Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
malina101 napisał(a):
Hej dziewczyny,
nie ukrywam że jestem/będę pierworódką, wczoraj odwiedziłam szwagierkę a teraz właśnie pytałam siostrę, która poród ma już za sobą, na temat nie zakładania majtek i chodzenia tylko z tym wielkim podkładem 😞 Normalnie jak to usłyszłam, że nie zakłada się żadnych nawet tych poporodowych to przeżyłam szok, po kilku latach stosowania podpasek doszłam w ręcz do perfekcji jak czuć się bezpiecznie w te dni, kiedy ma się miesiączkę a tu dostaję taką informacje. Tzn nie przeżywam tego aż tak bardzo ale boję się tego dyskomfortu, gdzie coś wycieknie, poplamię czy coś takiego. Może dziewczyny które już mają za sobą napiszą jak sobie radziły w tej kwestii.




ja napiszę krótko...ja miała te podkłady i miałam majtki jednorazowe poporodowe.i było wszystko oki.one są jak mgiełka,że tylko podtrzymują podkład i przepuszczają ładnie powietrze 🙂
teraz też zaopatrzę się w te majteczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzuchatki!

Ja jak czytałam o tych podkładach poporodowych majciochach itd to jestem przerażona! Nigdy nie myślałam, że to tak wygląda.. ☺️
Dzisiaj byłam u gin i słuchałam serduszka mojego serduszka 😁 Jaki to fajny dźwięk aż żałuje, że sobie nie nagrałam 😞
Postanowiłam poprać już troszke ubranek syneczka..wyjęłam część białych rzeczy i zamarłam.. ile ja już tego mam! Załadowałam calutką pralkę a to nawet nie 1/3 ubranek..jeszcze tyle tego prania będzie i prasowania, że nawet nie chce myśleć.. ale powoli czas zacząć 🙂 Kupiłam też już na allegro pieluszki tetrowe, butelki smoczki, aspiratorki do nosa szczoteczkę do włosków zestaw do paznokci i powoli dochodzę do wniosku, że zagracam mieszkanie.. ale to takie piękne 🙂

Od lutego będę pracowała już mniej ponieważ w jednej pracy wysłali mnie już na przymusowy urlop..z jednej strony fajnie z drugiej to mniej kasy..;/ ale chociaż odpoczne a mam drugą pracę na miejscu 🙂 Mój mąż mowi, że ja się już tocze..nie dziwie się przytyłam 10 kg!! ;( Czytam już o dietach po ciąży 😁 wiadomo wszystko z umiarem.. W czwartek idę na glukoze..ciekawe jak to przeżyje 😁
Ginekolog dzisiaj chciał mnie już wysłać przymusowo na zwolnienie ale ubłagałam, że jeszcze trochę, że zwolnie tempo w pracy.

Z zakupów to zastanawiam się nad kupnem laktatora? Jest sens? Musze jeszcze kupić pościel dla małego, podgrzewacz do butelki, wkład do wanienki, kosmetyki, pieluszki w kwietniu zastanawiam się nad baldachimem? Powiedzcie co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
malina101 napisał(a):
Hej dziewczyny,
nie ukrywam że jestem/będę pierworódką, wczoraj odwiedziłam szwagierkę a teraz właśnie pytałam siostrę, która poród ma już za sobą, na temat nie zakładania majtek i chodzenia tylko z tym wielkim podkładem 😞 Normalnie jak to usłyszłam, że nie zakłada się żadnych nawet tych poporodowych to przeżyłam szok, po kilku latach stosowania podpasek doszłam w ręcz do perfekcji jak czuć się bezpiecznie w te dni, kiedy ma się miesiączkę a tu dostaję taką informacje. Tzn nie przeżywam tego aż tak bardzo ale boję się tego dyskomfortu, gdzie coś wycieknie, poplamię czy coś takiego. Może dziewczyny które już mają za sobą napiszą jak sobie radziły w tej kwestii.




