Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny ja nie mam totalnie szczescie do tego USG..bylam taka szczesliwa ze zobacze Bubusia ale on...nie dal sie podejrzec! lezal jakos w taki sposob,ze szczerze mowiac w ogole nie wiedzialam co gdzie jest i co jest co 😞 Nawet Pan doktor do niego mowil i troszke "szturchal" tym przyrzadem ale on sie uparł i tyle było z podgladania 😞 nie wiem jak on siedzial,ale widzialam wszystko od gory czyli tak jakby..czubek glowy i ramiona..ach juz widac,ze ma swoj charakterek 🙂podobno niektore Bąble całą ciąze unikają podglądania 😞 wiec strasznie mi przykro,bo najlepiej widzialam mojego synusia na USG 3 tyg temu,ktore wtedy sie nie nagralo 😞 😞
😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Rudzielec, ja chodziłam tyle, że tu w UK. Ja w sumie nie dowiedziałam się niczego nowego, ale mój mąż tak. I być może dzięki temu tak wspierał mnie przy porodzie, wiedział co robić i jak się zachować. A najbardziej zapamiętał sobie słowa, że jak żona będzie zwalać winę na niego, albo wyzywać (ponoć i takie rzeczy się zdarzają; opowiadała nam że jeden tatuś się obraził i wrócił następnego dnia jak maluch był już na świecie:ohmy 🙂, żeby się nie przejmować, bo kobiety różne rzeczy gadają w tych bólach. Ja osobiście byłam trochę zawiedziona, bo myślałam że się więcej dowiem, czegoś nowego. Ale np moje koleżanki, które chodziły w Polsce sobie chwalą (miały więcej tych spotkań i uważam, że ciekawiej przeprowadzone), tyle, że to była prywatna szkoła rodzenia, a nie mam zielonego pojęcia jak to jest w państwowych.


A no własnie.. ja slyszalam podzielone zdania i tak dedukuje sobie..no moj maz napewno bedzie radzil sobie niezle bo tak naprawde sam zajmowal sie Maja jak sie urodzila..ja tez mam jako takie doswiadczenie bo wychowywalam siostrzenice..a urodzic i tak urodze no bo co 😁 i sie zastanawiam czy sie zapisywac ...znalazlam i panstwowa i prywatna w panstwowej jest duzo wiecej spotkan...a z drugiej strony chodzic tylko po to zeby chodzic... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Dziewczyny ja nie mam totalnie szczescie do tego USG..bylam taka szczesliwa ze zobacze Bubusia ale on...nie dal sie podejrzec! lezal jakos w taki sposob,ze szczerze mowiac w ogole nie wiedzialam co gdzie jest i co jest co 😞 Nawet Pan doktor do niego mowil i troszke \"szturchal\" tym przyrzadem ale on sie uparł i tyle było z podgladania 😞 nie wiem jak on siedzial,ale widzialam wszystko od gory czyli tak jakby..czubek glowy i ramiona..ach juz widac,ze ma swoj charakterek 🙂podobno niektore Bąble całą ciąze unikają podglądania 😞 wiec strasznie mi przykro,bo najlepiej widzialam mojego synusia na USG 3 tyg temu,ktore wtedy sie nie nagralo 😞 😞
😞 😞


No podejrzec sie dal bo wiesz ze chlopiec...moj Spiderman np.caly czas wisi glowka do dolu i co Ty na to?? i widac albo glowe albo stopke 😜 😜 😜 a i tak niedlugo zobaczysz swojego Babelka na kolejnym usg w polowie ciazy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Marcysia, moja też tak farby uwielbia, dlatego kupiliśmy jej na Mikołaja taką tablicę http://www.elc.co.uk/Wooden-Double-Sided-Easel---Turquoise/133534,default,pd.html, bo ciągle miałam stół w kuchni umazany farbami. Teraz pewnie ja nie będę miała córci przez kilka godzin 😁


ale to jest suuuuuuper!!!! na allegro takich nie widziałam ...chyba nie ma co?ale to jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś byłam rano oddać mocz i krew na HIV 😮
synek się obudził jak prawie wychodziłam na autobus i rozpłakał się,że nie mam go zostawiać...ledwo zdążyłam na przystanek na czas...
jesteśmy po obiadku ziemniaczki,sosik pomidorowy i paluszki rybne 😆
a później będziemy ze synkiem piekli gofry z dżemem truskawkowym i jagodowym mojej roboty.w zeszłe lato byłam 3 razy na jagodach...uwielbiam zbierać jagody.wtedy robię pierogi z jagodami i polewam słodką śmietanką...i robię dżemy...przepyszne na zimę do gofrów i świeżego pieczywa czy tostów 🙂
brzuszek mi już dość widać...od 3-4 dni dzidzi jest już wyczuwalna 🙂niech rośnie sobie zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
martam83 napisał(a):
Marcysia, moja też tak farby uwielbia, dlatego kupiliśmy jej na Mikołaja taką tablicę http://www.elc.co.uk/Wooden-Double-Sided-Easel---Turquoise/133534,default,pd.html, bo ciągle miałam stół w kuchni umazany farbami. Teraz pewnie ja nie będę miała córci przez kilka godzin 😁


