Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ewela21 napisał(a):
czesc dziewczyny!
jak wy czulyscie ruchy? ja od wczoraj mam takie dziwne "pukanie" taki jakby tik na samym dole brzucha takie delikatne i co chwile pare razy a potem cisza to jest juz to czy nie? nie mam pojecia jak to ma wygladac a nie chce tego przegapic... pomocy!!! 😁



hahahaha
ja mam takie uczucie pekajacej banki w brzuchu.. 🙂 najpierw raz na kilka dni i teraz codziennie i nawet teraz mi puka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewela21 napisał(a):
no u mnie podobnie! 🙂 czyli to jest to? kurcze to szybko bo u mnie to 16tc5d. ale nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam a jesli juz to wyzej kolo zoladka i wiedzialam ze to na pewno nie to a teraz tak nisko takze nic innego to nie moze byc 🙂


ja pierwsze pukanie poczulam w 16t 3d dokladnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewela21 napisał(a):
no to super tak jak ja 🙂 🙂
a teraz czujesz mocniej czy tak samo jak wczesniej?


czasem jakby paluszkiem wypychało moj brzuch 🙂tak mocniej a czasem slabiej to roznie tyle ze teraz codziennie( od jakiegos tygodnia) mojego Myszona czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siemka dziewczynki!!
kurde, ja chyba ruchow dziecka nie odczuwam...?!albo takowe oceniam jako wzdęcia?! 😉 to moja druga ciąża i moze juz tak sie nie wczuwam,moze i czasu nie ma na ocene...ehhhh
w pierwszej ciazy pierwsze ruchy poczulam 5 listopada,a porod byl 2 kwietnia,wiec ktory to mogl byc tydzien...hmmm...licze, licze...17ty! wiec tak jak teraz!! no to musze sie wyczulić teraz zeby je zauwazyc"
jutro zamierzam isc do lekarza, chcialabym poznac plec,ale czy sie da...zobaczymy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to się melduję po połówkowym!!!!!!!!!!
CÓRCIA, tak, tak CÓRCIA zdrowiusieńka, bardzo dobrze wszystko rozwinięte, pomiary idealne!!!! Bardzo ruchliwa, groziła nam palcem i machała rączką. Dwa razy wchodziłam do gabinetu, bo nie chciała gadzinka kochana zmienić pozycji, aby można było jej zrobić ładne foto buźki na pamiątkę- także zdjęcia nieciekawe i tak się ruszała, że na zdjęciach mamy samą rączkę z tym grożącym palcem, albo same stopy, a potem odwróciła się do nas plecami- ze śmiechu nie mogliśmy wytrzymać!!!
Tak się cieszę, że druga córcia, jestem tak podekscytowana, że nie zasnę chyba dzisiaj. Mężuś się śmieje, że dodatkową robotę będzie musiał znaleźć, bo jak zaczną się stroić i ciągnąć kasę to nie wydoli, a ja na to żeby o mnie nie zapominał 😁
A wyniki krwi mam bardzo dobre i przeciwciała minimalne!!! Ale od lutego kontrole co dwa tyg. w szpitalu i sprawdzanie przeciwciał we krwi.

U Olivci był już Mikołaj i co?! Tak się w niego wpatrywała, wsłuchiwała i cytuję: \"to nie jest przecież Mikołaj, tylko tata przebrany za Mikołaja\" 😮ja myślałam, że uduszę się ze śmiechu. Mąż dalej twardo grał Mikołaja, aż chyba w końcu zwątpiła, bo jak wziął ja na kolana do zdjęcia, to się darła i uciekała jak przerażona, także Mikołaj równie szybko uciekł 😁 Z prezentów zadowolona, że aż wypieków dostała.
A i przed szpitalem były dwa renifery małe i pomocnicy Mikołaja dla dzieci w szpitalu taka niespodzianka. Olivia wniebowzięta była, ale bała się podejść i je nakarmić siankiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 napisał(a):
Tabelka super!
U mnie nastapila zmiana terminu porodu !!!!!
Bedzie to 17 maj, wg USG- dzis sie wlasnie dowiedzialam.
Dziewczyny, powiedzcie mi, czy Wy co miesiac macie badanie ginekologiczne?
Bo u mnie to tylko krew , mocz, mierzenie brzucha (miarka) i sluchanie serca-jak nic sie nie dzieje.
[/quote


