Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
My już się zdecydowaliśmy na ten wózek
mulan.pl/x-a-x-lander-zestaw-3w1-gleboko-spacerowy-fotelik-izigo-by-besafe-kolekcja-2012

A dzisiaj idziemy na USG 3D/4D 🙂 🙂 już się nie moge doczekać widoku naszego Robaczka 🙂


BettyPe, bo ten model jest starszy i nie ma możliwości przestawiania spacerówki przód tył, zwracałaś na to uwagę? Czy pominęłaś tą kwestię? My mamy okazję dostać gondolę i fotelik do tego modelu tylko musielibyśmy sobie kupić spacerówkę, ale ta nowsza nie pasuje do tej starszej gondoli ze względu na przemieną spacerówkę i zastanawiam się czy ta własność jest ważna? Bo właśnie z tego powodu mamy dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzuszki!
Ja to jak zwykle się nachodzę, a później narzekam na plecy 🥴
Dzisiaj zaszłam do polskiego sklepu i kupiłam smalec, polski chlebuś i ogórki kiszone- miałam tak wielką ochotę na takie jedzonko, że jakbym miała nóż to chyba bym sobie w sklepie kanapki zrobiła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po badaniach 🙂
Dziewczyny... nie żałuję ani jednej złotówki... lekarz zbadał małego od stóp do głów!
Wszystkie organy i wszystkie kostki 🙂 jesteśmy baaaaardzo zadowoleni i co najważniejsze wszystko wyszło dobrze, mały nie ma rozszczepów ma prawidłową wagę i dobrze się rozwija, serduszko ma ładne, narządy działają prawidłowo,
Dostaliśmy cudowne zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No prosze! Super 😉 a to dobrze wiedziec,bo my dostalismy tylko plyte z filmem...zadnych zdjec.. 😞 w sumie wydawalo mi sie,ze moze to logiczne,ze albo plyta albo zdjecia a jako-ze na technice sie nie znam to pomyslalam,ze tak musi byc 🙂 Moze dlatego ze mamy prywatnie wykupiony abonament hmm..chyba sie przejde do innego lekarza ktory specjalizuje sie w USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂

Na weekendzie byłą u mnie koleżanka i przyniosła mi 5 wielkich siat ciuszków, czapeczek, skarpetek i wiele innych rzeczy dla chłopca 🙂 jestem obładowana a rzeczy są piękne!
Mimo że ciuszki są czyściutkie to postanowiłam je przeprać bo rok leżały w siatkach, kupiłam balsam do prania lovela, a czy mogę używać płynu do płukania chociażby tego dla dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂

Na weekendzie byłą u mnie koleżanka i przyniosła mi 5 wielkich siat ciuszków, czapeczek, skarpetek i wiele innych rzeczy dla chłopca 🙂 jestem obładowana a rzeczy są piękne!
Mimo że ciuszki są czyściutkie to postanowiłam je przeprać bo rok leżały w siatkach, kupiłam balsam do prania lovela, a czy mogę używać płynu do płukania chociażby tego dla dzieci?



możesz użyć płynu do płukania specjalnie co jest dla dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
BettyPe napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂

Na weekendzie byłą u mnie koleżanka i przyniosła mi 5 wielkich siat ciuszków, czapeczek, skarpetek i wiele innych rzeczy dla chłopca 🙂 jestem obładowana a rzeczy są piękne!
Mimo że ciuszki są czyściutkie to postanowiłam je przeprać bo rok leżały w siatkach, kupiłam balsam do prania lovela, a czy mogę używać płynu do płukania chociażby tego dla dzieci?



możesz użyć płynu do płukania specjalnie co jest dla dzieci.


Dziękuję marcysia86 - to muszę dokupić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś u swojej lekarki i bardzo mnie zdenerwowała... 😠 Podczas usg spytałam czy to chłopiec czy dziewczynka bo chciałabym w końcu wiedzieć, a ona na to że nie będzie sprawdzała bo to nie istotne i do jej obowiązków należy tylko sprawdzić czy zdrowo się rozeija. Ręce mi opadły, co jej szkodzi. Z mężem postanowiliśmy, że nie będziemy się jej prosić i zrobimy sobie niespodziankę... A maleństwo waży już ponad 0,5 kg i pięknie się rozwija...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Mi lekarz na ostatnim usg też nagrał filmik na moją prośbę, ale trochę żałuję, bo zawsze dostawaliśmy jeszcze zdjęcie, a tym razem już nie 🤨 następnym razem to poproszę tylko o zdjęcie, bo te filmiki to takie pięciosekundówki i w sumie niewiele na nich widać.

W sobotę jadę po łóżeczko i ciuszki dla maleństwa, które będę miała od szwagierki po jej córeczkach. Ale się cieszę - nareszcie coś zacznie się dziać w kwestii przygotowań, bo na razie nie mam nic.

