Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja tez mam kwadratowy balkon i jakby mnie naszlo to postawilabm basenik dla farmazonka 😉
a jak u mamy jeszcze mozliwosc trawki to na trawke odrazu, przeciez duzo wody nie nalejesz zeby sie jaki sasiad przyburzyl ze mokro czy co tam, wiec mozliwosc jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Komsi napisał(a):
ja tez mam kwadratowy balkon i jakby mnie naszlo to postawilabm basenik dla farmazonka 😉
a jak u mamy jeszcze mozliwosc trawki to na trawke odrazu, przeciez duzo wody nie nalejesz zeby sie jaki sasiad przyburzyl ze mokro czy co tam, wiec mozliwosc jest 😉


sąsiedzi to najmniejszy problem, podejrzewam, że inne dzieciaki by się zleciały i chciały pomoczyć 😁
znalazłam fajny basenik 🙂 🙂 łącznie z przesyłką 47 zł. Będę musiała z mężem pogadać... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki

ja mam dziś marude na maksa płacz o wszystko bo książeczke się nie chce otworzyć albo śrubka odkręcić itp

i to chyba przez te cholerne zęby bo wczoraj już były kupy żadkie i dziś też, na noc jej dałam czopka obudziła się ok 3-4 kupa i dałam jej drugiego czopka bo miała gorączkę ale nie wiem ile bo nie mogłam znależć termometru
dziś dałam jej nifuroksazyd tem 37,9 i nie wiem czy iść do lekarza czy poczekać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

gratulacje dla Juleczki, kolejna mobilna dziewczyna na forum 🤪 🤪 🤪

co do baseniku to absolutnie nie jest za wczesnie 🙂, my mamy maly balkon ale w warszawce u dziadkow ogrod i napewno Dawis bedzie sie moczyl 🙂

Co do przeklowania uszu to ja jestem zwolenniczka samodzielnejdecyzji dziecka, moja Kamiska miala okolo 6 lat jak zaczela o tym mowic i pytalam sie jej czy napewno itp... poszla dzielnie i nawewt nie zaplakala 🙂
a teraz ma po kilka dziurek w uszam i na jezyku 😜 spodobalo sie jej 😁 a tak wogole zapowiedziala sie ze jak skonczy 18 lat to idzie sobie walnac tatuaz ale zobaczymy, jeszcze moze do tego czasu obrucic sie kilka razy o 180 stopni 😜

Kwasiek a czemu Wy nie zglaszacie zaklocania ciszy nocnej?? 😮 😮

Komsi a kinol leci z Wami czy znow slomiany wdowiec bedzie?

Sylwia basenik wypasiony!!! gdzie kupilas i za ile???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, o ile dobrze pamiętam, to Komsi sama leci, a Maksym i Kinol zostają w domu 😉
co do zgłaszania zakłócania ciszy nocnej, to nie mogliśmy zlokalizować skąd ten hałas... no i cały czas mieliśmy nadzieję, że się samo uspokoją. W sumie w miarę kulturalnie gadali, ale w nocy wszystko się strasznie niesie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi napisał(a):
dokaldnie wdowiec z dzieckiem bedzie. a niech posiedzi i zobaczy jak to jest 😜 mendka jedna 😁


hehe no tak pisalas ale ja jak zwykle nie pamietam 😲
odpoczniesz i git kobieta jak psu zupa Ci sie nalezy 🙂

lece do pracki, milego dizonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej basenik kupiliśmy taki polecam naprawdę warto ale trzeba mieć miejsca sporo i jak się węża podłączy to super fontanny są
http://allegro.pl/basen-plac-zabaw-ocean-wyspa-zabawki-intex-57454-i1588029072.html
była zrzuta ogólna na zjeżdzalnie basen i bujawke dla 2 dzieci ale że to drugie mieszka w wawie to zabawki są u nas he he 😜

dziewczyny co mam z tą Igą zrobić lecieć do lekarza czy jeszcze ją poobserwować dzisiaj?
żadnych innych objawów poza amrudzeniem i rzadką kupą nie ma więć myślę że t6o te pierońskie zęby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem Sylwia co Ci radzic, ja bym obserwowala... juz kilka przeziebien przeszlismy bez lekarza... ja tam w ostatecznosci ide... nawet trzydniowke przeszlismy sami.... ale jak uwazasz, jak masz miec stresa to dla spokoju idz.
Maxym wlasnie meczy winogron 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Julka dziekuje za gratulacje:*

Sylwia ja tez bym poczekala.A co do Twojego pytania, to Julka sama podnosi sie niczego nie potrzebuje.Byl moment, ze chodzila tylko jak sie miala czego przytrzymac jak juz sie odepchnela to szla sama, ale wlasnie teraz juz nie potrzebuje niczego, zeby ruszyc.A co do basenu to uwazam, ze nie jest za wczesniej.A Igusia to ma dopiero hawaje 😉

Ann tez przechodzilismy bunt zwiazany z kapaniem, w sumie nie moge powiedziec, ze jest zazegnany;/I zupelnie nie wiem o co chodzi, dotej pory nie bylo problemow, a teraz wytrzymuje doslowanie chwilke i juz wstaje i nie da sie jej wlozyc znowu.Ale wydaje mi sie, ze to chyba cos naturalnego, bo kolezanki corka ma dokladnie to samo i jest w wieku naszych dzieci.

