Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Hej brzusie!
Marcysia, ale mi smaka narobiłaś na te wszystkie potrawy!!!!! Uwielbiam rybę po grecku, ale nie mam pojęcia jaka to ryba po japońsku?! Może dasz przepis?
Ps nie sądziłam, że ta wydzielina tak szybko może się pojawić 🙃

U nas dzisiaj o wiele lepiej. Córcie dalej męczy kaszel, najbardziej w nocy i nos zawalony, ale o wiele mniej. A mi też już nic nie jest, tylko czasem kaszle. Pijemy syrop z cebulki i czosnku oraz pijemy sok z cytryny, ale po nim mamy "kwaśne" miny 😁

Jeszcze 3 DNI i POŁÓWKOWE!!!! I poznamy płeć maluszka!!! 🤪 🤪 🤪



Marta a Ty dzisiaj nie urzadzasz zakupowego szlenstwa przez internet?? trabia dzis od samego rana ze u Was dzis szał 😁 😁 😁
Jak cos nadal obstawiam ze bedzie chlopak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
ja pochodzę z kujawsko -pomorskiego...u nas robi się ryby wszelkiego rodzaju..po grecku,na ciepło,w galarecie,w occie,w tym roku robię po japońsku ponoć dobra.robimy bigos,mięsa,(na kolejne dni świąt),barszcz,paszteciki,krokiety,jakieś śledzie w oleju,klopsy grzybowo pieczarkowe,sałatkę jarzynową,z selerem,i z pekinki.ja zrobię parę roladek z łososia,
a na kolejne dni też leczo,jakieś klopsy nadziewane,strogonoff ...kurczaka w galarecie


Marcysia ja pochodze z pomorskiego u nas tez sto rodzajow sledzi 🙂 ale na ta po Japonsku napisz przepis chetnie zrobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czekam na ten przepis Marcysia 🙂
Tu zakupowe szaleństwo trwa odkąd skończyło się Halloween 🙂
My na razie zakupiliśmy córci tablicę dwustronną na Mikołaja, walizeczkę z różnymi koralikami (uwielbia robić sobie biżuterię) i nauszniki, bo tak jej się podobały 😉
Ja to będę szaleć na poświątecznych wyprzedażach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie brzuszki!
Jak tak czytam o tych potrawach swiatecznych I prezentach to juz chce mi sie swiat 🙂
Pewnie bedziemy mialy w czym wybierac majac tak zastawione stoly, ...
Dziewczyny mam pytanie, zlapalo mnie przeziebienie, rzadko choruje.
Maz pojechal do apteki i przywiozl mi:Miod Manila, Vit C, Echinacee. Bol gardla przeszedl, katar prawie lecz strasznie zaczela mnie bolec glowa.
Homeopatyczne leki ktore aptekarz mu polecil dla ciezarnej niby sa bezpieczne, ale....
Zaczelam dzis czytac ze Echinacea nie jest wskazana w ciazy, no I sie boje, bralam ja w kroplach of and po 10 kropli 4 razy dziennie. Ufff.... w czw wiz u gin....juz Echinacee odstawilam ze strachu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miód Manuka też polecam, sama córci podaję, ja osobiście nie znoszę miodu. Na ból głowy mi tylko paracetamol pomaga. A na przeziębienie raz wypiłam mleko z czosnkiem i miodem-naturalny antybiotyk, sok z wyciśniętej cytryny i syrop z cebuli i czosnku. I po trzech dniach mi przeszło, czasem kaszel jeszcze mnie złapie. A o tym leku, to nic nie napisze bo nie znam. Dużo zdrówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
widzę że żyjecie świętami już 🙂 Ja do tej pory zyłam roczkową imprezą mojej córci (mimo że skromna dla paru osób) ale teraz to juz faktycznie z górki do świąt 🙃
Ja ruchy czuję bardzo delikatnie a pewna że to dzidziuś jestem dopiero od dzisiaj. Do lekarza idę w poniedziałek ale w zeszłym tygodniu kolega weterynarz zrobił mi usg więc wiem że z bąblem wszystko w porządku 🙂
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś czuję, że my w święta tylko przy stole będziemy siedzieć 😁
U nas zimno i pada, już wolałabym aby śnieg spadł, a nie ciągle tylko deszcz i deszcz. Z córcią siedzimy już prawie 2 tyg. w domu, wcześniej lało, a potem się rozchorowała. Jutro idziemy do lekarza, to chociaż się dotlenimy trochę. Mnie dzisiaj znowu gardło boli i chrypkę mam 😠 .....oby do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszki
Musze sie wygadac i powiec Wam co glupiego zrobiłam.. 😞
Majka robila w szkole obrazki z gipsu chciala zeby troszke go poprawic zeby blyszczal..
wiec wpadlam na pomysl zeby pomalowac go lakierami do paznokci...obrazek wyszedl piekny ale dopiero jak skonczylysmy dotarlo do mnie ze przez ok pol godziny siedzialysmy wdychajac to swinstwo...jejku az sie poplakalam ..mam nadzieje ze taki niedlugi czas . ze .nic zlego nie zrobilam swojej Kruszynce..bo chyba sobie nie wybacze tego 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec nie martw się !!!! na pewno nie zaszkodziło to dziecku...moja ciocia pracowała w ciąży przy cynie czy coś takiego...niby bardzo to groźne dla płodu,ale urodziła 2 zdrowe córki...

