Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marta ja bym tak czy tak zrobiła. Powikłania po tej bakterii sa wrecz okropne, a tak cos bedziesz wiedziala. Nie masz tam u siebie polskiego gin gdzies? Gdzie moglabys pojsc chocby na zwykla rozmowe, zapytac co on o tym sadzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No właśnie nie mam 😞 test i tak zrobię. I na kolejnej wizycie z położną ostrzej porozmawiam. A powiedzcie mi czy jak teraz wyjdzie, że nie mam GBS to mogę go dostać tuż przed porodem? Bo wiem, że on może się pojawiać i znikać, ale czy to możliwe w ciągu dwóch tyg np?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od kilku dni mam piekacy ból pod prawą piersią raz mnie kłuje a czasem piecze a zwłaszcza jak sie tam dotkne to czuje pieczenie tak jakby zaraz pod skórą, nie jest to od biustonosza, bo bez niego też mnie piecze, a ból na początku pojawiał się i znikał a dzisiaj jest cały dzień 😞 Smarowanie dodatkowe oliwką tego miejsca nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, mam problem z forum, nie moge pisać postow przeł komputer to na telefonie kombinuje 🙂 w pon byliśmy u ginka, Kubus ważył 1924g i jest juz odwrócony główką w dół 🙂 chyba duży chłopak z niego będzie bo to jeszcze 8 tyg... Czuje sie znakomicie, dzisiaj zrobilam porządki w mieszkaniu a teraz jade na nowe na spotkanie ze stolarzem wybierać kuchnie i inne meble 🙂 już się nie moge doczekac kiedy tam zamieszkamy... A i polozna mnie wazyla 😁 14kg do przodu!!! Hehe a Pawel mówi do mnie "Gruby Misiu" nie ma to jak pocieszenie ukochanego 😁 pozdrawiam Was gorąco z zimnego Rzeszowa :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Hej Dziewczyny, mam problem z forum, nie moge pisać postow przeł komputer to na telefonie kombinuje 🙂 w pon byliśmy u ginka, Kubus ważył 1924g i jest juz odwrócony główką w dół 🙂 chyba duży chłopak z niego będzie bo to jeszcze 8 tyg... Czuje sie znakomicie, dzisiaj zrobilam porządki w mieszkaniu a teraz jade na nowe na spotkanie ze stolarzem wybierać kuchnie i inne meble 🙂 już się nie moge doczekac kiedy tam zamieszkamy... A i polozna mnie wazyla 😁 14kg do przodu!!! Hehe a Pawel mówi do mnie "Gruby Misiu" nie ma to jak pocieszenie ukochanego 😁 pozdrawiam Was gorąco z zimnego Rzeszowa :p



to super,że z synusiem wszystko dobrze i ładnie rośnie i przybiera na wadze. 🙂
a wybierania mebli zazdroszczę,uwielbiam wybierać,meblować,aranżować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nareszcie działa mi forum 😁 ! Miałam kłopot, ponieważ nie mogłam dodawać postów, ale po skutecznej współpracy z administratorem już wszystko działa 🙂
Ja dziś padam na twarz, ponieważ przez ostatnie dni latałam jak motorkiem w dupencji, a wczoraj nocowała u nas siostra mojego mężusia ze swoim mężem i 20 miesięcznym synkiem, ponieważ nie było u nich prądu, a oni wszystko mają na prąd, więc nawet wody nie mogli ugotować 😉 Wybawiłam się z Małym, że ho ho! Chodziliśmy na czworaka, bawiliśmy w chowanego, udawaliśmy węże... :P Nigdzie bez cioci się nie ruszał, dopóki nie zasnął w szafie bawiąc się w chowanego:P Dorośli poszliśmy spać po północy, a mnie o 7 rano obudził głody Synuś kopniakami :P Potem na szkołę rodzenia, do Castoramy po wieszaki na dziecięce ubranka i kilka pojemników i do obiadu byłam jak zajączek Duracell'a a teraz czuję się jakbym od tygodnia nie spała 🙃 Chyba machnę ręką na totalny bajzel w domku i zrobię sobie do końca dnia wolne pod kocykiem, przed tv :P
Wczoraj, gdy skończyłam oznaczać ubranka, aż mi łzy popłynęły, że już niedługo będziemy ubierać w nie nasz największy Skarb, tulić go do siebie i szaleć ze szczęścia... To przecież za kilka tygodni! To jest naprawdę największy CUD świata!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Betty super wieści 😁 Niech rośnie Synuś zdrowo i będzie dla Mamusi łaskawy, żeby miała siły na wszystkie sprawy, zwłaszcza związane z mieszkankiem. My USG mamy we wtorek 2 kwietnia, wizytę z ważeniem, na której zapytam o tego paciorkowca mam dzień później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
http://allegro.pl/mamo-tato-4-el-posciel-dziecieca-90x120-i3120995472.html

