Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A my z męzem kupilismy dzisiaj lozeczko z materacykiem dla synka! 🙂 Ubranek tez juz wystarczy tazke zostaly do kupienia rzeczy higieniczne, pieluszi, posciel, przewijak i pewnie jeszcze mase innych rzeczy bo wozeczek kupuja dziadkowie 🙂 Jak to wszystko powoli zaczynam gromadzic w domu to dopiero teraz przyjscie na swiat synusia staje sie takie realne 🙂 i w sumie juz niedlugo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie u nas na podkarpaciu panuje taka grypa leże na septycznym ginekologi w izolatce mam obu stronę zapalenie płuc wczoraj miałam robione usg i synus zdrowy podają mi antybiotyk ale tmp wraca i co 3 razy dzieńie echo tenta wczasy mam na 2 tygodnie najgorzej bo strasznie tesknie za córeczkami jak ja bez nich wytrzymam to ja nie wiem :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akirka napisał(a):
Ewell - może chodzi o badanie przeciwciał anty- Rh? Jest to obowiązkowe badanie przy przyjęciu na oddział do porodu. Razem z grupą krwi.


na konflikt serologiczny wykonuje się na początku ciąży, bo w razie konfliktu kobieta przyjmuje zastrzyk w 28 tyg, a drugi po porodzie- tak przynajmniej jest w UK. Mnie tak chcieli skierować na zastrzyk, bo mam -Rh, ale że mój mąż ma identyczną grupę krwi jak ja, to nie musiałam przyjmować tych zastrzyków. Dla upewnienia pobrali jego krew, aby upewnić się czy faktycznie minusowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu rowniez zycze duzo zdrowka 🙂
Wlasnie tez pomyslalam o liscie wyprawkowej ....
Wklejcie Brzuszki jak macie pod reka najlepiej w nowym watku 🙂
Trzeba wydrukowac 🙂 bo np moj maz to chyba nie jest swiadomy jaka to jest dluga lista, wiec muszd ja na lodowce przyczepic 🙂
A ja dzis dostalam fajna kolyske 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę,że temat wyprawki wre !!! ja co wizytę dostaję taką paczkę siateczkę od położnej.w środku jest zawsze jakiś prezent,pełno próbek,gazet ,ulotek.i jest taka gazetka z tabelą z wyprawką dla mamy i dziecka.chociaż ja już mam obeznanie po synku co się przydaje co nie.nie kupuję w ogóle żadnego podgrzewacza czy sterylizatora.dla synka miałam kupiony nowy porządny termos i zagotowywałam wodę i wlewałam do termosu.a w dzbaneczku miałam zimną przegotowaną i mleczko zrobiłam zawsze w 2minuty.w nocy też miałam na stoliczku nocnym lampkę,termos z ciepłą wodą i zimną,mleko i butelkę i bez wychodzenia z łóżka robiłam mleczko 😁...jedyne moje wyjście z łóżka to po synka do łóżeczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze nic nie kupiłam.ubranka mam po synku.miałam dla niego różnokolorowe ,więc może dokupię lub dostanę od kuzynek coś dla dziewczynki(jakby była,bo nie znamy jeszcze płci).
będę miała teraz dopiero połówkowe to może skuszę się na coś by kupić...choć na razie nie mogę sobie na to pozwolić bo mąż ma postój do marca i muszę ostrożnie wydawać oszczędności 😞
także nawet nie mam w głowie zakupów jeszcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie wybieram się ba badania 🙂
I mam nadzieję że płeć się potwierdzi... ;p choć jeśli będzie dziewczynka to chyba się porycze ze szczęścia! 🙂 i wybaczy mamie te przedwczesne zakupya dla braciszka (w przyszłości) 🙂już się nie mogę doczekać... zawsze się denerwuję.... dzisiaj jestem o tyle spokojniejsza że od ponad tygodnia czuję bardzo wyraźnie ruchy maleństwa, codziennie 🙂 I wiem że jest z nami... bo wcześniej miałam jakieś takie głupie lęki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki!
Ewell a co z tymi przeciwciałami? Wiesz coś więcej?
Zazdroszczę Wam kolejnych usg 🙂 też się już stęskniłam za moją kruszynką. No i chyba będzie Julka 🙂 chyba ustąpię już mojemu M., wszystkim już i tak gada że Julcia będzie i jak gada do niej po imieniu, to i ja się już łapię, że myślę że Julcia.

A zmieniając temat i dzisiaj sypie u nas śnieg. Córcia już chce iść lepić bałwana, ale nie ma jeszcze na tyle. Ale się cieszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Witam brzuszki!
Ewell a co z tymi przeciwciałami? Wiesz coś więcej?
Zazdroszczę Wam kolejnych usg 🙂 też się już stęskniłam za moją kruszynką. No i chyba będzie Julka 🙂 chyba ustąpię już mojemu M., wszystkim już i tak gada że Julcia będzie i jak gada do niej po imieniu, to i ja się już łapię, że myślę że Julcia.

