Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kobity, myślałam że Staśka ten kartofel zakituje na amen, a on już się przedarł na drugą stronę 😮
Mam pytanie do tych z Was które karmią piersią: czy wystarczy jak po obiadku dam Staśkowi cyca, czy powinnam go jeszcze czymś dodatkowo dopoić? Na razie zakładam, że wystarczy, ale nie chciałabym go odwodnić, zapomniałam się spytać lekarza.
Komsi, może taka pogoda, zresztą jak chrycha to niech śpi, to najlepsze lekarstwo. Tyle że w nocy Wam będzie rajcował 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kwasie rączki tzn, od paluszków po pachy masz szorstkie i czerwone a tam raczej się nie ślinie. Chyba że dotykając mokrymi rączkami naszych rzeczy uczulenie proszkowe przerzuca się na ręce i nogi.

Ja właśnie jem naleśniki z serem. mniam mniam 🙂 i korzystam z chwili bo mała już się przeciąga 🙂

Kosmi u mnie mleka też coraz mniej mimo herbatek na laktacje a szkoda bo wolę żeby piła moje mleko niż to w proszku, ale raz dziennie nie ma wyjścia. A propo picia korzystanie już z kubeczków niekapków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ

laaf u nas też do ząbków chyba jeszcze daleko...

ja też daje kranówkę bo znajoma opowiadała że cały czas robiła wszystko na mineralnej dziecku a jak poszedł do szkoły i napił się kranówki to 3 dni miał sranie he he

ja okras miałam 2 razy do tej pory i raz to takie plamienia ze 3 dni a raz konkretny

całuski od Iguski dla Tośka

moje dziecko dziś wymiśliło turlanie po pokoju aż zatrzymała się na fotelu he he

i jeszcze miałam dużo rzeczy napisać ale zapomniałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ze spanie to różnie bywa. Nam Marysia czasem spałą przez dzień 3 godziny, pobawiła się 2 i znowu kimonko na 2h i niesamowite było to że w nocy obudziła się wtedy tylko raz 🤪 Piszą, że po 17 nie powinno się usypiać dziecka a gdybym nie połozyła jej o 18 na 20min zapłakałaby mi się... co dziecko to inny obyczaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEEEEJJJ 🙂

dziękujemy za życzonka wszystkim Ciociom z potomkami 😉

mam wrażenie że akcja katarrrrrro opanowana w miarę .... Zuzka okresowo , przy kaszlu pomyka w maseczce , żeby nie rozsiewać za dużo , i ma chwilowy zakaz przytulania brata ...
natomiast młodemu , zdaje się, wiszące z kichawy gilki wcale nie przeszkadzają , jeszcze brakuje tylko żeby se je rękawem wycierał 😉 ...
A żeby się dzieciakom samotnie w tym przeziębieniu nie zrobiło to od dzisiaj solidarnie dołączam do nich - ja i mój katarrrrr...

poza tym na tapecie ogórkowa... dziś debiut w menu Młodego .... zobaczymy co na to powie jak wstanie 🙂

miłego ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak drążąc jeszcze temat picia: czy myślicie że można byłoby dać Młodemu do picia bardzo słabą CZARNĄ ZWYKŁĄ herbatę? Woda mu nie wchodzi (to po mnie), sok jabłkowy też nie (j.w.), nie próbowałam jeszcze z herbatką koperkową, ale nie spodziewam się nagłego przypływu entuzjazmu. Ja się wychowałam na słabej herbacie (a z dodatkiem tartego jabłka to było nawet lekarstwo na wszelkie brzuszkowe dolegliwości) - może Młodemu też nie zaszkodzi? Ja kocham herbatę i mogę pić hektolitry, więc w mleku w zasadzie też już ją dostaje od dawna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, a próbowałaś z rumiankową? Dużo smaczniejsza, niż koperkowa 🙂 a czy czarną można? Słyuszałam, że nie. Ale nie wiem dlaczego.

My już po szczepieniu. W sumie jakoś szczególnie nie płakała - przez minutkę, ale później już nawet podczas ubierania nie płakała 🙂 waży 8130, ma 68 cm i przez 10 minut pediatra z pielęgniarką stały nad nią i ją zachwalały - że karnację ma śliczną, że taka proporcjonalna, że takie fałdki piękne, że tak dużo już umie. Ach, mogłabym tego słuchać i słuchać.. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek oj można takich rzeczy słuchać w nieskończoność, zgadzam się:P:P:P

Ja właśnie odkryłam sposób na mojego uparciucha i jej zaciśnięte usteczka- nakładam na łyżeczkę, przykładam ją do ust i czekam aż otworzy 🙂 sadystyczne trochę ale skuteczne bo po jakiś 5 łyżeczkach otwierała już sama buzie 🙂 takim też sposobem zjadła połowę jabłka z morelą i połowę marchewki z jabłkiem 🙂 troszke sama jej pomogłam i było pysznie 😁 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze trochę powoli zaczniemy szykować się na szczepienie. Dzisiaj pierwszy raz zmierzą Olcię (po narodzinach nie liczę), bo ma już 6 m-cy.

