Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laski, ja mam znowu kujki w podbrzuszu, myślałam, że to tylko wczoraj.. ciekawe czy dzisiaj będe znowu sikać co chwilę... ;/
Ja nie wiem czy to bulgotanie to dzidziuś, wiem tylko, że to jakieś takie jakby burczenie w brzuchu :]
Może to dzidzia 🙂 Wczoraj zrobiłam pierwszy zakup, znalazłam takie śliczne buciki w lumpku taniutko brązowe-dla dziewczynki i dla chłopca 3-6 mies. 😁 nie mogłam się oprzeć ;p
A teraz to nie mogę się doczekać USG, które będzie dopiero w styczniu, bo przecież 21-go wyjeżdżam na 2 tyg. w ogóle, tam będę bez neta, nie wiem jak bez Was wytrzymam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Jak tam idą u Ciebie poszukiwania detektora? znalazłaś coś ciekawego?


Chyba zakupię detektor na Ebay. Są tam różne modele , których nie ma na naszym Allegro i ceny wydają mi się niższe, choć przesyłki są z zagranicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin itp. a razie jestem na etapie poszukiwań jakiejś okazji 🙂


Najlepiej to poczekać na jakąś okazję. Ja jedną zmarnowałam, za długo się zastanawiałam, musiała być świeżo wystawiona i po kilku min. jak chciałam kupić to ktoś mnie wyprzedził 😠 kilka godzin zła chodziłam 😁


Blue jak dostaniesz ten detektorek i go przetestujesz to napisz proszę jak wrażenia 🙂I czy warto kupić to urządzonko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Jak tam idą u Ciebie poszukiwania detektora? znalazłaś coś ciekawego?


Chyba zakupię detektor na Ebay. Są tam różne modele , których nie ma na naszym Allegro i ceny wydają mi się niższe, choć przesyłki są z zagranicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin itp. a razie jestem na etapie poszukiwań jakiejś okazji 🙂


Najlepiej to poczekać na jakąś okazję. Ja jedną zmarnowałam, za długo się zastanawiałam, musiała być świeżo wystawiona i po kilku min. jak chciałam kupić to ktoś mnie wyprzedził 😠 kilka godzin zła chodziłam 😁


Blue jak dostaniesz ten detektorek i go przetestujesz to napisz proszę jak wrażenia 🙂I czy warto kupić to urządzonko 🙂


Pewnie dam znać 🙂 mam nadzieję, że naprawdę wykrywa od 12-stego tygodnia, a nie przykładowo od 18, bo inaczej się wkurzę 😉 wprawę w szukaniu mam przez stetoskop, więc powinnam szybko znaleźć tętno. Pisałam kiedyś do jednej kobiety to mi poleciła kupić to urządzenie od 17/18tyg. bo wtedy nie będę się tak stresować. Tyle, że ja wolę już teraz wiedzieć czy wszystko jest ok niż wtedy jak będę czuć ruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co tutaj tak cicho? z własnego doświadczenia polecam też kupić wagę dla noworodka 🙂 na początku to prawie codziennie małą ważyłam tak się wkręciłam 😜 nie trzeba latać po przychodniach, stresować się itd. przyrost wagi ma się pod kontrolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Co tutaj tak cicho? z własnego doświadczenia polecam też kupić wagę dla noworodka 🙂 na początku to prawie codziennie małą ważyłam tak się wkręciłam 😜 nie trzeba latać po przychodniach, stresować się itd. przyrost wagi ma się pod kontrolą.


ja nie mialam takiej schizy 🙂 i nawet przez mysl mi nie przeszlo by wage kupowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Co tutaj tak cicho? z własnego doświadczenia polecam też kupić wagę dla noworodka 🙂 na początku to prawie codziennie małą ważyłam tak się wkręciłam 😜 nie trzeba latać po przychodniach, stresować się itd. przyrost wagi ma się pod kontrolą.


ja nie mialam takiej schizy 🙂 i nawet przez mysl mi nie przeszlo by wage kupowac.

W szpitalu schudła ponad 300g, a w domu zaczęła obficie ulewać, więc bałam się, że będzie słabo przybierać. Później to już kontrolnie ją ważyłam tak dla samej siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Ja tak siedze i sie zastanawiam, czy nie umowic sie na wizyte gdzies prywatnie na usg jeszcze przed swietami by miec pewnosc ze jest ok wszystko z dzidziusiem.


