Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madalena, ale udało się Tobie dostać 0,03% w jednym opakowaniu? Pytałam w 3 aptekach i mają 0,01% i w hurtowniach też.
Z tym mlekiem to zobaczymy za jakieś 3 tyg, bo tydzień po tygodniu będę rezygnować z nocnego,porannego i wieczornego karmienia.

Agulka, to mnie nie pocieszyłaś z tym smakiem mleka,myślałam, że HA będzie trochę lepsze w smaku, ale zobaczymy, może 2 razy dziennie wypije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anulka Ja byłam może w 5 aptekach i tylko w jednej była 🤨 i kosztowała 55 zł
Poszłam jeszcze się upewnić i mam 0,03 % w jednej tubce 10g
Ja ją kupiłam w Aptece dla Ciebie. Jak jest u Ciebie apteka DOZ to zamów przez internet a odbierzesz w aptece http://www.doz.pl/apteka/p10139-Protopic_003_masc_10_g

a i nie wim czy wiesz ale smarując buzię tą maścią nie wolno wychodzic na słonce. Ja miałam smarowac mu buzię rano Protopic a wieczorem robioną ale smarowałam odwrotnie bo ja nie jestem wstanie utrzymac Piotrusia w domu i bałam sie zeby mu sie cos nie stało ze skóra bo to końcu buzia.

Ostatnio sie dowiedziałam ze: Jak smaruje sie skórę mascia sterydowa i równoczesnie natuszcza kremem skórę to te sterydy kumulują sie pod skóra i przez to rzadziej smaruje sie maścią.
A tak zastanawiałam sie czemu 10 minut przed posmarowaniem mascia dermatolog kazała mi natłuścic buzie kremem Oliatum Soft.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, wielkie dzięki za info o maści i jak smarować. Ja pewnie tak jak Ty smarowałabym sterydową lub inną wieczorem, bo z Olą też muszę wyjść na spacer, a nie siedzieć i kisić się w domu.
Jak dostanę tę Protopic to przed jej posmarowanie natłuścić skórę np. maścią witaminową?

Zmykam spać - dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek ;*

moje kochane ale was zaniedbuje 😞
dzisiaj po pracy przenosimy się do czwartku do teściów więc może troszke z wami posiedze po pracy...

a chcialam się pochwalić że dostałam staż 😉 i bede mniej pracować :P hehe

Madalena też lukłam chwile na ten cały "ślub" i jakoś mnie nie ruszają takie imprezy :P ale suknie miala śliczną :P

Agulka śliczny widok aż dech zapiera 🙂

miłego dnia moje kochane ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂

Dawid fotelik jazda do przodu ma od grudnia i jest oki 🙂
Agulka super zdjatko tylko szkoda ze tak z daleka 😉
Dawid ma na buzce takie jakby ugryzienie i tak do nie dawna myslalam ale ma je juz jakis tydzien, wczoraj kupilam fenistil ale nie wiem czy cos zadzialal. To jest kropka czerwona srednicy okolo 05-1 cm na policzkua w srodku z takimi drobniutkimi bialymi zaognieniami...kurna nie wiem co to 😮 jak nie zejdzie do powrotu do wrocka to idziemy do lekarza ale moze Wy cos zaseugerujecie?

Zuziaku a co to za staz??? pochwal sie cos wiecej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Taki fotelik dla KUbusia zamówiłam... http://allegro.pl/fotelik-caretero-vivo-9-36kg-moc-kolorow-2xgratis-i1575768230.html
A tak wogóle to mam problem, od dłuzszego czasu maz spedza codziennie!!! czas tylko po pracy z kolegami, a jak mu mówie,że zle robi, to zaraz jest zły, a kto ma tu byc zły. Ja siedze z małym cały dzien i potem chce z mezem troche pogadac, ale on twierdzi ze nie ma juz o czym, nie wiem co robic, poradzcie, bo normalnie mysle o rozwodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 🙂
Stasiek dziś spał do 7:00 (z nami) więc z moim wyspaniem jest dużo lepiej 🙂

