Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karola o przepraszam Cie bardzo Kochana ale telepatycznie sie z Toba nie umowie 😁
Ja dostałam po uszach od mojej pani gin.za to ze przytyłam niecałe 2 kg 😞 kazała jesc i nie cudowac 🙂 zreszta tez bys mogla czasem do nas zajrzeć a nie tylko praca i praca 🙃 🙃 teraz maz ma nocki to mam troszke wiecej czasu....no i prosze mi tu nie wypominac 😁 😁
Rozgladam sie za jakas fajna szkoła rodzenia..podobno najlepiej jest sie zapisac ok 23tc..
Co do tygodni i miesiecy ciazy to znalazłam to:
0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie moje drogie 🙂. Za radą jednej z Was właśnie gotuję sobie barszczyk czerwony. Humor mi dziś dopisuje mimo pogody. Mój syncio śpi więc mam chwilę dla siebie.

A propo chorób dzieci to niestety najgorszy okres. Marcyś jakiś czas temu złapał zapalenie krtani i ciągnęło się to przez dobre 3tyg. Gdy żadne leki nie pomagały kupiłam inhalator i dzięki Bogu po 10dniach inhalacji przeszło i trzyma się nieźle jak na razie 🙂.
Zajrzę do Was później. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
U nas dziś trochę lepiej. Opuchlizna z jednego oka zeszła, ale pogorszyło się drugie oko- pewnie dlatego, że Oli ciągle je trze i przenosi te bakterie.
Marcysia a przemywałaś czymś oczka synusiowi?
Kropię jej nosek kroplami Nasivin, ale ciągle ma tam zawalone i prawie nic nie schodzi 😞tak mi jej szkoda. Ale humor jej dzisiaj dopisuje 🙂

Nihasa a jak Twój nastrój??? Mam nadzieję, że lepiej. 🙂

Ja liczę według tego:

Przez lekarzy, zgodnie z regułą Naegelego, pierwszy tydzień ciąży liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli około 14 dni przed faktycznym poczęciem dziecka. Stąd też przyjmuje się, iż cała ciąża trwa 280 dni (w praktyce 266 dni od koncepcji), czyli 40 tygodni, a więc 9 miesięcy kalendarzowych.

Miesiące i tygodnie ciąży

Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.

Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry:
- 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia,
- 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia,
- 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Hej Mamuski!
ja sie taka \"młodziutka\" czuję przy Was... dopiero 15 tydzien, anni kopniaka ani plci nie znam 😞 A od początku ciązy ani raz nie poczułam sie zle 🙂 humorków tez nie mam 🙂 W ogole to jak by się nic nie zmieniło 😁 😁 tylko brzuszek zaczyna sie powiększać... I przez to jak Was czytam to jakoś tak smutno mi... wydaje mi się ze nie cieszę się tą ciążą tak jak powinnam... 😞 😞 Do tego cały czas praca-dom a na weekendach uczelnia i nie mam sił na nic juz 😞 ostatnio az mąż powiedział mi że musze isc na chorobowe bo się wykończę... ale skoro dobrze się czuje?

Nic się nie martw i nie smuć, jak tylko poczujesz pierwszego kopniaczka, to Twojej radości nie będzie końca i mogę się założyć, że całkiem inaczej będziesz podchodzić do ciąży- Twoja więź z dzieciątkiem na pewno się zwiększy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja dziś mam coś doła 😞
czekam na ruchy i na razie doczekać się nie mogę...to znaczy czułam kilka razy w obrębie pępka takie jakby przemieszczanie,ale to raz na kilka dni i cisza.

