Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja dzis caly dzien biegam 🙂 piekne slonko bylo i mialam z Bubkiem mnostw energii!! W zeszym tyg mialam USG a ze bylam zapisana w LUXmedzie na 2 terminy do wyboru(a zapomnieli 2gi skasowac) i poszlam dzis 2gi raz haha Pan doktor sie smial ale powiedzial ze jak juz jestem to zebym sie kladla i porobil mi zdjecia 🙂tzn nie mi a Bubkowi 😁 zakochalam sie w tym maluchu tak bardzo,że az słów mi brak!
A jak u Was Brzusie?buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U nas dzisiaj pada deszcz, ale wzięłam się za mycie okien od wewnątrz, bo przyszły mi firanki nowe i już chciałam je zawiesić 🙂 a z zewnątrz mąż umyje jak pogoda dopisze.
A brzusie czy Was też tak piecze skóra na brzuchu tak jakby od wewnątrz? Wczoraj Amelcia skopała znowu moje żebro, więc piekło, ale dzisiaj cały brzuch- to też ona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
U nas dzisiaj pada deszcz, ale wzięłam się za mycie okien od wewnątrz, bo przyszły mi firanki nowe i już chciałam je zawiesić 🙂 a z zewnątrz mąż umyje jak pogoda dopisze.
A brzusie czy Was też tak piecze skóra na brzuchu tak jakby od wewnątrz? Wczoraj Amelcia skopała znowu moje żebro, więc piekło, ale dzisiaj cały brzuch- to też ona?


Ja to nic nie chce mowic 🤔 ale mnie nic nie boli ,nic nie piecze, nie dokucza mi kregoslup nie puchna mi nogi ani dłonie czuje sie swietnie i nawet te drobne skurcze ktore kiedys mialam minely..Stachurek mniej kopie a wiecej pływa 😁 ale czasem tez palucha lub stopke mi wcisnie miedzy zebra ale poza odczuciem ze wcisnal mi cos wlasnie tam nic innego nie czuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
U nas dzisiaj pada deszcz, ale wzięłam się za mycie okien od wewnątrz, bo przyszły mi firanki nowe i już chciałam je zawiesić 🙂 a z zewnątrz mąż umyje jak pogoda dopisze.
A brzusie czy Was też tak piecze skóra na brzuchu tak jakby od wewnątrz? Wczoraj Amelcia skopała znowu moje żebro, więc piekło, ale dzisiaj cały brzuch- to też ona?


martam83 wczoraj właśnie też poczułam takie jakby pieczenie pod skóra na brzuchu tuż podpiersiami. Na początku myślałam, że to biustonosz mnie uwiera, ale jak go ściagnęłam, pieczenie nei zniknęło. Poczytałam trochę na necie i wygląda na to że to rozciągająca się skóra. Zrobiłam sobie delikatny masaż kremem intensywnie nawilżającym i ukoiło mi to. Jednakże w poniedziałek mam wizytę kontrolną i zobaczę się także z położną to spytam jej i upewnię się co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oprócz tego pieczenia to jeszcze koszmarnie spałam i szybko się obudziłam, bo już o 6 i nie mogłam zasnąć. 😠 A wczoraj miałam jakiś kryzys, że wszystko mnie boli, że mi ciężko. Dzisiaj widzę że jest piękne słoneczko więc trochę mi poprawia to humorek. Babcia ma dzisiaj 82 urodziny, więc się wybiorę do niej z kwiatkiem i trochę zajmę się czymś innym żeby nie myśleć. Pocieszam się każdym piątkiem, bo wtedy zaczynam każdy kolejny tydzień, a rozpoczął się 34, więc już coraz bliżej. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malina101 napisał(a):
martam83 napisał(a):
U nas dzisiaj pada deszcz, ale wzięłam się za mycie okien od wewnątrz, bo przyszły mi firanki nowe i już chciałam je zawiesić 🙂 a z zewnątrz mąż umyje jak pogoda dopisze.
A brzusie czy Was też tak piecze skóra na brzuchu tak jakby od wewnątrz? Wczoraj Amelcia skopała znowu moje żebro, więc piekło, ale dzisiaj cały brzuch- to też ona?


