Skocz do zawartości

Wyprawka dla nas i naszych bąbelków:) | Forum o ciąży


Emilia1991r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Konkretnie chodzi Ci o wyprawkę do szpitala? Bo ja jak sobie dziś uświadomiłam, że zostało mi 10 tygodni a urodzić mogę już za 6 to aż mnie ciarki przeszły jak mało czasu mi zostało 🤪 Trzeba zacząć kompletować rzeczy do torby do szpitala 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nic dla siebie nie mam 🙂
dla maluszka kilka ubranek na początek...
i trochę wyposazenia od siostry, ale to wszystko jeszcze u niej 🙂 i jak na początku chciałam wszystko kupować, co tylko zobaczyłam w sklepach, tak teraz niekoniecznie... niby wiem, ze duuuuzo wyprawki jeszcze do kupienia, ale jakoś zaczełam mocno odkładać na pozniej... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dla siebie jeszcze nic nie mam 😞
jedyne co na razie w miarę mamy skompletowane to ciuszki dla Maleństwa, ale muszę jeszcze dokładnie wszystko przejrzeć, czy na pewno wszystko mamy... no i wiadomo, trzeba będzie wszystko poprac, ale to tak w sierpniu myślę...no i czekam na komode dla Małego, żebym miała gdzie to układać 😉
a czas leci nieubłaganie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam w sierpniu wolę mieć wszystko gotowe już 🤪
Kochane to jest lista rzeczy do porodu podana przez wybrany przeze mnie szpital:
dokumenty:
dowód osobisty + akt małżeństwa
książeczkę ubezpieczeniową (ważna 2 m-ce )
oryginalna grupa krwi
owa
hbs
karta przebiegu ciąży
układ krzepnięcia
elektrolity
aktualne badania (mocz, morfologia, cukier) ważne 2 tygodnie
wymaz z pochwy w 34-36 tygodniu ciąży
rzeczy dla siebie:
szlafrok
koszula 3 szt.
pantofle lub klapki
przybory toaletowe
ręczniki 2 szt,
majtki siatkowe
pieluchy bella
woda mineralna niegazowana
rzeczy potrzebne dla dziecka:
rożek, pieluchy tetrowe (ok 10 szt.)
3 komplety ubranek (dowolnie: śpiochy, kaftaniki, koszulki, body, pajacyk)
czapeczki 3 szt.
skarpetki, rękawiczki po 3 pary.
paczka pampersów 3-6 kg.
chusteczki nawilżone, maść typu linomag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Isa to dlatego, że ja nie lubię zbędnych gadżetów. Poza są rzeczy, które dziecko może dostać w prezencie od najbliższych więc wpisałam to co jest najważniejsze. Pewnie że część z tych rzeczy nie jest niezbędna bo można sobie poradzić np. bez przewijaka i przebierać dziecko na łóżku. Ale trochę wygody dla rodziców też się przyda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
My wczoraj byliśmy na zakupach wyprawkowych i teraz mamy już prawie wszystko, czyli:
Wózek, przewijak, pościel, prześcieradło, kocyk, termometr do wanienki, 2 smoczki Tommee Tippee, butelkę anty kolkową Tommee Tippee, szczotkę do włosów,grzebień,gruszka, cążki do paznokci, pieluchy tetrowe- 3 z wzorkami, 3- białe, pieluchy jednorazowe Pampers 1, chusteczki nawilżone Pampers, płyn do kąpieli Nivea, mleczko do ciała Nivea, Sudocrem, waciki, patyczki do uszu, herbatka rumiankowa Hipp,wkładki laktacyjne, duże podpaski, majtki z siateczki no i wszystko co potrzebne do ubrania dla małego, ale to już wcześniej sukcesywnie kupowałam.

Trochę tego jest, a to nie koniec listy, trzeba się jeszcze do apteki wybrać, kupić łóżeczko, wanienkę... już bliżej niż dalej i będzie z głowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusiak co do tej huśtawki to ja na początku strasznie się na nią napaliłam, bo wiadomo troszkę luzu dla rąk się przyda, ale moi znajomi powiedzieli mi że to był nietrafny zakup bo ich mała w ogóle nie chciała tam leżeć i ten bujaczek tylko leżał po kątach... więc sama już nie wiem 😉
u jednego się sprawdzi a u drugiego nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa: też słyszałam takie opinie...........aczkolwiek jest ich mało........i póki co nie jestem zniechęcona do kupna......
Ograniczyłam się do 2 modeli ale kompletnie nie wiem który z nich wybrac......
Miejmy nadzieję że naszym maluchom spodoba się leżaczek bujaczek/huśtawka i problemów nie będzie 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My żeśmy takie gadżety jak leżaczki, bujaczki, huśtawki, maty do zabawy, monitory oddechu, elektroniczne nianie wrzuciliśmy na tzw. listę prezentów. Jak ktoś będzie chciał to zamiast kolejnej pary śpioszków czy niepotrzebnych grzechotek może nam kupić którąś z tych rzeczy. Sami tego kupować nie będziemy, bo i tak spłukaliśmy się przez remont łazienki, wc, pokoju dziecięcego i do tego sami z własnych oszczędności żeśmy kupowali całą wyprawkę, w tym te najdroższe rzeczy jak wózek, łóżeczko itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira jest to jakiś pomysł 🙂 U nas niestety nikt nie wpadł na taki pomysł żeby chociaż zapytać co nam jest potrzebne dla dziecka (przy synku oczywiście) więc dostaliśmy trochę ubranek "wizytowych" typu jeansy z koszulką i jakieś zabawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny bardzo fajny watek i choc juz prawie wszystko skompletowalam bo ja juz prawie jedna noga na porodowce to chetnie porownalam wasze listy z nasza lipcowa 🙂 🙂nawet sie nie obejzycie jak czas minie i te 10 tyg co wam zostalo zamieni sie w 2 tyg.
sory ale nie mam polskich znakow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a macie już upatrzone lub zakupione wózki?? Powiem szczerze ze chodzę po sklepach i nie mam jeszcze wybranego modelu, podobają mi się te z serii coletto matteo albo giovanni. Najbardziej chcialabym żeby miał szeroką gondolę ( bo teraz takie małe robią) a żeby dziecku było wygodnie i w zime w kobinezoniku żeby sie zmiescił 🙂 No i skrętne koła żeby miał żeby sie dobrze nim jeżdziło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...