martam83 mój synek miał tylko katar ale dość mocny,kichał,od tego łzawiły mu oczki ,tarł je i miał opuchnięte jedno bo podrażnił rękawem od sweterka.
ale możesz przemywać spokojnie rumiankiem 🙂
ja mam taki spray do noska euphorbium(tylko na receptę)...ale dokupiłam też otrivin,ale nasivin też jest bardzo dobry.podawałam syrop lipomar.i na noc miałam kupione plasterki na piżamkę aromactive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Mój nastrój uległ poprawie tylko zmęczenie mnie meczy..chyba za duzo pracuje. Dzidzia się mało rusza prawie w ogole co mnie strasznie niepokoi... ;( czasami ja czauje a czasami nie jestem w stanie stwierdzic czy to dzidzi czy moze jelita? Dzwonili dzisiaj od ginka ze jutro mam wizyte o 15 wiec strasznie sie zaczynam denerwowac..co mi powie..wiem ze to moja pierwsza ciaza ale juz ponad 18 tyg..chcialabym czuc wyrazne ruchy ale nic z tego.. czasami mam wrazenie jakby kamien w srodku przygniatal mi jakis organ a pozniej sie przemieszcza..moze dlatego nie czuje wyraznie ze mam za duzo tluszczyku na brzuchu bo do najchudszych nie naleze :P staram sie nie wariowac ale czasami mnie to przerasta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Sól fizjologiczna ani herbatka na te jej oczka nie sprawdza się wydaje mi się, że bez jakiegoś antybiotyku w maści się nie obejdzie. Ma strasznie zawalone te drogi oddechowe. A jeszcze dzisiaj nasilił się jej kaszel. Nic nie chce jeść 😞 Mam antybiotyk doustny z Polski, ale sama nie wiem czy jej podać, w końcu nie jestem lekarzem, skąd mam wiedzieć czy to zapalenie wirusowe czy bakteryjne?!

Nihasa, więcej cierpliwości skoro to Twoja pierwsza ciąża i głowa do góry! Mam nadzieję, że po jutrzejszej wizycie się uspokoisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszaczki!! a powiedzcie jak z Waszym "trawieniem", bo umnie tragedia, mam strasznie rozregulowany żołądek, cokolwiek zjem czy słodkiego, czy słonego od razu mam zgagę. A poza ty problemy z załatwianiem się, mam nadzieję, że to normalne... bo ciążkie do wytrzymania. W pierwszej ciąży tego nie miałam, dlatego wolę zapytać Was o radę 😉
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Hej brzuszaczki!! a powiedzcie jak z Waszym "trawieniem", bo umnie tragedia, mam strasznie rozregulowany żołądek, cokolwiek zjem czy słodkiego, czy słonego od razu mam zgagę. A poza ty problemy z załatwianiem się, mam nadzieję, że to normalne... bo ciążkie do wytrzymania. W pierwszej ciąży tego nie miałam, dlatego wolę zapytać Was o radę 😉
buziaki


Ewell nie wiem jak dziewczyny ale ja przez to ze przez pare lat lykalam mnostwo zelaza zawsze mialam problem z zaparciami i na to mi pomagaja śliwki suszone .Mozna je namoczyc zostawic na noc i pozniej to wypic i zjesc śliwki jesli ktos lubi...ostatnio kupilam w sklepie sok hortex zimowe smaki sliwka z gruszka i jablkiem i to tez zrobilo swoje ..to tak ode mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Byłam dzisiaj na wizycie niestety nie miałam usg..ale porozmawiałam z moim lekarzem odnośnie ruchów. Powiedział, mi że w tym etapie ciąży ruchy mogę czuć raz dwa razy w tyg i jest ok także mnie uspokoił bo czuję je zdecydowanie częściej. 🙂 Oczywiście dostałam skierowanie na bad krwi, moczu czyli jak zwykle i kolejna wizyta za 10 dni z wynikami badań i wtedy podobno zajrzymy do maluszka 🙂 Już nie mogę się doczekać!! 🙂 Mój bobas daje coraz częściej o sobie znać co mnie bardzo cieszy! 🙂

