Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Już nie mogę, ta zima mnie dobija... 😞 Mam dosyć swojego płaszcza, w którym wyglądam jakbym po prostu miała jakieś 25 kg nadwagi, a nie była w ciąży, w dodatku płaszcz, jak to płaszcz, swoją wagę ma, więc w połączeniu z wielkimi kozakami (kupionymi specjalnie na ciążę z grubą, traperowatą podeszwą i o numer większe niż zwykle) powstaje efekt wielkiej, czarnej, człapiącej, sapiącej kuli z nogami... Ile można???!!! 😠
W dodatku znowu dopadł mnie leń pogodowy i najchętniej ciągle bym spała lub chociaż leżała pod kocykiem... A od niedzieli do piątku zostaję sama, bo mój mężuś na szkolenie wyjeżdża 😞 Przez ten czas, żeby nie uschnąć z tęsknoty i zająć myśli będę prasowała resztę rzeczy Małego i wysprzątam w domku absolutnie wszystko. Oby tylko zgodnie z prognozą pogody od 10 przyszła wiosna 🤢
Karolinko, powinnaś być w ciąży notorycznie, bo wyglądasz zjawiskowo z brzusiem!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
totylkoja8 napisał(a):
A mnie odrzuca od alkoholu i ciągle mi śmierdzi 😜 Z jednej strony, przynajmniej się nie męczę, że chciałabym a nie mogę, z drugiej mój biedny mężuś nawet na buziaka nie może liczyć po piwku 😞

Uśmiechnięta , ale promieniejesz! Świetnie wyglądasz 😆


dzięki, zdjęcie zrobiła mi siostra w czasie totalnej głupawki, więc minę mam jak skrzyżowanie trola z Buźką z Bonda - na jego podstawie można ocenić przebieg leczenia ortodontycznego 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
żebyś marcysia nie miała jeszcze niespodzianki z płcią! tak się maluda maskuje, że wszystko może się zdażyć 🤪 super że maluszek zdrowo rośnie, tak trzymać!!


podczas usg połówkowego mówił,że dziewczynka 🙂...choć ja podchodzę ostrożnie do tego i mam wszystko w uniwersalnych kolorach.ubranka mam po synku.,który na początku nie miał niebieskich...miał kremowe,żółte,seledynkowe...takie uniwersalne.dlatego nic nie kupuję na razie.jak się urodzi to wtedy coś różowego pokupuję 😁
teraz akurat trzymało tak pytkę,że było zasłonięte...ale jak to gin stwierdził "nie wygląda na chłopca" 😁
okaże się jak się urodzi 🙂...ze synkiem mieliśmy 100% pewności a teraz tak niby wiemy,ale jakbyśmy nie wiedzieli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa, ja mam przez cały czas ścierpnięte trzy palce prawej ręki - od środkowego do najmniejszego i praktycznie nie mam w nich czucia 😠 Ginek powiedział mi, że tak czasami bywa w ciąży, zwłaszcza, gdy Maleństwo już trochę waży i tworzy się wtedy opuchlizna w torebkach stawowych czy jakoś tak 🤔 W każdym razie, jak mnie pocieszył, po porodzie zupełnie przejdzie 😜
A czasami drętwieje mi cała dłoń z nadgarstkiem włącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Ja to dzisiaj już się tak poryczałam, że chciałabym już urodzić mieć synka w ramionach 😞 i mam okropne wyrzuty sumienia, że jestem samolubna i okropna w ogóle się zdołowałam 😞


