Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pidi no to gratuluje groszka 😁 i wspolczuje Wam wszystkim i kazdej z osobna boli glowy, ja nie wiem i mam nadzieje nie dowiem sie co to jest, jakies tam pobolewania ze zmeczenia czyy skokow cisnienia sie zdarzaly, ale migreny to wyzsza szkola jazdy z tego co slyszalam...
A my juz w Polsce tak wogole 😉 Mam problemy z netem i logowaniem wiec nie zawsze jest jak sie odezwac ale staram sie czytac na biezaco. Teraz to ciagle bylo co robic, do tego Swieto, groby, rodzinka, wyjazdy, spotkania i tako, tempo jest, ale dajemy rade.
Dobra wiadomosc jest taka, ze od kilku dni czuje ruszki bambuszki 😉 Cudowne uczucie i fajnie jest obserwowac kiedy one sie pojawiaja, najczesciej jak cos jem albo mega mocne i najczestsze sa wtedy kiedy przytulam sie do Kamila 🙂 😁 Lubi tatke, tak jak Mamusia 😉)
Brzuch czasem twardnieje, ale jakos sie przyzwyczailam, na pewno wspomne na wizycie jak sie umowie do gina, mam nadzieje, ze to nic powaznego, tylko "taka uroda" ciazy mej.
Wszystkim Wam zycze zdrowka i jak najwiecejdobrego samopoczucia, buziole :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mada gratuluje ruchow, piekne, co? 🙂 No i nie denerwuj sie wizyta, cieszyc sie trzeba 😁 Latwo mi mowic, jak sama bede trzesla portami, ostatnio widzialam dzidzie na dobra sprawe w 12 tc jak byla dokladniej badana ale nic konkretnego mi nie powiedziano, tu w Polsce moze cos wiecej sie dowiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje 🙂 Wspaniale uczucie <3 Moj chl nacieszyc sie nie moze.. Staram sie jakos sama w sobie sie uspokoic... ale jak tu byc spokojnym jak w sobie ma sie taka mala istotke i ciagle myslenie czy wszystko jest dobrze ? Ufff. :/ A tak po za tym to chodze na kurs z pup jest tam 10 osob a ja sie nie przyznalam ze w ciazy jestem :p nie zebym sie wstydzila czy cos ale czekam az sami zobacza albo sie kapna 🙂))
"Nikt tego nie doswiadczy poki sam tego nie poczuje"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda super! ogromne gratulacje!...my jeszcze wyczekujemy ruchów.. nie mogę się już ich doczekać, chociaż mężuś mówi, ze jeszcze pewnie będę miała ich pod dostatkiem. oby 😉
co do płci dziecka to lekarz nie miał żadnych wątpliwości. także jesteśmy na etapie imienia dla Synka 😉
ja przez weekend przemierzyłam pół Polski i o dziwo dobrze już znoszę podróże. Pod tym względem widzę poprawę. Niestety ból głowy był nie do zniesienia ale chyba zauważyłam pewną zależność. Im więcej świeżego powietrza tym lepiej... brzuch jakby przestał rosnąć...i w ogóle jakoś tak dziwnie się czuję. Nic mnie nie boli, nie jest mi niedobrze 😉 nuda... ;p
czas odpocząć.... poleniuchować z kotem 😉 pozdrawiamy cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas jest nienajlepiej ciągle a to ciągle źle się czuje ostatnio, mam już tego dość samo wstanie z łóżka jest dla mnie mega wyczynem a co dopiero zasiąść do komputera i odbębnić prace to jest hardcor.... 😞

Pidi dużo w tym racji na bóle głowy świeże powietrze bardzo dobrze robi, wiem przetestowane i sprawdzone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"Pidi" a jakie macie imię dla synka ? Bo my jesteśmy przekonani, że będzie to synek....gorzej z imieniem:/ ale okaże się na wizycie...
A mój chł.... zapowiedział mi, że na następną wizytę idzie ze mną i specjalnie weźmie sobie wolne 😁DDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu narazie jestśmy na etapie propozycji. zaczęliśmy od poczatku alfabertu i jak narazie Adam, Bartek i Dawid są w naszym koszyku 😉 chociaz myślę, ze Rafał mimo wszystko przebije wszystkich ;p 😉
co do wspólnych wizyt to ja już na drugiej wizycie zapytałam lekarza czy mąż może być obecny przy usg. Mina męża gdy usłyszał bijące serduszko i zobaczył fikającego koziołki swojego bobasa - BEZCENNA. Mimo, iż nie jest wylewny to widziałam na Jego twarzy coś takiego hm.... sama nie wiem jak to ująć 😉 chce tylko powiedzieć, że wspólna wizyta na USG naprawde dużo daje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
ja dalej chora, to juz miesiac jak nie lepiej.do kaszlu doszly zatoki i zatkane, bolace ucho.lekarze nie chca mi przepisac na to nic konkretnego wiec ida domowe sposoby i czekam na CUDOWNE OZDROWIENIE 🥴
Widze za jest temat imion wiec moja propozycja dla chlopaka to Szymon albo Tomek Jr. 🙃 a dla dziewuszki Pola albo Nikola 🙂
Wiecie co mi ginekolog mowil o czestych bolach glowy w ciazy, zeby uwazac i mierzyc sobie cisnienie, jesli jest ok to jak najbardziej mozna sobie lyknac paracetamol-apap.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas imiona tak jak w suwaczku Antek lub Liliana. Jeszcze ewentualnie imię dla chłopczyka może się zmienić.