Pozdrawiamy z maluszkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was kochane brzucholki 🙂
juz sie balam ze ta stronke calkiem usuneli :/Mam nadzieje ze u Was wszystko w porzadku 🙂 u mnie jak najbarzdiej 🙂 maly co jakis czas daje o sobie znac zeby przypadkiem mama o nim nie zapomniala 😉 kreci sie i kopniaczki mamusi serwuje 🙂 az mi sie wtedy humor poprawia 🙂 mam nadzieje ze u Was wszystko w porzadku buziolki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do forum to nie mogę dojść do ładu...nic mi nie wchodzi...kurcze ledwo dokopałam się do "majówek".
co do żołądka i trawienia...MASAKRA !!!! raz mam okropne zaparcia,za chwilę rozwolnienie,puchną aż mi jelita i mam straszne gazy,których nie mogę "wydalić" 😞
jeśli zjem coś nie takiego co powinnam to czuję ból żołądka i jakbym miała tam kamień i ciąży mi pół dnia...
ja parę razy poczułam coś w brzuszku i tak każdego dnia czekam na WIĘCEJ 😆
dziś jedziemy na zakupy Świąteczne ...mąż wrócił z delegacji i tylko dziś możemy się wybrać.muszę kupić środki do prania i pucowania i jakieś upominki dla najbliższych.jesteśmy 4 lata po ślubie i pierwszy raz wyprawiam Wigilię u siebie.będą moi rodzice i teściowa.no i dziadkowie ,ż którymi mieszkamy.(dziadek sparaliżowany z udarem)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no niestety mi tez sie duuzo rzeczy na tej stronie nie chce wlaczyc :/ mam nadzieje ze to tylko 'chwilowe usterki'. marcysia86 wspolczuje Ci z tymi zaparciami-slyszalam ze blonnik bardzo na to pomaga. ja na szczescie odpukac nie mam narazie zadnych problemow-czuje sie swietnie i moj synus chyba tez bo czuje go regularnie wiec mam nadzieje ze wszystko jest w porzadku 🙂 zycze Wam Kochane brzucholki udanej niedzieli i duzo zdroweczka :* Angela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
A już się przestraszyłam, że tylko ja mam problemy z tą stronką- od wczoraj nie mogłam się zalogować!
Nihasa, to tak jak pisałam, że na tym etapie ciąży takie nieregularne ruchy są normalne, ale dobrze że usłyszałaś to od lekarza osobiście, bo to inaczej 🙂
Co do zaparć, to też je mam(załatwiam się raz/dwa na tydzień), ale przed ciążą też nie było najlepiej. Taka chyba moja uroda. I jem jogurty, śliwki, ale cóż.
Moja córcia lepiej: nie ma już gorączki, oczka dużo lepiej, ale katar i kaszel dalej się utrzymuje.
Za to ja się rozłożyłam teraz. Wczoraj na wieczór miałam 38, katar, kaszel, ból głowy i wszystkie gnaty mnie bolą 😞 Wypiłam mleko z czosnkiem i miodem, rany to jest paskudne (nie wiem jak niektórzy mogą to pić jak koktajl:blink 🙂, a potem sok z wyciśniętej cytryny. Dzisiaj nadal się czuję jakby walec po mnie przejechał.
Mój szkrab kopie coraz mocniej, jedynie Olivcia się dziwi:"mamo, ale jak to" 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
co do forum to nie mogę dojść do ładu...nic mi nie wchodzi...kurcze ledwo dokopałam się do "majówek".
co do żołądka i trawienia...MASAKRA !!!! raz mam okropne zaparcia,za chwilę rozwolnienie,puchną aż mi jelita i mam straszne gazy,których nie mogę "wydalić" 😞
jeśli zjem coś nie takiego co powinnam to czuję ból żołądka i jakbym miała tam kamień i ciąży mi pół dnia...
ja parę razy poczułam coś w brzuszku i tak każdego dnia czekam na WIĘCEJ 😆
dziś jedziemy na zakupy Świąteczne ...mąż wrócił z delegacji i tylko dziś możemy się wybrać.muszę kupić środki do prania i pucowania i jakieś upominki dla najbliższych.jesteśmy 4 lata po ślubie i pierwszy raz wyprawiam Wigilię u siebie.będą moi rodzice i teściowa.no i dziadkowie ,ż którymi mieszkamy.(dziadek sparaliżowany z udarem)...

Marcysiu, u mnie wszystko jest identycznie. Także wydaje mi się, że to nasze maleństwa uciskają nam jelita itp, heh, co będzie później jak będą jeszcze większe. 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak już pisałam byliśmy na zakupach...ależ w tym realu mają ceny 😮 szok.synek ma 3 latka i jeszcze za bardzo nie potrafi się bawić dokładnie...budować ja muszę z nim i układać puzzle.napaliłam się na piękne autko na sterowanie zygzak mcqin...za jedyne 250zł 😲...piękne duże czerwone autko na sterowanie.ale stwierdziliśmy,że za drogo...bo mam już wcześniej kupione klocki i ciastolinę.kupiliśmy 2 grające książeczki w myszkę miki...synek uwielbia mikiego.3 METALOWE autka,a dziś dostał farby i pędzle...3 godziny go nie było 😁.mówi do mnie''ja uwielbiam malowac mamusiu"

mam pytanko?jakie potrawy robicie na święta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysia, ja na święta nie będę szaleć z potrawami z tego względu, że będziemy tylko we trójkę. Na pewno zrobię karpia, barszczyk z uszkami i białą fasolą, rybę, krokiety, ciasto (ale nie zdecydowałam jeszcze jakie), bigos. Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Szaleć też nie będę, bo później połowę wyrzucę.