misie w kółeczkach morelowe...

http://allegro.pl/4-el-posciel-baldachim-tiulowy-ochraniacz-180-i3125677030.html

ogródek różowo-kremowy

Jak dla mnie to Misie w kółeczkach morelowe 🙂

którą pościel wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
http://allegro.pl/mamo-tato-4-el-posciel-dziecieca-90x120-i3120995472.html

misie w kółeczkach morelowe...

http://allegro.pl/4-el-posciel-baldachim-tiulowy-ochraniacz-180-i3125677030.html

ogródek różowo-kremowy

którą pościel wybrać?

Ja też jestem za misiami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kuleczki 🙂
Marta ja mialam pobierany posiew z pochwy i z okolic odbytu...co do leczenia tej bakterii ginka powiedziala mi ze tego sie nie leczy poniewaz wlasnie moze to cholerstwo powrocic tuz przed porodem..dlatego podaje sie kroplowke lub zastrzyk na ok 4 godz.przed porodem..Bardzo dobrze ze zakupiłas ten test bo nawet jezeli nie ma 100% wiarygodnosci to jak wyjdzie pozytywny to bedziesz spokojniejsza 🙂

Betty bardzo sie ciesze ze Kubus zdrowo rosnie -zreszta nie moze byc inaczej 🙂 Zycze powodzenia w urzadzaniu mieszkanka 🙂

Marcysiu mnie nie słuchaj bo ja jak zwykle mam inne zdanie niz wszyscy 😁 ale mi podoba sie bezowy ogródek 😜 ale skoro maz kupił brzoskwiniowy przewijak to napewno misie beda Ci bardziej pasowały kolorystycznie 🙂

Ja wczoraj pół dnia spedziłam na zakupach a jak wchodze do Leroy Merlin to trace rachube czasu 😁o dziwo maz moj chodził ze mna ,nie marudził ,nie narzekał wrecz sensownie odpowiadał na moje pytania...problem tylko w tym ze uwielbia ostre kolory a czerwony to ubóstwia dlatego dzielnie omijałam półki z czerwonymi dodatkami 😜 nie dlatego ze nie lubie tylko do niczego mi to nie pasuje...ale i tak jest kochany i dzielny 😉 jednak czerwony dywan wyladuje w Stasiowym pokoju ..wiec z bezowo niebieskiego pokoiku zrobi sie typowo marynarski ...białe meble, błekitne sciany ,granatowe i czerwone dodatki..no i chyba bedzie ok 🙂 no wkoncu Mamusia z nad morza 😁
Ach..musze isc konczyc porzadki i zaczac piec jakies ciasta..marzy mi sie mazurek kajmakowy -na ta moja cukrzyce 😜
Buzi w Brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
forum mi już działa 🙂 🙂

