Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ok. mała póki co spokojnie bawi się, więc mam chwilę czasu żeby napisać.

Komsi, Ola pomimo tych płaczów nocnych jakoś gładko przeszła z nocnego cyca na wodę, bo gdyby chciała pierś to szukałaby tak jak zwykła robić i wody nie ruszyłaby.

Kurcze moja mama suszy mi głowę, że powinnam jeszcze karmić - najlepiej do 1,5 roku albo przynajmniej do roku, ale jaka różnica będzie jeżeli mała odstawię np. 1 lub 2 tyg. przed roczkiem sądzę, że żadna. Postanowiłam tak i kropka - poza tym wiele osób jest pod wrażeniem, że po tym ropniu jeszcze utrzymałam laktację i tyle czasu karmię 1 piersią. Kochana kobieta, ale niektóre porady mnie drażnią, na szczęście takich jest mało.

Puzzle podłogowe poszły weg - koniec bałaganu i brania puzzli do buzi, strasznie zbierał się pod nimi brud, pomimo że starałam się utrzymać je w miarę w czystości. Kupiliśmy w sklepie matę 180x135 cm http://allegro.pl/mata-piknikowa-xxl-gigant-taf-toys-180x135cm-i1583001518.html Był pisk jak chowliśmy puzzle, ale mata też się spodobała.

Laaf, Ann to czekamy relację ze spotkania Dawidka ze Stasiem Gigantem 🙂

Idę zająć się moim małym plującym pokemonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wszystkiego naj dla naszych jubilatek 🙂
My też się cieszymy ze spotkania, było fajnie 🙂 Dawidek zasuwa na nogach jak szalony a jaki fajnie uśmiechnięty 🙂
A po powrocie do domu Staś padł i śpi do tej pory, jak nie on. No ale wzięłam go do łóżka i pospaliśmy trochę razem, pewnie dlatego go tak wzięło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ DZIEWUSZKI

IGUSIA dziękuje za życzenia i buziaczki śle do zuzki !!!

u nas nadal bezzębna buzia chyba tylko z Dawidkiem Iga została bez zębów jeszcze już dziś rano mi się wydawało że coś będzie ale to chyba omamy he he

marude zaraz kąpie i spaniusiać

Laaf spokojnej drogi życze żeby mały ładnie przespał podróż

Angela jA BYM GO NA JAKIŚ CZAS "OLAŁA" czyli wychodziła z domu jak on przychodzi posiedziała przed laptopem aż zaśnie i oczywiście zero seksu za kare aż się opamięta a jak będzie się pytał o co chodzi to odpowiedz to samo co on że cię czepia i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olinka już śpi 🙂

Na zakupach kupiliśmy plastikowy mały kubeczek z uszkiem Canpol Babies i Ola dzisiaj wypiła z niego trochę soczku (tak z pół kubeczka) oczywiście przy mojej pomocy, ale bardzo podobało się jej i cieszyła się. Pomyślałam o kubeczku, bo zawsze tak wgapia się w nas jak my pijemy z kubka i wyciąga rączkę po niego, więc pomyślałam, że może już spróbuje.

Mam nadzieję, że dzisiejsza nocka będzie lepsza.

Teraz zaczynam oglądać z mężusiem po raz nie wiem który Bad Boys na Polsacie - lubimy ten film i 2 część też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[size=3]Wszystkiego najlepszego dla Zuzi i Igusi

sklerotyczka ze mnie 🤨

Mąz poszedł na ryby a ja posiedziałam trochę przed komputerem i teraz biorę sie spac. Bo pewnie znów wcześnie zrobi pobudkę.
Miałam wam juz ostatnio pisac ze teraz z Piotrusiem jest już trochę łatwiej tzn od pewnego momentu daje do zrozumienia co chce tzn pokazuje ręką co chce i mówi przy tym eeeeee
a jak jak głodny to ""mlaska buzią", jak chce mu sie spac to wezmie jego malutką podusie i położy sie na ziemi oczywiscie włoży róg do buzi i ciągnie jak smoczka.
Widac ze ostatnio bardziej rozumny sie stał i szybko sie uczy tzn małpuje od nas i naśladuje męza ( wystarczy ze mu cos 2 razy pokarze i juz kuma a jak go nie moge nauczyc tak szybko). Do nowych umiejętności mozna zaliczyc posyłanie całusków rączką, wczoraj nauczyłam go jak robi kurka i teraz chodzi po domu i mówi ko ko ko a dzisiaj Marek nauczył go mrużyć oczka. Ale teraz jest piekny okres,tyle radosc daje mi ten mój urwis. A najbardziej podoba mi sie jak pokazuje jak sie przytula do mamy i wydaje przy tym mruczenie w stylu yyyyyyyyy. Szkoda ze nie raguje na niewolno.