ja napiszę krótko...ja miała te podkłady i miałam majtki jednorazowe poporodowe.i było wszystko oki.one są jak mgiełka,że tylko podtrzymują podkład i przepuszczają ładnie powietrze 🙂
teraz też zaopatrzę się w te majteczki 😁

Ja to w ogóle nie wiem jak można bez majtek. Po porodzie sami w szpitalu dali mi te siateczkowe bawełniane majtki. I są super. Przepuszczają powietrze i wszystko pięknie się goi. Właśnie dzisiaj sobie zakupiłam całą paczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
BettyPe napisał(a):
BettyPe napisał(a):
martam83 napisał(a):
To super BettyPe, gratuluję! A nie będzie to za późno na te usg 3d? Pytam, bo słyszałam różne opinie, że już w tym okresie nie widać za dobrze. Mówił Ci lekarz do którego tyg. najlepiej?


Lekarz powiedział że powinno się robić to USG po 22 tyg, bo wtedy dziecko jest na tyle duże że można wykryć jakieś wady, my wybieramy się początkiem lutego, czyli za jakieś 2 tyg i bedę w 24 tyg


Właśnie dzwoniłam, żeby umówić się na wizytę, kobitka powiedziała że jeśli już jestem w 23 tyg to już jest najbardziej odpowiedni termin, najlepiej jest zrobić pomiędzy 20-23 tyg. Dziecko jest na tyle małe, że widać je całe a na tyle duże, że można wykryć wady. Umówiłam się wiec na piątek, wprawdzie wcisnęłam się w przerwę bo mają najlepszy sprzęt w Rzeszowie i na wizytę trzeba umawiać się dużo wcześniej 🙂 Koszt 250 zł plus płyta z nagraniem 🙂


a Moja gin.mowila ze najlepszy czas to 25-27 t.bo dzidzia juz wyglada w calosci jak maly czlowieczek i ma juz ladna buzke..jak widac kazdy ma inna teorie na temat 3 i 4D 😉 a co do wad to podobno 2d jest mimo wszystko najlepsze i tez powiedziano mi ze bardziej rodzice na pamiatke nagrywaja filmik i robia 3D...no co miasto i lekarz to obyczaj..juz nie raz sie o tym przekonałam ..Betty jak bedziesz po to pokaż maluszka 😜


tak, miałam już połówkowe, wszystko jest w porządku 🙂 ale skoro lekarz zalecił nam te 3d to z chęcią je zrobię a przy okazji zostanie nam pamiątka z brzuszka 🙂
Jeśli tylko będę umiała wstawić ten filmik to zrobię to na pewno 🙂

Ps. Jak to wkłądy bez majtek ?!?! niby jak ja mam to nosić ?! 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez slyszalam ze w niektorych szpitalach po porodzie to sie lezy tylko z lignina miedzy nogami bez majtek ☺️ no ale takiemu czemus mowie stanowczo nie 😉 rozumiem ze w domu mozna chwile polezec bez majtek zeby byl lepszy dostep powietrza...ale w szpitalu 😮 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuchatki,
Ja rodzialam corke kilkanascie lat temu to po porodzie tylko podpaska z ligniny dlugachna ze szok 🙂 od psiutki po tylek 🙂
I to byl dobry szpital w Kielcach.
Bylam czesto w szpitalu podczas tamtej ciazy, bo plamilam, lezenie z podpaska miedzy nogami bez majtek to normalka. Najbardziej stresujace bylo pokazywanie jej zawartosci na obchodzie przy wszystkich!
Trzeci swiat 🙂
Tu daja jednorazowe majtki + podpaski poporodowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec ,
I pamietam te chwile kiedy po cesarce pielegniarka zgonila mnie z lozka bym zobaczyla jak przewijac dziecko - ja z ta lignina w kroczu 🙂 sciskalam nogi aby mi nie wypadla - MASAKRA !
Teraz bym sie nie posluchala, tylko dla zachowania komfortu chigienicznego zabezpieczyla sie przed stresem, ze mi cos wypadnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!!
dziś przeglądałam ciuszki po synku.i masakra.mało mi się ubranek przyda dla dziewczynki 😞
synek urodził się w październiku i wszystko miał takie ciepłe i z długim rękawem prawie.
a tu dzieciątko na koniec maja i du.... wołowa za dużo się nie przyda ubranek 😞

a do tego nie mogę się zdecydować co do wózka.kurczę już nie wiem sama jaki model ...tego wszystkiego jest za dużo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki!
Jak tak piszecie o tej legninie bez majtek, to aż mi się wierzyć nie chce. Przecież to jest naprawdę żenujące i upokarzające dla kobiety!!!