Kochana, nawet tak o sobie nie myśl, bo Cię przez kolano przełożę! A siłę w łapie to ja teraz mam 😎 To normalne, że gdy czujesz się już gotowa, to pragniesz mieć już Maluszka na rękach a nie w brzusiu. I nie jest to wynik egoizmu, tylko pragnienia i tęsknoty za Skarbem 🙂 To ja się zastanawiam, czy ze mną wszystko ok. , bo wciąż się śmieję, że tak mi cudownie w ciąży z Synusiem w brzuchu, że chciałabym jeszcze tak ze trzy miesiące pochodzić 😜 A przyjaciółce, która jest teraz w 13 tygodniu, to nawet troszkę zazdroszczę, że dwie trzecie tego wspaniałego czasu oczekiwania na Dzieciątko jeszcze przed nią ☺️
Chyba szybko po porodzie wskoczę na mężulka najpierw, żeby się nacieszyć po miesiącach na "zimną Szwedkę", a później, żeby znowu udzielać się na forum ciężarówek 😜 😉 ☺️ Zwłaszcza, że zawsze marzyła mi się trójeczka... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Ja to dzisiaj już się tak poryczałam, że chciałabym już urodzić mieć synka w ramionach 😞 i mam okropne wyrzuty sumienia, że jestem samolubna i okropna w ogóle się zdołowałam 😞


Kochana juz niedlugo ..wcale Ci sie nie dziwie tez swoje przeszlas, tu szpital tu co innego..nim sie obejrzysz a Mateuszek bedzie po tej stronie 😉 Mnie to niepokoi tylko mysl o porodzie...ze troszke trzeba sie nacierpiec żeby to dziecie wydobyc...bo jak cos to ja z brzuszkiem moge jeszcze pochodzic..chyba jestem do tego stworzona 😜
Grażynka moj maz dzisiaj sie mnie zapytał: kiedy wreszcie poszalejemy? a ja na to ze najblizszy termin to 8 maja jak Staś nie bedzie chcial jeszcze wyjsc 🙂 to zawsze jakas perspektywa 😁 szybciej niz po pologu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa ja Cię doskonale rozumiem bo miałam to samo w ciazy z Weroniką : 2 m-ce przed terminem zaczęły sie skurcze, szyjka skrócona i rozwarcie na 2cm. Też dostałam steryd na rozwój płuc a po szpitalu nakaz leżenia i spazmolinę rozkurczowo. A jak w końcu mi powiedzieli że mogę rodzić to byłam tak nastawiona na to że to już że każdy dzień był dla mnie rozczarowaniem mimo że do daty porodu zostały prawie 3 tyg. Ostatecznie urodziłam 2 dni przed terminem a wierz mi że na koniec się wcale nie oszczędzałam 😉
Marcysia gratuluje udanej wizyty 🙂
Wyobraźcie sobie że w końcu i ja zabrałam się za przygotowania : przebrałam i posegregowałam ubranka,kupiliśmy wszystkie brakujące pierdoły i łóżeczko (juz nawet rozłożone) i nawet rozwiązanie wózkowe już wybrane. I tu mam pytanie do Marty : znasz może jakiś sklep internetowy w którym można zamówić dostawkę litaf pick up z przesyłka do Polski? Na ebayu znalazłam tylko jednego sprzedawcę i do Polski nie wysyła akurat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Brzuszki powiedzcie mi czy macie bóle dłoni? Mi tak drętwieją i tak mnie bolą, że już nie wiem co z nimi robić 😞 straszne to jest czasami cięzko mi coś utrzymac w ręku 😞


Mnie łapią skurcze w nogach w nocy ale takie silne że nie puszczają przez minutę a później strasznie boli w tym miejscu...

Ja dziś przespałam pół dnia, ostatnio w nocy się budzę na siusiu i już nie mogę usnąć... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
Dziewczynki podpowiedzcie mi gdzie ja moge kupic szlafrok do szpitala?? Szukam na allegro ale jak jest jakis w miare tani i ok to rozmiary sloniowate..ja juz sama nie wiem 🥴


najlepiej iść do sklepu...zobaczyć,przymierzyć 🙂


Marcysiu u mnie to raczej chyba bedzie jednorazowy zakup bo ja mam swoj gruby ukochany szlafrok i jego sie trzymam 😜 i tak sie zastanawiam czy wogole mi sie przyda ale wszyscy kupuja wiec stwierdzilam ze moze warto by tez sie w niego zaopatrzyc...bo jakby nie bylo adrenalinka bedzie a koszule ktore mam sa do kolan z krotkim rekawem wiec jakos zbytnio seksowne to nie sa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
ja to nadal mam okropny problem z wyborem wózka 😮
już sama nie wiem jaki model i jaka firma 🤢 🤢
dostanę kota w końcu...za dużo tych modeli