Mam do Was pytanko:
Dajecie codziennie dziecia mięsko
Jak ragujecie jak dziecko zrobi cos zje np uderzy inne dziecko lub Was albo jak robi coś czego nie wolno mu robic?

Piotrus wogule nie raguje na moj podniesiony głos, na jakie kolwiek zakazy i nie wiem co zrobic zeby oduczył sie pewnych rzeczy. Choc bym na niego podniosła głos i powiedziała ze nie wolno to on i tak to samo zrobi po chwili. A nie chce miec dziecka które robi to co mu sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj ostatnia dzis pierwsza.
Nocka nawet nie zła. Nie wstawałam do niego wogule a i wstał o 7.10

Wszystkiego najlepszego dla Olci dużo zdrówka i śmiechu 😘

A ja chciałam zrobic cos dla siebie zeby sie lepiej poczuc i stwierdziłam ze kupię jakaś pastę wybielającą i kupiłam Signal White Now i zrobiłam coś dla siebie ale nie poszło po mojej myśli tzn dostałam uczulenia na ta pastę. Buzia mi spuchła na dziąsłach mam rany nie moge jesc pic bo mnie dziąsła bolą. 😞 😞 😞

Zuziek a Ty kiedy pochwalisz się ta spacerówka?

Pogoda jest do d... więc znów bedzie trzeba w domu siedzieć 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

U nas nocka ok, poza tym, że Aga o 5:30 obudziła się z głośnym rykiem i trzeba było ją usypiać na rękach. Coś się bidulce przyśniło strasznego...

Madalena, ja mówię stanowczym głosem (nie krzyczę), że nie wolno tak robić i tłumaczę, dlaczego. Jeżeli to nie działa, to zmieniam Adze otoczenie. np jeżeli będąc u mnie na rekach próbuje wydłubać mi oko, to ląduje na podłodze.
Z nowych umiejętności potrafi: robić "papa" przy każdej możliwej okazji (gdy ktoś wychodzi z pokoju), przesyłać całuski cmokając (rano tak do siebie cmokamy, każda ze swojego łóżka 😜), dawać buziaki otwartą paszczą (metoda "na przyssawkę"), jak jej mówię "tatuś już idzie", to się patrzy na drzwi wejściowe i woła "tata" 🙂 pokazuje gdzie każdy ma nosek, buzię, oczka (u siebie jeszcze tych części twarzy nie odkryła, ale u nas i u maskotek jest niemal bezbłędna). Teraz właśnie przyjdzie kolej na odgłosy zwierząt i resztę części ciała (uszka, rączki, nóżki, brzuszek, ogonek itp.) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Wszystkiego najlepszego dla Olci
Madalena pamietam, ze kiedys pisalas ze pluczesz zeby woda utleniona na krwawiace dziasla.Mozesz mi napisac jakie proporcje.Bo mi ciagle krwawia te dzisala i juz mam tego dosyc.
A co do Twojego pytanka to na Julke dziala powiedzenie "nie wolno",maz wystaczy, ze powie raz a matka musi powiedziec dwa razy, ale efekt jest.