ja od wczoraj czuję wyraźne ruchy dziecka i po kilka razy na dzień 🙂
czuję się w miarę dobrze,synek też zdrowy ...tylko dostał farbki i całe dnie maluje...przez 2 dni zabazgrał 4 bloki rysunkowe 😁...latam tylko do sklepu po blok rysunkowy...dobrze,że tu gdzie mieszkam mam koło domu 3 sklepy spożywcze 😁

u nas zimno...-4 stopnie i bardzo mocno wieje...popaduje śnieg...coraz bliżej ŚWIĄT 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysia, moja też tak farby uwielbia, dlatego kupiliśmy jej na Mikołaja taką tablicę http://www.elc.co.uk/Wooden-Double-Sided-Easel---Turquoise/133534,default,pd.html, bo ciągle miałam stół w kuchni umazany farbami. Teraz pewnie ja nie będę miała córci przez kilka godzin 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec, ja chodziłam tyle, że tu w UK. Ja w sumie nie dowiedziałam się niczego nowego, ale mój mąż tak. I być może dzięki temu tak wspierał mnie przy porodzie, wiedział co robić i jak się zachować. A najbardziej zapamiętał sobie słowa, że jak żona będzie zwalać winę na niego, albo wyzywać (ponoć i takie rzeczy się zdarzają; opowiadała nam że jeden tatuś się obraził i wrócił następnego dnia jak maluch był już na świecie:ohmy 🙂, żeby się nie przejmować, bo kobiety różne rzeczy gadają w tych bólach. Ja osobiście byłam trochę zawiedziona, bo myślałam że się więcej dowiem, czegoś nowego. Ale np moje koleżanki, które chodziły w Polsce sobie chwalą (miały więcej tych spotkań i uważam, że ciekawiej przeprowadzone), tyle, że to była prywatna szkoła rodzenia, a nie mam zielonego pojęcia jak to jest w państwowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja nie mam totalnie szczescie do tego USG..bylam taka szczesliwa ze zobacze Bubusia ale on...nie dal sie podejrzec! lezal jakos w taki sposob,ze szczerze mowiac w ogole nie wiedzialam co gdzie jest i co jest co 😞 podobno niektore Bąble całą ciąze unikają podglądania 😞 wiec strasznie mi przykro,bo najlepiej widzialam mojego synusia na USG 3 tyg temu,ktore wtedy sie nie nagralo 😞 😞
😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Dziewczyny ja nie mam totalnie szczescie do tego USG..bylam taka szczesliwa ze zobacze Bubusia ale on...nie dal sie podejrzec! lezal jakos w taki sposob,ze szczerze mowiac w ogole nie wiedzialam co gdzie jest i co jest co 😞 Nawet Pan doktor do niego mowil i troszke "szturchal" tym przyrzadem ale on sie uparł i tyle było z podgladania 😞 nie wiem jak on siedzial,ale widzialam wszystko od gory czyli tak jakby..czubek glowy i ramiona..ach juz widac,ze ma swoj charakterek 🙂podobno niektore Bąble całą ciąze unikają podglądania 😞 wiec strasznie mi przykro,bo najlepiej widzialam mojego synusia na USG 3 tyg temu,ktore wtedy sie nie nagralo 😞 😞
😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Dziewczyny ja nie mam totalnie szczescie do tego USG..bylam taka szczesliwa ze zobacze Bubusia ale on...nie dal sie podejrzec! lezal jakos w taki sposob,ze szczerze mowiac w ogole nie wiedzialam co gdzie jest i co jest co 😞 Nawet Pan doktor do niego mowil i troszke "szturchal" tym przyrzadem ale on sie uparł i tyle było z podgladania 😞 nie wiem jak on siedzial,ale widzialam wszystko od gory czyli tak jakby..czubek glowy i ramiona..ach juz widac,ze ma swoj charakterek 🙂podobno niektore Bąble całą ciąze unikają podglądania 😞 wiec strasznie mi przykro,bo najlepiej widzialam mojego synusia na USG 3 tyg temu,ktore wtedy sie nie nagralo 😞 😞
😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...