Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bry dzionek, no to mnie dziecko wyppedzilo z lozka 😉
doby teamat Magdalena, spanie. Maxym osattnio poprzestawial sie w dzikie pory spania, wszystko przez te kilk adni co pilnowalam dzieci. od dzis wracamy pomalutku do naszego rytmu. normalnie chodzil 19-20spac, jadl w nocy rz albo dwa, wstawal 7-8. za dnia ok 11-12 drzemka 1-2h.
no a wczoraj np, 22 usnal (po 21 byl w lozeczku ale walczyl), w nocy o 1 jadl o 4 rozkrzyczal sie, o 6 wstal...no zobaczymy jak ja dzis ogarne, amm nadzieje ze zasnie mi o 11 lub 12 i ot tak wroci do normy. meczy swego baka grajacego w kojcu...ja z herbatka dzien witam, kinollowi snaidanie do pracy i szybkie tu przygottowalam...ten ma jeszcze pol h snu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ja od 6 na nogach, ale to normalka pon.-pt., bo szykuję śniadanie mężowi w domu i do pracy, przy okazji sobie też robię. Natomiast Olcia obudziła się 6.30.
Zaraz idę zrobić jej kaszkę i mleczko, a potem może mała kimnie się na trochę, a jak nie to po 10 pójdziemy na spacer i wtedy może pośpi.
Na dworze pochmurno, ale na szczęście jest ciepło i bezwietrznie, podobno nie być opadów, ale jak coś to ja parasolkę mam i pokrowiec na wózek w torbie wózka, zawsze tak w razie W, żeby potem nie zapomnieć hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Madalena, Aga zwykle idzie spać koło 21 i wstaje o 8, więc śpi 11 godzin w nocy. A w dzień ma jedną drzemkę, która trwa różnie od 1,5 do 3 godzin 🙂
dziś się skubana obudziła o 4:30 rozbudzona. Ponosiłam ją chwilkę, wytłumaczyłam że jeszcze jest bardzo wcześnie i jeszcze musimy spać i położyłam do łóżeczka. Wierciła się przez godzinę, walcząc ze snem, ale nie płakała. A jak zasnęła, tak wstała dopiero o 9 🙂

Mój szwagier od dzisiaj jest na Cyprze. Wraca za pół roku 🙂 mam nadzieję, że będzie mu tam dobrze 🙂

Okej, idę umyć Agę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. U nas goraco. Kubuś spi a jak wstanie to dostanie obiadek i pojdziemy na spacer 😉 ubrałam sie w top i bede sie opalała, no i spodenki tez. Kubus spi 1-2 razy dziennie po połtora godziny, ostatnio popoludniu nie chce chodzic spac, chce da da ciagle i woła bez przerwy jak jerst w domu, wiec trzeba isc 😉 he he. A w nocy idzie spac po 19 i spi do 6-7 z jedna pobudka ostatnio. Dziś mam jazde o 13 45, manewry....sie okaze jak dzis pojdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ten szwagier od tych stołów i co go dziewczyna zostawia?

Angela pytałas o instruktora ja zdawałam 3 lata temu i miała fajnego goscia jak trzeba było to krzyknął na mnie ale był zabawny i dowcipny.
Wiesz jk wjeżdzasz na czerwonymy swietle na skrzyżowanie to raczej nie powieCi spokojnym głosem Agelika uwazaj bo wjechałas na czerwonym tylko bedzie krzyczał zebys uważała . Mnie L-ką złapała policja za przekrczenie prędkosci w terenie zabudowanym tylko o 30 przekroczyłam 😜

Dzięki za odpowiedzi bo chyba bede go usypiac tylko raz dziennie bo nie chce juz spac dopołudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa co do napletka, no u mnie zakaz calkowity do roku nie ruszac, ale bedac w pl po baraszkowaniu po plazy musialam podczas kapieli naciagnac pierwszy raz bo piach byl wszedzie 😉 i spokojnie pomalutku odeszlo, potem juz tego nie robilam, maxym sam sie zabawia w wannie 😉 i przy kazdej okazji 😉
Ja bylam sie juz opalac, teraz golabki bez zawijania sie rozwalaja w garnku, a maxymo zaraz pewnie wstanie to i od nowa na dworek bo upallll 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, tak, dokładnie ten szwagier 😉 znalazł pracę na Cyprze jako tancerz i animator czasu wolnego 🙂 hotel tuz przy plaży 🤪 ajj, jak ja mu zazdroszczę 🙂 🙂 🙂

