Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
totylkoja8 napisał(a):
Uśmiechnięta, ja też dostałam kołderkę od siostry, ale taką syntetyczną, nie za grubą. Myślę, że może na sam początek, jeśli maj będzie chłodny, to się przyda, no i oczywiście później, jesienią i zimą. A na lato nastawiam się tylko na kocyk, a w upały może nawet dużą, flanelową pieluchę 🙂
My dziś mamy wizytę kontrolną, więc mały stresiorek przed ważeniem 😉 Ale za to ustalimy termin USG i to mnie baardzo cieszy, bo tęsknię za widokiem Jasia 😁


No właśnie się zastanawiam nad taką cienką syntetyczną kołderką - nie chcę malucha przegrzewać, rożka też poszukam takiego cieńszego. Chciałabym poczekać z zakupami i zobaczyć jaka będzie pogoda, ale lepiej chyba nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Choć powiem szczerze, że wszyscy mnie do tego przekonują.
Nie przejmuj się ważeniem, ja tygodniowo tyję ok 750-1000g i mój gin powiedział, że to podręcznikowo. He he będę podręcznikową szafą jak tak dalej pójdzie 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Dziewczyny..jestem przerażona. Dostałam właśnie skierowanie do szpitala na oddział. Szyjka podobno jest stanowczo za krótka i mam się położyć. Także pakuję torbę i jade. Wyje jak dziecko bo się boję 😞 3majcie za nas kciuki żeby było wszystko dobrze.



trzymamy mocno kciuki za Was ...Marcysia,Kubuś i brzuszek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Ja kupiłam pościel 120/90 60/40 i dwa komplety pościeli, 2 kocyki, rożek, 2 ręczniki, pieluszki tetrowe i takie akcesoria do kąpieli itd.

chcesz używać tetowych do przewijania, czy tylko jako taki podręczny ręczniczek? Ja się cały czas zastanawiam, ale na początku chyba będę używać jednorazówek, a jak maluch troche podrośnie, a ja nabiorę doświadczenia, to w czasie dnia tetry.

Kosmetyki kupiłam Nivea póki co. Na razie mam tylko jedną butelkę.

Co jeszcze kupujecie?

Ja jutro mam USG 4D i się trochę boję, żeby było wszystko dobrze...


A jaką kołdrę masz w komplecie? cienką czy grubą? syntetyczną czy pierze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasanic się nie martw, ja też uważam że teraz jak będziesz pod specjalistyczną opieką to Wam nic nie grozi. A tak jak piszą dziewczyny, w domu nie poleżysz bo zawsze do roboty coś się znajdzie. Także głowa do góry.

Ja już powiedziałam mojemu M. żeby w tym tyg. złożył łóżeczko i trzeba zrobić kącik malutkiej w naszej sypialni. No i najwyższy czas dopakować torbę do szpitala. Bo mam dziwne przeczucie z tym 37 tyg. Mam nadzieję, że Amelka jednak numeru nam nie wywinie i poczeka do 39 tyg. bo wtedy przylatuje moja mama.

Mąż wczoraj tak porządnie mnie wymasował, że całą noc przespałam 🤪 Póki co na razie nie jest najgorzej. A masaż to już codziennie sobie zażyczyłam 🙂

Nie kupujcie kobietki pościeli z pierzem, ponieważ dużo dzieci ma uczulenie na pierze. Nawet wątpię czy są takie dostępne. Tutaj na pewno nie.

U nas też beznadziejna pogoda. W ciągu jednego dnia 4 pory roku. Oszaleć idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uśmiechnieta
tetrowych chce używać do wycierania i takich tam rzeczy 🙂 na razie będe stosowała pieluszek jednorazowych, poźniej może przerzucę się na takie wielokrotnego użytku.

Dziś miałam usg na szczęście wszzystko dobrze. Pierwszy raz widziałam Maluszka w 4d 🙂 śmiał się i pokazał mi język 🙂
Jest położony miednicowo. Kiedy dziecko się obraca? Wcześniej miał położenie skośne i gin powiedział mi że jak się nie obróci to w 38 tc CC. Chce mieć CC. Teraz lekarz nic mi nie mówił.

Kołderkę kupiłam w komplecie, antyalergiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
ja kupiłam taki komplet:
http://allegro.pl/7el-posciel-dziecieca-120x90-nowe-wzory-i3052319026.html

i jestem bardzo zadowolona 🙂
kołderka ne jest gruba, antyalergiczna, pościel jest bardzo ładna 🙂


A ja sie ciagle przymierzam..ale kupie taka sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewuszki Wy tu szalejecie z zakupami a ja jeszcze daleko w lesie... ale chyba juz sie pora zabrac za zakupy bo w koncu bedzie tak ze nie zdaze a maly juz bedzie z nami... 🙂 co prawda wozek juz mamy wybrany ale nie mozemy sie zgadac z Mezem na kolor...
podrzuce link powiedzcie ktory Wam sie podoba 🙂
http://www.ebay.de/itm/250986242251?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela91 napisał(a):
dziewuszki Wy tu szalejecie z zakupami a ja jeszcze daleko w lesie... ale chyba juz sie pora zabrac za zakupy bo w koncu bedzie tak ze nie zdaze a maly juz bedzie z nami... 🙂 co prawda wozek juz mamy wybrany ale nie mozemy sie zgadac z Mezem na kolor...
podrzuce link powiedzcie ktory Wam sie podoba 🙂
http://www.ebay.de/itm/250986242251?

