Skocz do zawartości

Witam | Forum o ciąży


Agateczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
właśnie skończyłam oglądać "Jak urodzić i nie zwariować" 🙂 hehe fajny, najlepsza była kluseczka i jej "czekajcie czekajcie muszę kichnąć ..." 😁
Kierzkar ja też mam połówkowe w następnym tyg i nie mogę się doczekać kogo mam w środku 🙂 Ciekawe, jaka płeć będzie przeważała wśród marcowych dzieciaczków 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Film rewelacyjny i w koncu jakis ktory pokazuje prawde 😉 choc ciaza jest cudownym czasem jej przerozne niedogodnosci typu baki nia sa juz tak fajne 😉 ja jestem w 17 tc i tez czekam z niecierpliwoscia na polowkowe no i na kopniaki bo narazie jakos chyba ich nie czuje... A moze? Sama nie wiem 😉 moja siostra mowi ze to jak motylki w brzuchu wy tez tak sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w końcu mogę być pewna, że pierwsze delikatne kopniaki poczułam koło 16-17 tygodnia, ale teraz to wiem, po tym, jak kopie obecnie, bo jest to bardzo podobne tylko dużo silniejsze 🙂
Wczoraj mój mąż po raz pierwszy dostał kilka kopniaków od syna i było to cudowne, widziałam jak się cieszy, że też może tego doświadczyć 🙂
Pozdrawiam i miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny, ja za 10 dni mam badanie połówkowe. początkowo nie chciałam wiedziec jaka bedzie plec, ale mąż mnie przekonał. jeżeli mamy w tych czasach taką możliwosc - to dlaczego nie?
jeśli chodzi o to jaka przewaga płci bedzie u marcóweczek, to dowiemy się już za kilka tyg, ale powiem wam że u mnie w pracy jest obecnie 6 dziewczyn w ciąży (1 angielka i 5 polek) na 6 dziewczyn tylko jedna ma dziewczynkę, trzy mają chłopaka a dwie (w tym ja) jeszcze nie wiemy.
mam takie maleńkie przeczucie, które towarzyszy mi od samego początku że bedzie synek.
zobaczymy czy moja intuicja mnie nie myli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój mąż też został dziś niesamowicie skopany przez naszego dzidziusia, równeiż za 10dni mam połówkowe-już nie mogę wytrzymać!!!!

udanej,spokojnej niedzieli i dużo zdrówka d;a wszystkich!

ps. oglądałam wczoraj "nad życie" o Agacie Mróz, która nie widziała gorąco polecam;-)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kornelciaz film o tórym piszesz bardzo fajny ,przede wszystkim wzruszający ,łzy same lecą...
Ja wczoraj zostałam zaszczepiona przeciwo grypie ,zobaczymy czy jest skuteczna 🙂
Mnie jeszcze zostało równe 15 dni do połówkowego ,w miarę leci ale i tak sie dłuży i nie mogę się doczekać 🙂 mam tylo nadzieję że dzidzia zdrowo rośnie i wszystko jest w porządu a płeć nie ma znaczenia 🙂 choć tak intuicyjnie obstawiamy chłopca 🙂 🙂 🙂
Miłej niedzieli dla Wszystkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂) duzo mialam zaleglosci... ale juz nadrobilam 🙂 Witam wszystkie nowe Marcoweczki i zycze duzo zdrowka 🙂

Ja mam straszne bole w podbrzuszu, szegolnie jak staje na prawa noge - jutro zadzwonie do lekarza i sie umowie na wizyte bo okropnie sie martwie. Szyjka niby ok - ale w pierwszej ciazy mi sie skracala i lezalamw szpitalu dwa razy a objawialo sie to skurczami i wlasnie podobnymi bolami - takze trzeba to sprawdzic, tym bardziej ze pracuje w przedszkolu i duzo czasu spedzam na nogach.
W czwartek dowiedzielismy sie ze w brzuszku mieszka Hania 🙂))) maz peka z dumy i usmiech mu z twarzy nie schodzi hih Ja bylam przekoanana ze bedzie drugo chlopczyk a akurat bedzie parka - Franuś i Hania 🙂)

wlasnie bede szukala tego filmu \'jak urodzic i nie zwariowac\' - musze to zobaczyc po tym co napisalyscie 🙂)
Pozdrowionkaaa 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny,

