Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Kwaśku wcale ci się nie dziwie 😞 ciekawe czemu młoda tak się zachowuje? 😞

ojjj wykorzystaj sytuacje i się prześpij jak młoda bedzie odsypiać... a twój mąż po takiej nocce jeszcze do pracy 😮 masakra


poprzedniej nocy tez niewiele spał, bo pracował... 🤢 jak wróci, to padnie na pysk. Dobrze, że od piątku będzie na urlopie, to i on odpocznie i ja. Przynajmniej mam taką nadzieję...

Zuziaku, nie prześpię się. Muszę zrobić tak, żeby Aga jak najmniej spała w dzień, bo inaczej znów będzie szaleć w nocy. A ja na takie harce siły nie mam 😞 😞 marzy mi się, żeby szła spać o 21-22. I wstawała o 8...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kwasiek to wspolczuje takiej nocy:*Sluchaj, bo Ty pijesz kawe moze kawa dziala na Agnieszke tak pobudzajaco?Juz sama nie wiem...
Ja Ci nie pomoge, bo w tym roku Wigilli nie przygotowuje nie mam na to czasu, ale w tamtym roku robilam barszcz, uszka pomogla mi mama zrobic, karpia tez robilam, ale u mnie wszyscy sa karpiowi, kurcze cos tam jeszcze bylo, ale nie pamietam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasku ryba po grecku jest bardzo łatwa nie wiem jaki ty znasz przepis ale ja robie tak
cebula w kostke marchweka ztarta na grubych oczkach , napierw podsmazam marchew potem dodaje cebule przyprawiam soł pieprz majeranek i na koniec koncentrat pomidorowy według uznania i to cały farsz rybka (ja kupuje fileta ) zmarze w mące i układam warstwami a i dio farszu na konioec troszke oliwy jak wystygnie to nie jest takie suche.nom to tak dla pomocy jak bedziesz chciała to skorzystasz
u nas w domu to robi sie wszystko bo moja rodzinka lubio pojesc na swieta 😜 😜pierogi , uszka barszcz karpia w galarecie , sledzie ryab po grecku , kutia chyba dobrze pisze bigos z
podgrzybkiem i jeszcze pomysle , mniam asz mi slinka na sama mysl poleciała 😜 😜
A co do Agniesi to o ktorej ona ma ostatnia drzemke ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie na Wigilię zawsze jest zupa z suszonych grzybów , pierogi z kapustą i grzybami , karp i inne smażone ryby , śledż w oleju , śledź w śmietanie , barszcz czerwony , kompot z suszu , kapusta z grochem ,makówki... plus oczywiście ciasta , ciasteczka i sałatki w zależności od twórczości naszej rodzinnej kobiecej ... Jak zwykle w Wigilię spotykamy się u mojej mamy ... w tym roku tylko będzie wszystko wcześniej z racji tego ze mam nocny dyżur ....

A tak przy okazji świąt , to powiem Wam że nie mogłam się juz doczekać , no i choinka juz stoi na honorowym miejscu !!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🤪pierwsze miejsce! 🙂 DZIĘKI! 🤪 😘 😘 😘

Zuziaku, Ty cfaniaro nie dość, że możesz się wyspać, to jeszcze Zuzkę na jakiś czas komuś sprzedać 😉 a my same cały dzień 🥴

Wajeczko, ale ja kawę rano piję (teraz np. jestem po kawce) i później już nie piję. Chyba, że na pysk padam, to wtedy sobie drugą robię, ale to się bardzo rzadko zdarza. Wątpię, żeby po tylu godzinach kawa przenikała do mleka, no ale... jest taka opcja. Dziś już jestem po kawie, bo inaczej nie dałabym rady, ale jutro nie wypiję. I zobaczymy.

Kkasiu, dzięki, ale przepis na rybę po grecku wezmę od mojej mamy, bo prawdę powiedziawszy tylko jej ryba po grecku mi smakuje. A ona dodaje do marchewki pietruszkę, seler i inne warzywa. Ta marchewka jest później taka słodziutka, mniam. Samą marchewkę można jeść, ryba to tylko dodatek 😉 tylko ja unikam jak ognia brania przepisów od mojej mamy, bo zawsze wtrąci swoje 3 grosze i pozmienia przepis tak, żebym ja "mogła go zjeść" (nadal uważa, że powinnam być na diecie, żeby Aga kolki nie miała...), podając mi w efekcie zupełnie inny przepis, więc całe danie zupełnie inaczej wychodzi... 🤢 ostatnio jej powiedziałam, że przepis na gulasz ściągnę z internetu, to przez kilka długich sekund w słuchawce była cisza, a później powiedziała z fochem w głosie "no jak tam chcesz".