Kurcze, od tygodnia mam bóle w podbrzuszu takie jakby obita kość łonowa z zewnątrz 🤨 nie wie totalnie od czego - może jest tam jakieś więzadło które się rozchodzi? macie też coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Byłam dziś u swojej lekarki i bardzo mnie zdenerwowała... 😠 Podczas usg spytałam czy to chłopiec czy dziewczynka bo chciałabym w końcu wiedzieć, a ona na to że nie będzie sprawdzała bo to nie istotne i do jej obowiązków należy tylko sprawdzić czy zdrowo się rozeija. Ręce mi opadły, co jej szkodzi. Z mężem postanowiliśmy, że nie będziemy się jej prosić i zrobimy sobie niespodziankę... A maleństwo waży już ponad 0,5 kg i pięknie się rozwija...


Mi jak wcześniej chodziłam na NFZ też tak powiedział, że dopiero w 27 tyg mi powie ;/ , no i od 18 tc chodzę prywatnie 🙂 całkowicie inne podejście! Chyba z 15 minut go przewracaliśmy zanim pokazał co ma między nóżkami juz w 18 tyg 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki!
I ja się melduję po wizycie u położnej. Ciśnienie ok. Pobrała mi 3 fiolki krwi. Odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Przez dokładnie dwie sekundy udało nam się posłuchać serduszka, bo mała tak zwiewała. Chciała mi powiedzieć jak mała jest ułożona, ale nie była pewna, bo co dotknęła brzucha, to mała uciekała w głąb. Ale mi się wydaje, że jeszcze pośladkowo, bo kopniaki dostaję w dole brzucha. Zmierzyła mi brzuch i mam prawidłowo 27cm, czyli na 27 tydzień. Ale moja waga mnie przeraziła dziewczyny +13 kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oczywiście mówi, że ok, że super wyglądam, że tylko w brzuch mi poszło i że nie mam czego się obawiać, ale mnie to przeraziło, bo z Olivcią przytyłam 15 kilo, a tu jeszcze 3 miesiące 😮 Kolejną wizytę mam 11 marca, chyba że wyniki będą nieciekawe to będzie do mnie dzwonić.

BettyPe śliczny Wasz maluszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszaczki 🙂
nie wiem od czego mam zaczac 🙂
Betty cudowny Wasz synus 🙂 ja ostatnio mam jakies dziwne sny typu ze urodzilam a maz przed kapiela ogarnia dopiero wanienke 🤔 no ale juz wiekszosc rzeczy wybrana ...
Betty czy Ty zamawialas juz ta posciel Ecru Zoo ?? jak tak to powiedz mi jak ona wyglada tak na zywo jaki material ?? 🙃
Co do smaczkow to Martus mam tak samo smalczyk i ogorek to jest to 🙂 dzisiaj tak mnie naszla ochota na pyzy z miesem ze musialam sobie ulepic bo bym nie wytrzymala chyba.. 😁
Co do slodkiego od tygodnia nie jadlam nic slodkiego i az mnie skreca 😮 ale za dwa dni poradnia to wszystkiego sie dowiem..
Stasiulek wariuje jak szalony non stop az tak smiesznie mi sie wybrzusza skora na brzuchu i ostatnio polowalam zeby go złapac za nozke 😁 co do ulozenia od poczatku byl ulozony glowkowo a teraz sie przekrecil i siedzi w pozycji miednicowej 🥴 mam nadzieje ze jeszcze sie obróci ale mam nadal nisko przednia sciane lozyska wiec juz sama nie wiem jak to bedzie...
A powiedzcie mi kiedy to my zaczynamy 3 trymestr ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec zamówiłam pościel, nie jest taka super milusia jak mojej koleżanki za którą dała 300 z 😮ł ale jest z bardzo dobrej bawełny i bardzo przyjemna w dotyku 🙂, zamówiłam zestaw za 95 zł wraz z rożkiem i jasiem, rożek jest super, z wkładką gryczaną, dodatkowo 2 prześcieradełka jersey i materacyk kokosowo-gryczany. Wszystko w jednej przesyłce.
A kolorki pościeli są takie jak na obrazku - ja myślałam że będą bardziej żywe
Ogólnie za taką cenę bardzo się opłacało i kupiłabym jeszcze raz to samo 🙂 😜

A dzisiaj ogarnęłam już wszystkie ciuszki, poprane i wyprasowane, poskładane w pudełkach 🙂
Już tylko wózek i kosmetyki nam zostały 🙂 🤪 🤪

