Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Trzymajcie się dzielnie Dziewuszki! Malinko masz rację - nie siedź sama w domku, bo wtedy najwięcej myśli człowiekowi do głowy przychodzi... 🤢 Współczuję ogromnie tego czekania 😞 Ja już czekam jak na szpilkach, a mam jeszcze tydzień, więc aż mnie ściska, gdy pomyślę, że Ty Biedactwo już tydzień czekasz... 🥴
Oliczeko rozumiem Twoje obawy - z jednej strony radość, że już za chwilę Synuś będzie z Wami, z drugiej z zaskoczenia zawsze jest mniej stresu. Ale kochana, ciesz się jeszcze stanem Ciężaróweczki, dogadzaj sobie z jedzonkiem, zrób wszystko, na co później nie będziesz miała czasu, ochoty lub zwyczajnie nie będzie Ci wolno, abyś potem mogła z satysfakcją powiedzieć "No to teraz mogę rodzić" 😜
Ja jutro biorę się za swojego mężusia, bo przecież w piątek rano rodzę 😜 😉 I to do 7 rano musze się wyrobić ze skurczami lub wody muszą mi odejść, zanim mężulek do pracy pojedzie 😜 🙃 😉 A tak serio, to chyba oszalałabym ze szczęścia, gdyby rzeczywiście udało się nam w piątek urodzić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zaraz mam wizytę u lek.prowadzącego zobaczymy co ona powie 🙂 no i jutro się wszystko okaże... 🙂
po wizycie też jadę do pracy trochę posiedzieć i z koleżanką sie spotkać, żeby nie siedziec w domu i nie myśleć...bo jak myślę to się stresuję jak przed jakimś egzaminem i często latam do kibelka 🙂

Miłego dnia Brzuszki! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
BettyPe napisał(a):
A dziewczyny mam pytanie,

Mam umowę o pracę, na pełen etat przedłużoną do dnia porodu. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Jak mam złożyć ten wniosek o zasiłek/urlop macierzyński? do pracodawcy czy do zus-u?


znalazłam jeszcze coś takiego:
http://zasilki.wieszjak.pl/zasilek-macierzynski/85676,Jak-ubiegac-sie-o-zasilek-macierzynski.html


Tu jest jakoś tak przyzwoicie to napisane:
Umowa terminowa
Gdy z pracownicą zawarto umowę o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, pracodawca ma obowiązek umowę tę przedłużyć do dnia porodu. Od dnia porodu pracownica ma prawo do zasiłku macierzyńskiego. Z uwagi, że ostatnim dniem trwania stosunku pracy jest dzień porodu, za który pracownicy przysługuje zasiłek macierzyński, wypłaty zasiłku za ten jeden dzień powinien dokonać pracodawca. Natomiast za pozostały okres przypadający po ustaniu ubezpieczenia chorobowego zasiłek wypłaca oddział ZUS. Możliwe jest jednak, by wpłaty zasiłku macierzyńskiego za cały okres, także za dzień porodu, w którym pracownica pozostaje jeszcze zatrudniona na podstawie stosunku pracy, dokonał oddział ZUS.

Ale i tak przejdę się do zusu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj kochane,ale żeście naskrobały 🙂
ja prawie całe dnie spędzam na dworze ,bo synek nie chce siedzieć w domu ...i woła"mamuś jaka piękna pogoda"
trochę mnie to martwi,bo jak się urodzi dziecko to nie będę mogła siedzieć na dworze z nim...