Co do następnego fotelika to decyzja jaki to ma być, podjęła się właściwie sama bo do naszego samochodu nie pasuje taki tyłem do przodu. W ogóle z tymi fotelikami jest taki zonk, że sprzedawcy podają że pasują do wszystkich samochodów z mocowaniem IsoFix a to nie jest prawda. W większości samochodów tzw. rodzinnych pod nogami pasażerów z tyłu są skrytki albo przynajmniej jak u nas wolna przestrzeń w konstrukcji samochodu przewidziana na skrytki w wyższych wersjach wyposażenia. W takich samochodach fotelik tyłem do tyłu da się zamocować ale mało kto wie o tym że nie jest to zalecane przez producenta bo noga IsoFix oparta na wieczku skrytki albo umieszczona na zaślepce nad tą wolną przestrzenią w razie wypadku wpada do środka. U nas skrytki nie ma ale ponieważ jest w wyższych wersjach, konstrukcja samochodu to uwzględnia i dyskwalifikuje to takie foteliki. Za to będziemy kupować fotelik z takim dodatkowym zaczepem na tylne oparcie bo akurat u nas taki zaczep jest w samochodzie.

Stasiek dziś po raz pierwszy samodzielnie wlazł z podłogi na sofę co oznacza że na parapet droga otwarta bo z sofy wyżej umiał się wspiąć już wcześniej 😮 Znaczy że na podłodze też już go nie można na chwilę zostawić samego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my Agę już od paru ładnych miesięcy wozimy w foteliku skierowanym do przodu. Chyba miała 4 czy 5 miesięcy, jak wymieniliśmy foteliki. Zwykle w podróży smacznie śpi albo się rozgląda, więc problemu z nią nie mamy 🙂

Dziś wnocy ani razu się nie obudziłą 🙂 a ja już nie mam pokarmu, grrr. Dobę temu ostatnio ja karmiłam, a cyce jak z waty 🤢 😞 😞 😞 łeeee! 😞

Laaf, tak z opisu, to trudno cokolwiek powiedzieć. Ale dobrze kombinujesz - jak nie zniknie w przeciągu kilku dni, to odwiedźcie lekarza. I spróbuj może rivanolem w żelu to potraktować - rivanol jest przeciwzapalny i bardzo dobry na jakieś ugryzienia itp.

Angela
, nie rób mężowi awantury, tylko na spokojnie z nim pogadaj. O ile dobrze pamiętam to dość krótko się znacie i bardzo szybko podjęliście decyzję o dziecku. A dziecko zmienia dotychczasowe życie o 180 stopni 🙂 nie wiem jakie macie wzorce dotyczące małżeństwa i rodzicielstwa, ale szczera rozmowa jest zawsze kluczem do sukcesu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, apropos tego ślubu: miałam dość podobną sukienkę 🙂 Być może dobrze że wstrzymywałam się ze sprzedażą, może teraz po pierwsze znajdą się jakieś chętne (jest szyta na miarę a nie z salonu, więc trudniej ją sprzedać) a poza tym może wyciągnę lepszą cenę 😉 Z jednej strony szkoda mi sprzedawać, ale nie mamy jej gdzie trzymać.

A Stasiek nauczył się robić papa i teraz ćwiczy non stop 😉

Angela, mnie też wydaje się, że podstawa to szczera i SPOKOJNA rozmowa. Spokojna czyli wtedy kiedy emocje u obu stron opadną a nie wtedy kiedy Ty albo mąż jesteście najbardziej wkurzeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, moj maz zawsze mowi, ze problemy sa jak jedno drugiemu "zyc niedaje" w rozumowaniu faceta zyc czyli miec swoj swiat swoich znajomych. Byc moze za duzo chcialas ciagle razem byc i teraz on "ucieka" do kupmli, tak jak dziewczyny mowia pogadaj, faceci to niestety dzieci wieczne, trza wztlumaczyc, a jak nie idzie to przechytrzyc podejsc odpowiednio. jest takie powiedzenie po niemiecku, chcesz byc wartosciowym dla drugiej polowy, pozwol zatesknic za soba. moze swyjedz na pare dni z malym do mamy?

