Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
No ale mi tam wyszly jeszcze jakies liczne pasma sluzu a mylam sie przed badaniem 😠 z tego co czytam to moze byc cos moze z nerkami nie wiem


Nie denerwuj sie, ja tez mialam tak, ale to z powodu infekcji pecherza. Polecam duzo zurawiny i po tyg powtorzyc badanie i bedzie git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do wozkow to polecam QUINNY BUZZ ( w sklad wchodzi: fotelik samochodowy i adaptery, gleboki i spacerowka i te wszystkie folie i moskitiery)(moja siostra ma taki wozek), sa lekkie i bardzo fajne. Ja na pewno sobie taki sprawie. Nowy w granicach 2500 pln a za uzywany w dobrym stanie od 500 zl mozna kupic. Ja juz wyszukuje na aukcjach internetowych jakis uzywanych. Duzo ofert bylo na gumtree i ceny nizsze niz na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
czy to było usg gentyczne?

USG genetyczne wykonuje się innym sprzecie USG, specjalnie do tego przeznaczonym. Na USG genetyczne jestem umówiona w 16 tyg ciąży czyli na 15 stycznia do prof.Roszkowskiego w Wawie. Oczywiście prywatnie. 🙂 To było zwykłe USG sprawdzające stan maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny może już się pytałam jak tak to sorki...ale czy któraś z was jest już może po pierwszym USG genetycznym??
Napiszcie jak było....


Idziesz na usg do specjalisty, który ma do tego uprawnienia lub jeśli ufasz własnemu gin. to one je przeprowadza. Na takim usg bada się:
akcję serca
crl
przezierność karkową
łożysko
płyn owodniowy
pępowinę
Markery wad chromosonalnych:
kość nosowa
kąt twarzowy
niedomykalność zastawki trójdzielnej
przepływ w przewodzie żylnym
wady płodu:
czaszka/mózg
kręgosłup
serce
brzuch
żołądek
pęcherz moczowy
ręce
stopy
szacowane ryzyko trisomii 21 zespołu Down\'a 18 zespołu Edward\'a i 13 zespołu Patau\'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Dziewczyny macie jakiś pomysł jak wrócić z za granicy (ok 8h jazdy) BEZ OGRZEWANIA?! 🙂

Bo się popsuło w aucie 😞


Duzo termosow z goraca herbata z miodem i cytryna, i jakis spiwor, o czapce i rekawiczkach nie musze przypominac 🙂


I DAM RADĘ? MYŚLISZ? :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Dziewczyny macie jakiś pomysł jak wrócić z za granicy (ok 8h jazdy) BEZ OGRZEWANIA?! 🙂

Bo się popsuło w aucie 😞


Duzo termosow z goraca herbata z miodem i cytryna, i jakis spiwor, o czapce i rekawiczkach nie musze przypominac 🙂


I DAM RADĘ? MYŚLISZ? :]


u nas w pracy w tamtym roku bylo tak zimno, ze przez 8 godzin siedzialysmy w kurtkach i rekawiczkach, wiec dasz rade!!! wierze w Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
cimyszka napisał(a):
czy to było usg gentyczne?

USG genetyczne wykonuje się innym sprzecie USG, specjalnie do tego przeznaczonym. Na USG genetyczne jestem umówiona w 16 tyg ciąży czyli na 15 stycznia do prof.Roszkowskiego w Wawie. Oczywiście prywatnie. 🙂 To było zwykłe USG sprawdzające stan maluszka.
Armiatko a czy 16 tydzień to nie jest trochę za późno na pierwsze badanie genetyczne?Mój lekarz mi mówił, że najlepiej je wykonać do 13-14 tygodnia, bo potem maluch może być już za duży i nie można dokonać wszystkich potrzebnych pomiarów. Ja miałam genetyczne w 12tygodniu i wszystko super było widać i lekarz mógł bez problemów wszystko sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 mi też się kiedyś zdublował i nie wiem jak usuąć 😞

My jutro wybieramy się do Pragi mój mąż ma urodziny, wyjazd był planowany jeszcze przed ciążą, mam nadzieję, że dojedziemy i wrócimy bez przygód, pytałam lekarza czy możemy jechać mówił, że nie ma nic przeciwko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już po badaniach 🙂 z maluchem wszystko ok. ma śliczne stópki 😎 o płeć nie pytałam, ale lekarka sama powiedziała niespodziewanie jak badała.. możliwy chłopiec, pokazywała co widać między nóżkami w ułożeniu którym było, ale chciała jeszcze drugi raz sprawdzić i już nie szło. Trochę sceptycznie do tego podchodzę, bo jej nie znam, nie wiem jak trafnie przewiduje płeć na tym etapie, ale zobaczymy co wyjdzie za 4tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak niskie tsh we wczesniej ciąży jest całkiem normalne, gonadotropina kosmówkowa pobudza czynność tarczycy i hamuje wydzielanie TSH. tarczyca szaleje u kobiet w ciąży ale nie masz czym sie martwic bo zdecydowanie gorzej jest miec wyzszy wynik wskazujacy na niedoczynnosc tarczycy gdyz wplywa to zle na rozwoj plodu.. pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak niskie tsh we wczesniej ciąży jest całkiem normalne, gonadotropina kosmówkowa pobudza czynność tarczycy i hamuje wydzielanie TSH. tarczyca szaleje u kobiet w ciąży ale nie masz czym sie martwic bo zdecydowanie gorzej jest miec wyzszy wynik wskazujacy na niedoczynnosc tarczycy gdyz wplywa to zle na rozwoj plodu.. pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, też myślę, że dam radę-że wytrzymam te zimne 8h 😁 poubieram się na pewno... w pracy też nie mam za .ciepło,ale jak na razie 2 swetry starczają 😁

USG genetyczne jest rzeczywiście 12-13 tydzień, 16 to już chyba późno, ale nie my jesteśmy najmądrzejsze tylko lekarze ;]

Ja się o płeć nawet nie spytałam, peszy mnie zawsze ta poważna mina lekarza 😁
Ale wszyscy widzą cipuchę 😁 ja tam widzę pitola :p
Każdy widzi to co chce :]

Dla mnie najważniejsze było, że lek. pow. "WSZYSTKO JEST OK" 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...