Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mi lekarka kazała liczyć ruchy przez 12h i jeśli jest ich przykładowo 10 to jest super wynik. Tylko, że to muszą być ciągłe serie jakieś a nie np. jednorazowe wystawienie nóżki. Na tym etapie wszystko powyżej 6 ruchów jest normalne 🙂 ja też już małą czuję słabiej niż kiedyś bardziej się wypycha niż rozdaje kopniaki. Ogólnie nie wiem co to kopniaki w żebra 😉 moje dziewczyny upodobały sobie mój pęcherz ten narząd zawsze był gnębiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
My dziewczyny też po wizycie..
Mała waży 2700g 🙂 Rozwarcie 2 cm ale lekarka mowi ze niektore chodza z takim po 3 tygodnie wiec zobaczymy jak to bedzie 🙂
Chcialabym wytrzymac do nastepnej wizyty (4 czerwca) zeby malutka przybrala jeszcze na wadze 🙂

Moja koleżanka chodziła z 4cm rozwarciem 2 tygodnie, ale poród to miała błyskawiczny. Na IP miała już pełne rozwarcie 😁 także możesz mieć szybki poród 🙂 i tego Ci życzę! 3 tygodnie zaciskaj nogi a potem mała niech się rodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
A ja nadal imienia nie mam wybrane aż wstyd 🥴 nic mi nie pasuje.

Hej, widzę że nie jestem sama. U nas juz powoli wszyscy się przyzwyczajają do Wiktorii ale ja nie jestem zdecydowana 🙃 jeszcze wczoraj teściu wypalił Weronka to myślałam że białej gorączki dostanę, chyba chciał mi na złość zrobić. Mi się też podoba Nikola albo Natalia.
Bluea wy macie już jakieś typy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiam się czy powinnam iść do lekarza czy nie? Bo już drugi dzień mam taką jakby pokrzywkę na stopach... to pewnie po tej maści o której wcześniej wspominałam,tylko ciekawe czemu nie mam nic na dłoniach które też były tym posmarowane, tylko całe uczulenie na moich opuchniętych nogach... W ogóle wszystko mnie swedzi już, wstałam o 7 się wykąpać... chyba trochę przeszło, posmarowalam to uczulenie oliwką bambino i kładę się jeszcze pospać, może przejdzie, jest łagodniej, przynajmniej nie drapie tych nóg... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
A ja nadal imienia nie mam wybrane aż wstyd 🥴 nic mi nie pasuje.


czemu wstyd?? zobaczysz Dzidzie a swiecie to będziesz wiedzieć jakie imie pasuje.
u nas tez nic konkretnego nie wybrane. sa jakies propozycje ale to nadal propozycje. zadnych decyzji nie podjelismy.
Hania cala ciaze była Alicja. az do momentu jak zaczal się porod. wtedy nagle ze będzie Hancol. i zostało :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad86napisz czy ci to przeszło. Może na dłoniach nie wyszła, ze względu na to że są częściej myte i alergen nie zadziałał tak mocno?
Jak nie przeszło to może faktycznie skonsultuj te objawy z lekarzem.
Wczoraj rozmawiałam ze znajomą i poradziła mi żeby oprócz dolewania do kąpieli Oilatum i smarowania pupci Bepanthen-em to po kąpieli posmarować mała oliwka ale mi się wydaje ze latem będzie za ciepło. Co myślicie o tym ? Jeśli już to jaka byście poradziły, ona mówiła że obojętnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda a kontrolowałaś ciśnienie? Świąd na stopach i rękach jest jednym z objawów cholestazy.. Miałaś robione próby wątrobowe? Ja bym poszła do lekarza

Ania moja znajoma położna mówiła że się już odstępuje od smarowania dzieci oliwką po kąpieli gdyż jej używanie na dłuższą metę tak na prawdę wysusza skórę. Teraz w szpitalach radzą dolewać oliwki do kąpieli. Ale co człowiek to inna szkoła więc już sama nie wiem 🙂