Dziś zaczynamy 21tydzień ciąży( coś koło tego ;p ), mój malutki syneczek nic tyko kopie i kopie, fika w brzuszku sobie niesamowicie , uwielbiam go czuć 🙂))

Jutro badania prenatalne żeby się upewnić czy wszystkie narządy są dobrze rozwinięte ...

To największy cud, poczuć ruchy naszego maleństwa 🙂

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Sabinam 😆 Widzę, że będziesz pierwsza z naszej paki pękać w marcu. Daj znać jak po badaniach.
Dolcevita87 dawno sie nie pokazywałaś, muszisz to nadrobić :P 3mam kciuki żebyś nie musiała się ponownie męczyć z tą szyjką. Pracujesz w przedszkolu? to masz dość aktywną pracę, może pasuje przystopować, tym bardziej że dzieciaczki choroby przenoszą szybciutko. Zastanów się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziurka dziekuje, etz jestem dobrej mysli, a z parki ciesze sie okropnie 🙂)

marynia no niestety, w poprzedniej ciqazy od 3 msc bylam na zwolnieniu a tutaj we wrzesniu zaczelam nowa prace, wiec musze chwilke ze zwolnieniem poczekac. Ide jutro do lekarza, jak bedzie kazal lezec to oczywicie tak zrobie, ryzykowac nie bede. ale mam nadzieje ze bedzie ok 😉

kierzkar nie wierze w takie rzeczy ale weszlam z ciekawosci 😁 i sie sprawdzilo 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam cie Sabinam1989 🙂 Jestes juz 3 marcówka z terminem porodu na 2.03 🙂

Kierzkar u mnie wyszło chłopiec,chociaz ja tak samo jak dolcevita nie wierze w takie rzeczy 🙂

Dolcevita gratuluje córeczki !!!

Ja tez juz odliczam do polowkowego, jeszcze 10 dni i dowiem sie kto tam zamieszkuje w moim brzuszku 🙂 a w przyszly poniedziałek zapisuje sie do szkoly rodzenia, zajecia ruszaja od listopada,ciekawa jestem jak bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzidzuś ciągle kopie, mam bardzo płytki sen i każdy kopniaczek mnie budzi... zawsze miałam mocne i zdrowe zęby na kontroli byłam pół roku temu. w sobote jadłam gumowego cukierka coś strzeliło i złamała mi się 7 na dole. mam tylko jedną śccianę i korzeń. normalnie wypadł mi ząb ;/ masakra... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Targiel masakra co piszesz z tym zębem. Ja tez sie strasznie boje o zęby ale jak narazie jest ok, tylko dziąsła czasami krwawią.Odkad dowiedzialam sie o ciazy myje zęby tylko elmexem przeciw prochnicy,podobno jedna z lepszych na okres ciązy,ale nie mam pojecia czy cos da.

Ja natomiast od jakis kilku dni nie czuje ruchow dzidzi ;/ tzn mam jakies uczucie w brzuchu,ale jakies dziwne nie wiem czy to dziecko,wczesniejsze ruchy byly ine mocniejsze i czestsze i zaczynam sie martwic 😞 Tym bardziej ze wlasnie od kilku dni biore antybiotyk i boje sie czy to on nie wplynał jakos negatywnie na dziecko.