martam83 wczoraj właśnie też poczułam takie jakby pieczenie pod skóra na brzuchu tuż podpiersiami. Na początku myślałam, że to biustonosz mnie uwiera, ale jak go ściagnęłam, pieczenie nei zniknęło. Poczytałam trochę na necie i wygląda na to że to rozciągająca się skóra. Zrobiłam sobie delikatny masaż kremem intensywnie nawilżającym i ukoiło mi to. Jednakże w poniedziałek mam wizytę kontrolną i zobaczę się także z położną to spytam jej i upewnię się co i jak.




też mam teraz takie pieczenie skóry i to niestety pęka skóra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczny smarujcie oliwkami,balsamami i czym sie da! to naprawde pomaga!dzien dobry 🙂
U nas dzis silny wiatr i slonca brak,ale i tak mam super nastroj,jakis ten tydzien szczesliwy dla mnie i pod wzgledem pracy i sampoczucia 🙂 wiec licze ze i u WAs jest super! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Dziewuszki! 😆
U mnie za oknem piękne słońce, w sercu wiosna, w brzusiu motylek-gigant, a po pracy mężuś zamieni się w masażystę, więc jestem wniebowzięta 🙃 🤪
Wczoraj kupiliśmy naszego cudownego Lareta z firmy Tako, bo okazało się, że sprowadzili też Lucę z Bebetto i mieliśmy okazję pośmigać jednym i drugim. I decyzja zapadła, gdy pokonaliśmy slalom w wielkim sklepie z wózkami - Laret prowadziłam lewą ręką miedzy alejkami 😁 Mało tego - normalnie w sklepach ciągle coś zrzucam niechcąco brzuchem lub pupą, a gdy prowadziłam wózek nawet o nic się nie otarłam 😜 W czwartek lub piątek będziemy mieć go w domku, to wrzucę zdjęcia. A teraz moja wielka prośba: poniżej są trzy linki do łóżeczek:
http://allegro.pl/maxx-wyposazone-solidne-i-ladne-lozeczka-wibra-i3024761697.html -tutaj kolor TOFFI LUX
http://allegro.pl/sb-lozeczko-turystyczne-pelna-opcja-6kol-3gratisy-i2996489179.html - tutaj owieczka lub zebra
http://allegro.pl/lozeczko-turystyczne-kojec-mirage-delux-milly-mall-i3036923364.html - tutaj cow 🙂
Dajcie proszę znać, które najbardziej sie Wam podoba, bo my już wymiękamy... 🤢 To będzie jedyne łóżeczko naszego Synka po kołysce, więc oczywiście będzie miał dokupiony normalny materac i twardy, "korytkowaty" przewijak. Z góry dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
totylkoja8 napisał(a):
Dzień dobry Dziewuszki! 😆
U mnie za oknem piękne słońce, w sercu wiosna, w brzusiu motylek-gigant, a po pracy mężuś zamieni się w masażystę, więc jestem wniebowzięta 🙃 🤪
Wczoraj kupiliśmy naszego cudownego Lareta z firmy Tako, bo okazało się, że sprowadzili też Lucę z Bebetto i mieliśmy okazję pośmigać jednym i drugim. I decyzja zapadła, gdy pokonaliśmy slalom w wielkim sklepie z wózkami - Laret prowadziłam lewą ręką miedzy alejkami 😁 Mało tego - normalnie w sklepach ciągle coś zrzucam niechcąco brzuchem lub pupą, a gdy prowadziłam wózek nawet o nic się nie otarłam 😜 W czwartek lub piątek będziemy mieć go w domku, to wrzucę zdjęcia. A teraz moja wielka prośba: poniżej są trzy linki do łóżeczek:
http://allegro.pl/maxx-wyposazone-solidne-i-ladne-lozeczka-wibra-i3024761697.html -tutaj kolor TOFFI LUX
http://allegro.pl/sb-lozeczko-turystyczne-pelna-opcja-6kol-3gratisy-i2996489179.html - tutaj owieczka lub zebra
http://allegro.pl/lozeczko-turystyczne-kojec-mirage-delux-milly-mall-i3036923364.html - tutaj cow 🙂
Dajcie proszę znać, które najbardziej sie Wam podoba, bo my już wymiękamy... 🤢 To będzie jedyne łóżeczko naszego Synka po kołysce, więc oczywiście będzie miał dokupiony normalny materac i twardy, "korytkowaty" przewijak. Z góry dziękuję 🙂