Napaliłam się znów na założenie przedszkola/klubu malucha... rozmawiałam wczoraj przez tel. z siostrą cioteczną, która też się nad tym niedawno zastanawiała... No i mam koleżankę, która też coś na ten temat kiedyś wspominała...
znalazłam dom do wynajęcia. Tuż koło mnie, spokojna okolica, duża zielona ogrodzona działka. Dom 4-kondygnacyjny: piwnica (3 pomieszczenia), parter (salon, kuchnia i łazienka), pierwsze piętro (3 pokoje + łazienka) i poddasze (60 metrów kwadratowych) za 2800 miesięcznie plus opłaty... Wysłałam już siostrze smsa, ciekawa jestem co odpisze...
Ale w głowie już mam plan zagospodarowania każdego kąta 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

co do wchodzenie i schodzenia z kanapy to moja Zuzka juz od dawna samodzielnie się wspina 😁 ale to jest taka mała małpka więc nie dziwne 😜
po za tym dziadek nauczył Zuzie pokazywać ile ma latek :P mówimy "ile Zuzia ma latek" a ona ponosi ręke i wystawia palec wskazujący do góry :P hehe

a i co do drzemek to tez zalezy bo raz jej się zdarzy 2 razy po 1,5h a czasem tylko jedna mniej więcej 2-3h 😉

gratulacje Igusi ząbka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Ann mam ten sam problem z czapka, ja zakladam a Julka zdejmuje i tak w kolko.Musze cos na nia wykombionowac.

Madalena Julka juz dawno odpuscila sobie druga drzemke i tym sposobem spi mi tylko raz okolo11-12 okolo 1,5-2h.

Myslalam, ze problemy z jedzeniem mojego dziecka nie dotycza, ale jednak sie mylilam.JUlka odmawia spozywania obiadu, a najlepiej nie jadla by od 11 do 16-17.Lubi wszystko co mleczne, a miesa nie ruszy.Juz nam sie powoli skonczyly pomysly na to, zeby zaczela jesc.Ale moze tak ma po prostu.Wczesniej jadla fajnie, ale odkad zaczely sie te upaly to jakos stracila apetyt.

Dzisiaj dorwala ugotowanego ziemniaka i go zjadla i to uwzamy za wielki sukces.

No od wczoraj Julka calkowicie chodzi jak juz sie wywroci to nie raczkuje tylko wstaje i idzie dalej, bo do tej pory miala styl naprzemienny.Dzisiaj caly dzien spedzila praktycznie na dworze, maz zrobil jej hawaje, czyli w jednej czesci miala piasek w drugiej basen a nad tym wszystkim parasol.Dziecko sie bawilo, az milo bylo patrzec.Pozniej matka przyniosla farbki do malowania palcami, ale Julka jeszcze nie kumam po co i co sie z nimi robi.

Kwasiek gratulacje dla Agniesi za zdobycie nowego skilla 😉To bardzo fajna umiejestnosc, choc troszke mozna przestac sie bac, ze zleci z tapczanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie chyba odpuszcze jedno spanie bo wiecej nerwów kosztuje mnie uspanie go niż trwa sam sen. Dzisiaj spał jeden raz 1,5 g i zasnął o 20.20 ciekawe o której sie obudzi.

wypiłam pół piwa Desperados i mnie chwyciło 🤪 Garów już nie pomyje bo nie mam sił więc idę spac bo już dzisiaj nic nie zrobie.

Angela kiedy się wybierasz do pediatry z Kubusiem zeby sprawdzic czy faktycznie jest coś nie tak?
Miłej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla Juli 🙂 Stasiek coraz dalej idzie (ba: biegnie!) trzymany pod pachy ale do samodzielnego chodzenia jeszcze nam daleko.

A my chyba nie uciekniemy jednak od tego żelaza. Odebraliśmy wyniki badań po miesięcznej szansie dla diety i wprawdzie poziom żelaza ładnie wzrósł (z 32 do 52) ale za to ferrytyna opadła i jest poniżej normy (było 37 a jest 19). Czy któraś potrafi mi wyjaśnić co to znaczy w praktyce że żelazo rośnie a ferrytyna maleje? Jak to się ma do diety? To znaczy że Stasiek dobrze je czy niedobrze?

Stasiek od jakiegoś czasu zaczął się bać kąpieli, jak tylko się go wsadzi do wanny, zaczyna płakać i chce wychodzić. Kombinujemy jak koń pod górę i nie mamy już pomysłów jak go z tą wodą ponownie oswoić. Miałyście może takie problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

iga spi 2 razy tak po ok 1 godz ale jak ma gości to jej szkoda pójść spać i czasem śpi raz

kapelusik też mi ściąga albo sam spada jak wiatr zawieje albo za bardzo głowę do góry podniesie ale chusteczke rzadziej ściąga

waja a Julka sama potrafi się podnieść nie trzymając się niczego?
bo moja to jak kacnie to musi się czegoś przytrzymać jak wstaje i do tego czegoś zasuwa na czterech wstaje i do przodu a tak się sama nie podniesie zasem sobie kuca i wstaje bez trzymanki he he

dziś nam przyszedł basen i ile było radości to szok szkoda tylko że tych najlepszych momentów nie uchwyciłam na zdjęciach dopiero później pomyślałam o aparacie
a wyglądał to tak

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/851/1001320b.jpg/][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/5228/1001320b.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/825/1001331.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/5094/1001331.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na początku siedziała na sucho i całowała głównie rozgwiazde he he iwłaziła do brodzika i wyłaziła he he a później wody co prawda miała tylko troszke żeby było czym pochlapać jak się w dołku zebrała he he ale żeby za bardzo się nie zamoczyć na początku miały być tylko rączki i nóżki mokre ale w sumie była cała do przebrania ale radość niesamowita 🤪 🤪 🤪

a właśnie co myślicie o basenach dla maluchów czy to nie za wcześnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, trzymam kciuki, żeby Zuzia dobrze zniosła przekłuwanie uszu.