nie bójcie się kochane,na samym końcu jestem właśnie Ja ... 😞 wy wszystkie będziecie już tulić swoje maleństwa ,a ja jeszcze pewnie będę się kulać...
malina a oby dwa terminy i z miesiączki i z usg masz już za sobą?
bo ja podczas pierwszej ciąży miałam 9 dni po terminie z miessiączki a według usg miałam na 2 października i tak urodziłam ...choć w karcie mi napisali poród w 42 tyg.bo oni sugerują się tym terminem z miesiączki.a urodziłam dokładnie w dzień wyznaczony przez usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewuszki. Ja już po wizycie. KTG wyszło dobrze, tętno w porządku, skurczy brak. Szyjka się skróciła i jest uchylona ale dzidzia nadal wysoko. Pani doktor nie podobało się moje ciśnienie i to że mam ręce i nogi lekko opuchnięte. Mam mierzyć ciśnienie i zrobić badania w kierunku zatrucia ciążowego. Kolejna wizyta za tydzień o ile nie będzie się nic działo. Wtedy pewnie już zostawią mnie na oddziale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba w piatek sypniemy jak z rekawa 🙂
Chyba naszym malenstwom dobrze w brzuszkach 🙂
W koncu znosimy uroki ciazy....niech panowie przyloza sie na koniec....hehe a nie tylko na poczatku 🙂
Ja juz lekko podniecona ....ze to juz w ten piatek bede miala mojego synusia, az mi sie plakac ze szczescia chce 🙂
Trzymam kciuki, odpal swiece i do dziela powiedzmy tatusiom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem po wizycie. Mam skierowanie do szpitala. Chociaż lekarka badała położenie małego ręcznie i mówiła że może być różnie ułożony 🙂 ale poza tym to mam liczne złogi wapnia na łożysku. Zobaczymy co mi powiedzą jutro w szpitalu.... modlę się już o tą cesarkę, nastawiłam się jakoś...no zobaczymy jak to będzie.
Trzeba iść dopakować torbę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie wróciłam z wizyty - rozwarcie na niecałe 0,5cm, mała wysoko leży, ssie kciuka i ma wszystko i wszystkich w nosie. Dostałam skierowanie na 16tego do szpitala, jakbym wcześniej nie urodziła, ale póki co nic nie wskazuje 🤔 lekarz mówił, że mam dużo wód płodowych, więc do tego czasu małej powinno być dobrze i wygodnie, a ja bym wolała, żeby już było jej niewygodnie i żeby zmieniła miejsce stałego pobytu 😉 a za dwa dni mam termin - może jednak się uda? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
No to nieźle...Niektórym Maluszkom widać że się nie spieszy 🙂
Marta jakie pięknę zdjęcie !! 🙂 wyglądasz bosko!

Ciekawe co u Angeli w ogóle się nie odzywa!


dzięki ☺️

Angela odezwała się w wątku z gratulacjami z okazji narodzin Alexa jakieś 3h temu - napisała, ze dopiero wrócili do domu, ale wszystko jest ok 🙂 też już się martwiłam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
No to nieźle...Niektórym Maluszkom widać że się nie spieszy 🙂
Marta jakie pięknę zdjęcie !! 🙂 wyglądasz bosko!

Ciekawe co u Angeli w ogóle się nie odzywa!

To zajrzyj na stronę z gratulacjami dla Niej 😆
Zestresowałam się dziś trochę, bo od rana bolał mnie brzuch i mała nie chciała się wcale ruszyć, ani słodycze, ani kąpiel jej nie ruszyły. Ale właśnie czuję, że uspokaja mamusię. Myślałam, że to już to, chociaż cały czas mam jakieś chwilowe skurcze i ogólnie tak "podejrzanie" się czuję. Najgorsze, że mąż dziś nad ranem wyjechał na 3 dni, a droga do domu zajęłaby mu ok 6-7 godzin 😉 także mam nadzieję, że w razie czego poród nie będzie super szybki. Odebrałam rano wyniki gbs, i też mam to świństwo. Podobno podaje się antybiotyk 4 h przed porodem, a co jak idzie szybciej? Czy wtedy już nie zdążą zadziałać? Może któraś z Was się orientuje?
Buziaki brzuszki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane kochane moje dziekuje ze sie martwilyscie ja niestety nie mialam neta w szpitalu wiec i nie mialam jak sie odezwac :/ opisalam co i jak u nas bylo w watku dla mnie 🙂 kurcze musze spadac bo maly sie cycucha domaga 🙂 bede wpadala tak czesto jak czas na to pozwoli 🙂 przesylamy Wam z Alexem mnustwo buziolkow i zyczymy wszystkiego dobrego!!!! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny szalejecie ze zdjęciami profilowymi na koniec 🤪 Uśmiechnieta zdjęcie naprawdę zjawiskowe 🙂
Angela współczuję cięzkiego porodu 🤨 Całe szczęście że nie rodziłaś w Polsce bo byś się znieczulenia nie doprosiła i męczyła cały poród. Dobrze że mimo komplikacji jesteście już cali i zdrowi w domku 😘
Cały czas zaglądam i trzymam kciuki za nierozpakowane Brzuszki 🙂