Ale mam bajzel jakby tajfun przeszedl ide obrac ziemniory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i Zuzia już ma kolczyki 😉
w sumie lekko użalała się nad sobą 🙂 z 2min. a teraz chodzi zadowolona jak królewna 😜 hehe
jak zrobie zdjęcie to wkleje 😉

Laaf ja tez miałam tyle lat co twoja Kamila jak mi przebijali uszy ja zawsze kozaczyłam więc i nie płakałam ale pamiętam jak moja siostra 2 lata starsza a w tym samym momencie miała przebijane co ja i lamentowała przed w trakcie i po przebiciu a Zuzia 5 min po przebiciu juz nie pamieta niczego jak by się wdała w ciotke to wole takie rozwiazanie niż potem lament a i podobnie jak Kamila miałam pełno kolczyków w uszach w pępku i na języku... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajjj na jezyku kolczyk, moja siostrzenica cioteczna miala, fajnie to wygladalo ale ja bym sie nie dala 😉 tchorz jestem... a i tak dziwne ze mam 3dziurki w jendym uchu a w pepku pozostalosci po kolczyku. no niestety macieja nie wystawie na pokaz obcym wiec nie mam ochoty kolejny raz probowac kolczyk w pepku, dwa razy mialam i dwa razy sie zsunal.... w L.O. nieodpowiedzialna i nierozwazna bylam, no to mam blizne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa i ganriam w kocnu moj prezent od meza na zeszloroczne urodziny... kupil mi aparat wypas trampki i taki kurna wypas ze filmy tylko mozna bylo na ps3 ogladac, wic nie moglam skasowac z karty bo do ps3 to tylko kablem bezposrenio z aparatem, a dzis sie wzielam i na jego maca sciagam z karty i moge ogladac w kompie tez, tylko bateria mi padla w aparacie jak sie naladuje zaczne od nowa.
Potem sprawdze czy jesli mam niektore na dodatkowym przenosnym twardzielu to czy mozna tez jak tak to mam pusta karte na london 😉))))))) inaczej bede brala znowu moj hostoryczny bez zoomu i lampy 😉bo wszystko padlo po xlatach 😉ale i tak ze zdjec jestem zadowolona. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej jednak byliśmy bo teściowa zqaczęła panikować i zadzwoniliśmy kazali nam przyjechać od razu więc się nie zastanawiałam tylko pojechaliśmy powiedziała że gardło ma leekko zaróżowione ale głównie to zęby bo jeszcze dolne nie zdążyły dobrze wyjść już się pchają górne mam jej dawać nifuroksazyd 3 razy dziennie nurofen od gorączki i LacidoEnter (probiotyk)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waja to gratulacje dla córci zuch dziewczynka jak sama tak wstaje a uczyłaś ją czy sama na to wpadła ja muszę mojej pokazać jak wstawać to może załapie

i gratulacje dla zuzi za dzielność czekamy na fotke, mnie też roi w dupie żeby jej przebić z jednej strony to powiinna być jej decyzja a z drugiej nie wiem czy do 5 - 6 lat wytrzymam żeby jej nie przebić he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My na pewno będziemy czekać do chwili, aż Aga sama będzie chciała uszy przekłuć 🙂
Zrobiłyśmy sobie 1,5 godzinny spacerek do biblioteki. Teraz padam na pysk. Nescafe Frappe mi się marzy... 🤪 ale dupa, nie mam 😞 😞 i kasy w portfelu brak 😞

powystawiałam na Allegro parę książek, o dziwo już są pierwsze oferty kupna 😲 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozmawiałam z lekarką, możemy nadal nie dawać żelaza 🙂 🙂 🙂 Stasiek musi tylko uczciwie na bieżąco wtryniać mięcho i żółtko bo niska ferrytyna oznacza niskie zapasy żelaza w organizmie.

Dziś na drugie śniadanie Stasiek zjadł (ZE SMAKIEM!) placki z białym serem i kaszą gryczaną 🙂

Mam mega marudę ale odkryłam właśnie że rośnie kolejna dwójka więc chociaż znamy powód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wyników to tarczyca na szczęście ok (co oznacza że dawka leków jest dobrze dobrana), ale i tak dożywotnio co kwartał mam kontrolować poziom hormonów. Mam tylko pewne wątpliwości co do tego że mi lekarka dała skierowanie na samo TSH: w ciąży poleciało mi fT4 a TSH było cały czas w normie więc gdyby tylko je sprawdzać, niedoczynność by mi nie wyszła w ogóle. A co do glukozy to też wyszło dobrze (na czczo i na 2h po zwykłym posiłku) tylko teraz myślę że właściwie powinnam zjeść na to śniadanie coś zakazanego typu słodka buła żeby sprawdzić jak mi opada cukier po czymś takim a nie po koszernych kanapkach z żytnim chlebem, wędliną i zieleniną. W sumie w efekcie sprawdziłam tylko tyle że wiem że moja obecna dieta jest wystarczająca 😉

Placki robiłam na oko, więc na razie napiszę mniej więcej, jak będę jeszcze kiedyś robić to spróbuję pomierzyć ile czego daję, ale w sumie to chyba nie ma większego znaczenia.