Ja też pościeli nie kupuję, myślę że będzie zbędna na wiosnę, mam 2 cieniutkie kocyki i jeden grubszy 🙂 a mysle że i tak wystarczy pieluszka flanelowa do przykrycia bo coś czuję że będzie gorace lato...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aa tak w ogóle dzisiaj miałam okropny sen w nocy, strasznie płakałam.... śniło mi isę że urodziłam Kubusia przed czasem dużo dużo, wyglądał jak by miał z pół kilo 😞 😞 i takie ciemniutki był i tylko takie oczka czarne po Pawle... ale najgorsze w tym było że ja go urodziłam i nie potrafiłam sie niem zająć 😞 😞 😞 raz przyłożyłam go do pieri to coś possał, w ogóle nie rósł i taki maleńki był... a najgorsze że nie płakał tylko patrzył się na mnie tymi oczkami pięknymi z takimi świeczkami w oczach i widziałąm że jestem złą matką,,, i zowu rycżę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej Betty, takie sny potrafią zdołować, ale świadczą tylko i wyłącznie o tym że będziesz dobrą mamą, bo już teraz przejmujesz się opieką nad maleństwem, pomimo, że jeszcze nie ma go na świecie! Na pewno świetnie dasz sobie radą, a maluszek urodzi się duży, silny i z pięknymi mądrymi oczkami 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Aa tak w ogóle dzisiaj miałam okropny sen w nocy, strasznie płakałam.... śniło mi isę że urodziłam Kubusia przed czasem dużo dużo, wyglądał jak by miał z pół kilo 😞 😞 i takie ciemniutki był i tylko takie oczka czarne po Pawle... ale najgorsze w tym było że ja go urodziłam i nie potrafiłam sie niem zająć 😞 😞 😞 raz przyłożyłam go do pieri to coś possał, w ogóle nie rósł i taki maleńki był... a najgorsze że nie płakał tylko patrzył się na mnie tymi oczkami pięknymi z takimi świeczkami w oczach i widziałąm że jestem złą matką,,, i zowu rycżę 😞


nie przejmuj się takimi snami...to robią hormony.i twoja podświadomość.uwierz mi,że z chwilą kiedy dostaniesz dziecko na ręcę będziesz wiedziała wszystko...a jeśli nie będziesz wiedziała to się nauczysz.uwierz mi ja też nic nie umiałam...pierwszego niemowlaka jakiego miałam na rękach to był mój Kubuś 🙂.też nie umiałam karmić,miałam problem z przykładaniem do piersi.ale wszystko przyszło samo jakoś...i potem już uważałam ,że tylko ja wiem co dobre dla mojego dziecka.jak widziałam jak ktoś z rodziny go koślawo jakoś trzyma to zaraz miałam ochotę wziąć go w swoje ramiona.
ja też miałam z synkiem okropne sny i teraz też mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
morelowe misie w kółeczkach(pościel) kupiona 😁...mąż sprzedał wzmacniacz taki od kolumn do grania ,bo miał dwa.trochę kaski wpadło i zaraz kazał mi na allegro kliknąć i kupić 🙂....kupiłam też cieniutki kocyk,bo po synku mam tylko dwa grube,zimowe.
dziś jadę zobaczyć ten wózek znajomej.
ja nie kupuję pościeli do wózka.wystarczy cienki kocyk albo później pielucha flanelowa.

miałam ostatnio nerwowe dni...mąż się dowiedział,że ich kierownik,menedżer ze skańskiej został dyscyplinarnie zwolniony,wykopany z firmy...3 dni czekaliśmy co będzie z jego pracą...ale na szczęście szef męża pojechał na spotkanie do torunia i okazało się,że chłopaki zostają i będą bezpośrednio pracować dla skańskiej a nie jako podwykonawcy 🙂...ale nam ulżyło.mąż chodził przez te 3 dni jak bomba zegarowa,ja też.ale wczoraj szef był podpisać bezpośrednio ze skańską umowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie to hormony i podświadomość oraz to że ciągle myślimy o naszych dzieciaczkach przygotowując im wyprawki, myśląc o tym jaki/jaka będzie. Mi też się śnią różne rzeczy, np ze zaczyna sie poród, budzę się z zadyszką, sprawdzam krocze, suche, patrzę na męża, że śpi i dalej zasypiam. Czyli wszystko z nami normalne 🙂

Ja dzisiaj jestem pełna energii bo o 5 wstałam i już wtedy zaczęłam coś działać, mam na myśli sprzątanie, bo jedzeniem zajmuje się teściowa. Ale to jest tylko sprzątanie naszej części domku.
Gotuję już zupkę- burakową, a do tego będzie makaron z serem i cukrem :P Bo powiem wam, że od kilku dni tak za mną chodzi.