Powiem Ci ze ja juz rzygam tymi zakupami...w sobote jedziemy zamowic wozek( babyactive elipso) i chyba przystane nawet na ten zielony kolor, ktory podoba sie mojemu K.bo kurde nie chce mi sie juz go przekonywac i gadac w kolko tego samego .Chce miec to juz z glowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Dziewczynki podpowiedzcie mi gdzie ja moge kupic szlafrok do szpitala?? Szukam na allegro ale jak jest jakis w miare tani i ok to rozmiary sloniowate..ja juz sama nie wiem 🥴


Ja ostatnio zamówiłam taka, najtańsza jaką znalazłam, to i tak tylko do szpitala a potem w kosz poleci bo nie lubię spać w czymś takim... 🤔
http://allegro.pl/s-m-koszula-nocna-dla-karmiacej-do-porodu-i3133831943.html

a szlafrok mają do tego taki:
http://allegro.pl/s-lekki-szlafrok-szlafroki-do-domu-szpitala-i3140481404.html

Szlafroka nie zamawiałam, ostatnio jak spędziłam 2 noce na patologii nie przydał by mi sie, wystarczy np jakiś sweterek mieć czy coś jeśli potrzebuje gdzieś się przejść a jeśli nie wychodzisz z oddziału to zbędny zakup 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja także melduje się po kontrolnej wizycie u lekarza. Przytyłam 1kg, co w sumie daje nadal poniżej 10, czyli dokładnie 7,1 :P

Położna zrobiła KTG, i lekarz stwierdził że jest wszystko w porządku. Potem mnie zbadał i powiedział że na pewno w ciągu 2tyg nie urodzę, no chyba że nie będę się oszczędzać itd. Ale szyjka zamknięta i zwarta. Pochwa tylko rozbrzmiała.
Bratowa mi napisała że trochę sexu i przyśpieszę poród, ale chyba chciałabym żeby Niunia trochę jeszcze urosła. Lekarz przecież mówił że nie przekroczy raczej 3,2kg jeśli dotrwam do 40 tyg. Za tydzień mam przyjechać na KTG, a za dwa tygodnie na kolejną wizytę, jak to doktor określił chyba ostatnią. A potem spotykamy się na porodówce :P

A dzisiaj dostałam smsa od mojej koleżanki, która jest już w 40tygodniu. W lany poniedziałek pojechała do szpitala z regularnymi skurczami. Wczoraj wypadł jej czop a dzisiaj wypisali ją ze szpitala bo wszystko ustało :/ I w domu ma czekać na skurcze ewentualnie odejście wód płodowych, a mówią że przy drugim dziecku jest szybciej, bo ona jest w ciąży właśnie z drugim dzieckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Betty Pe No toc taka zyrafe wlasnie posiadam 😜 pisalam ze niezbyt seksowne to wdzianko 😁 dlatego szlafrok chce jakis najtanszy wlasnie po to by nie bylo mi go szkoda zutylizowac po wszystkim 😉
Malina to Twoja Antosia to kruszynka bedzie 🙂 ale jakby nie bylo im dluzej w brzuszku tym lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeśli chodzi o zaplanowane malowanie to mąż działa i to ostro aż musiałam go pochwalić bo kurcze naprawdę dzisiaj dużo zrobił, cąły pokój pomalował. Chcieliśmy tak odświeżyć, posprzątać gruntowanie i czekać na maleństwo.

Jutro mąż będzie działał z kuchnią. Muszę tylko coś mu dobrego ugotować w nagrodę że się dobrze spisuje i nie marudzi, a przecież wziął specjalnie na to urlop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia, a sprawdzałaś na ang. ebay? Bo jest sporo i trzeba pisać do sprzedawców, bo niektórzy się godzą na wysyłkę zagraniczną. Chcesz nowe czy używane? A tak sprawdź sobie jeszcze amazon.co.uk, kiddicare.co.uk. Nie ma na allegro tych przystawek? Jutro postaram Ci się jeszcze znaleźć jakieś stronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...