Maxym tez od grudnia podobnie jak Dawidosek w foteliku do przodu ciska 🙂a teraz jak tu jestesmy i gdzies samochodem jedziemy wrzucam go w gorze od wozka zapinam jak fotelik i sciemniam mam tylko nadzieje ze kontroli nie bedzie bo mandat murowany...

maxym mial dziwne plamki pod skora, ale mu zeszly juz myslalm ze to rozyczka niemowleca...ale po podaniu kropelek fenistil na alergie, ktroe przepisal mi pediatra na charczenie poprzyjazdowe nad morze zeszlo...

glebnal mi dzis z materaca na podloge...bidullo.

a zumiejetnosci pokazowaych, to moje dziecko na hallo, papa, tschuss, macha raczka, klaszcze, robi czary mary jedna reka machajac tak jakby czarowal, pokazuje jaki jest duzy, "pstryka"palcami... nauczyl sie od starszego ciotecznego brata, no i paluszkami o usteczka i blub blub blub... i do jednej z piosenek po szwabsku gdzie chodzi o pokazywanie raczkami ze tak jest prosto a tak krzywo wysokio i ciemno nisko jasno tez lapie juz co kiedy pokazac, najbardziej lubi ciemno gdy zaslania sobie oczka i wysoko wyciagajac je nad siebie, aaa i szybko i wolno macha raczkami, takze sie nie obijamy dajemy rade.

dzis wieczorem grilloslaw 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Stasiek idzie do przodu na razie przede wszystkim z umiejętnościami gimnastycznymi i obserwowaniem świata (wiele osób nam zwraca uwagę że ma bardzo uważne spojrzenie) ale z takimi typu papa to jeszcze jest daleko za Wami. Dlatego cieszę się że i z tym wreszcie wystartował 🙂 No bo on se woli wleźć na komodę albo pochodzić ze stołkiem po mieszkaniu niż pajacować na zawołanie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyjechac, to bym wyjechała do mamy ale mi nie pozwala... On codziennie jest z kumplami aza mna jakos nie teskni, przyjdzie i idzie spac, ajak jest wpracy to pisze,że mnie kocha i Kubusia, amnie to denerwuje, bo jakos tego nie okazuje. Dla mnie moze isc ale nie codziennie, bo ja tez chce czasem meza zobaczyc, zobaczymy co wyjdzie, dzis moja siora przyjezdza a do jego kumpla laska, wiec bedzie w domu, ja mu nic nie zabraniam, tylko czuje sie samotna, nie mam tu jakiejs mojej bliskiej rodziny, tylko jego, a sama nigdzie nie chodze, chyba ze z Kubusiem, ale to nie to samo, on musi wiedziec, ze ma dziecko i byc odpowiedzialny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka ja smaroqwałam kremem Oliatum soft. A dermatolog powiedziała zeby posmarowac najzyklejszym kremem dla dzieci. Ta masc witaminowa masz robiona czy taka normalna w tubce? Pediatra ostatnio stwierdziła ze robione masci trzeba przechowywać na dolnej półce w lodówce bo w normalnych warunkach szybko tracą ważność.

Ann kup sobie fotelik do 18 kg bo mozna taki montować przodem i tyłem do kierunku jazdy.
A musicie mieć fotelik z systemem montowania IsoFix ?

Angela nic innego nie pozostaje jak porozmawiać na spokojnie z mężem. Może faktycznie pomysł z wyjazdem by sie sprawdził może jak sie za Wami stęskni to zmieni nastawienie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, dziewczyny, dzięki za wszystkie rady co do fotelików. Niestety Staśkowi do wystawania głowy brakuje jeszcze baaaaaaardzo dużo więc na wakacje trzeba będzie wybrać: albo jazda w foteliku tyłem do przodu do oporu albo wcześniejsze niż zalecają przejście do kolejnego. Jeszcze nie wiem jak zdecydujemy. Z zabawkami jest o tyle kłopot że Stasiek generalnie od zabawek woli ludzi i zabawki interesują go tylko na krótko, więc jak na razie dawanie zabawek do samochodu niczego nie zmienia. Wygląda natomiast na to, że płyta z Akademią Pana Kleksa by coś zmieniła, musimy to jeszcze wypróbować.