Składniki:
Gruby plaster białego sera (ok 3 cm)
1 duże jajko
Kilka łyżek ugotowanej na miękko niepalonej kaszy gryczanej
Starte 2 cebulki dymki
Kopiasta łyżka mąki pełnoziarnistej
Kopiasta łyżeczka masła

Wykonanie:
Ser utrzeć z jajkiem, wymieszać z pozostałymi składnikami.
Smażyć na patelni teflonowej bez dodatkowego tłuszczu aż będą lekko rumiane.
Kaszę gryczaną (i każdą inną też) gotuję w sposób "wakacyjny" tzn. sypię do garnka, zalewam wodą tak żeby ponad kaszą było 1-2 cm wody, gotuję przez chwilę (2-3 min), pakuję w ręcznik i pod kołdrę / koc czy co tam kto ma pod ręką. Dochodzi sobie sama i przez wiele godzin jest gorąca, więc można ją zrobić wtedy kiedy wygodnie. Ten sposób bardzo się sprawdza przy ryczącym dziecku, które chce na ręce właśnie wtedy kiedy mama musi ugotować obiad 😉
Myślę że do tych placków zamiast (albo oprócz) kaszy można wmieszać prawie wszystko co fantazja podsunie, starte warzywa, posiekane mięso a nawet pewnie jakieś owoce. Trzeba tylko ilością mąki regulować konsystencję, powinna być niezbyt gęsta tak żeby placki nie były za ścisłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Zuzia ma fajne kolczyki 😉 Kubus jzu spi, a ja rozmawiałmz męzem za 3 tyg może będzie...tak długo jeszcze a miał byc za 2 tyg;( na jezdzie było spoko, tylko instruktor jakiś nie wiem, mam wyjezdzone 12 godzin a on juz mi mowi,że nie zdam, awcale nie jezdze tak zle, ajeszcze 18 godzin mam do wyjezdzenia, wiec moge do tego czasu sie doszkolic jeszcze lepiej...uwziął sie czy co, głupie komentarze ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojoj duzo popisalyscie 🙂

Ann dobrze slyszec ze Twoje wyniki sa dobre 🙂
Przepis super ale jak zanm siebie nie wprowadze w zycie bo kuchnia moj wrog 😜

Zuziaku jakos mi sie nie podobaja kolczyki i takich maluszkow...ale Wasza decyzja, wazne zeby Zuzka sie dobrze z nimi czula 🙂

KOmsi a jak Ty sie czujesz myslac wyjechac i chlopaczyny same zostawic? wiem ze na krotko ale jednak..

Sylwia za taka cene super atrakcja...moze tkai tez zamowie do dziadkow???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha Angela, ciezko mi powedziec czy to czepialstwo ale znam osoby kt0ore chodzily na kurs i daly sobie spokoj bo im instruktor powiedzial ze z tej maki chleba nie bedzie no ale absolutnie nie chce Cie zniechecac...ja nie mialam problemu z instruktorem ale tez nie mialam z jazda wiec nie wiem w czym tkwi sek??? a teraz jest 30h obowiazkowych 😮 bo ja wyjezdzilam 20h...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przepis kulasny, zanotuje sobie i kiedys wymotam cos takiego dla maxymola, w oole nie mam pojecia co mu dawac jesc ostatnio... kindzio marudzi ze mu kupilam pasztecik dla dzieci, ze to sma chemia itd... ale on z kanapka jak glodny zjada...

Mi sie Zuzienka podoba, ja lubie u dzieciaczkow takie ozdoby 😉u dziewczynek znaczy sie 😉

Laafiku ach... no ciesze sie ze jade, wiem ze chce mooocno sie wyluzowac, wiem tez ze nie zostawiam maxyma z kims obcym tlko z tata wiec co by sie nie dzialo bedzie ok.

Angela nie sluchaj pajaca, albo zmien instruktora, ja mialam jednego takiego czuba ze jak wsiadlam to zaczal sie drzec ze mu skrzynie rozwale i bede odkupywac..(debil bo ja juz jezdzilam dluugo wczesniej... a prawko robilam ojjj w 2001?chyba ) dasz rade, nie ma co sie nastawiac na pierwszy zdany ale sie zda i koniec a noz widelec za pierwszym podejsciem, ja tez mialam 20h do wyjedzenia nie 30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...