A zmieniając temat i dzisiaj sypie u nas śnieg. Córcia już chce iść lepić bałwana, ale nie ma jeszcze na tyle. Ale się cieszy 😁



u nas jak okaże się ,że urodzi się dziewczynka też będzie JULCIA....uwielbiam to imię i nie interesuje mnie,że jest pełno Julek ...ja mieszkam na wiosce i u nas nie ma żadnej Julki także nasza córka(jakby była dziewczynka) będzie pierwszą posiadaczką tego imienia....za moich czasów jak się chodziło do szkoły też np w klasie miałam 3 kasie,3 anie,same agnieszki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysia ja też nie patrzę czy dużo czy nie. Olivii też było pełno, ale żadnej w naszej rodzinie czy u znajomych. A też nam gadali później będzie 5 Olivii w klasie itd, a dokładnie tak jak piszesz imiona też się powtarzały 🙂 To będziemy być może mieli 2 majowe Julcie 🙂 🙂 🙂

Bałwan stoi już w ogrodzie!!! Olivia szalała na sankach i tylko: "szybciej mama, szybciej" także nabiegałam się i naciągnęłam jej, teraz zjadłyśmy gorącą zupkę i mała się rozpycha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Witam brzuszki!
Ewell a co z tymi przeciwciałami? Wiesz coś więcej?
Zazdroszczę Wam kolejnych usg 🙂 też się już stęskniłam za moją kruszynką. No i chyba będzie Julka 🙂 chyba ustąpię już mojemu M., wszystkim już i tak gada że Julcia będzie i jak gada do niej po imieniu, to i ja się już łapię, że myślę że Julcia.

A zmieniając temat i dzisiaj sypie u nas śnieg. Córcia już chce iść lepić bałwana, ale nie ma jeszcze na tyle. Ale się cieszy 😁

Niczego się na ten temat nie dowiedziałam. Spytała tylko jaką mąż ma grupę krwi. I to wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie mi dziewczyny czy was też męczy zgaga? Jak sobie z nią radzicie? Nigdy w życiu nie miałam zgagi a teraz jest masakra! 😞

Oprócz tego coraz częściej wieczorami łapią mnie skurcze w dole brzucha i nie wiem czy to z przepracowania po całym dniu czy jak..na usg byłam tydzień temu i podobno było ok ale wieczorami to jakaś masakra się robi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa,
Ja tez pierwszy raz w zyciu mam zgage, cos okropnego.
Mnie pomaga kefir lub szklanka mleka.
Skurczy o ktorych piszesz nie mam, ale dzis mnie cos kulo pod zebrami.
Z tymi skurczami uwazaj, ja w pierwszej ciazy bralam Nospe i bylo ok 🙂
A z milych rzeczy....mnie dzis przyszla paczka z ubrankami 🙂
Siedzialam i ogladalam z godz 🙂
Tatusia Milosc 🙂 Mamusi Duzy Mezczyzna : ) itp. ale slodziaki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuchatki!
Co tu tak cichutko się zrobiło?
Ja nie mogę spać od kilku dni, tzn najgorzej mi zasnąć wieczorem. Zasypiam gdzieś tak 1:00-2:00, a rano od tygodnia Olivia nie ma litości i wstaje ok. 7:00. Dziś zasnęłam o 1:30, o 5:00 wstałam siusiu i zasnęłam o 6:00, po czym Olivia przyszła do nas o 6:50 i nie dała już spać, masakra jakaś 🤨

Na zgagę to ponoć szklanka ciepłego mleka pomaga, ja na szczęście zgagi nie mam. W pierwszej ciąży miałam ze dwa razy może pod koniec, także mam nadzieję, że mnie ominie.

Boleści czy skurczy też żadnych nie mam i mała jest baaardzo aktywna. Jak i w dzień tak i w nocy nie raz mnie wybudzi. Ale może Twój maluszek ma teraz takie dni cichsze? Najważniejsze, że w ogóle się rusza. Zjedz sobie coś i połóż się wtedy na trochę, to na pewno będzie dużo brykać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi ruchami to u mnie też było ostatnio kiepsko - wcześniej maluda kręciła się wyraźnie po kilka razy dziennie, tak w ostatnie dni pyknęła tylko z dwa razy rano i dwa wieczorem. Tyle, że ja ostatnio cały czas leżałam w łóżku, bo miałam anginę i mała chyba też wybrała leniuchowanie 😉 dziś pierwszy dzień wstałam z łóżka, a mała zaraz się rozbrykała 😁

poza tym wczoraj dostałam super wiadomość od mojej przyjaciółki - po dwóch latach starań, badań, diagnoz i operacji, wczoraj na teście ciążowym pojawiły się u niej 2 kreseczki!!!! i jak tu nie wierzyć w cuda? a już lekarz ich przygotowywał na inseminację, a potem in vitro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...