w UK tak samo, jak nic się nie dzieje, to tylko mocz, ciśnienie, pomiar brzucha miarką, słuchanie tętna dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewela21 napisał(a):
czesc dziewczyny!
jak wy czulyscie ruchy? ja od wczoraj mam takie dziwne "pukanie" taki jakby tik na samym dole brzucha takie delikatne i co chwile pare razy a potem cisza to jest juz to czy nie? nie mam pojecia jak to ma wygladac a nie chce tego przegapic... pomocy!!! 😁

To już jest to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie 🙂
Mam nadzieje ze u Was wszystko w porzadku! Dawno tu nie zagladalam i nie wiem co u Was slychac nad czym ubolewam 😞 Po krotce powiem co u mnie slychac (moze kogos zainteresuje) a wiec jak narazie odpukac wszystko w jak najlepszym porzadku-rosne sobie i rosne i juz sie niestety musialam pozegnac z jeansami-za cholere nie zapne rozporka. Jak probowalam na sile sie w nie wcisnac to dostalam kopa od maluszka i na tym sie skonczylo. Maluszek czuje sie chyba swietnie bo bryka w brzuszku jak szalony 🙂 Przed wczoraj moj Maz mial zaszczyt poczuc po raz pierwszy jak nasz chlopczyk pieknie kopie mamusie 🙂 Wiecie od kilku dni dopadla mnie zgaga.... Cos okropnego-i to tylko wlacza mi sie wieczorami. Wczoraj to juz nie moglam zasnac myslalam ze po straz pozarna bede dzwonic bo juz nie wiedzialam co zrobic :/ Bylam dzis w aptece ale Pan mi powiedzial ze to musze z moim ginem sie skonsultowac bo tu praktycznie wszystko na recepte dla ciezarowek... wiec niestety musze wytrzymac do nastepnego czwartku... Mam nadzieje ze u Was kochane wszystko w porzadku 🙂 Dbajcie o siebie i o malenstwa!! 🙂

Buziole
Angela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
No to się melduję po połówkowym!!!!!!!!!!
CÓRCIA, tak, tak CÓRCIA zdrowiusieńka, bardzo dobrze wszystko rozwinięte, pomiary idealne!!!! Bardzo ruchliwa, groziła nam palcem i machała rączką. Dwa razy wchodziłam do gabinetu, bo nie chciała gadzinka kochana zmienić pozycji, aby można było jej zrobić ładne foto buźki na pamiątkę- także zdjęcia nieciekawe i tak się ruszała, że na zdjęciach mamy samą rączkę z tym grożącym palcem, albo same stopy, a potem odwróciła się do nas plecami- ze śmiechu nie mogliśmy wytrzymać!!!
Tak się cieszę, że druga córcia, jestem tak podekscytowana, że nie zasnę chyba dzisiaj. Mężuś się śmieje, że dodatkową robotę będzie musiał znaleźć, bo jak zaczną się stroić i ciągnąć kasę to nie wydoli, a ja na to żeby o mnie nie zapominał 😁
A wyniki krwi mam bardzo dobre i przeciwciała minimalne!!! Ale od lutego kontrole co dwa tyg. w szpitalu i sprawdzanie przeciwciał we krwi.