No u mnie ten sam problem..jak nie bylo wozka to wielkie szukanie a jak jest to kazdemu inny kolor sie podoba 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niby to nie jest takie wazne-kolor wozka ale kazde z nas chce inny :P
co do jednego sie zgadzamy-kolor wanienki 😉
znalazlam fajny zestaw ktory tez na dniach zamowie 🙂
http://www.ebay.de/itm/230691055566?var=530036555391&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
claudy napisał(a):
dziewczyny a co powiecie na to żebyśmy w jakiś wieczór spotkały się na czacie?


już myślałam,że moze w jakiejs knajpce na piwo bezalkoholowe i plotki 🙂 :P


poczekajcie na mnie juz wsiadam w samolot 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela-z tymi kolorami jest dziwnie,ja ogladalam emmaljunge i to co bylo na probniku czy w folderze nijak sie mialo do tego,co widzialam na wozku 😞
Ten zestaw z wanienkami super!nawet nie wiem czy nie zamowimy zeby miec z glowy 🙂
My tez z zakupami w lesie,tylko ubranek opór 😁

BettyP-posciel super tez zamowimy chyba z misiaczkami 🙂

Rudzielec Ty to akurat masz najblizej do mnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już nawet wyjściową koszulę nocną założyłam, więc gdzie na ten bezprocentowy złoty nektar? 😉

Ehhhhh, u nas dziś dzień niespodzianek i to średnio miłych. Najpierw przyszło łóżeczko, ale nie to, które chcieliśmy. Okazało się, że tego modelu już nie produkują, a nowa wersja mi się nie podoba 😞
http://www.bazarek.pl/produkt/1652543/kojec-lozko-lozeczko-dream-baby-design-kuri.html
To miało być niebiesko-zielone
Nic to, sklep za pomyłkę pokryje wszelkie koszty i odda całą kasiorkę, ale napłakałam się jak bóbr, bo napaliłam się na to łóżeczko jak diabli 😠 Dlatego najpierw w ruch idzie kołyska, później łóżeczko, które dostaliśmy od przyjaciół, bo choć nie bardzo widzi mi się jego kolor (czerwono-szare), to ma m.in. sztywny przewijak i lampkę zamontowaną w rogu, no i wcale nie widać, że jednego chłopca już "wychowało". A najwyżej nowe kupimy jak będzie kolekcja 2014 i coś nam wpadnie w oko 😉
A co do wózka, już jechaliśmy zamówić Tako Laret, ale weszliśmy do Smyka i okazało się, że przez pomyłkę trafiła do nich Luca z Bebetto. Dobre 45 minut oglądaliśmy, macaliśmy ten wózek i okazało się, że choć jest naprawdę super, to jednak Laret prowadzi się lepiej, więc byłam pewna, że teraz to już klamka zapadła na 100%. A mój kochany Mężuś co? "Wiesz, Laret jest lepszy, ale zastanawiam się teraz nad kolorem... Bo niby jeden i drugi jest szary, ale Luca wyglądała elegancko, a ten szary w Larecie taki smutny jakiś..." Więc ja na to, że Laret ma też jasne kolory, ale usłyszałam w odpowiedzi, że jasny szybko się brudzi. I jak tu być spokojną? I to niby kobiety są niezdecydowane... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola no wlansie boje sie ze kolory moga sie roznic na zywo :/ tak czy siak musze jakos przekabacic Meza na moje kolory 🙂 no ten zestaw wanienkowy jest naprawde genialny kupujesz wszystko za jednym zamachem i spokoj 🙂 na ilosc ubranek nie moge nazekac bo juz mamy ich sporo ale wlasnie musze sie zmobilizowac przysiac i zamowic to co mam do zamowienia i podokupywac jeszcze kosmetyki. no i oczywiscie nie mam jeszcze nic dla siebie do szpitala oprocz szlafroka i majteczek jednorazowych... czas goni a ja taki len :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my chcemy zamowic ten zestaw ...tylko bez baldachimu...musi jednak jeszcze poczekac bo upatrzylismy sobie biała szafe w black-red -white i jak bdzie ok to wtedy kupimy białe lozeczko ale napewno to
http://allegro.pl/001-lozeczko-szuflada-gpk-posciel-17el-moskitera-i3067553164.html

no a wozek chcemy ten:
http://www.babyactive.pl/elipso/
ale batalia o kolor trwa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela powiem Ci ze mi sie tak juz wszystko opatrzylo ze mi sie juz najzwyczajniej nie chce robic zakupow 🙂

totylkoja widzialam ostatnio jak dziewczyna prowadzila Tako Laret byl czarno fioletowy..wygladal bardzo ladnie..a ja ogladalam Luca Bebetto bezowa i choc mi sie ten wozek bardzo podobal to ten kolor byl ble 😜 ale wygral i tak mniejszy i lżejszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...