Blue pięknie by było jakby poród był rzeczywiście szybki dzięki temu że chodzę z tym rozwarciem 😁 A co do imienia to mi też się zmienia co chwilę ale chyba zostanę przy Kornelii bo mąż całą ciąże tak do brzuszka gadał i chyba nie mogłabym się odzwyczaić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak jeszcze nie znałam płci to stawiałam na samym początku na Kornelię, potem Milenę i tak się z mężem sprzeczaliśmy bo on chciał Antoninę, dla chłopca wybrałam początkowo Kacper, a mąż Franek. Po usg stwierdziłam, że mój synek będzie nosił imię Antoś i tak zostało. Teraz już wszyscy w rodzinie mówią już o nim po imieniu. Fajne to jest.

Co do oliwki to nie kupiłam i nie będę używać, Namęczyłam się tylko z tym paskudztwem, wybrałam mleczko nawilżające Nivea dla dzieci. Tak jak przy pierwszym synku. Fajnie wchłaniało się w skórę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam kupione mleczko z nivea to z biedronki, płyn też tam kupilam a okazalo sie, ze plyn jest od 1-go mies. Ale mam jakąś resztkę od kuzynki oilatum to to zużyję przez pierwsze dni.

Natalia nastraszyłas mnie, wiec sie szykuję i idę do szpitala sprawdzić co to za gówno, tym bardziej, że znajoma miała tą cholestazę i lek.arze jej pow., że na ostatnią chwile zdarzyła... już prawie wód nie miała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
A ja nadal imienia nie mam wybrane aż wstyd 🥴 nic mi nie pasuje.


czemu wstyd?? zobaczysz Dzidzie a swiecie to będziesz wiedzieć jakie imie pasuje.
u nas tez nic konkretnego nie wybrane. sa jakies propozycje ale to nadal propozycje. zadnych decyzji nie podjelismy.
Hania cala ciaze była Alicja. az do momentu jak zaczal się porod. wtedy nagle ze będzie Hancol. i zostało :P

Moja koleżanka opowiadała, że położna jej mówiła, że mała nie chce wyjść, bo imienia nie mają wybranego 😁 dzisiaj próbowałam szukać wstępnych imion, ale marnie to wszystko widzę. Większość imion, która mi się podoba nie są święte, a chcę dać tylko 1 imię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Blue napisał(a):
A ja nadal imienia nie mam wybrane aż wstyd 🥴 nic mi nie pasuje.

Hej, widzę że nie jestem sama. U nas juz powoli wszyscy się przyzwyczajają do Wiktorii ale ja nie jestem zdecydowana 🙃 jeszcze wczoraj teściu wypalił Weronka to myślałam że białej gorączki dostanę, chyba chciał mi na złość zrobić. Mi się też podoba Nikola albo Natalia.
Bluea wy macie już jakieś typy?

Właściwie to nie.. chciałabym coś wybrać przed porodem, ale ciężko tak na ślepo jak nie widzę buźki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Magdad86napisz czy ci to przeszło. Może na dłoniach nie wyszła, ze względu na to że są częściej myte i alergen nie zadziałał tak mocno?
Jak nie przeszło to może faktycznie skonsultuj te objawy z lekarzem.
Wczoraj rozmawiałam ze znajomą i poradziła mi żeby oprócz dolewania do kąpieli Oilatum i smarowania pupci Bepanthen-em to po kąpieli posmarować mała oliwka ale mi się wydaje ze latem będzie za ciepło. Co myślicie o tym ? Jeśli już to jaka byście poradziły, ona mówiła że obojętnie.


Moja położna mówiła,że oliwka zbytnio natłuszcza skórę a do tego jak dojdzie lekkie przegrzanie pojawiają się potówki z którymi ciężko sobie potem poradzić.Faktycznie od oliwek się odchodzi podobnie jak od zasypek,które się gromadzą w fałdkach skórnych 🙂Oilatum spokojnie wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Dziewczyny stosujecie jakieś kremy na rozstępy?