Kwasiek maz pracuje na chirurgii naczyniowej.Fajny nowy oddzial, 16 lozek, zespol tez okej.Wiec sie chlopak cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

Wszystkiego naj naj dla Olci ;* sto latek 😉


Madalena ja dopiero 10-tego ja odbiore to zrobie zdjęcie albo zobacze jaki model to poszukam w necie to wam wkleje 😜
jak wróce do domciu to wam tez pokaże jaką sliczną sukieneczke i buciki na roczek prababcia kupiła Zuzi 😉

dzisiaj na 14 do pracy do 22 uffff 🤢 jutro wolne ale i tak kupa załatwiania bo do urzędu pracy musze leciec po skierowanie na staz i badania robic muszę itp.

miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Olinki!
Waja, 16 łóżek?! Tai oddział to marzenie! 🙂 a specyfika oddziału... dużo roboty na pewno. I czasami pewnie mało przyjemnie będzie, ale ja z praktyk miło wspominam ch. naczyniową, więc i Twój maż na pewno będzie zadowolony, bo z tego co piszesz, nie jest typem, który w pracy lubi nicnierobienie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

dojechalismy o 2 w nocy a Dawis sie rozbudzil i zaczał harce 😉 podokazywal z nami do 2.30 i padł jak dlugi. Oczywisci po powrocie od dziadkow jest rozwydzony jak zawsze z reszta 😉

Ann dzieki za zdjecia 🙂

Waja to gratulacje dla menzastego oby to nie byl tylko poczatek dobry a w przyszlosci rowniez 🙂

no i oczywiscie 🙂
STO LATEK DLA OLCI KOLEJNEJ 11-MIESZECZNEJ LASECZKI

zUZIAKU ILE TEN STAZ? BO PEWNIE PISALAS A JA PRZEOCZYLAM... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja ja nie rozcieńczałam wody utlenionej porostu z buteleczki nabierałam do malutkiej strzykawki i malutką igła ok 15 mm wstrzykiwałam miedzy szczeliny zębów.
Jak mi to powiedział moj dentysta to się trochę zdziwiłam ale stwierdził ze woda ulteniona zabija bakterie które są powodem ran na dziąsłach i przez to krwawią i fakt jak to zrobiłam pierwszy raz to normalnie pieniły sie dziasła ale efekt był rewelacyjny. Kup sobie pasę Lacalut Activ jest najlepsza na krwawiące dziąsła. Ja może 3 miesiące tak robiłam i 2 rok ma spokój bo wcześniej była istna masakra przy myciu zębów.

Woda utleniona jest tez dobra na bół gardła. Daje sie 2 łyżki stołowe wody na 3/4 szkl wody i płuka sie gardło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo dziękujemy za życzenia 🙂 To już ostatni m-c niemowlęctwa.

Waja, na krwawienie dziąseł dobry jest płyn Meridol i jak pisze Madalena pasta Lacalut Activ obydwu używałam w ciąży jak miałam ten problem i pomagało. Poza tym super, że mężowi podoba się nowa praca.

Madalena, ja Ola zaczyna mnie gryżć, wkładać place do nosa, uderzać rączką albo jakąś zabawką lub robić coś niedozwolonego to mówię głośniej, stanowczo NIE WOLNO!!! i też tłumaczę dlaczego. Tak jak Kwasiek jak mam ją akurat na rękach i nie słucha się to też kładę na podłodze tzn. ja do kojca. Ogólnie takie mówienie coraz częściej skutkuje, ale niestety nie zawsze. Acha też kiwam palcem wskazującym na znak, że nie wolno.
A mięso daje jej 3-4 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy Wasze pociechy też jak wymuszają, nie podoba się lub nie uda coś, chce dostać pić jeść natychmiast jak wiadomo, że zaraz dostanie to zaczynają wrzeszczeć? Ola od 2-3 dni mi tak zaczęła robić, wrzeszczy EEEEEEEEEEEE, zawsze na spacerze, w sklepie czy tramwaju/autobusie była grzeczna a dzisiaj w tramwaju zaczęła drzeć się EEEEEEEEEEEEEEEEEE, bo chciała dostać butelkę z piciem, a było to tylko kwestia wyjęcia z woreczka butelki i zdjęcia przykrywki - ogólnie obciach, bo wszyscy lampią się, ale z drugiej strony mamy to gdzieś. Mamy nadzieję, że niebawem to minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny oglądałam niedawno program w którym mówli żeby tak małemu dziecku nie używać dwuczłonowego sformułowania zakazu tzn. jeśli dziecku w tym wieku mówimy NIE WOLNO to tak naprawdę słyszy ono WOLNO, ponoć na tym etapie rozwoju pierwsze słowo często umyka. Czyli powinno się mówić poprostu NIE. Ja takiej formy używam i owszem efekt jest różny ale widze że to ewidentnie przekora smroda 😁 bo doskonale wie co można a czego nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):
dziewczyny oglądałam niedawno program w którym mówli żeby tak małemu dziecku nie używać dwuczłonowego sformułowania zakazu tzn. jeśli dziecku w tym wieku mówimy NIE WOLNO to tak naprawdę słyszy ono WOLNO, ponoć na tym etapie rozwoju pierwsze słowo często umyka. Czyli powinno się mówić poprostu NIE. Ja takiej formy używam i owszem efekt jest różny ale widze że to ewidentnie przekora smroda 😁 bo doskonale wie co można a czego nie 😉