U nas wszystko dobrze, Weronika trochę zazdrosna ale staramy się jak mozemy żeby nie czuła się odtrącona i chyba jest nieźle 🙂 A Hubiś je, śpi i wali w pieluchę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, zadzwoniła do mnie znajoma i powiedziała że przed cc mogą mi wywoływać normalny poród, żeby mi się w głowie poprzestawiało i dopiero robić mi cięcie...
Teraz to już w ogóle się boję i chyba nie zasnę dziś.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
właśnie wróciłam z wizyty - rozwarcie na niecałe 0,5cm, mała wysoko leży, ssie kciuka i ma wszystko i wszystkich w nosie. Dostałam skierowanie na 16tego do szpitala, jakbym wcześniej nie urodziła, ale póki co nic nie wskazuje 🤔 lekarz mówił, że mam dużo wód płodowych, więc do tego czasu małej powinno być dobrze i wygodnie, a ja bym wolała, żeby już było jej niewygodnie i żeby zmieniła miejsce stałego pobytu 😉 a za dwa dni mam termin - może jednak się uda? 🤪


widdzę że sesja się udała, zdjęcie jest przecudowne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, a ja wałsnie sie poplakalam chyab stres mnie dopadł niemiłosierny..... jutro rano na tę izbę przyjęć i nei wiem czego się spodziewać a Tosia jest teraz taka aktywna, tak wypycha mi brzuszek. Bratowa dzwoniła i mówiła żebym lepiej była na czczo i sie zastanawiam właśnie co by tu zjeść mam ochotę na naleśniki ale kto je usmaży 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malina101 napisał(a):
hej, a ja wałsnie sie poplakalam chyab stres mnie dopadł niemiłosierny..... jutro rano na tę izbę przyjęć i nei wiem czego się spodziewać a Tosia jest teraz taka aktywna, tak wypycha mi brzuszek. Bratowa dzwoniła i mówiła żebym lepiej była na czczo i sie zastanawiam właśnie co by tu zjeść mam ochotę na naleśniki ale kto je usmaży 😜


Ja właśnie też nie wiem czy jeść coś jutro czy nie...ale nic nie mówili. Wiem co czujesz, ja to normalnie tak się boję że szok! Nie wiem co mnie jutro tam czeka i czego sie spodziewać!
malina smaż naleśniki może nie będziesz myślała o tym. Ja chyba też się czymś muszę zająć bo oszaleję, a mój małżonek zamiast ze mną być to poszedł na mecz Legii....
Nic nie boli tak jak życie - jak to mówi nasz 5letni chrześniak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Dziewczyny, zadzwoniła do mnie znajoma i powiedziała że przed cc mogą mi wywoływać normalny poród, żeby mi się w głowie poprzestawiało i dopiero robić mi cięcie...
Teraz to już w ogóle się boję i chyba nie zasnę dziś.. 😞


Oliczeko, wydaje mi się że to dobrze że najpierw wywoływać będą naturalnie, szybciej wrócisz do "formy" i nie bedzie to taki zimny poród. No i moze pokarm od razu dostaniesz bo po cc to różnie bywa a jak osystocyna zadziała to ruszysz mamusiu pełną parą 🙂 🙂 nic się nie bój!! to dla Twojego i Maleństwa dobra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia85a napisał(a):
Witajcie dzis o 24.40 sn urodziłam kubusia szybko poszlo przy 2 partym byl juz na swiecie reszte napisze jak wrucimy pewnie w sobote wyjde



Ale super, gratulujemy i czekamy na wieści!!!!!

Nowy wątek już założony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...