Sylwia, basenik full wypas 🙂 Moim zdaniem na basenik nie jest za wcześnie, bo dzieciaki siedzące lub co niektóre też chodzące poradzą sobie bawiąc się w nim, oczywiście póki co pod kontrolą.

Ann, co do kąpieli to nic Tobie nie doradzę, bo Olcia zawsze uwielbiała się kąpać, ma towarzystwo w kąpieli w postaci gumowej kaczuszki albo takiego nabieraczka-kręcaczka, nie wiem jak tę zabawkę nazwać, jeszcze ma takie pianki przyczepiane do wanny.

Waja, gratulacje dla Julki 🙂 A co do jedzenia w upały to dorosły nie ma zbytniego apetytu a co dopiero dziecko. Dzisiaj był u nas pierwszy raz tak gorący dzień, ale ten mój łakomczuszek jakoś apetytu nie tracił 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 Sylwia basenik spoko, pamietam jakw tamtym roku synek szwagierki miał 7-8 mies a łądnie siedział w baseniku 😉 super, to wygladało, my tez o takim czyms myslimy, aile taki basenik kosztuje? Ja za 25 min mam jazde i spadam do tesciowej powiedziec co i jka. Miłego dnia laski;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Sylwia, super ten basenik! 🙂 🙂 kurczę, czasami żałuję, że mieszkam w bloku 😞 😞 a czy jest za wcześnie? Moim zdaniem nie, ale obowiązkowo trzeba być cały czas przy dziecku. Wklejałam chyba niedawno linka z wiadomością, że bodajże 11-miesięczne dziecko się utopiło w wanience, bo matka siedziała przy kompie... 🤢 🤢 więc absolutnie dziecka nie można samego zostawiać.

A tak w ogóle to słyszałyście o tych dwóch (mam nadzieję, że na tym się skończyło...) przypadkach śmierci dzieci we Włoszech? 11 i 22-miesięczne dzieci. Tatusiowie o nich zapomnieli i zostawili w samochodzie w upalny dzień... 😲 🤢 🤢 🤢 głupota ludzka nie zna granic... na miejscu którejś z tych matek chyba zabiłabym faceta własnymi rękami 🤨

U nas ciężka noc, bo sąsiedzi imprezowali. Niby bez muzyki, ale tak się darli (głośno gadali), żę masakra. U nas było słychać niemal każde słowo, a impreza chyba była na 3 piętrze (my mieszkamy na parterze...). Dopiero o 4 się zrobiło cicho. A Aga wstała o 7, więc niezbyt się wyspałam...
Muszę dziś kilka książek na Allegro wystawić - pozbywam się zbędnych rzeczy, żeby pokój Agi wyglądał tak, jak powinien wyglądać 🙂 wczoraj zamówiliśmy wykładzinę dywanową, jeszcze tylko musimy okleinę zamówić 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

tak kwasiek masz racje głupota ludzka nie zna granic 🤢 😞
sama bym zabiła tych ludzi jak bym mogła... 🤔
co do basenu to Zuzia tez już się pluskała z sąsiadką :P 1,5 miesiąca starszą 😉 tylko w takim malutkim ale ten od Sylwi to full wypas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry laski,
jaki dzis ruch z rana 😉
Sylwia zajebisty baseniki!!! Kwasiek jak na parterze mieszkasz to masz pewnie taras czy balkon? u zanjomych co dzeici pilnowalam ostatnio maja taras na parterze i zjezdzalnie maja i musze im tam piaskownice skrecic, coby maksymek jak w odwiedziny przyjdzie mial gdzie siedziec 😉
uwielbia piach, przesypywac go latac po nim zakurzyc sie na maxa 😉
dis u nas pada. i cale szczescie bo sucho jak diabli trawa zolta 😞 wiec jak popada to sie poprawi, a jutro juz ma byc ladniej, a od czwartku znowu super 😉 no w czwartek kinol ma wolne, a w piatek adios amigos 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, mam balkon - długi (ma chyba z 7 metrów) ale wąski (1,5m) i na dodatek tuż nad wjazdem do garaży, więc dupa 😞 😞

Ale moja mama ma w sumie całkiem fajny balkon... kwadratowy, wszelkie imprezy zawsze się odbywają na balkonie (w sensie kawka + ciasteczko, dużo kwiatów naokoło, więc sąsiedzi nie zaglądają). Może by tam jakiś basenik kupić...? 🤔 a poza tym pod balkonem mają trochę zieleni, więc w razie wu można byłoby wyjść na kocyk... hmm, muszę o tym pomyśleć 🙂 🙂

cholera, blok nam się telepie 😉 coś robią w garażach taką maszyną-ubijarką i cała podłoga drży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...