Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gratulacje dla kolejnej szczęśliwej mamusi 😘 😘 😘

u mnie dziś upał jak w lato.też mam problem z tym jak ja będę miała ubierać maleństwo w takie dni 🤨.
synek urodził się w październiku,więc nie było problemu...musiał być ciepło ubrany.
a teraz nie mam pojęcia czy będę potrafiła dobrze ubrać dziecko 😮 😮 😮

u mnie też cisza...oprócz upławów częstszych nic się nie dzieje.
teraz na sam koniec zaczęła mi dopiero pękać skóra na brzuchu...masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wam powiem ,że niby bym już chciała być po,a jak coś mnie zakuje to trzęsę się jak galareta....
boję się znowu tego bólu 😮 😮 😮 no i żeby obyło się bez komplikacji czy coś tam innego.

jeszcze mój brat nas poinformował,że mają chrzest synka 26 maja...więc może tak być,że mnie w ogóle nie będzie na tych chrzcinach 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki!

Podczytuje was regularnie ale brakuje mi czasu żeby popisać! 😁 Gratuluje nowym mamusiom! Niech maleństwa się zdrowo chowają! 🙂

Ja narazie próbuję się jakoś zorganizować w roli żony i mamy. 😁 Czyli dziecko, dom, dużo spaceruje z Mateuszem bo jest piękna pogoda. 🙂 Niestety z pokarmem jak było kiepsko tak jest nadal..chyba nie dane mi będzie karmić piersią 😞 jest to moja ogromna porażka.. 😞 Dokarmiam Matiego butelką w sumie narazie nie dużo ale jednak...w nocy mam pokarm ale w dzień jest kiepsko.. 😞 Wczoraj jak położyłam małego spać o 20 to musiałam go budzić na cyca o 1.30 a później o 7 rano bo by spał i spał 🤪 Byliśmy też wczoraj zważyć Mateusza i od wyjścia ze szpitala w tydzień przytył 160g położna mówi, że to bardzo dobrze czyli jednak chyba go nie głodzę.. 🥴

Kochane mamusie jeszcze z brzuszkami wiem, że jesteście tak samo niecierpliwe jak ja byłam 🤪 ale po porodzie mimo, że jest cudownie to wcale nie tak łatwo 😜 Ja zostałam już zakupkana, zasikana. Opieka nad takim maluszkiem pochłania dużo czasu wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 Z tym siusianiem to u chłopców jest najlepiej hehe, pamiętam jak mój Bartuś był malutki, to nie raz oberwałam 😁 😁 😁
A u mnie nadal cisza, i zaczynają się telefony czy już urodziłam itp... 🤔 Drugi raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni umyłam okna, wysprzątałam pokoje, łazienkę i nic. Już nie mam co sprzątać 🤢...
Śmiałam się do męża, że dam ogłoszenie na słup "umyję okna za paczkę pampersów" 😁 😁 😁 😁
jutro idę znowu na ktg i do lekarza, i ma mi powiedzieć kiedy mam iść na tą patologię, oby dopiero 15-stego bo wcześniej mi się jakoś nie widzi, leżeć w szpitalu w taką pogodę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Opieka nad takim maluszkiem pochłania dużo czasu wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy.

Haha, a ja się śmieję ze taki maluszmek to prawie czasu nie wymaga w porównaniu z 1,5 rocznym dzieckiem 😁
Dziś piątek węc Agus34 : trzymam kciuki 🙂
Któraś jeszcze? Bo się już zakręciłam tak te Wasze bąbelki zdanie zmieniają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😘!
Aniu jeszcze na wieści od Malinki czekamy, bo wczoraj minął jej tydzień od terminu i miała na wczoraj rano skierowanie do szpitala. Może jej Maleństwo jest już po drugiej stronie brzuszka? Życzę jej tego z całego serca, bo się biedactwo naczekała.
Ja ciągle modlę się o to, żeby poród zaczął mi się jak najszybciej, bo już nawet nie wychodzę z domu przez ten ból w krzyżu 😠 Najgorzej daje mi się we znaki biodro - gdy się źle położę albo wstaję to ból promieniuje do całej nogi... 🤢 W ogóle ta moja prawa strona jest w ciąży jakaś" lewa" 😉 Zdrętwiałe palce i największa opuchlizna właśnie z prawej strony, siara też mi leci z prawego cycucha jak szalona, a teraz jeszcze to biodro 🤢 Oby tylko nie przeszkadzało to w porodzie 😮
Ale królestwo oddałabym za wizytę na porodówce już dziś!