A dziewczyny, czy nadal na śpika obcinacie paznokietki?
Ja wieczorem nie miałam siły stać nachylona nad łóżeczkiem i dzisiaj zaryzykowałam i obcięłam małej jak nie spała. Było ok. co prawda trochę rączki wyrywała, ale nie dlatego że bała się, tylko dlatego że chciała albo zabrać mi nożyczki albo pociągnąć za włosy/bluzkę, ale całyczas cieszyła się, tym bardziej że zagadywałam ją, chwaliłam ją i w przerwach biłam brawo, a moja córuni jest łasa na wszelkie pochlebstwa i komplementy.

Kwasiek, no, ja to mam przeboje, to chyba odbija sie wszystko za bezproblemową ciążę, poród i połóg.

Kkasia, biorę witaminy dla matek karmiących już dłuższy czas.

Na razie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 🙂

Anulka ja dalej na śpiocha ale nie dlatego że młoda się boi czy ją to budzi tylko po prostu mi tak wygodnie a obcinam jej przeważnie jak zaśnie mi na kolanach :P

ja juz po lekarzu i okazało się że ten jej kaszel może być przez ząbki i suche powietrze w pokoju dlatego całe pranie wisi u nas w pokoju na suszarce 😁 płucka czyste tylko jej zakrapiać solą fizjologiczną żeby nie miało sucho w nosku i syropek... jesli się pogorszy to w piątek mamy się zjawić a jak nie to za tydzień na kontrole żeby dostać zgode na szczepienie 😉 młoda waży mniej więcej 6,5kg dokładnie bedziemy wiedzieć za tydzień bo dzisiaj na takiej starej wadze była ważona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann - jasne że daj mu herbatę ....ja też jestem wychowana na słabej czarnej herbacie , moje dzieciaki też ... lekko tylko ją słodzę i Młody uwielbia ....

ogórkowa, zjedzona ale przyjęta z umiarkowanym entuzjazmem ... cóż - póki co rosół z manną zostaje bezkonkurencyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dobra, to chyba stanie na tym, że Antoś będzie jadł pomidorową a Stasiek będzie pił herbatę 🙂 Tylko że ja bym mu jej nie słodziła, nie chcę go przyzwyczajać do cukru.
Czekam na gromy 😁 😜 🙃 tzn. na ewentualne argumenty dlaczego nie. Jeśli nie będzie i nie znajdę w necie, za kilka dni startujemy z herbatą 🙂
Acha, rumiankowej też nie znoszę, w ogóle żadnych ziołowych nie ruszę nawet pod karabinem. Malinową nauczył mnie pić dopiero mój mąż a zielona mi smakuje tylko taka przywieziona przez sąsiadkę z wycieczki z Chin. Ziołowych mi zresztą nie wolno z powodu skrajnie suchej śluzówki.
A tych granulowanych Hippa nie chcę mu dawać bo słodkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja musze wykorzystać moją morelową w grabulkach i chyba tez bede jej już czarną dawać... z ziołowych mam odruch wymiotny na rumiankową i mięte ale za to nauczyłam się pic melise w ciąży :P a zielonych i z dzikiej róży tez nie tkne 🙂 hehe ale ja wybredna jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To sama znalazłam te argumenty 😠 Teina z czarnej herbaty utrudnia wchłanianie żelaza i witaminy C. No dobra, to poczekamy do pierwszych urodzin, ale herbatkę z dzikiej róży ew. malin to chyba zacznę powoli dawać, ale poszukam takich parzonych.
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/848-herbata-w-diecie-malego-dziecka.html
http://babyonline.pl/mamo_to_ja_kuchnia_dla_najmlodszych_artykul,6632.html
A może taka? http://www.hipp.pl/?id=263
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z kolei herbatę czarną - owszem, ale z mlekiem 😁 owocowe lubię, ale nie szaleję za nimi. Mąż mnie nauczył pić miętową z jabłkiem i zieloną.

Rozmawiałam z panią doktor o tych częstych pobudkach Agi. Powiedziała, że albo z głodu się tak budzi, albo jej za gorąco. Głód raczej wykluczam, bo w nocy w sumie niewiele cyca ciągnie. Więc może jej za gorąco? W sumie nie jest to takie bez sensu... bodziak z krótkim rękawem, na to pajacyk, śpi pod kołderką, a w pokoju temp. około 21 stopni. Hm. Dziś przed snem będzie wietrzenie pokoju i na jedną noc przerzucimy się na kocyk. I zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, u nas było tak, że jak wyciągnęliśmy kołdrę, to przez 3 noce Stasiek wstawał co 2 godziny. Wróciliśmy do kocyków i wszystko wróciło do normy.
A ja właśnie znalazłam ekologiczne herbatki 100% dzikiej róży i 100% maliny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...