Wczoraj mój mąż wspominał moja pierwszą zachciankę. Otuż zażyczyłam sobie chleb z masłem i solą. Gdzie ja za masłem i margaryną średnio przepadam. I potem mówi boże ile to tygodni temu było a już za pasem mamy kwiecień i niedługo urodzisz. Wogóle ja patrzę na niego i pytam czy dobrze się czuje, bo on raczej takowych refleksji nie miewa ale mówi że tak 🙂 Czyżby włączał mu się instynkt? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o wyposażenie do wózeczka to moja bratowa i siostra mówiły, że raczej z tego nie korzystały, bardziej z kocyków, bo w gondoli jest taki mały materacyk. A my dodatkowo urodzimy w ciepłym okresie, więc kocyk albo tak jak mówicie flanelka wystarczy.

A propo pieluch, powiem wam że kupilam białe petrowe podwójnie tkane i jakieś zwykłe oraz flanelkowe.
Flanelkowe i podwójnie tkane rewelacja.
A te zwykłe masakra wogóle mam wrażenie jakby zmieniły wielkość, oczywiście na mniejszą, są mega cienkie i wogóle jakieś dziwne. A rozmiar wzięłam standardowy 70x80.
Co prawda flanelkowe i podwójnie tkane są droższe ale nie ma co w tej sytuacji kupować tych tańszych. Narazie mam 25 szt wszystkich, więc mam nadzieję, że wystarczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też miewam dziwne sny ale jedno jest pewne-jak we snie zobaczylam Oliwierka to serce mi skakalo z radosci,wiec czuje,ze obudzą sie we mnie oromne instynkty macierzynskie jak tylko go zobacze 🙂 najlepsze jest to,ze snilo mi sie iz pierwsza czynnosc,jaką musialam wykonac przy nim to..zmiana pieluchy 😮ale i tak go ucalowalam 😁

marcysia widzisz jakiego masz super męza? 🙂

Ja natomiast wczoraj zaopatrzylam sie w śliczne ciuszki ciążowe na wiosne i dzis ide buszować dalej po sklepach,w końcu nic tak nie poprawia kobiecie humoru jak zakupy 🙂 🙂

a własnie na ile kupujecie wprawke dla malucha do szpitala?ja kupilam doslownie 3 komplety na 56,reszta na 62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszaczki! ja dziś drugi dzień myje okna, rozłożyłam sobie to na trzy dni, bo po dwóch pokojach nie mam już siły. Synek mi się rozchorował, lekarka powiedziała, że to rumień nagły, miało to może któreś z Waszych dzieci? Niech już w końcu będzie ciepło, bo ta pogoda mnie dobija... 🤨 buziaki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj byłam na szkole rodzenia i połozna mówiła jak ma wyglądać nasz pakuneczek do szpitala, i mówiła zęby nie czytać na internecie bo pół chsłupy zabierzemy 😁
Wiec wymieniła:
-3 koszule, na szelkach! to bedzie maj a na porodówce straszny upał więc nie zaleca takich cieplejszych ,ewentualnie szlafroczek delikatny (na sali porodowej jest ok 30stopni)
- 2 biustonosze do karmienia, chyba że ktoś preferuje opcję wolność cyckom i mleku 😁
- 2 pary ciełych skarpet, bo nogi podobno marzną
-bielizna, kosmetyki, podkłady, wkładki itp
- dokumenty do szpitala
A dla dzieciątka wystarczy jeden, ew 2 komplety ubranek na wyjscie i kaftanik np polarowy, bo szpital daje wszystko, czyli ciuszki, pieluchy,. jeśli ktoś chce to tak na ewentualnośc ze 2 pieluszki newborn i paczke husteczek morych. A i zaznaczyła ze nie wydadzą nam dziecka do"kocyka" trzeba mieć fotelik, a jeśli bobas malutki sie urodzi to jakiś kocyk albo podusie pod pupcie bo się zapada w foteliku i może w bezdech wpasc 😞.
i żeby wziąść rzeczy tylko dla siebie a te dla bobaska przygotować zeby ktoś po 2 dniach albo po porodzie juz przywiozl bo nie ma sensu tego zabierać od razu, tym bardziej że to my bedziemy cały ekwipunek tachac bo dumni tatusiowie zabierają się za nosidełko zawsze 😁

a tu jest stronka do mojej szkoły: http://www.homohomini.rzeszow.pl/szkola_rodzenia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...