Ja niby stosuję systematycznie i cóż z tego skoro w ubiegłym tygodniu pojawiły się nowe 😠w pierwszej ciąży tak się starałam i wylazło ich dużo pod pępkiem tam gdzie Filip się rozpychał 🥴Teraz smarowałam codziennie i znowu wyszły tylko tym razem nad więc jestem cała skreskowana 🤢 To są uwarunkowania genetyczne a nie kremy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Yvonne1987 napisał(a):
Dziewczyny stosujecie jakieś kremy na rozstępy?


Ja niby stosuję systematycznie i cóż z tego skoro w ubiegłym tygodniu pojawiły się nowe 😠w pierwszej ciąży tak się starałam i wylazło ich dużo pod pępkiem tam gdzie Filip się rozpychał 🥴Teraz smarowałam codziennie i znowu wyszły tylko tym razem nad więc jestem cała skreskowana 🤢 To są uwarunkowania genetyczne a nie kremy 😮

Zgadzam się 🙂 ja rzadko smaruję brzuch, a jak już to robię to zwykłym kremem i rozstępów nie mam ani nowych ani starych. Babcia i mama też nie mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Magdad86napisz czy ci to przeszło. Może na dłoniach nie wyszła, ze względu na to że są częściej myte i alergen nie zadziałał tak mocno?
Jak nie przeszło to może faktycznie skonsultuj te objawy z lekarzem.
Wczoraj rozmawiałam ze znajomą i poradziła mi żeby oprócz dolewania do kąpieli Oilatum i smarowania pupci Bepanthen-em to po kąpieli posmarować mała oliwka ale mi się wydaje ze latem będzie za ciepło. Co myślicie o tym ? Jeśli już to jaka byście poradziły, ona mówiła że obojętnie.


Moja położna mówiła,że oliwka zbytnio natłuszcza skórę a do tego jak dojdzie lekkie przegrzanie pojawiają się potówki z którymi ciężko sobie potem poradzić.Faktycznie od oliwek się odchodzi podobnie jak od zasypek,które się gromadzą w fałdkach skórnych 🙂Oilatum spokojnie wystarczy 🙂

Oliwkę przy młodej stosowałam, ale później przestałam. Puder kupiłam, ale nie używałam, aż w końcu sprzedałam 🙂 teraz wcale go nie kupiłam, jak coś się dzieje to najlepsza jest mączka ziemniaczana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Ja tez mam kupione mleczko z nivea to z biedronki, płyn też tam kupilam a okazalo sie, ze plyn jest od 1-go mies. Ale mam jakąś resztkę od kuzynki oilatum to to zużyję przez pierwsze dni.

Natalia nastraszyłas mnie, wiec sie szykuję i idę do szpitala sprawdzić co to za gówno, tym bardziej, że znajoma miała tą cholestazę i lek.arze jej pow., że na ostatnią chwile zdarzyła... już prawie wód nie miała...


Idź, idź.. Ja miałam 2 tyg temu podejrzenie cholestazy bo wyszła wysypka na stopach i na brzuchu ale na szczescie proby watrobowe wyszly ok.. lepiej sie upewnic.. daj znac co i jak :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe co z Magdą ? Oby zrobili jej badania i wszystko było dobrze a ona spokojna.
Mi raczej jeszcze brzuszek nie opadł ale gdzie tam jeszcze 20 czerwca 😮. Teraz tylko częściej boli mnie brzuch i nie wspomnę że spać już na lewym boku nie mogę wręcz mnie to denerwuje i kręgosłup w nocy daje popalić. Dopiero jak się położę na prawym to nawet nie wiem kiedy zasypam, ale jak się przebudze to mam takiego stracha żeby z małą było wszystko ok. No i teraz to już sama widzę ze mega sapke mam. 😁
Ja juz mam torbe spakowaną i ciuszki dla małej na wyjście też 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Mnie jeszcze brzuch nie opadł. Ale statystycznie opada 2 tyg przed porodem.


Ja też zauważyłam,że mój brzusio opadł 🙂Dokładnie we wtorek 🙂Rano był wysoko a wieczorkiem nisko 🙂Ale przypuszczam,że to po moim szaleństwie z odkurzaczem i mopem 😁 Mój mężuś był w pracy to o niczym nie wiedział,a ja jak Zośka samośka po swojemu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...