Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alla25 - ja bym postąpiła jak Ci radzi lekarz. Przecież to on w końcu prowadził twoją ciążę i wie najlepiej co będzie dla Ciebie i dziecka dobre. Mi moja lekarka sprawdziła tylko dzisiaj tętno dziecka, przepływy. Dziecko nadal pośladkowe ma ułożenie. Ze szyjka nic się nie dzieje. Dostałam wstępne skierowanie do szpitala, ale mam wyznaczona wizytę na za 2 tyg. Doktorowa wierzy, że się jeszcze dziecko przekręci. Za 2 tyg jeśli dotrzymam mam mieć kolejne usg i mierzone dziecko. Wstępnie termin porodu ze względu na cc przesunął mi się z 28 czerwca na 21 czerwiec. Więc maleństwo niedługo będzie przy mnie. Dostałam dzisiaj dodatkowy lek Hepatil bo ALT wyszło mi za wysokie. Wątroba nie wyrabia (atak hormonów) i po 7 dniach mam powtórzyć badanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie i ich brzusie, oraz mamusie i ich dzidziusie.

Wiem, że jeszcze wcześnie, ale nie mogę spać, nagle zaczęłam się denerwować. Dziś jadę do domu rodzinnego i tam zostaje uświadomiłam sobie, że to już mega blisko, według ostatniego USG 8 dni, a OM 14 dni. 😮 Nie boje się samego porodu jako tak jak na razie, ale tego, że nie wiem jaki gdzie mnie zaskoczy. Myśl o to torbie porodowej mnie nie przeraża, tylko pierwsze dni z maleństwem. No i tak się o to znalazłam na forum po 4 rano, a nie śpię od 3:30 Kurcze nie wiem co to za kryzys, ale z nerwów mnie goni do toalety i jest mi nie dobrze. Ja nie wiem jak dajecie radę dziewczyny w 38 tyg i wyżej. Nie chce być tykającą bombom, a nie mogę od tego uciec myślami. Macie jakieś sposoby no ten strach? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam czerwcowe mamusie i ich brzusie, oraz mamusie i ich dzidziusie.

Wiem, że jeszcze wcześnie, ale nie mogę spać, nagle zaczęłam się denerwować. Dziś jadę do domu rodzinnego i tam zostaje uświadomiłam sobie, że to już mega blisko, według ostatniego USG 8 dni, a OM 14 dni. 😮 Nie boje się samego porodu jako tak jak na razie, ale tego, że nie wiem jaki gdzie mnie zaskoczy. Myśl o to torbie porodowej mnie nie przeraża, tylko pierwsze dni z malestwem. No i tak się o to znalazłam na forum po 4 rano, a nie śpię od 3:30 Kurcze nie wiem co to za kryzys, ale z nerwów mnie goni do toalety i jest mi nie dobrze. Ja nie wiem jak dajecie radę dziewczyny w 38 tyg i wyżej. Nie chce być tykającą bombom, a nie mogę od tego uciec myślami. Macie jakieś sposoby no ten strach? ☺️


Mnie na strach zawsze pomagdała szklaneczka whisky, ale w tym przypadku sie nie sprawdzi 🙂 a moze to juz sie pomału zaczyna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka kupiliśmy w HappyMum genialna czerwona sukienke w stylu lat 60tych. do tego poszly szpilki (potem balerinki) i było super. bardzo się ciesze ze poszlam.
Ekoladka nie zaluje ze poszlam, wrocilam do domu o 3. 🙂 potanczylam, pojadłam i choć miałam co jakiś czas skurcz i brzuch jak kamien, ani przez sec nie zaluje ze pojechałam. to było wesele mojego szwagra, maz swiadkowal wiec i tak bym sama była w domu. a tak, wśród ludzi, znajomych, muzyki. jedzenia pycha. 🙂 rewelacja. dziś relaksik pelna para.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Witam!
Byłam na wizycie. Lekarz zw względu na to, że pierwszy poród był cc to zaproponował mi rozwiązanie właśnie takim sposobem. Mogę się stawić do szpitala 12 czerwca i będzie cc, lub jeśli chcę to czekać na skurcze ale nie wróżył tego, że będę chodzić do 40tyg. lub jeszcze dłużej jak w pierwszej ciąży.
Teraz już sama nie wiem co ja mam robić. Z wypisu szpitalnego po pierwszym porodzie wynika, że mam dysproporcję, synek ważył 3500 i przy całej akcji porodowej i rozwarciu 10cm nie mógł wyjść stąd szybka decyzja o cc przy znieczuleniu już ogólnym. Jeszcze jedna kwestia to taka, że jak się zgłoszę do szpitala tego 12-tego to cięcie przeprowadzi mi mój lekarz prowadzący bo potem jest na urlopie.
Dziewczyny ja nie wiem co mam myśleć, boję się strasznie i jednego i drugiego rozwiązania. Wtedy to się szybko działo, nie miałam na to wpływu, nie wiedziałam czego mam się spodziewać a teraz wiem i to też jest straszne.
Co byście zrobiły na moim miejscu? To będzie już wtedy 38 tydzień.