Hej 🙂 Ja też chcę iść na prywatną wizytę, ponieważ zależy mi, żeby zobaczyć moje maleństwo wyraźniej i popatrzeć na nie dłuższą chwilę, bo na NFZ dają mi tylko rzucić okiem i koniec badania. Takie badanie 3D jest dokładniejsze i można się dużo więcej dowiedzieć. Ponad to chcę mieć nagrane badanie na płycie, mam tylko nadzieję, że moje maleństwo nie będzie spać podczas badania i się troszkę poruszy dla mamusi i tatusia hihi bo w przeciwnym razie bez sensu nagrywać 😉
POZDRAWIAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMUSIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny widze ze jak narazie same chlopaki tu królują mam nadzieje że trafi sie jakaś dziewuszka 😉 ja tez dzis bylam na ciuchach i kupilam kołderke kolor dla chlopaka i dziewczynki ale sliczka i material milutki nie to co u nas jak kupilam synowi koldre puchowa to po miesiącu była kołdrą plackową 😠 u mnie ok nic nie boli odpukac apetyt wraca powoli juz jutro zobacze moją dzidzie nie moge sie doczekac!!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zazdroszczę wam wizyt to po pierwsze, a po drugie mam już detektor tętna 🤪 za pierwszym razem udało mi się znaleźć tętno, ale widać, że maluchowi to się nie podoba, bo zwiewa po czasie to za drugim razem nie mogłam już w tym miejscu go znaleźć to się przewróciłam na bok i tętno było, ale słabiej słyszałam niż za pierwszym razem. Ogólnie to jestem jeszcze w szoku, jak rozpracuję urządzenie to postaram wam się wrzucić nagranie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
Dziewczyny widze ze jak narazie same chlopaki tu królują mam nadzieje że trafi sie jakaś dziewuszka 😉 ja tez dzis bylam na ciuchach i kupilam kołderke kolor dla chlopaka i dziewczynki ale sliczka i material milutki nie to co u nas jak kupilam synowi koldre puchowa to po miesiącu była kołdrą plackową 😠 u mnie ok nic nie boli odpukac apetyt wraca powoli juz jutro zobacze moją dzidzie nie moge sie doczekac!!! 🙃


Ja też uwielbiam buszować po lumpkach w poszukiwaniu malutkich ubranek, ale na razie się powstrzymuje, nie chcę zapeszyć.
Znalazłam coś takiego jeszcze:
Doświadczone położne twierdzą, że częstotliwość tętna powyżej 140 uderzeń na minutę wskazuje, że urodzi się dziewczynka, natomiast poniżej 140, że prawdopodobnie będzie chłopiec. „Teoria” ta bazuje na fakcie, że dziewczynki mają wyższy metabolizm niż chłopcy. Niestety brak jest statystycznych dowodów potwierdzających powyższe twierdzenie, i faktycznie nie ma dowodów na związek częstotliwości pulsu z płcią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Ja tak siedze i sie zastanawiam, czy nie umowic sie na wizyte gdzies prywatnie na usg jeszcze przed swietami by miec pewnosc ze jest ok wszystko z dzidziusiem.


A kiedy miałaś ostatnią wizytę?

Ostatnia wizyte mialam 6 grudnia,a kolejne usg dopiero w 24 tyg ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Co tutaj tak cicho? z własnego doświadczenia polecam też kupić wagę dla noworodka 🙂 na początku to prawie codziennie małą ważyłam tak się wkręciłam 😜 nie trzeba latać po przychodniach, stresować się itd. przyrost wagi ma się pod kontrolą.


ja nie mialam takiej schizy 🙂 i nawet przez mysl mi nie przeszlo by wage kupowac.

W szpitalu schudła ponad 300g, a w domu zaczęła obficie ulewać, więc bałam się, że będzie słabo przybierać. Później to już kontrolnie ją ważyłam tak dla samej siebie.