Miłego dnia Mamusie i Brzusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Dzień dobry 🙂

może na weekendzik któraś się rozdwoi 🙂

Zgłaszam się na ochotnika! 🙂 wczoraj wieczorem myślałam, że to już, po prostu zwijałam się z bólu, a to tylko wielkie "przeczyszczenie". Najgorsze jest to czekanie, co mnie brzuch zaboli, to już lecę do kąpieli, także kąpię się z trzy do czterech razy dziennie... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
haha 🙂 dobra jesteś 🙂
Każda z nas już bym chyba chciała być po...
A wam już wszystkim odszedł ten czop? Bo u mnie to się nic nie dzieje...

Mi cały czas odchodzi po trochu, gdzieś od dwóch tygodni.. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kobietki,
Mnie ostatecznie nic nie odeszlo. Wlasnie wstalam na siku i spac nie moge. U mnie dochodzi 4:00. Troche denerwuje sie porodem. To juz dzis! Cesarke mam na 10:30, w szpitalu kazali byc dwie godz wczesniej, chyba mnie stres oblecial.
Daw Wam znac jak bedzie po wszystkim.
Wczoraj mialam smutny dzien, poplakalam sie....dostslam inf o smierci bliskiej mi osoby, no i szpila przez ex mojego meza....Zafundowanych mialam troche zlych emocji niewskazanych mi zwlaszcza dzien przed porodem
Kochane, wiec za 6 i pol godz rodze! Pomyslcie o mnie!
Uffff ale mam cykora....i jesc mi sie chce, a juz nie moge! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus wiem co czujesz, ja wczoraj też nie spałam i jak jechałam do szpitala to byłam obsrana 🙂 aż mi było niedobrze. Ale pomyśl że dziś już będziesz miała maluszka przy sobie 🙂 będzie dobrze, zobaczysz!
A co znowu ta ex nawywijała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 trzymam kciuki za Ciebie i Twojego maluszka! Przykro mi, że taka zasmucona i zdenerwowana jedziesz na porodówkę - postaraj się zrelaksować, posłuchać kojącej muzyki, odprężyć, pomyśleć o tym, że już za parę godzin będziesz trzymać swoje dzieciątko w ramionach! 🤪 wyrzuć precz tego smutaska z buzi i przywitaj maluszka uśmiechem, bo przecież on jest teraz najważniejszy i niech wie, że mamusia się cieszy na jego przyjście 🙂 buziaki i jeszcze raz powodzenia!!!1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziś raczej zmieniam plany - zamiast na porodówkę jadę do kina 😉

PS. dziękuję za komplementy odnośnie zdjęć ☺️ bardzo jestem zadowolona z sesji - super pamiątka na przyszłość. Ale muszę wam powiedzieć, że nie wszystkie zdjęcia nadają się do publikacji, bo na na niektórych mam odsłonięte więcej niż tylko ramię 😉 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

Życzę powodzenia wszystkim brzuchatkom, które mają na dzis termin 🙂 tak wam zazdroszczę, że będziecie miały już skarby przy sobie. Ja mam termin między 14 a 16 maja czyli już na przyszły tydzień i doczekać się nie umiem.

Wczoraj złapał mnie wieczorem pierwszy raz taki prawdziwy skurcz. Brzuch jak balon, bolało ale jakoś nie umiałam się tym martwić, wrecz się cieszyłam. Niestety na jednym skurczu się skończyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agus trzymaj się dzielnie i ucałuj Elviska od cioć 😘! Wszystkie jesteśmy z Tobą i pewnie wszystkie po cichu zazdrościmy, że już dziś będziesz Mamusią "po" 😉 😘
Ja już mam serdecznie dosyć - ledwo się z łóżka podnoszę przez ten ból a o wyjściu z domu mogę zapomnieć 😞 Także Uśmiechnięta tego kina to Ci baaaaardzo zazdroszczę, bo ja leżę tylko, wszystkie książki wyczytałam, w telewizji nic nie ma, a ja nawet za prasowanie nie mogę się wziąć, bo nie ustoję tyle z tym głupim biodrem 😠
JASIULEK - WYJŹ JUŻ, PROSZĘ!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
P.S. Mój czop też się trzyma na swoim miejscu, bo nie zauważyłam w gatkach nic, co by go przypominało. Mojej siostrze odszedł dopiero, gdy ze skurczami co 12 minut kąpała się przed wyjazdem do szpitala. Gdyby ten czop wyleciał, to chyba sama wepchnęłabym całą rękę (wiecie gdzie 😉 ) i sama Jasia wyciągnęła 😜!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez cisza ☺️ Agus jak cudnie ze juz za moment bedziesz tulic synka 🤪 bardzo fajna data urodzin 10.05, 🤪 swoja droga to takie dziwne ze wiesz,ze juz za 4 godziny Maly bedzie z Toba.