ja bym decydowala się na cc. z reszta, taki mam zmaiar :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alla ja chyba bym wybrała cc.
Wiecie co? Najgorzej jak lekarz daje wybór 🙂
Blue w szafie dzieciątka przeważa róż,bo na dwóch USG powiedzieli, że chyba dziewczynka 🙂
Zonanagazie też mnie przeraża myśl o torbie, raz że nie będę mogła się w niej odnaleźć, a dwa że o czymś zapomniałam,aczkolwiek blisko mieszkam,więc ktoś mi przywiezie... no i nadal nie wiem czy dobrze spakowałam mała no i nadal nie wiem co na wyjście jej wziąć... :/

Tak myślę, że chyba jestem największą panikarą z Was wszystkich, Albo to wszystko przez mojego lekarza... dzisiaj od rana nie czułam w ogóle ruchów, więc pojechałam do szpitala, zrobili mi KTG i na szczęście wszystko dobrze i był lekarz na dyżurze taki dobry, który jest zapobiegawczy i kazał mi przyjść na KTG jeszcze w sobotę i powiedział, że przy okazji sprawdzą czy mała się nie obróciła 🙂 Ale ja już chyba jestem przygotowana na poród w poniedziałek, mój już wziął sobie wolne na pon. i wt. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijolek fajnie, ze poszłaś i się dobrze bawiłaś 🙂 cieszmy się taką możliwością jeszcze póki możemy bo to juz nie długo 😁

Mi dziś spuchły nogi, głównie stopy więc chyba zaczyn a się woda zatrzymywać.
Dziś dowiedziałam się, że szwagierka jest właśnie w 6 tyg. ciąży więc się bardzo cieszę ;-), będzie 7 miesięcy różnicy 🙂 a druga ma już prawie trzylatkę, więc nasze maluchy będą się na niej wzorować ;-) a ona będzie się nimi opiekować 😆 Ciekawa jestem jak to będzie za rok czy za dwa np taki wypad na plażę z dzieciakami 😆
Pozdrawionka dla Was mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
alla25 napisał(a):
Pomyślałam wczoraj, w nocy, dziś rano i chyba jednak zdecyduje się na cc. W końcu w ostateczności i tak by zrobili. To po co się męczyć?

A tym razem jaka waga się zapowiada? 🙂


Lekarz mówił, że prawdopodobnie będzie taka sama, niewielka różnica może być. Zresztą zobaczymy, wtedy urodziłam 6 dni po terminie więc myślę, że teraz będzie dzieciątko troszkę mniejsze.

Magda- też myślę, że jak lekarz postawił by mnie przed decyzja, którą on podjął byłoby mi łatwiej to przyswoić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostalam dzis skurczow! specjalnie nie pisalam zeby nie zapeszyc ale wszystko sie uspokoilo :< a myslalam ze to juz.. wody jeszcze nie odeszly, czop tez sie chyba trzyma.. strasznie mi ciezko juz, nawet nie moge normalnych rzeczy robic, bo cale krocze mnie boli.. dzidzius dzis wyjatkowo spokojny. ale czuje go tak nisko!! na wzgorku lonowym nawet... a brzuch nadal w gorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Ile płaciłyście za badanie na paciorkowca i jak długo czekalyscie na wynik??????


robie w poniedziałek i place 50pln. nie wiem ile będę czekac, ale mysle ze ok 2 dni.

a dziś już jestem po ostatnich badaniach z krwi. odczyn coombsa, toxo i hbs. strasznie nie lubie pobierania krwi :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Ile płaciłyście za badanie na paciorkowca i jak długo czekalyscie na wynik??????


robie w poniedziałek i place 50pln. nie wiem ile będę czekac, ale mysle ze ok 2 dni.


Ja pewnie dziś dostane zlecenie żeby je zrobić w poniedziałek, orientowałam się że kosztuje to 5o PLN, a ile się czeka tego nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się zapytałąm o to badanie lekarza to powiedział, że zrobimy w szpitalu bo miałam już robione w 28 tyg. Powiedział żeby się tym nie martwić bo nawet jak coś wyjdzie to podają leki i nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki! U mnie wielkie przygotowania do 4 urodzin Polusi. Ruszam w miasto na zakupy. Pogoda - bez komentarza... Hania kopie tak, że gdy kieruje autem, mam wrażenie, że mała chce dotknąć stopą kierownicy ha ha ha. Dobrego dnia. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...