Dziewczyny używacie jakiś kremów przeciw rozstępom?
Ja odkąd dowiedziałam się używam oliwki bambino na brzuszek, piersi i pośladki a ostatnio dostałam od znajomego pracującego w aptece próbki kremu Mustela - jest świetny ale cena mnie przeraża 😮 😮 80 zł za 150ml, czytałąm że krem GERBER jest bardzo dobry... i kosztuje 25 zł 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Betty a przeslesz mi linka ?? ja juz niby mam upatrzony zestaw za ok.500 zl duzo elementow i do tego dodatkowa posciel to wybralam ta w biale owieczki tylko kurcze chcielismy jednak zrezygnowac z baldachimu ale okazalo sie ze nie da rady 😞 a jak sie kupuje wszystko osobno to wychodzi duuuzo drożej 😉
Co do kremow ja nie mam rozstepow ale dostalam na gwiazdke zestaw Palmers i jestem zadowolona i oliwki bambino tez uzywam.
A jak juz jestesmy przy temacie kosmetykow jakie kupujecie dla maluszkow ?? i co tak naprawde jest potrzebne bo czytalam ostatnio ze im mniej tym lepiej..oliwke ,mydelko ,krem na odparzenia ?? a zasypka do pupy? no i jaka firma sie sprawdzi i nie uczuli Maluszkow??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂 Ja uzywam http://tigerandbear.pl/pl/p/CLARINS-Body-Treatment-Oil-Tonic-tonizujacy-i-ujedrniajacy-olejek-do-ciala-100ml/159 oraz tego kremu http://tigerandbear.pl/pl/p/CLARINS-Extra-Firming-Body-Cream-Regenerujaco-ujedrniajacy-krem-do-ciala-200ml/15669 staram sie rano wcierac krem a wieczorem olejek,to zalezy od moich checi,ale wiadomo-trzeba wcierac regularnie 🙂 i w 100% polecam mimo,ze cena troszke wysoka 😞 Natomiast ze wzgledu na operacje biustu ktora mialam 3 lata temu -w czasie ciązy pojawily mi sie rozstepy na piersiach-skoro nie wytrzymala,mimo,ze po operacji nie pojawiło sie nawet pół roztepu! natomiast brzuch super.W ogole nie jest zbyt duzy,skora jedrna 🙂 A mam do Was pytanie-dzis bylam u lekarza i badal mnie przez brzuch tj nawet nie musialam sie rozbierac,dotknął brzucha i powiedzial,ze \"rosnie jak na drozdzach\" wiec nie wiem czy po 5 miesiacu ciazy juz nie zaglądają nam tam?tylko badaja przez brzuszek?i podobno nastepne USG dopiero w 32 tc:/ tez tak macie? 😞ja sie chyba zapisze jeszcze gdzies za 2 tyg na USG bo chce baaardzo zobaczyc Bubusia 😁

[IMG]http://i46.tinypic.com/dyr7l1.jpg[/IMG]
  • Mamusia
Hmm czy tylko na moim komputerze zdjecie ktore wrzucilam jest takie ogromne?bo mam wrazenie,ze moj brzuch przyslonil polowe forum 😁

Rudzielec no ja wlasnie bylam u innego lekarza bo moja P.D nie mogla mnie dzis przyjac..i bylam bardzo zaskoczona! Wiec jutro chyba wybiore sie jeszcze raz...
Na kazdej wizycie masz USG?i dostajesz zdjecia?ojej ale Ci zazdroszcze 😞 a Ty leczysz sie prywatnie,prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Hmm czy tylko na moim komputerze zdjecie ktore wrzucilam jest takie ogromne?bo mam wrazenie,ze moj brzuch przyslonil polowe forum 😁

Rudzielec no ja wlasnie bylam u innego lekarza bo moja P.D nie mogla mnie dzis przyjac..i bylam bardzo zaskoczona! Wiec jutro chyba wybiore sie jeszcze raz...
Na kazdej wizycie masz USG?i dostajesz zdjecia?ojej ale Ci zazdroszcze 😞 a Ty leczysz sie prywatnie,prawda?


Duze duze .. 🙂 Karola masz bardzo mały brzunio ja mam ze 3 razy taki postaram sie jutro wrzucic zdjecie 🙂
Ja chodze do CMP w Piasecznie..prywatnie a lekarza mam ze szpitala na Starynkiewicza.. no co do USG czasem dostaje zdjecie czasem nie bo mały sie chowa i czasem tylko kregoslup widac 😁 a ja nastepne duze USG mam juz w 30 tygodniu bo mam nisko przednia sciane lozyska..ale moja ginka mowila ze pierworodki maja czasem czesciej niz tylko 3 razy.. zalezy od kondycji ..brzuszka oczywiscie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla bobasków polecam szampon, krem i oliwkę BAMBINO lub NIVEA baby(żel+szampon w jednym) i balsam obydwa sprawdzone i nie uczulają- w przeciwieństwie do Johnson baby!
A jeżeli dzieciątko ma bardzo suchą skórę to polecam EMOLIUM(cena wysoka, ale na allegro można nawet kupić za połowę ceny)- też wypróbowałam i jest w sumie lepszy od oliwki, bo super się wchłania i nie tłuści ubranek.
A do pupci polecam krem BEPANTHEN- super delikatny kremik o lekkiej konsystencji, szybciutko się wchłania, b. dobry jest też SUDOCREM, ale to polecam dla starszego dzieciątka(kiedy będzie konkretniejsze kupki robiło 😉), bo ma troszkę gęstszą konsystencję.

Ja używałam po porodzie żelu MUSTELA na brzuch i naprawdę wart jest swojej ceny!!!! Więc cała seria pewnie jest b. dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...