U Olivci był już Mikołaj i co?! Tak się w niego wpatrywała, wsłuchiwała i cytuję: \"to nie jest przecież Mikołaj, tylko tata przebrany za Mikołaja\" 😮ja myślałam, że uduszę się ze śmiechu. Mąż dalej twardo grał Mikołaja, aż chyba w końcu zwątpiła, bo jak wziął ja na kolana do zdjęcia, to się darła i uciekała jak przerażona, także Mikołaj równie szybko uciekł 😁 Z prezentów zadowolona, że aż wypieków dostała.
A i przed szpitalem były dwa renifery małe i pomocnicy Mikołaja dla dzieci w szpitalu taka niespodzianka. Olivia wniebowzięta była, ale bała się podejść i je nakarmić siankiem.


GRATULACJE!!! i cudownie ze zdrowa dzidzia Wasza 🙂 jak widac marna ze mnie czarownica 🙂 ale to tak samo jak sobie wywrozylam synka 🙂 no chyna ze siusiak urosnie 🙂
Ale mieliscie normalne usg 2D?? Ale fajnie Olivka bedzie miala sie z kim bawic a i ciuszki i zabawki beda mialy po sobie 🙂 no no niech tata teraz sie zastanawia jak to zrobic zeby swoim Paniom dogodzic 😜 ale mysle ze nie bedzie mial z tym najmniejszego problemu... 😜 oj bardzo sie ciesze, ze wszystko dobrze 🙂 tak trzymac..
PS.To Ci Mikołaj zrobił dzis niespodzianke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
dzięki Rudzielec. Olivka już powiedziała, że trzeba drugi wózek dla laki kupić, bo będą z siostrzyczką na spacery chodziły i kawke piły 😁 😁


No 😜 fajnie wlasnie 🙂 obie sie zajma soba nawzajem...no u nas bedzie dokladnie 10 lat roznicy ale to tez pewnie pozniej bedzie mialo jakies plusy :P narazie jest deklaracja ze bedzie pomagala i uczy sie porzadnie czytac zeby mnie pozniej troche odciazyc ale jak narazie z marnym skutkiem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec, to też będziesz miała super! Mam dwóch młodszych braci(jednego o 5 lat, a drugiego o 13 lat!). To ja dla niego jak druga mama byłam(i chyba do dzisiaj jestem 😉) . Wszystko przy nim robiła, i jak mi się to podobało 🙂, a mama przede wszystkim miała lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki!
Ja tam jeszcze mojego Szkraba nie czuję... może i dobrze nich mu tak zostanie i grzeczny będzie później 🙂 🙂
USG mam za 2 tyg i mam nadzieję że pokaże czy Groszek czy Fasoleczka 🙂 🙂
Wszyscy mówią że obojętnie i żeby zdrowe było - prawda... ale jakby córcia do tego była .... <3<3 Oczywiście jesli synek to bedę przeszczęśliwa!

Już się doczekać nie mogę...

Pozdrawiam ciepło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Jak dotąd czułam bardzo delikatne ruchy maleństwa, ale wczoraj siedziałam sobie z męże z kubkiem herbaty na kanapie. Nagle tak podskoczyłam jakby mnie prąd poraził, herbatę wylałam, a to maleństwo tak mocno mnie kopnęła, najpierw się przestraszyłam, przeszły mnie ogromne dreszcze, zaczęły mi się trząść ręce i w końcu się popłakałam - ze szczęścia. A mąż się pytał czego się przestraszyłam. Nie pamiętam, żeby w pierwszej ciąży zdarzyło mi się takie mocne kopnięcie, pewnie fasolka zbierała na nie siły od początku ciąży. Coś pięknego, do teraz jestem w szoku.
Marta gratuluję córeczki (też bym chciała 😉 ) ale zobaczymy 12-stego.
pozdrawiam brzuchatki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Jeden z najpiekniejszych prezentow na Mikolaja zrobil mi .....Moj Brzuszek!
Akurat jadlam, kiedy dostalam pierwszego kopniaczka, az podskoczylam z wrazenia!
Piekne uczucie!
Sciskam zatem dlon tym brzuszkom, do ktorych grona dolaczylam i trzymam kciuki za te w oczekiwaniu na ten moment 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
AA i jeszcze jedno, dlaczego tutaj pokazuje mi 15 tc i 5 dni jak ja jetem w 16tc i 2 dni 😮 🤔