Marcysia, bardzo fajny ten wózek wizualnie. A co do zalet czy wad, to czytałaś jakieś opinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
marcysia86 napisał(a):
http://allegro.pl/retrus-fire-gondola-spacerowka-fotelik-wklad-kokos-i2960116977.html


a co myślicie o tym wózku?


Fajna duża gondola, przyda się na zimę 🙂

Ja to wątpię żeby 6 miesięczne dziecko mieściło się w jakąkolwiek gondolę. A w tym wieku nasze szkraby tak już będą ciekawe świata, że w spacerówkach będą chciały tylko jeździć. Także lepiej szukać wózka z zabudowaną spacerówką lub dobrze nasuwaną budą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy któraś z Was używała lub słyszała opinie od koleżanek na temat laktatora elektrycznego Tomme Tippee? Chciałabym się w niego zaopatrzyć, bo stawiam na tą firmę po raz drugi 😉
Jednak wcześniej miałam manualny laktator Avent (sprezentowany) i dla dziewczyn które wybrały firmę Avent, to polecam, bo u mnie się sprawdził 🙂 Jednak trochę czasu mi to ściąganie pokarmu zabierało, więc teraz bym chciała elektryczny żeby było szybciej. Choć i mam obawy czy mi za bardzo cycków nie naciągnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
mi się w tym elipso nie podoba spacerówka...taka kanciata 😞

co do laktatorów to nie mam pojęcia 😞

a co myślicie o wózkach TAKO LARET ,WARRIOR CZY CAPTIVA ?

Jak dla mnie to laret albo captiva 🙂

Tak to najczęściej bywa, że jak wózek fajną ma gondolę, to spacerówka nie bardzo i na odwrót.
BARDZIEJ MAJÓWECZKI PATRZCIE NA SPACERÓWKĘ I ŻEBY SPACERÓWKA BYŁA LEKKA I NIE ZA WĄSKA(bo zimą waga dziecka+ciuchy+kombinezon+ śpiwór zrobią swoje, a dziecko musi mieć wygodnie, a nie że opatulone ruszyć się nie będzie mogło 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewuszki 🙂
Wlasnie wrocilam od lekarza i niestety skierowanie do poradni cukrzycowej dostałam... 😞
i jeszcze u Majki podejzewaja rozyczke ja sie chyba juz dzisiaj zastrzele 😜

Marcysiu bardzo fajny wozek...co do spacerowki wlasnie szukamy takiego zestawu zeby ta spacerowka byla wygodna ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Czesc dziewuszki 🙂
Wlasnie wrocilam od lekarza i niestety skierowanie do poradni cukrzycowej dostałam... 😞
i jeszcze u Majki podejzewaja rozyczke ja sie chyba juz dzisiaj zastrzele 😜

Marcysiu bardzo fajny wozek...co do spacerowki wlasnie szukamy takiego zestawu zeby ta spacerowka byla wygodna ...

Rudzielec będzie dobrze, nic się nie martw. A różyczkę miałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Rudzielec moze lepiej ogranicz kontakt z Mają narazie bo podobno rozyczka w ciąży to nie przelewki 😞


była u nas w weekend w niedziele zawiezlismy ja do mamy...byla przeziebiona a dzisiaj podobno znalazla jakas krostke na buzi...dla mnie to watpliwe zeby miala rozyczke bo nie ma goraczki a tylko obiawy typowego przeziebienia ale lepiej byc ostroznym wiec u tesciowej siedzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...