. Większość z nich ma za uszami a innych chcą sprowadzać na dobrą drogę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie proboszcz nie chce się zgodzić na chrzestnego wiary prawosławnej, ale znaleźliśmy na stronie episkopatu, że może być, więc jeszcze ponaciskamy, jak uprze się przy swoim no to trudno, pomyślimy nad kimś innym. Szkoda, że mój Sebek to jedynak, bo jakby miał brata to problem byłby z głowy. Z pozostałą rodziną średni kontakt utrzymujemy, zresztą oni sami nie są wyrywni, szczególnie od strony męża.

Laaf, ślub z zapowiedziami co łaska daliśmy 300 zł, nie określili ile, więc tyle daliśmy + 200 zł organista (dodatkowo wybieraliśmy utwory jakie ma zagrać na ślubie) + 50 zł na wystrój (siostra pytala się nas jaki chcemy mieć i taki był - śliczny, inne pary nie miały chyba specjalnych wymogów 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj od 6:30 nie śpie 😉 mała wczoraj zasnęła o 21:30 teraz znowu śpi :P

dzisiaj mała obżygała obsrała i gdyby nie to że musiałam mocz złapać pewnie i by mnie obsiusiała 😜 dwa razy było polowanie na mocz bo dzidziuni kupki się zachciało 😉 do tego włożyła sobie tam skarpetki... ohh masakra totalna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Dziewczyny, powiedzcie, czy ryzykujecie spanie swoich Maluchów na brzuszku? U naszego to jest jedyna pozycja, w której jest w stanie zasnąć w swoim łóżeczku, więc zdecydowaliśmy, że będziemy go tak jednak kłaść. Przy czym leży na gołym twardym materacu bez żadnych poduszek itp. w które mógłby się zakopać. Umie już przekładać głowę z prawa na lewo o własnych siłach i nie klinuje się z nosem w materacu. Chcemy kupić monitor oddechu i chyba go będziemy tak kłaść jak lubi, bo inaczej wszyscy oszalejemy.
Dziś była super noc, bo prawie całą przespał w swoim łóżeczku (oczywiście z przerwami co ok. 3 godziny na karmienie). Widzę, że zaczyna do tego dojrzewać, już nie ma takiej strasznej potrzeby bycia cały czas przy mnie - w sumie cieszę się w związku z tym, że wcześniej go braliśmy do łóżka, nie słuchając głosów, że się przyzwyczai i później nie damy rady 🙂
Mamy na razie tylko małe sukcesiki w przenoszeniu Stasia ze spaniem do łóżeczka, ale każdej nocy jest coraz lepiej, więc mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sylwia85 napisał(a):
Anulka za ślub 300 zł?
u nas to dopiero są ceny za ślub płaciliśmy 500 + 200 zapowiedzi i 370 zakonnice i nie ma co łaska tylko pleban mówi że tyle kosztuje i koniec
za chrzciny jeszcze nie wiem ale podejrzewam że w granicach 200-300


To normalnie rozboj w bialy dzien;/ Uwazam, ze takie sakramenty jak chrzest i pogrzeb powinni odprawiac za friko.
Jak ktos ma problem z zalatwieniem chrztu to zapraszam do wroclaskiej katedry tam podobno robia zbiorowe chrzty dla dzieciaczkow ze zwiazkow bez slubu koscielnego, dla ludzi ktorzy sa ateistami a z jakis tam znanych tylko sobie powodow chca ochrzcic maluszka.


My mialysmy wczoraj dzien przytulaka, ciagle kolo mamusi, w nocy ladnie zasnela, kolo 1 pobudka karmienie i spanie, pozniej pobudka bo zimno sie Dziubkowi zrobilo i trzeba bylo przytulic, a wlasciwie od 6.30 nie spi 🙂

A gdzies wyczytalam ze dzieciaczki slinia sie dlatego, ze maja jeszcze nie uregulowana prace slinianek i stad te hektolitry sliny. 🙂

Dziewczyny pierzecie juz ciuszki Dzieciaczkow w normalnych proszkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry dzien, ja polezakowalam troche dzis z ranca typu niunius w lozku ze mna lezal, sobie ogladal a ja kimalam maluszek tez sobie przysypial na jakies momenty.
aaa za chrzciny bylo co laska mowila mi mama. miala przygotowane 300zl, ale ze kogutek (tak mowie na ksiedza legutko tak na prawde ma na nazwisko) latal jak kolo smierdzacego jajka to dala mu 400zl. moim nzdaniem za duzo no ale babcia chciala to dala... w ogole u mnie w pokoju juz stoi lozeczko, na biurku lezy przeewijak, wanienka tez zakupiona sie abcia przygotowala na przyjazd wnuka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czołem 🙂

Ann ja nie ryzykowałabymz właszcza na noc spanie na brzuszku. Ja mam ten monitor oddechu a i tak w nocy zdarza mi sie wstać i sprawdzić czy mały sobie bużki kocykiem czy pieluszka nie zaslonil. Akurat na tym punkcie mam swira...

Kicia cos pozno te szczepienia czy mi sie wydaje? Al Bartus chyba po tym szpitalu mogl pozniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...