Mam do Was dziewczyny pytanko, a mianowicie kilka dni temu z obu brodawek po naciśnięciu zaczęła wydobywać mi się przezroczysta wydzielina. Zaskoczyło mnie to bardzo, bo w pierwszej ciąży tak miałam pod koniec ciąży (najpierw przezroczysta, a potem mleczna). Wiem, że to normalne, ale nie wiem czy w 19 tygodniu?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 😁
Nie mialam nawet chwili zeby wejsc i zobaczyc co u Was wiec teraz jestem 🙂
Moj Dzidziulek szaleje ostatnio bo tez sie martwilam ze tak co 4 dni sie odzywa ..a dzis nawet przed chwila poproslam meza zeby polożył reke na moim brzuchu i zobaczyl jak nasz Maluszek daje o sobie znac 😁Jakos wogole ostatnio chyba troszke brzuszek mi sie powiekszyl ale podobno teraz wlasnie bedzie rosl szybciutko 😜
Marta co do piersi to ja tylko mialam problem z pekajacacymi brodawkami ale juz jest ok...wiec niestety nie pomoge choc bym chciala 😞
Co do potraw to ja jezdze do tesciow ale wiadomo karp,barszcz z uszkami ,pierogi,ryba po grecku,jakas tam w galarecie-fuj 😉 moja tesciowa robi tez kutie ale nie wiem jak,salatke z tunczyka i jakies tam sledzie na milion sposobow..ciasta- sernik ,piernik,makowiec,pewnie szarlotka..no i oczywoscie kompot z suszonych owocow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂u mnie tez juz pomalutku widac,ale bez szalu 🙂 chociaz niektorzy z mojego otoczenia juz sie zorientowali..a jezeli chodzi o objawy to jedynie wielka powszechna irytacja wszytskimi i to na tyle 🙂co do potraw-w Wigilie wszyscy jedziemy do mojej chrzestnej a tam wiadomo-tradycyjnie,natomiast ja i Piotrek chcemy zrobic 1wszy dzien Swiat dla ok.15-18 osob i sie zastanawiamy,czy damy rede 😉 a na 1 DŚ jakie macie pomysly,jesli chodzi o potrawy? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Marcysia, ja na święta nie będę szaleć z potrawami z tego względu, że będziemy tylko we trójkę. Na pewno zrobię karpia, barszczyk z uszkami i białą fasolą, rybę, krokiety, ciasto (ale nie zdecydowałam jeszcze jakie), bigos. Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Szaleć też nie będę, bo później połowę wyrzucę.

Mam do Was dziewczyny pytanko, a mianowicie kilka dni temu z obu brodawek po naciśnięciu zaczęła wydobywać mi się przezroczysta wydzielina. Zaskoczyło mnie to bardzo, bo w pierwszej ciąży tak miałam pod koniec ciąży (najpierw przezroczysta, a potem mleczna). Wiem, że to normalne, ale nie wiem czy w 19 tygodniu?!



dziękuję za odp 🙂
a co do wydzieliny to się nie martw ja w pierwszej ciąży już też miałam bardzo szybko i to tak,że po nocy codziennie nie mogłam odkleić brodawek od piżamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pochodzę z kujawsko -pomorskiego...u nas robi się ryby wszelkiego rodzaju..po grecku,na ciepło,w galarecie,w occie,w tym roku robię po japońsku ponoć dobra.robimy bigos,mięsa,(na kolejne dni świąt),barszcz,paszteciki,krokiety,jakieś śledzie w oleju,klopsy grzybowo pieczarkowe,sałatkę jarzynową,z selerem,i z pekinki.ja zrobię parę roladek z łososia,
a na kolejne dni też leczo,jakieś klopsy nadziewane,strogonoff ...kurczaka w galarecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
Marcysia, ale mi smaka narobiłaś na te wszystkie potrawy!!!!! Uwielbiam rybę po grecku, ale nie mam pojęcia jaka to ryba po japońsku?! Może dasz przepis?
Ps nie sądziłam, że ta wydzielina tak szybko może się pojawić 🙃

U nas dzisiaj o wiele lepiej. Córcie dalej męczy kaszel, najbardziej w nocy i nos zawalony, ale o wiele mniej. A mi też już nic nie jest, tylko czasem kaszle. Pijemy syrop z cebulki i czosnku oraz pijemy sok z cytryny, ale po nim mamy "kwaśne" miny 😁

Jeszcze 3 DNI i POŁÓWKOWE!!!! I poznamy płeć maluszka!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...