Moja Oliwcia w szpitalu tez 300 g schudla a i tez obficie ulewala ( i to bardzo dlugo, bo do ok 5m-cy) ale przybierala na wadze i to bardzo szybko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
Dziewczyny widze ze jak narazie same chlopaki tu królują mam nadzieje że trafi sie jakaś dziewuszka 😉 ja tez dzis bylam na ciuchach i kupilam kołderke kolor dla chlopaka i dziewczynki ale sliczka i material milutki nie to co u nas jak kupilam synowi koldre puchowa to po miesiącu była kołdrą plackową 😠 u mnie ok nic nie boli odpukac apetyt wraca powoli juz jutro zobacze moją dzidzie nie moge sie doczekac!!! 🙃


Ja też uwielbiam buszować po lumpkach w poszukiwaniu malutkich ubranek, ale na razie się powstrzymuje, nie chcę zapeszyć.
Znalazłam coś takiego jeszcze:
Doświadczone położne twierdzą, że częstotliwość tętna powyżej 140 uderzeń na minutę wskazuje, że urodzi się dziewczynka, natomiast poniżej 140, że prawdopodobnie będzie chłopiec. „Teoria” ta bazuje na fakcie, że dziewczynki mają wyższy metabolizm niż chłopcy. Niestety brak jest statystycznych dowodów potwierdzających powyższe twierdzenie, i faktycznie nie ma dowodów na związek częstotliwości pulsu z płcią.



To jak moje miało 170na minutę to będzie dziewczynka i to mały nerwusek chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Co tutaj tak cicho? z własnego doświadczenia polecam też kupić wagę dla noworodka 🙂 na początku to prawie codziennie małą ważyłam tak się wkręciłam 😜 nie trzeba latać po przychodniach, stresować się itd. przyrost wagi ma się pod kontrolą.


ja nie mialam takiej schizy 🙂 i nawet przez mysl mi nie przeszlo by wage kupowac.

W szpitalu schudła ponad 300g, a w domu zaczęła obficie ulewać, więc bałam się, że będzie słabo przybierać. Później to już kontrolnie ją ważyłam tak dla samej siebie.

Moja Oliwcia w szpitalu tez 300 g schudla a i tez obficie ulewala ( i to bardzo dlugo, bo do ok 5m-cy) ale przybierala na wadze i to bardzo szybko 🙂


U mnie trwało do 8mieś. i nie tyła książkowo (chodzi mi o to stwierdzenie, że dziecko powinno podwoić i potroić swoją wagę na pół roku i roczek), bo była strasznym niejadkiem. Dopiero teraz się wyciągnęła i waży gdzieś z 11,5kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
Dziewczyny widze ze jak narazie same chlopaki tu królują mam nadzieje że trafi sie jakaś dziewuszka 😉 ja tez dzis bylam na ciuchach i kupilam kołderke kolor dla chlopaka i dziewczynki ale sliczka i material milutki nie to co u nas jak kupilam synowi koldre puchowa to po miesiącu była kołdrą plackową 😠 u mnie ok nic nie boli odpukac apetyt wraca powoli juz jutro zobacze moją dzidzie nie moge sie doczekac!!! 🙃


Ja też uwielbiam buszować po lumpkach w poszukiwaniu malutkich ubranek, ale na razie się powstrzymuje, nie chcę zapeszyć.
Znalazłam coś takiego jeszcze:
Doświadczone położne twierdzą, że częstotliwość tętna powyżej 140 uderzeń na minutę wskazuje, że urodzi się dziewczynka, natomiast poniżej 140, że prawdopodobnie będzie chłopiec. „Teoria” ta bazuje na fakcie, że dziewczynki mają wyższy metabolizm niż chłopcy. Niestety brak jest statystycznych dowodów potwierdzających powyższe twierdzenie, i faktycznie nie ma dowodów na związek częstotliwości pulsu z płcią.



To jak moje miało 170na minutę to będzie dziewczynka i to mały nerwusek chyba 🙂


Moja agresja miała 155ud/min. i od samego początku szalała w brzuchu, a to obecne jest spokojne. Nawet na usg co jakiś czas zasypiało. Leniuch tam mieszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Hania czujesz już jakieś specyficzne drgania/pukania? 😆


W tamtym tygodniu ze trzy razy czułam pukanie i bulgotanie w dole, poniżej spojenia łonowego 🙂 W tym tygodniu cisza 🙂 a Ty czujesz już swoje maleństwo?


No właśnie też nie jestem pewna co czuję czy dziecko czy to jelita. Ostatnio naciskałam sobie brzuch i w pewnym momencie poczułam jak się "coś" obiło o pęcherz, takie dziwne uczucie. Córka bardzo często mnie tam kopała. Tylko nie wiem czy dziecko na takim etapie może o niego zahaczyć. No i czasami czuję takie puknięcia od środka pojedyncze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...