ale to jest suuuuuuper!!!! na allegro takich nie widziałam ...chyba nie ma co?ale to jest super



marcysiu szukalam dzis prezentu dla naszej malej rozrabiary na allegro i znalazlam to
http://allegro.pl/sztaluga-dla-dzieci-cars2-i2825372055.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki!
My nie dawno dotarłyśmy do domu. Byłyśmy najpierw u lekarza, a potem na zakupach, bo lodówka prawie pusta była.
U lekarza "śmiech na sali", oskrzela czyste itd, ale przeszła ponoć ostrego wirusa górnych dróg oddechowych (żadna nowość dla mnie), ale już jest lepiej, a ten kaszel no cóż. Pytam o syrop, przepisała mi "ale nie wiem czy coś to da". Mówię jej, że dalej tak strasznie kaszle, a w nocy jak ją złapie to wymiotuje i dzisiaj rano też i co ja słyszę: "no to jak pani chce, to ja mogę dać w sumie ten antybiotyk, i jak pani będzie uważała to albo podać, albo nie" 😮wytrzeszcz oczu dostałam i mówię: "to ja mam zadecydować, czy to ja jestem lekarzem?" itd!!!!!!!!!!!! No więc zadecydowałam i jej podałam ten antybiotyk, bo długo to już trwa (od 27 listop.) i nos dalej zawalony i kaszel mocniejszy. Ostatni raz antybiotyk brała rok temu doustny, także tak JA zadecydowałam- PARODIA!!!

Jutro połówkowe, mam nadzieję, że nam dzidzia nie wywinie jakiegoś numeru z tym chowaniem, bo więcej nie będę miała usg. No chyba, że z tymi przeciwciałami coś będzie nie tak. Więc mojego szkraba dopiero w maju zobaczę 🤨

Od trzech dni zajadam się fasolką szparagową z bułką tartą, taką mam chcice 😁

a co do tablicy, to nie wiem czy są na allegro, bo ja z allegro nie korzystam w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak u Was przebiega Mikołaj? Podkładacie prezenty pod poduszkę czy ktoś się przebiera? U nas w zeszłym jak i w tym roku przebiera się mój mąż. Rok temu, to Olivia wrzeszczała i łzy jak grochy miała jak zobaczyła Mikołaja 😁 😁 😁(spróbuje wrzucić fotkę, jak mnie oświecicie jak to zrobić, wiem, że już pisałyście, ale nie pamiętam, a tyle stron do przekopania).
Ciekawe jak to będzie jutro, mam nadzieję, że nie rozpozna tatusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A rudzielec, powiedz mi jeszcze kochana czy trzeba się tam rejestrować? Bo jak mam już wszystko zrobione, to wyskakuje mi rejestracja i nie mogę już skopiować linka, a jak się zarejestrowałam to na maila mi jeszcze potwierdzenie nie przyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Dzisiaj postanowiłam powiadomić mojego pracodawce ze jestem w ciąży... Co nie ucieszy go za bardzo co bard\o mnie martwi... a co najgorsze 4 dni temu podpisałam umowę o prace, bo dotychczas byłam na stażu... Czy któraś z was orientuje się od kiedy "uprawomocnia" się umowa o prace? Czy może on się jeszcze z niej jakoś wycofać? Do zusu jestem już zgłoszona ale boje się ze będzie coś kombinował 😞 Powiedzieć dziś? Nie chcę wyjść na tchórza a z drugiej strony on za dużo ode mnie wymaga i chcę skorzystać ze swoich praw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was brzusie!
Betty Pe nie mam pojęcia na ten temat.

Ja dzisiaj obudziłam się znowu z takim bólem gardła, że szok, katarem, a głowa to mi pęka. Kaszel mam jeszcze gorszy, oczy sklejone- także przejęłam wirusa pewnie od córci 😞 😞 😞

A o 14:10 POŁÓWKOWE 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki!