ja też tak mam ...jestem zalogowana tutaj i na 40tyg .pl.i wpisałam te same daty terminu porodu.i tu pokazuje 16tyd a tam 17 już.też nie kumam tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszki 🙂
Tak sie dzis nasprzatalam ze rece mi sie wyciagneły do kostek :P
Maja jest straszna bałaganiara ..najgorsze jest to ze po tatusiu ma odruch ze wszystko sie przyda..a ja teraz tone w workach z niepotrzebnymi rzeczami 😉
Dzisiaj dzidzia kopneła tylko 2 razy rano no moze teraz po tej naszej ciezkiej pracy odezwie sie troszke 🙂
I wogole zaczyna mi szybko rosnac brzuszek..tez macie takie wrazenie?? ze z dnia na dzien jest coooooraz wiekszy?? i nawet przytyłam 🙂 bardzo sie ciesze choc musze chyba ograniczyc czekolade...ale taka mam na nia ochote ☺️
Tak sobie dzis pomyslalam ze za rok o tej porze nasze Babelki beda juz takie fajne 7 miesieczne wesołe rezolutne Kluseczki ..ale Świeta beda cudowne...
Ostatnio mam tendencje do rozmyslań i rozczulam sie przy tym strasznie ..ale lepsze to niz sie zloscic moje hormony dzialaja w te strone 🙂
Zajrzę jeszcze pozniej zobacze co U Was a na razie zycze miłego wieczoru 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki 🙂
ja też już czuję wyraźne ruchy dziecka...w pierwszej ciąży też czułam około 16-17tygale to było takie muskanie,takie bąbelki,jakby motylek...a teraz od razu dość wyraźne stukanie !!!!

jak przygotowania do Świąt?ja wam powiem,że coraz bardziej mnie to już denerwuje.uwielbiam święta,ale u nas jest taka głupia tradycja z prezentami...rodzicom,chrześniakom...mąż zadzwonił do swojej mamy i zapytał co chce na święta,co by jej się przydało a ona ,że maszyna do szycia elektryczna 😮...myślałam,że padnę...prezent za minimum 200zł dla jednej osoby.

ale mam już pokupowane drobne upominki...tacie piżamę,mamusi portfel i świetne ciepłe skarpety,bo zawsze ma zimne nogi 😁...a teściowej biżuterię z AVONU i kosmetyki z nivea.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
hej brzuchatki 🙂
ja też już czuję wyraźne ruchy dziecka...w pierwszej ciąży też czułam około 16-17tygale to było takie muskanie,takie bąbelki,jakby motylek...a teraz od razu dość wyraźne stukanie !!!!

jak przygotowania do Świąt?ja wam powiem,że coraz bardziej mnie to już denerwuje.uwielbiam święta,ale u nas jest taka głupia tradycja z prezentami...rodzicom,chrześniakom...mąż zadzwonił do swojej mamy i zapytał co chce na święta,co by jej się przydało a ona ,że maszyna do szycia elektryczna 😮...myślałam,że padnę...prezent za minimum 200zł dla jednej osoby.

ale mam już pokupowane drobne upominki...tacie piżamę,mamusi portfel i świetne ciepłe skarpety,bo zawsze ma zimne nogi 😁...a teściowej biżuterię z AVONU i kosmetyki z nivea.



Marcysia powiem Ci szczerze ze zawsze najbardziej cieszyły mnie drobne prezenty i do tego praktyczne ..uwielbiam dostawac kosmetyki na Świeta w sumie nawet nie wazne jakie ..przygarne wszystkie 😁 😁 😁 u nas jest zawsze tak ze tesciowie nigdy nic od nas wielkiego nie chca ..a kupuja nam bardzo drogie prezenty...no ale to rodzice tez bedziemy takie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...