Laaf, na razie się jakoś trzymamy, jeśli się nie boicie że Was zarazimy to np. na poniedziałek moglibyśmy się umawiać na jakiś spacer, ale raczej gdzieś koło nas bo nie będzie samochodu - mamy pod nosem Park Skaryszewski więc niczego więcej nie trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, jeszcze raz dziękuję 🙂 za wskazanie apteki, gdzie mogłabym kupić Protopic. Rano wyszukałam najbliższą DOZ, zadzwoniłam spytać czy mają maść i jak byliśmy na spacerze to kupiliśmy - zapłaciłam 69,65 zł. Nie wchodziłam dzisiaj na brzucha, więc nie wiedziałam czy smarować dodatkową maścią, więc bezpośrednio na skórę posmarowałam Protopiciem, więc jak rozumiem muszę w pierwszej kolejności np. witaminową maścią natłuścić? Acha i już wkładam witaminówkę do lodówki, bo jest robiona w receptę w aptece, a trzymałam ją całyczas w szufladzie pod łóżeczkiem.

Ann, Oli skronie też nie wystają jeszcze poza fotelik, ale w czerwcu, najpóźniej w lipcu kupimy fotelik przodem do jazdy taki rosnący z dzieckiem http://www.mamaija.pl/recaro-starlight-stm-sp-fotelik-samochodowy-9-36-kg,d677.html

Angela, kiedy mąż nie spotka się z kumplami to na spokojnie pogadajcie - powiedz mu co myślisz, że kumple owszem, ale zdecydował się na założenie rodziny, wzięliście ślub i to Ty i Kubuś jesteście NAJWAŻNIEJSI. Jest dorosły i powinien być odpowiedzialny.

I ja też pochwalę się umiejętnościami Olci też macha robiąc papa, czasem nawet wyrwie się jej papa, ale to raczej przypadek, poakzuje Tu sroczka kaszkę ważyła, jeszecze nie w calości, ale podstawy są opanowane, bije brawo, wytyka język, mówi czasem jakoś tak śmiesznie jakby prowadziła dialog, jak coś chce to wyciąga rączkę i pokrzykuje lub mówi EEEE lub Da, umie ułożyć piramidkę, jak słyszy pikanie od domofonu to woła TATA, potrafi w książeczce lub telewizji powiedzieć dzidzia jak pokazują bobaska, umie otworzyć w pilocie pokrywkę od schowka na baterię, nie wspomnę już o akropacjach i jest małym niszczycielem. Tak zastanawiam się co jeszcze, ale na razie tylko to mi przyszło do głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka. Cieszę się że mogłam pomóc. Ja bym posmarowała zwykłym kremem do twarzy natłuszczającym dla dzieci 15 minut wcześniej przed Protopic a masc witaminowa po jakimś większym odstępie. Chyba ze jest to masc na bazie wazeliny
z dodatkiem witamin.
Bo ze składem takich robionych kremów jest róznie. Raz mialam masc robiona i jak sie potem okazało krem bambino miał lepszy skład niz ten robiony a ostatnio zwykła masc natłuszczając miała w składzie steryd.


Ja dzisiaj byłam oglądac foteliki i miałam kupic taki od 9 do 36 kg i jak go do niego przyłożyłam to biedak sie w nim stracił. Stwierdziłam ze kupię taki do 25 kg z bazą zeby mozna było zmienic pozycje aby mógł sie jeszcze zdrzemnąc podczas jazdy. Taki do 25 kg wystarczy spokojnie do 4 roku życia a potem kupię mu tylko podkładkę. Stwierdziłam ze nie ma sensu meczyc go w takim foteliku przez taki długi okres

A i byłam oglądnac ten wózek Milly Mally Joker i powiem Wam ze strasznie jest kiepski. Patrząc na opisy i zdjęcia to wydawał sie fajny ale na żywo- okazał się nie zbyt. Tzn rama nie jest taka słaba ale materiał z którego jest wykonany jest bardzo cienki. Siedzisko jest malutkie a co najważniejsze wąskie i oparcie rozkłada sie tylko o około 20 stopni. I myslę ze w przyszłym roku nie dało by sie w nim jeździć. Strach myslec jaki byłby ten z Arti 🤪
Ale zdecydowałam sie inny o taki
http://allegro.pl/spacerowka-soul-coto-baby-wozek-parasolka-promocj-i1576213411.html
Mino wagi jest lekki, ma fajne siedzisko z którego dziecko sie nie zsuwa - głębokie. Jest mały i zgrabny _ zrobił na mnie dobre wrażenie i cena jest dość fajna. Zastanawiam się tylko nad kolorem podoba mi sie fioletowy i niebieski. Tylko ze ten niebieski wydaje mi sie zbyt mocny taki wbijający sie w oczy a ten fioletowy jest bardziej stonowany.