Jak samopoczucie przed świętami? Prezenty kupione? 🙂 Ja właśnie dzisiaj kupiłam wszystko i to jak zwykle przez internet.. :P
Martam trzymaj się i zdrowiej! 🙂
My połówkowe mamy we wtorek o 20.30! Ciekawe czy dowiem się czy rośnie fasolka czy groszek? 🙂 Od wczoraj buszujemy i mama czuje w brzuchu jak się maleństwo przekręca kopie delikatnie!
Dziewczyny jak ten czas leci dopiero był początek i dwie kreseczi a już połowa! 🙂
Niedługo ubieramy choinke! Dzisiaj u nas zimno ale nie ma śniegu..
Pozdrawiamy cieplutko! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
A rudzielec, powiedz mi jeszcze kochana czy trzeba się tam rejestrować? Bo jak mam już wszystko zrobione, to wyskakuje mi rejestracja i nie mogę już skopiować linka, a jak się zarejestrowałam to na maila mi jeszcze potwierdzenie nie przyszło.


Nie nie trzeba sie rejestrowac..bez tego przetworzy zdjecie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszaczki 🙂
Betty dobrze ze powiedzialas..zreszta wydaje mi sie ze co by nie bylo mialas prawo nie informowac pracodawcy do 6 m-ca.Ale teraz bedzie Ci lzej..dbaj o siebie 🙂

Martus zdrowiejcie dziewczyny obie 🙂 no i czekamy na wiesci po polowkowym 😜

Nihasa ja kurcze juz sama nie wiem jakie te prezenty kupowac niby juz wszystko mielismy obgadane a teraz jakos nie jestem pewna ale napewno do konca tego tygodnia musze to juz zalatwic...wszystkie centra handlowe przepełnione strasznie tego nie lubie...U nas tez zimno i nie ma sniegu ale co ja tu bede Ci mowic skoro my blisko siebie 😜
Ja polowkowe mam 21 w piatek przed samiutka wigilia tez pozno bo u nas przyjmuja do 19 a my jestesmy jako ostatni...ja juz sprzatam i za tydzien choinke juz chyba ubierzemy zeby nie zostawiac wszystkiego na ostatnia chwile bo po tym tez bedzie troszke sprzatania 🙂

Dostałam dzis od meza kapcie w ksztacie Krowki 🙂 jestem zwierzakowa mama ..a motyw krowy i owieczki uwielbiam 🙂 no do tego gdzies pekla jakas rura i do 15 nie mam wody a pozniej biore sie za sprzatanie 🙂
Trzymajcie sie Brzusie i miego Mikołajkowego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Ale się strasznie długo nie odzywałam! A to dlatego, że u mnie w życiu mnóstwo zmian! W zeszłym tygodniu sprzedaliśmy mieszkanie i przenieśliśmy się do domu moich rodziców. Szukaliśmy jakiegoś domu lub większego mieszkania, ale przed końcem roku to istny cyrk! Wszyscy popędzają do podpisywania umów, a nie chcą przedstawić kompletu dokumentów! Tak, że na razie się wstrzymujemy, może po nowym roku coś kupimy jak się rynek uspokoi.

Nasza kruszynka rośnie i już na 80% wiemy, że będzie dziewczyna! Bardzo się cieszę, choć szczerze mówiąc wszystko mi było jedno, a rodzina mówi, że lekarz się nie zna i na pewno będzie chlopak 😮 🙃

widzę, że większość z was czuje już ruchy - ja niestety jeszcze nie, choć jakieś gilanie w brzuszku/motylko to od ponad tygodnia 🙂 może przed świętami pojawi się coś konkretniejszego 🙂

pozdrowionka w ten piękny, śnieżny, mikołajkowy dzionek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tabelka super!
U mnie nastapila zmiana terminu porodu !!!!!
Bedzie to 17 maj, wg USG- dzis sie wlasnie dowiedzialam.
Dziewczyny, powiedzcie mi, czy Wy co miesiac macie badanie ginekologiczne?
Bo u mnie to tylko krew , mocz, mierzenie brzucha (miarka) i sluchanie serca-jak nic sie nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agus34 napisał(a):
Tabelka super!
U mnie nastapila zmiana terminu porodu !!!!!
Bedzie to 17 maj, wg USG- dzis sie wlasnie dowiedzialam.
Dziewczyny, powiedzcie mi, czy Wy co miesiac macie badanie ginekologiczne?
Bo u mnie to tylko krew , mocz, mierzenie brzucha (miarka) i sluchanie serca-jak nic sie nie dzieje.


w pierwszej ciąży było badanie co miesiąc...na każdej wizycie.teraz gin mnie nie bada na każdej wizycie...tylko krew,mocz,mierzenie brzucha,tętno,waga,ciśnienie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...