Ja na pewno na święta zrobię:
- makowiec na kruchym cieście
- "cycki murzynki", czyli ciasto z makiem, masą budyniową i biszkoptem
- kruche herbatniczki w kształcie gwiazdek lub choinek
- być może jabłecznik na ciemnym cieście
- sernik
- sałatkę jarzynową
- jakąś sałatkę z kuskusem (szukam przepisu)
- barszcz czerwony
- rybę po grecku
- kluski z makiem
- barszcz grzybowy (mąż powiedział, że będzie robił, bo ja tego ani robić ani jeść nie zmierzam)
- pierogi z grzybami i kapustą mam nadzieje, że dostaniemy od mojej mamy, ale jak nie, to też będę robić

Dodam, że Wigilii u nas nie spędzamy, tylko idziemy do mojej cioci, ale w związku z tym, że pewnie wcześnie wrócimy (najpóźniej koło 20), to coś w domu tez przydałoby się mieć do jedzenia 😉

Aga ma troszkę katarek... niewielki, ale jest 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek ja ostatnio robiłam warstwową z kaszą kuskus moim zdaniem pycha tyle ze troszkę droga bo składników sporo idzie

ja robie mako-sernik
jabłecznik z budyniem
i z brzoskwieniami

sałatkę selerową i chrzanową i z pędami bambusa

resztę robi teściowa a na wigilię w tym roku do moich rodziców i trochę lipa bo teście zostają sami a babcia w szpitalu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie 🙂Jakos w czasie porodu nie czulam sie komfortowo i specjalnie urodziwie 😉Ale przez przypadek trafilam i tak sie zastanwialam czy ktoras z Was odwazyla by sie na taka pamiatke 🙂
A swoja droga my z tego calego stresu zapomnielismy wziac aparat jak jechalismy do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
waja napisał(a):
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

co myslicie o takim filmie?


no i po kij ja się malowałam, skoro i tak wszystko popłynęło? 😮 😠

swoją drogą - piękna (!!!!) muzyka 🙂 🙂

Sylwia, przepis na tego kuskusa poproszę! 🙃


No tak, ale film sam w sobie cudny i niesamowicie widac emocje na twarzy tego faceta.
Sylwia ja tez poprosze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja napisał(a):
kwasiek_ napisał(a):
waja napisał(a):
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...

co myslicie o takim filmie?


no i po kij ja się malowałam, skoro i tak wszystko popłynęło? 😮 😠

swoją drogą - piękna (!!!!) muzyka 🙂 🙂

Sylwia, przepis na tego kuskusa poproszę! 🙃


No tak, ale film sam w sobie cudny i niesamowicie widac emocje na twarzy tego faceta.
Sylwia ja tez poprosze 🙂

jakby nie był cudny, to bym się nie zryczała jak bóbr 😉 Chciałabym mieć taką pamiątkę...

Dobra, idę Młodą budzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SAŁATKA Z ANANASEM I KASZĄ KUSKUS

puszka ananasa
1 por
1 jabłko
3 jaja
20 dag kaszy kuskus
2 marchewki
10 dag żółtego sera
puszka kiełków sojowych
seler konserwowy
mały majonez
2-3 łyżki keczupu
sok z 1/2 cytryny
sól pieprz

jaja w kostkę, por w krążki posolić i odcisnąć sok, jabkło w półplasterki i skropić sokiem z cytryny, kuskus wg przepisu na opakowaniu, ananas w kostkę, marchew ugotować i w kostkę, ser na tarce o grubych oczkach, seler i kiełki odcedzić, majonez połączyć z keczupem wymieszać i doprawić solą i pieprzem.
Sałatkę układać naprzemniennie wg upodobań. Co trzecią warstwę przełożyć majonezem

najlepsza jest jak troszkę postoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...