Mi to toffi lux

aż sobię przypomniałam o TOFFIFI w szafce schowanym 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki!
totylkoja z tych trzech to ja też obstawiam toffie.

Co do pieczenia skóry od wewnątrz, to ja bym nie powiedziała że to jest od pękania(skórę na brzuchu mam gładziutką), bo w pierwszej ciąży piekła, ale tylko pod żebrami i żadnego roztępu nie miałam na brzuchu. Teraz też nie mam, więc mam nadzieję, że tak zostanie. Zresztą smaruję specjalnym kremem na roztępy brzuszek dwa razy dziennie. Bardziej wydaje mi się, że to od rozciągania się skóry, albo nasze maluchy tak rozrabiają 😁
malina jak się dowiesz od położnej to daj znać. Ja spytam swojej za tydzień w poniedziałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie.
co do tych łóżeczek wszystkie śliczne...ale chyba to pierwsze czyli toffu 🙂.gratuluję i zazdroszczę Tako Lareta ☺️ ☺️ ☺️
mnie skóra piecze na zewnątrz....u mnie to pękanie,bo widać....

a dziś jakaś śpiąca jestem,właśnie zjedliśmy obiadek.ziemniaczki,sosik pomidorowy własnej roboty,filety z mintaja w koperku ,surówka z kiszonej kapustki i kompocik z czereśni z mojej spiżarni 🙂
tak się objadłam,że aż chyba grzech 😮 😮 😮
a tak to nuda,niby świeci słoneczko ale wieje straszny wiatr i jest baaaardzo zimno.ja czekam na przelew żeby w końcu jechać coś kupić dla malusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
totylkoja8- jeśli chodzi o łóżeczko to faktycznie to pierwsze toffi lux wygląda na najładniejsze a do tego najsolidniejsze, jeśli mowa o wykonaniu itp 🙂

Oczywiście jak tylko wrócę w poniedziałek od położnej dam znać. Czy to rozstępy nie wiem, smaruję się zwykłą oliwką, na przemian z balsamem nawilżającym. Nie chciałam z niczym kombinować, żeby nie dostać uczulenia :P i to nie piecze mnie na całym brzuchu tylko w górnej części brzuszka, a z tego co mi wiadomo tam chyba nie pęka skóra. Ale no zobaczymy co to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysiu, mnie to piecze od wewnątrz i właśnie przed chwilą jeszcze poszłam obejrzeć mój brzunio. Nic nie mam. Skóra jak dotknę to taka obolała(dziś tylko na górze), jakby mi ktoś w brzuch przywalił i wnętrzności bolą 😮
A obiadku to ja zazdroszczę- pychotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Wlasnie sie dowiedzialam ze moja 8 lat młodsza siostra jest w ciazy!! rodzi we wrzesniu i tez bedzie miala synka 🤪 niezłe jaja 😁 i nic małpa nie chciala wczesniej powiedziec 😉

ale fajnie!!! też bym tak chciała 🤪 pogratuluj siostrze i ją wyściskaj 😉 ja tak namawiam siostrę (30 lat) i bratową (32 lata) na pierwsze dziecko, a one wredne małpy nie chcą 🤢 i co ja mam biedna zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
dziewczny smarujcie oliwkami,balsamami i czym sie da! to naprawde pomaga!dzien dobry 🙂
U nas dzis silny wiatr i slonca brak,ale i tak mam super nastroj,jakis ten tydzien szczesliwy dla mnie i pod wzgledem pracy i sampoczucia 🙂 wiec licze ze i u WAs jest super! 🙂 🙂