Dodaje tabelke 🙂 Prosze madzie_m i kierzkar o jej uzupelnienie 🙂 poniewaz dodalam Was ze wzgledu na wczesna date porodu,zeby pozniej nie usuwac prawie calej tabelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha, u mnie jest problem z określeniem jaka bedzie płec dzidzi na ciazowy.pl, poniewaz test zrobiłam w połowie lipca, ale do zapłodnienia doszło prawdopodobnie na koncu czerwca (ok 2 tyg w tył od testu, ale nie jestem tego pewna, może było to początek lipca)
jeśli wpiszę w miejsce kiedy doszło do zapłodnienia czerwiec wichodzi dziewczynka a jeśli lipiec to bedzie chłopak. myśle że najbardziej wiarygodny bedzie scan połówkowy.

a jeśli chodzi do kopniaczków, maleństwo mnie też w nocy przebudza (mam płytki sen) i zauważyłam dziś że kopniaczki są mocniejsze niż 2 tyg temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 🙂 Natalia o ruchy dzidzi się nie martw, ja miałam takie same obawy w zeszłym tyg. Na poczatku tak fajnie fikał, a potem to tylko leciutko na wieczór. Już mężowi nudziłam , a tu nagle jak zaczęło się dziecko ruszać 😁 nasze dzieci to też ludzie 😁 hehe i mają różne dni, pewnie Twój maluszek woli sobie teraz poodpoczywać i poleżeć na pleckach. Nie ma co się martwić i nie warto porównywać do innych dzieciaczków, bo same wiemy że każdy jest inny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 byłam dzisiaj na usg połówkowym maluszek dobrze się rozwija nie powiem była chwila grozy bo długo nie było widać lewej rączki ale na koniec pokazała się na chwile 🙂 i będzie córeczka 🙂

Dziewczyny żeby nie było ja też nie wierze w żadne testy i wróżby dotyczące płci dziecka, ale ten o dziwo się sprawdza 🙂 mi wyszło że będzie dziewczynka 😉)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzięki za pocieszenie, narzeczony tez mi tak mowi,ze przesadzam i na pewno wszystko jest dobrze 🙂 nawet nie pomyslalam,ze maluch moze przeciez odwrocic sie do brzucha pleckami i rzeczywiscie ruchy wtedy moga byc mniej wyczuwalne i moze tak wlasnie jest 🙂

Kierzkar gratuluje córeczki !!! U mnie podobno tez zapowiada sie na dziewczynke,choc narzeczony ma ciagle cichą nadzieje na synka hehe Połowkowe niedługo to sie wszystko wyjaśni mam nadzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kierzkar gratuluje dziewczynki 🙂)

ja bylam wczoraj na baadaniu w zwiazku z tymi bolami... ale wszystko ok, po prostu sie przedzwigalam. Szyjka jest bardzo wysoko i jest idealna, jak to gin powiedzial - oby tak do konca ciazy. W pierwszej mialam odwrotnie-bardzo nisko osadzona i przez to szybko sie ksracala 🙂) Kamien spadl mi z serca, mam sie tylko oszczedzac i wlasnie - nie dzwigac mojego 12-kg sloneczka 🙂)

Natalia ja tez ostatnio coraz mniej ruchow czulam, wczoraj dwa razy kopnela mnie konkretnie i od rana cisza... w pierwsej ciazy strasznie panikwoalam ale polozna wlasnie mi pwoiedziala: to jest czlowiek, tez chce odpoczac i pospac- wiec nie ma czym sie denerwowac 🙂)
pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
Ja wczoraj byłam na USG, mój synek mierzy od głowy do pośladków 12 cm (gdzie to się mieści 😜) i waży 250 g. Wszystko się dobrze rozwija. Termin porodu przyspieszony o 1 dzień. Za dwa tygodnie uciekam na chorobowe i czekają mnie badania kompleksowe. Robiłyscie może to badanie z glukozą?
Trochę się boję, żeby wytrzymać,bo nie przepadam za słodkim..

Ostatnio byłam nad morzem, więc potrzebowałam coś cieplejszego do ubrania - w moje kurtki już się nie mieszczę. Kupiłam na allegro używaną kurtkę na zimę H&M mama, jest swietna, dopasowana,tylko miejsce na brzuszek został. W końcu cała zima przed nami. Mi się nie usmiechało wydać 300zł za kurtkę, w której pochodzę 3 miesiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...