Laaf, dzięki za wskazówkę, nie wiedziałam o tym. W takim razie muszę przestawić się na samo NIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
A czy Wasze pociechy też jak wymuszają, nie podoba się lub nie uda coś, chce dostać pić jeść natychmiast jak wiadomo, że zaraz dostanie to zaczynają wrzeszczeć? Ola od 2-3 dni mi tak zaczęła robić, wrzeszczy EEEEEEEEEEEE, zawsze na spacerze, w sklepie czy tramwaju/autobusie była grzeczna a dzisiaj w tramwaju zaczęła drzeć się EEEEEEEEEEEEEEEEEE, bo chciała dostać butelkę z piciem, a było to tylko kwestia wyjęcia z woreczka butelki i zdjęcia przykrywki - ogólnie obciach, bo wszyscy lampią się, ale z drugiej strony mamy to gdzieś. Mamy nadzieję, że niebawem to minie.


Dawid w tej chwili wszystko czego chce wymusza jojkaniem...a najczęsciej chodzi o to że raczkować już nie chce i trzeba z nim za jedną rękę chodzić wszedzie. NIe daj boże za dwie bo odrazu rękę zabiera. Przykład: siedzę na fotelu on podchodzi i chwyta mnie za rękę i ciągnie ja nie idę i słyszę yyyyyyyyyyyyyyyy w różnych tonacjach, tak sobie maluch poczyna... 😜 owszem zrobi sam kilka kroczków no ale jeszcze nie moze biegać i to go wkurza 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek Wojtek z tego co kojarze nie mial praktyk na takim oddziale, wiec zupelnie przyszedl tam zielony.Po pracy skarzyl sie, ze tylko 4 pacjentów bylo na oddziale i przez caly dzien jedyne co zrobil to zmierzyl cisnienie...cisnieniomierzem elektronicznym 😉Mowi tylko, ze masa papierow do wypelnienia, przyniosl nawet do domu, zeby sie im blizej przyjrzec.A najfajniesze jest to, ze pod koniec maja ma 5 dni wolnego, bo tak mu z grafiku wychodzi 🙂

Julka jak czegos chce to udaje, ze placze, szlocha sobie wyglda to komicznie i cudnie.A z umiejetnosci to robi papa, czasami da czesc, daje buzi, wie, ze lala to lala i jak sie ja poprosi to przyniesie cos tam jeszcze umie, ale wylecialo mi z glowy.teraz probuje ja nauczyc dmuchac, zeby sobie swieczke na swoje urodziny zdmuchnela.
Dziewczyny ja sie pytam kiedy ten prawie rok zlecial?

Dzieki Madalena i Anulka za porde w sprwie dziasel:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

wszystkiego naj dla Olci !!!!

u nas jest podniesiony głos i NIE WOLNO udawany płacz, obserwacja i ponowana próba np wzięcia ziemi z kwiatka i dopiero za 4 razem odchodzi zniesmaczona bo mama nie ustąpiła i naprawdę nie wolno

co do umiejętności to robi kosi kosi, pa pa, ile ma kłopotków, jaka duża urośnie, jak robi kotek to piszczy, jak robi lew to charczy, jakie dobre jedzonko to robi ach, buzi daje ale nie zawsze, robi tit noska a teraz uczymy się przesyłać całuska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...