Karolinka, dobrze pamiętam, że ty chciałaś kupić wózek Dada Paradiso? Kupiłaś już może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
totylkoja8 napisał(a):
Dzień dobry Dziewuszki! 😆
U mnie za oknem piękne słońce, w sercu wiosna, w brzusiu motylek-gigant, a po pracy mężuś zamieni się w masażystę, więc jestem wniebowzięta 🙃 🤪
Wczoraj kupiliśmy naszego cudownego Lareta z firmy Tako, bo okazało się, że sprowadzili też Lucę z Bebetto i mieliśmy okazję pośmigać jednym i drugim. I decyzja zapadła, gdy pokonaliśmy slalom w wielkim sklepie z wózkami - Laret prowadziłam lewą ręką miedzy alejkami 😁 Mało tego - normalnie w sklepach ciągle coś zrzucam niechcąco brzuchem lub pupą, a gdy prowadziłam wózek nawet o nic się nie otarłam 😜 W czwartek lub piątek będziemy mieć go w domku, to wrzucę zdjęcia. A teraz moja wielka prośba: poniżej są trzy linki do łóżeczek:
http://allegro.pl/maxx-wyposazone-solidne-i-ladne-lozeczka-wibra-i3024761697.html -tutaj kolor TOFFI LUX
http://allegro.pl/sb-lozeczko-turystyczne-pelna-opcja-6kol-3gratisy-i2996489179.html - tutaj owieczka lub zebra
http://allegro.pl/lozeczko-turystyczne-kojec-mirage-delux-milly-mall-i3036923364.html - tutaj cow 🙂
Dajcie proszę znać, które najbardziej sie Wam podoba, bo my już wymiękamy... 🤢 To będzie jedyne łóżeczko naszego Synka po kołysce, więc oczywiście będzie miał dokupiony normalny materac i twardy, "korytkowaty" przewijak. Z góry dziękuję 🙂

wizualnie najbardziej podoba mi się pozycja nr 3 😜 ale kompletnie nie mam orientacji w łóżeczkach turystycznych, więc pod względem praktycznym nie będę się wypowiadać.

PS. a jaką kołyskę kupujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uśmiechnięta, kołyskę pożyczą nam znajomi, więc nie musimy na szczęście kupować. Kołyska mała, drewniana, na kółkach, żeby można było Maleństwo przewieźć, np. do salonu, żeby mieć nie nie oko, z baldachimem (choć my go raczej ściągniemy) i z opcją blokady bujania. Tę opcję będziemy używać cały czas, bo zależy nam na wysokości i niewielkich rozmiarach kołyski, bo łóżeczko obok naszego łózka nie zmieści się i musiałoby stać "w nogach' 😉

Dziękuję Wam kochane za pomoc, my też najbardziej skłaniamy się do Toffi, ale Krówka tak bardzo podoba mi się kolorystycznie... 😮 Mamy jeszcze trochę czasu, to coś wymyślimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
KarolinaMotyl napisał(a):
dziewczny smarujcie oliwkami,balsamami i czym sie da! to naprawde pomaga!dzien dobry 🙂
U nas dzis silny wiatr i slonca brak,ale i tak mam super nastroj,jakis ten tydzien szczesliwy dla mnie i pod wzgledem pracy i sampoczucia 🙂 wiec licze ze i u WAs jest super! 🙂 🙂


Karolinka, dobrze pamiętam, że ty chciałaś kupić wózek Dada Paradiso? Kupiłaś już może?


Ja kupiłąm wózek dada paradiso ( model denim)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...