Sylwia masz może body z długim rękawem z napisem mały terrorysta w rozmiarze 86.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, ta maść jest na bazie wazeliny, Eucerini, Aq. coś tam z wit. A i E. A jeżeli chodzi o wózki to oba kolory sa fajne, faktycznie niebieski jest intensywny, ale mi podoba się, a jeżeli ja miałabym wybierać to chyba dla chłopca wybrałabym niebieski. Niby kolor nie powienien robić różnicy czy ma byc dla chłopca czy dziewczynki, ale powiem dlaczego tak wybrałabym, bo ostatnio mnie drażni, że jak ktoś w sklepie na ulicy widzi mnie z granatowym wózkiem, to nie spojrzy, że Olcia ma różową czapkę, biało-fioletową kurtkę lub niebieską z kwiatkami odrazu na podstawie wózka zakładają, że mam synka i pytają ile synek ma m-cy lub jak ma na imię, czasem niektórzy zapytają się czy chłopiec czy dziewczynka. Teraz do koszyka wózka jest przyczepiona nie duża tablica rejestracyjna z imieniem Olga hehe kupiłam ją nie ze względu na te pomyłki, ale poprostu rzadko można trafić na gadżety z tym imieniem, a przy okazji będzie wiadomo że mam córeczkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki 🙂

dzisiaj w wawce pada deszcz a szkoda bo mlody cale dwa dni na dworze spedzil...

Ann jesli pogoda dopisze i nie wyskoczy nic nagle to mozemy sie spotkac 🙂 jesli nie masz jutro zadnych planow to dam Ci znac ale kurcze nie mam Twojego telefonu bo zmieniłam aparat i czesc kontaktow mi przepadla 😞 ale Ty masz moj to napisz sms to sobie Twoj zapisze 🙂

Komsi jak tam smiganie za Maxymem? w dupe juz dostajesz? 😁 😁 Dawid coraz wiecej kroczkow samodzielnych wykonuje w domu tak do 5 kroczkow a wczoraj w ogrodku na trawie 3 😮 szok bo nierowno bylo 🙂

to niby ugryzienie mlodego nie schodzi...jakby to jakies uczulenie bylo ale ze sie nie pogarsza to poczekam z wizyta do powrotu do wrocka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elo,
wstal mi dzis czort o 6.30... ot ma chlopak do roboty tyle teraz to i wstawac wczesniej musi, zaraz goo wcisne w wozek i spac.
Laafiku nie ma tragedii ale jest cyrk, smigac trza spokojnie juz nie opuszczam koszar 🙂 ciagle w biegu, w biegu mycie w biegu herbaty robienie w biegu toaleta, bo nie wieadomo co bedzie i gdzie bedzie za chwile moje dziecko...
ale daje rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

A mi od nocy Ola coś marudna, dałam czopka i niebyt pomogło, teraz marudzenia i płacze były przez senność no i usnęła. A w nocy to ponad 1 h z nią spędziłam, żeby zasnęła, dostała butle z wodą (od dzisiaj rezygnuję z nocnego karmienia) potem jeszcze w krótkim czasie wstałam do niej 2 razy, tym razem szybciej zasypiała.Nie wiem czy wychodzą jakieś nowe zęby (?) czy coś tam innego było, bo przy butli z wodą zasypiała, więc to nie przez to, ze cyca nie dostała.

Madalena, czy tą maścią Protopic smarowałaś Piotrusiowi buzię?

W Gdańsku słonecznie, ale teperatura niższa niż była w ciągu tygodnia i wiaterek powiewa, jak Olcia obudzi się to we trójkę śmigniemy sobie na spacerek.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...