Bóle głowy nie ustępują aż zastanawiam się czy wszystko jest ok. W piątek do lekarza więc wypytam go co i jak bo się martwię. Do bolącej głowy doszło mi jeszcze strasznie bolące biodro i niestety nerki czego miałam nadzieje że unikniemy ponieważ w pierwszej ciąży miałam wodonercze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 😘 U mnie na szczescie rzadko bywaja bole glowy ale za to mocne... Ja tez w piatek na wizyte 🙂/ z jednej strony ciesze sie a z drugiej boje... Co do imion to ja jestem za nietypowymi.
Miedzy innymi dla dz mamy Łucja Waleria lub Casandra a dla chlopaka Iwo Dorian Stanislaw Jeremi Erwin... Ale daleka droga do zdecydowania 😉
Nie moge sie doczekac az przytule maluszka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciężka sprawa z tymi imionami ale będzie trzeba się na coś zdecydować. u mnie na szczęście jakoś przeszły bóle głowy. od tygodnia nie miałam już dnia z bólem. obym nie zapeszyła...
dziewczyny a jak z Waszym brzuchem? u mnie jakoś tak strasznie stwardniał.... i to w sumie na całym swym obwodzie. ja już sama nie wiem gdzie jest bobas. czy jest jeszcze na dole czy przesuwa się ku górze. może któraś z Was orientuje się jak to wygląda? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie stwardniał ale tylko góra znaczy się narządy przesunęły się wyżej bo dziecko potrzebuje już teraz miejsca.
U mnie pępek w pierwszej ciąży nawet troszkę się nie wybrzuszył co było bardzo dużym zaskoczeniem dla wszystkich ale z tego co wiem nie każdy musi tak mieć.

Ależ mnie dziś na piwo naszło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no u mnie tez góra stwardniała. Mam nadzieje, że to nie żadne skurcze maciciy chociaz nie powiem, odczuwam jakies delikatne bóle w dole brzucha. gdzies czytałam,ze brzuch nie powinien być twardy dlatego, nie powiem, przestraszyłam się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pidi widzisz ja duzo i czesto i od dawna od poczatku wlasciwie mam twardnienia macicy.. I niby nic zlego sie nie dzieje, znaczy sie w Anglii mi tak mowili 😉 Wiec nie wiem jaka jest prawda, ponoc dopoki nie boli to jest ok, cwiczy sobie macica, wszystko sie rozciaga i tak jest jak jest 🙂
Udalo mi sie wczoraj umowic na wizyte na nastepny wtorek 13.11 na 9a 🙂 W koncu, ciesze sie ogromnie, na usg sie nie nastawiam bo to bedzie pierwsza wizyta u lekarza tutaj ale na pewno fotel, jakies skierowania na krew mocz da no i wyznaczy termin juz na polowkowe, wiec bede wiedziala na co i ile czekac 😉
Wspolczuje wszelakich niedogodnosci, mnie tylko kosc ogonowa boli, no i ostatnio plecy :| zgaga sporadycznie na szczescie, ale sie zdarza, z t6ym, ze to ie dzinwne, bo sobie folguje z jedzeniem jem i smazone i cytrusy i kwasne i slodmkie- no wszystko! 😉
Co do imion to mojego Kamila propozycje wstepne zaaprobowane przeze mnie to Julia i Kacper 🙂 Jeszcze nic nie postanowione ale oba mi sie podobaja i bardziej obstawiam, ze jednak Julia bedzie jak cos 😉) Ale na plec trzeba do USG poczekac, mam nadzieje, ze rozchyli nozki :P
A dzidzia pieknie sie rusza, cudowne to jest uczucie!!
Duzo zdrowka kochane i dla Was i dla maluszkow!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki,

ja jutro też mam wizytę i dowiem się płeć 🙂, ciekawe czy będzie tak jak czuję i tak jak wszyscy mi wróżą na chłopca... Nie mogę się doczekać USG.
Odebrałam dziś wyniki moczu i w końcu wszystko wporządku, bakterie i leukocyty zniknęły. Niestety ból glowy nadal mi dokucza 🙃
Mnie również twardnieje brzuch, ale tylko w dolnej części tam gdzie czuję maluszka, do tego czasem pobolewa. Postanowiłam rozejrzeć się już za spodniami ciazowymi bo może za bardzo uciskam brzuch? W domu to wiadomo w dresikach śmigam, ale w pracy to już inna sprawa.
A maleństwo się rozpycha bo brzuchol teraz rośnie z tygodnia na tydzień 😆

Pozdrawiam, życzę spokojnych dzionków bez uciazliwych dolegliwości, mnóstwa kopniaczków i przespanych nocek bez boleści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jutro lekarz a ja dzisiaj robiłam morfologie i jak odbierałam wyniki to laborantka aż się zapytała czy to naprawdę moje i czy wogle miałam siłę przyjść na badanie,wszystko spadło do granic możliwości, w moczu bakterie i wysokie leukocyty normalnie strach patrzeć na wyniki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hancia, na pewno wszystko będzie ok. ja tez własnie musze zrobic wyniki z krwi i moczu ale to jakos w nastepnym tygodniu dopiero. Mam wizyte 26.11 dopiero więc chce aby były jak najbardziej aktualne.
Dziewczynki dajcie w takim razie znać czy będą u Was rywale dla Mojego Synka czy kandydatki na żony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 😁 Wizyta u lekarza w nerwach, ale wszystko jest ok 😁 Jak moja gin robiła usg zapytała mnie
- i co to będzie chłopak czy dziewczyna : a ja
- chłopak: a ona
-??? chłopak???............. A zobaczymy na następnej wizycie: czyli 7 grudnia 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, to może jak nic nie widać to będzie dziewczynka. w naszym przypadku lekarz zauważył worek mosznowy więc nie miał wątpliwości. Może u Ciebie będzie córeczka po prostu 😉 fajnie, że wszystko dobrze. To jest najważniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...