Ja dzis obudzila sie o 6...potem wstal Piotrek,zjedisy sniadanie i o 9 poszlam dalej spa 😉 niedawno wstalam i jem sniadanie 😜 oprocz tego moja mama wrocila z Grecji i przywiozla takie pycha slodycze!! a ze to ostatnie dni,to sie nie oszzedzam 😘 o 14 przychodza do mnie kolezanki ciezarowki wiec pewnie tez cos zjemy ☺️

Usmiechnieta-bardzo cudna pamiatka,ja tez juz mam z ciazy sporo zdjec i planujemy zrobic taki czarno-bialy kolarz-moj brzuszek na poczatku---->brzuszek pod koniec----->Olivierek 😉 i chcemy to powiesic w jego pokoju 😉 a co do zdjec bardziej odslonietych to wrzuc po godzinie 22 😁 abo mozemy utworzyc nowy watek -majówki wieczorowa porą 😉

Ciekawe co u malinki:blush:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
totylkoja8 napisał(a):
P.S. Mój czop też się trzyma na swoim miejscu, bo nie zauważyłam w gatkach nic, co by go przypominało. Mojej siostrze odszedł dopiero, gdy ze skurczami co 12 minut kąpała się przed wyjazdem do szpitala. Gdyby ten czop wyleciał, to chyba sama wepchnęłabym całą rękę (wiecie gdzie 😉 ) i sama Jasia wyciągnęła 😜!!!


mi czop też nie odchodzi, generalnie poza tym, że jak zrobię więcej niż 500m to boli mnie w krzyżu i w sumie od tygodnia boli mnie brzuch jak na okres ale bez skurczy, to nie się nie dzieje... 🥴 ja tam to już na prawdę nie liczę na szybki poród, choć pociesza mnie fatk, że moja mama w żadnej ciąży nie miała skurczy, przepowiadających, wcześniejszego odejścia czopu, czy jakichkolwiek sygnałów. Po prostu jak dostała pierwsze skurcze to po 12-16 godzinach rodziła i tyle 😮

a z tymi twoimi bólami to Ci serdecznie współczuję. Z jednej strony by się chciało zrobić jak najwięcej przed pojawieniem się Jasiulka i przyspieszyć jakoś poprzez pracę poród, a z drugiej strony przez ból człowiek jest uziemiony 🤨 ale na leżąco też się da pobudzić poród 😉 😜 🤪

wczoraj kumpela z anglii mnie zabiła tekstem jak można wywołać poród - otóż należy zjeść całego ananasa na raz! podobno jej koleżanka tak zrobiła i urodziła następnego dnia tydzień przed terminem! 😁 a ja to pewnie bym dostała co najwyżej sraczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
U mnie tez cisza ☺️ Agus jak cudnie ze juz za moment bedziesz tulic synka 🤪 bardzo fajna data urodzin 10.05, 🤪 swoja droga to takie dziwne ze wiesz,ze juz za 4 godziny Maly bedzie z Toba.

Ja dzis obudzila sie o 6...potem wstal Piotrek,zjedisy sniadanie i o 9 poszlam dalej spa 😉 niedawno wstalam i jem sniadanie 😜 oprocz tego moja mama wrocila z Grecji i przywiozla takie pycha slodycze!! a ze to ostatnie dni,to sie nie oszzedzam 😘 o 14 przychodza do mnie kolezanki ciezarowki wiec pewnie tez cos zjemy ☺️

Usmiechnieta-bardzo cudna pamiatka,ja tez juz mam z ciazy sporo zdjec i planujemy zrobic taki czarno-bialy kolarz-moj brzuszek na poczatku---->brzuszek pod koniec----->Olivierek 😉 i chcemy to powiesic w jego pokoju 😉 a co do zdjec bardziej odslonietych to wrzuc po godzinie 22 😁 abo mozemy utworzyc nowy watek -majówki wieczorowa porą 😉

Ciekawe co u malinki:blush:


ja właśnie z ciąży mam tylko takie zdjęcia komórka przed lustrem robione, więc nawet się nie nadają i dlatego mi bardzo zależało żeby jeszcze się w ciąży załapać na choćby kilka lepszych. Jak Madzia się urodzi to po jakimś czasie też bym chciała zrobić jej kilka pamiątkowych fotek, szczególnie, że to nie jest aż takie drobie jak na początku myślałam.

Też się zastanawiam co u dziewczyn słychać, kiedy się podzielą radosną nowiną.
Mój mąż się śmieje, że jak nic się nie ruszy, to jutro bierzemy się do indukowania porodu 😜 chyba nawet jakbym zaczęła rodzić to mu nie powiem, żeby nie omineła mnie ta przyjemność 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...